Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
marek84

Dziwne zachowanie mechanizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie

Posiadam vostoka amfibie i od nowości ma dziwny problem .

Otóż po poruszeniu ręką wskazówka sekundowa na chwilę się zatrzymuje po czym rusza od nowa .

Oddałem do zegarmistrza , który zrobił kompletny przegląd i smarowanie jednak problem nie ustąpił . Poza tym , amfibia działa bardzo dobrze i ogólnie jestem z niej zadowolony .

Tylko ta zawieszającą się na moment wskazówka , bardzo mnie to irytuje .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienić na nową, lub spróbować tą osadzić prawidłowo.

Wskazówkę oczywiście.

Wyrobiona moze być.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak było od początku czyli raczej wskazówka wyrobiona nie jest . Może rzeczywiście źle osadzona . W sumie pierwszy raz spotykam się z czymś takim w zegarku mechanicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "normalne".

Swoją drogą ciekaw jestem jak zegarmistrz zrobił 'kompletny przegląd' o którym pisałeś bez zdjęcia wskazówek i tarczy...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak było od początku czyli raczej wskazówka wyrobiona nie jest . Może rzeczywiście źle osadzona . W sumie pierwszy raz spotykam się z czymś takim w zegarku mechanicznym

Dogiąć pewnie trzeba delikatnie blaszke ktora dociska oś sekundową.Przy gwałtownym ruchu może ona trochę odskoczyc potem dochodzi ,dociska i sekundnik rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz podobno najlepszy w mieście .

No cóż , oddam do innego .

Zareklamuj usługę!!

Przy serwisie pierwszą czynnością po odkręceniu dekla, wyjęciu wałka i mechanizmu z koperty jest zdjęcie wskazówek i tarczy!

Więc jaki serwis?,lipa i tyle....

Nie zauważył zle osadzonej wskazówki?

Zwrot opłaty.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym mechanizmie winę może ponosić nie wskazówka, a blaszka dociskająca jej oś. W żaden sposób nie wpływa to na pracę mechanizmu, więc zegarmistrz, jeśli jest zajęty, mógł nie zwrócić na to uwagi, trzeba było powiedzieć o co chodzi to naprawił by od ręki za 10 zł.

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówiłem o co chodzi . Stwierdził , że to wina nienasmarowanego mechanizmu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziec czemu koledzy bronią partacza, wskazówka jest żle osadzona jak pisałem w pierwszym poście, a zegaramistrz, partacz, wymusił prawdopodobnie na Tobie serwis, który moze nie był potrzebny.

Idz powiedz co ma zrobić, i niech to zrobi od ręki, to kwestia 10 minut.

A już napisanie "niezauważył, bo był zajęty" to groteska, niby czym miał by być zajęty jak nie własną pracą, rzetelną....

 

Nie Ty pierwszy którego zegarmistrze oszukują, "serwis mechanizmu potrzebny' powtarzają jak w "Szwejku" lewatywę na wszystkie choroby :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ciekawy temat z podobnym przypadkiem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to tak wygląda jak u kolegi z forum z linka .

Oczywiście da się z tym żyć , tym bardziej , że amfibia to bardzo budżetowy zegarek .

Czas pokazuje bardzo dokładnie , rezerwa chodu też niczego sobie, tylko ta wskazówka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Tu z kolei ktoś grzebał i rzekomo wygrzebał rozwiązanie w podobnym acz nie identycznym przypadku.

W/g mnie sprawa u Ciebie tyczy się napędu wskazówki sekundowej a nie obluzowania, ale może to być kombinacja tych czynników.

Przydałby się zegarmistrz co robi te werki i zna ich hmm niespodzianki.

 

Tutaj rozwinięcie:

 

 

This kind of action is caused by a poorly adjusted damping spring on the sweep seconds pinion, a common issue on movements having an indirectly-driven second hand (Vostok 2416, Miyota 8215, DG2813, etc...). It will not affect the timekeeping or durability of the watch, although it can be annoying. It should be a simple adjustment for a watchmaker to do, but it would be worth re-checking the timekeeping after to see if it is affected by the increased friction.
Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówiłem o co chodzi . Stwierdził , że to wina nienasmarowanego mechanizmu .

O, to w takim razie albo nie zna się na wostokach, albo mówi to każdemu klientowi. Tu jest możliwa jedna z dwóch "usterek ", albo - jak uparcie twierdzi Marek - źle osadzona wskazówka (lub luźna jej tulejka) , albo - co w tym werku jest częste - niedogięta blaszka dociskająca jej oś.

W obu przypadkach naprawa jest szybka i dość prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle osadzona wskazówka raczej by sie dodatkowo losowo przesuwała przy potrząsaniu a nie tylko zatrzymywała w miejscu. Więc raczej blaszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym mechanizmie winę może ponosić nie wskazówka, a blaszka dociskająca jej oś. W żaden sposób nie wpływa to na pracę mechanizmu, więc zegarmistrz, jeśli jest zajęty, mógł nie zwrócić na to uwagi, trzeba było powiedzieć o co chodzi to naprawił by od ręki za 10 zł.

Podzielam ten wariant

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Uralu zaobserwowałem sporadycznie coś w tym stylu jak wy tu piszecie ale to zdaża się bardzo rzadko .

To wyglądało

wręcz śmiesznie !

Porównam to zajście do motoryzacji :)

To tak jak bym nagłe zaczą palić gumę mocnym motocylem .

Potem gaz i jadę .

Zero problemów i jadę .

Ale z racji 60 lat byłem wyrozumiały a problem sporadyczny i mało uciążliwy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Uralu zaobserwowałem sporadycznie coś w tym stylu jak wy tu piszecie ale to zdaża się bardzo rzadko .

To wyglądało

wręcz śmiesznie !

Porównam to zajście do motoryzacji :)

To tak jak bym nagłe zaczą palić gumę mocnym motocylem .

Potem gaz i jadę .

Zero problemów i jadę .

Ale z racji 60 lat byłem wyrozumiały a problem sporadyczny i mało uciążliwy .

w Uralach to wręcz standard. Mnie to tak irytowało że pozbyłem się wszystkich jakkolwiek piękne nie były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem u innego zegarmistrza .

Powiedział , że to normalne zachowanie tego mechanizmu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się w obowiązku stanąć w obronie zegarmistrzów. Nie można moim zdaniem winić kogoś za to co spartolono w trakcie konstruowania zegarka lub jego procesu produkcyjnego. W przedstawionym przypadku,  wg. relacji kolegi marek84  mechanizm był oglądany przez dwóch niezależnych zegarmistrzów i w obu przypadkach usterka była trudna do zdiagnozowania. Gdyby chodziło o zwykłe nabicie wskazówki sekundnika to raczej obaj dali by radę. Jeżeli więc zegarek pozostaje na "dobrym chodzie" a jednak wskazówka sekundnika co pewien czas zatrzymuje się a następnie rusza i idzie dalej należałoby przyjrzeć się miejscu w którym znajduje się napęd koła sekundowego . Okazuje się , że przekładnia zębata zaprojektowana jest w ten sposób, że stosunkowo mały zębnik  na osi koła sekundowego  zazębia się ze stosunkowo dużym blatem koła napędowego. Jeżeli teraz z powodu minimalnych niedociągnięć produkcyjnych dochodzi do  krótkich momentów  gdzie zęby  nie współpracują ze sobą i chwilowego zatrzymania wskazówki sekundnika. To jest tylko moje przypuszczenie, ale jeżeli tak jest , to co ma powiedzieć zegarmistrz osobie zgłaszającej mu problem. Pewnie mógłby wymienić koło sekundowe lub/i  koło które je napędza . Nie wiem tylko, czy te części są dostępne i czy jakość  dała by gwarancje, że problem nie będzie powtarzał się.  Jeżeli jest tak jak podejrzewam a zegarmistrz miał już podobne doświadczenia  to nie dziwi mnie , że  powiedział, że w tym mechanizmie to normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się w obowiązku stanąć w obronie zegarmistrzów. Nie można moim zdaniem winić kogoś za to co spartolono w trakcie konstruowania zegarka lub jego procesu produkcyjnego. W przedstawionym przypadku,  wg. relacji kolegi marek84  mechanizm był oglądany przez dwóch niezależnych zegarmistrzów i w obu przypadkach usterka była trudna do zdiagnozowania. Gdyby chodziło o zwykłe nabicie wskazówki sekundnika to raczej obaj dali by radę. Jeżeli więc zegarek pozostaje na "dobrym chodzie" a jednak wskazówka sekundnika co pewien czas zatrzymuje się a następnie rusza i idzie dalej należałoby przyjrzeć się miejscu w którym znajduje się napęd koła sekundowego . Okazuje się , że przekładnia zębata zaprojektowana jest w ten sposób, że stosunkowo mały zębnik  na osi koła sekundowego  zazębia się ze stosunkowo dużym blatem koła napędowego. Jeżeli teraz z powodu minimalnych niedociągnięć produkcyjnych dochodzi do  krótkich momentów  gdzie zęby  nie współpracują ze sobą i chwilowego zatrzymania wskazówki sekundnika. To jest tylko moje przypuszczenie, ale jeżeli tak jest , to co ma powiedzieć zegarmistrz osobie zgłaszającej mu problem. Pewnie mógłby wymienić koło sekundowe lub/i  koło które je napędza . Nie wiem tylko, czy te części są dostępne i czy jakość  dała by gwarancje, że problem nie będzie powtarzał się.  Jeżeli jest tak jak podejrzewam a zegarmistrz miał już podobne doświadczenia  to nie dziwi mnie , że  powiedział, że w tym mechanizmie to normalne. 

Spokojnie daje się to wyeliminować a części w bród. Tu wystarczy najpewniej wystarczy dogiąć blaszkę jak pisano wyżej. częsta usterka i łatwa do usunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie

Posiadam vostoka amfibie i od nowości ma dziwny problem .

Otóż po poruszeniu ręką wskazówka sekundowa na chwilę się zatrzymuje po czym rusza od nowa .

Oddałem do zegarmistrza , który zrobił kompletny przegląd i smarowanie jednak problem nie ustąpił . Poza tym , amfibia działa bardzo dobrze i ogólnie jestem z niej zadowolony .

Tylko ta zawieszającą się na moment wskazówka , bardzo mnie to irytuje .

Pozdrawiam

Nie będę ukrywał, że miałem w swoich rękach co najmniej 10 Amfibii i w żadnej podobnego problemu nie było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.