Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michu_

Pierwszy automat – Tissot T063.907.36.068.00? A może Edox?

Rekomendowane odpowiedzi

Passionat - Epos faktycznie ładny, dzięki za wyhaczenie oferty!

Marrone - dzięki za mądre słowa, czasem dobrze poczytać rad bardziej doświadczonych. Po Waszych radach wybór będzie trudniejszy, ze względu na ilość propozycj i sugestii, ale jednocześnie lżejszy - chyba każdy wybór ucieszy równie mocno. A to najistotniejsze ;)

Póki co pierwszy krok poczyniony, jeden ze sklepów jubilerskich w Szczecinie sprowadzi mi dwa Tissoty (dwie wersje kolorystyczne tarczy), żebym mógł obejrzeć i zobaczyć jak leżą na nadgarstku. Teraz w grę wszedł jeszcze proponowany wcześniej Hamilton, ale w czarno-złotym kolorze. No i ten Epos...

Emocjonuję się tutaj jakbym Patka wybierał... no albo przynajmniej moją ulubioną Omegę Aqua Terra ;)

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w dyskusję i pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega AT... lubię patrzeć na jej... zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, odświeżam temat, gdyż... kupiłem zegarek! Nie chwale się zdjęciami, bo został przeze mnie przed chwila wylicytowany. No i tak - możecie być z siebie dumni za to jak mocno, w jak krótkim czasie, podnieśliście moją zegarkową świadomość ;) miał być Tissot, jest EPOS SOPHISTIQUEE 3423 OPEN HEART (ref. 3423.133.20.15.25).

No i teraz pytanie do Was, na ile dużą okazję udało mi się upolować, bo to moja pierwsza licytacja i nie mam pojęcia za jaki % katalogowych kwot sprzedają się takie zegarki.

Cena katalogowa: 5800 zł, wylicytowany przeze mnie za 2700 zł. Stan - nowy, powystawowy, pudełko i komplet dokumentów.

No i podziękowanie dla Passionata za wskazanie aukcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pytać czy ustrzeliłeś, cieszę się, że to Ty :) Gratulacje, to naprawdę dobra cena za ten zegar :)

Niech się nosi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustrzeliłem i jestem bardzo zadowolony! Jeszcze raz dzięki, dziękuje również Fidelio za cierpliwość i wskazanie lepszej drogi ;) jak do mnie przyjdzie, to z wielką przyjemnością pokażę w odpowiednim temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO dobry strzał! No i gratki oczywiście! Czekamy na zdjęcia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, odświeżam temat, gdyż... kupiłem zegarek! Nie chwale się zdjęciami, bo został przeze mnie przed chwila wylicytowany. No i tak - możecie być z siebie dumni za to jak mocno, w jak krótkim czasie, podnieśliście moją zegarkową świadomość ;) miał być Tissot, jest EPOS SOPHISTIQUEE 3423 OPEN HEART (ref. 3423.133.20.15.25).

No i teraz pytanie do Was, na ile dużą okazję udało mi się upolować, bo to moja pierwsza licytacja i nie mam pojęcia za jaki % katalogowych kwot sprzedają się takie zegarki.

Cena katalogowa: 5800 zł, wylicytowany przeze mnie za 2700 zł. Stan - nowy, powystawowy, pudełko i komplet dokumentów.

No i podziękowanie dla Passionata za wskazanie aukcji!

Gratulacje , ja już 3 razy próbowałem i zawsze ktoś mnie w ostatniej sekundzie ubiegł. :(

Niech się nosi z bananem na ustach. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu jest! Przyznam, że szybko się zaprzyjaźniliśmy ;) na zdjęciu na nadgarstku wydaje się ogromny, ale to tylko takie wrażenie. Mam duży nadgarstek (19 cm), więc pasuje idealnie, taka perspektywa po prostu ;)post-107848-0-39460100-1546651389_thumb.jpegpost-107848-0-95258900-1546651656_thumb.jpegpost-107848-0-79114600-1546651737_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajnie to wyszło, zaczęło się od pytania o Tissota i Edoxa, a ...skończyło się na Eposie :-) Gratki! Od @Tik Taka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że wyszło całkiem dobrze! ;) jeżeli dobrze sprawdziłem i forumowy Tik Tak, to Pan Paweł z Krakowa, to właśnie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, to Tak Tak :-) Gratki raz jeszcze, OH to nie mój klimat, ale ten Epos jest spoko. Nawet bardzo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic złego w Tissotach. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana:

1. Próbujemy wycisnąć Twój budżet jak cytrynę, znaleźć zegarek o najkorzystniejszym stosunku ceny do jakości

2. W tym stawie zawsze znajdzie się większa ryba - myślisz o Tissocie - zaproponują Ci Hamiltona, myślisz o Hamiltonie podpowiedzą Lonżina, potem Tudora, Omegę, Nomosa, Kolosa, Pierdosa... nie wygrasz, tego króliczka nigdy nie złapiesz.

3. Sam sobie postaw granicę, najlepiej ekonomiczną. Fajnie jak zegarek jest drogi (cokowiek to dla kogokolwiek znaczy) ale nie warto się wypruwać i zadłużać. Niedługo będziesz potrzebował pieniędzy na kolejnego sikora

4. Zrób listę tego co Ci się podoba i jest w zasięgu i poprzymierzaj. Jest spora szansa że doświadczysz efektu WOW. Tego bierz - i sprawdź na forum ilu już jest zadowolonych użytkowników danego modelu. Zawsze to przyjemniej

5. Jak kupisz zrób zdjęcie i się pochwal. Jak Ty będziesz szczęśliwy to i wszyscy inni też :)

Dobrze napisane . Szczególnie punkt 2 . Każdy pytający na forum powinien się z taki:tekste:zapoznać ::)

Ustrzeliłem i jestem bardzo zadowolony! Jeszcze raz dzięki, dziękuje również Fidelio za cierpliwość i wskazanie lepszej drogi ;) jak do mnie przyjdzie, to z wielką przyjemnością pokażę w odpowiednim temacie!

Gratulije zakupu .

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać linka do profilu Tik Taka na Allegro? Może bęďą jeszcze jakieś fajne okazje i bym też skorzystał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! @Revrov nie jestem pewien czy mogę tu robić reklamę, więc wysłałem wiadomość prywatną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez luk35
      Witam, jestem tutaj nowy chociaż często czytam artykuły z forum, ale do brzegu 😉 że względu na zbliżający się czarny piątek i moje urodziny chcę sprawić sobie nowy sikor. No i od kilku miesięcy nie mogę się zdecydować, rozważałem różne pomysły, ale zawsze wracam do tych trzech zegarków. Proszę uprzejmie ekspertów o pomoc i wyrażenie opinii 



    • Przez Depipi
      Post ten jest moim drugim podejściem w poszukiwaniu drugiego zegarka automatycznego.
      W poprzednim wątku zatytułowanym „automat do noszenia „na co dzień” ” poszukiwałem zegarka japońskiego, mniej formalnego z naciskiem na open heart, wskaźnik położenia księżyca, na skórzanym pasku- budżet wynosił wtedy 6500.
       
      Szukając, przymierzając, a także czytając zmieniłem preferencje dotyczące poszukiwanego zegarka.
       
      Interesuje mnie:
      ·        Zegarek „swiss made”
      ·        Napęd mechaniczny z automatycznym naciągiem
      ·        Płaskie, szafirowe szkło z mile widzianym antyrefleksem
      ·        Minimalistyczna, piękna tarcza (dopuszczam wskaźnik dnia miesiąca, rezygnuję z open heart, księżyca i wskaźnika rezerwy chodu)
      ·        Raczej skórzany, czarny pasek jednak ze względu na cel (zegarek do noszenia na co dzień do pracy, do koszuli, coś formalnego ale mniej niż moje dotychczasowe Seiko SARB065) dopuszczam bransoletę
      ·        Średnica koperty maksymalnie 41, idealnie będzie 40. Nadgarstek w obwodzie ma 18,5 cm.
       
      Zamiast tych wszystkich udziwnień i komplikacji chcę postawić na dobry, sprawdzony i trwały mechanizm.
      W czytanych testach podobają mi się:
      ·        Mechanizmy o wysokiej częstotliwości pracy (28800/h)
      ·        Rezerwa chodu wynosząca powyżej 50 godzin, blisko 70 byłoby idealnie (odkładając zegar z piątku na poniedziałek)
      ·        Zastosowanie krzemowej sprężyny balansu
      ·        Jeżeli będzie to ETA lub pochodna tego mechanizmu to mile widziana w wersji TOP lub COSC
       
      Marki zegarków, które zrobiły na mnie wrażenie podczas poszukiwań:
      ·        Longines- styl i wzornictwo, które ewidentnie do mnie trafiają
      ·        Ball- jest w nich coś wyjątkowego
      ·        Cuervo Y Sobrinos- wyglądają bardzo niepowtarzalnie
       
      Mile widziane Wasze zegarkowe propozycje oraz opinie.
      Nie rozumiem jednego. Czytając opinie o Cuervo na hiszpańskich forach oraz na reddit wszyscy piszą, że są za drogie względem mechanizmów, które oferują. Przykładowo ich mechanizm CYS 5124 oparty jest na Joux-Perret G-100, a ten z kolei kompatybilny jest z ETA 2824-2.
      Tylko… czy w przypadku innych producentów zegarków jest inaczej?
      Rzeczywiście bardziej zawyżają ceny względem np. marki Longines?
       
      Przyznam, że poszukiwania prowadziłem również od drugiej strony- szukając mechanizmów, które mi się podobają, a dopiero następnie zegarków wyposażonych w wybrane mechanizmy.
      Być może to głupie rozumowanie ale średnio patrzę na zegarki o wartości 10 000 zł widząc ten sam mechanizm w zegarku za 2100 zł nawet, jeżeli ten pierwszy jest mocno dopieszczony.
       
      Mój nieprzekraczalny budżet to 8000 zł ale nie muszę go wykorzystać w całości- równie dobrze mogę kupić zegarek za 3000 zł jeżeli poczuję, że to jest to.
       
       
       
      W załączniku przesyłam kilka zdjęć dla rozbudzenia wyobraźni.
      Jeżeli moje wymagania są zbyt wygórowane w stosunku do założonej kwoty to idę na ustępstwa stawiając na pierwszym miejscu jakość mechanizmu.



    • Przez MichTheOne
      DUŻA I OSTATNIA OBNIŻKA CENY  🐢
       
      --------------------
       
      Sprzedaję SEIKO SRPC23K1 "Turtle".
       
      Jeden z najlepszych Żółwi ever.
      Takich zegarków w takiej cenie już nie ma (i nie będzie)  
       
      Zegarek jest używany, stan 7/10. Jestem drugim właścicielem. Zestaw obejmuje zegarek, bransoletę z wszystkimi ogniwami, oryginalne pudełko. Nie mam dowodu zakupu i papierków (pierwszy właściciel wyrzucił po upływie gwarancji...). Zakupiony pierwotnie z polskiego sklepu.
       
       

       
       

       
       
       
      Ryski i ślady używania są widoczne na bransolecie i elementach polerowanych koperty. Są to rysy powierzchniowe, standardowe od trzymania nadgarstka na biurku przy pracy z komputerem. Nie ma głębszych zadrapań, poza jednym niedużym przy lewym górnym uchu (zob, zdjęcia). Szkło bez skazy. Na bezelu jakieś drobne "dotknięcia" i mikrodrapki (zob. zdjęcia). Nosiłem ten zegarek codziennie przez kilka miesięcy, także nie ma wątpliwości że jest używany. Ale jest w dobrym stanie. 
       
      Naprawdę udany egzemplarz:
      bezel ładnie centruje  chapter ring idealnie spasowany mechanizm trzyma dobrze czas   
       
      Cena: 1300 zł    1000 zł
      w tym wysyłka paczkomatem InPost
      albo odbior osobisty Warszawa i okolice.
       
      Po więcej informacji zapraszam na priv.
      Michał
       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.