Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oxsidos

1 z 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym zegarkiem i tym razem chcę kupić coś z diverów, lecz z trochę wyższej półki (do tej pory górną granicą było 2tys. zł). Mam upatrzone 4 modele i nie wiem na który się zdecydować. Dwa pierwsze mogę kupić już teraz, a na dwa następne musiałbym jeszcze dozbierać i w sumie to jest chyba najważniejsza kwestia, czy jest sens bym czekał od pół do roku, by tą brakującą kwotę zdobyć czy Mido i Ward są wystarczająco dobrze wykonane. Mimo wszystko zastanawia mnie to czy w przpadku zwłaszcza Taga nie płacę też za marketing. Czy może jednak Tudor i Tag to jeszcze wyższa liga i warto poczekać by cieszył oko i nadgarstek. Poniżej egzemplarze owych "sikorów".

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam,

Łukasz

 

https://www.christopherward.co.uk/c65-trident-gmt-3#

 

https://www.midowatches.com/uk/swiss-watches-collections/sport-watch-ocean-star/ocean-star-m0264304406100

 

https://www.tudorwatch.com/watches/black-bay/m79230b-0008

 

https://www.watchfinder.co.uk/Tag%20Heuer/Aquaracer/WAK211A.BA0830/28545/item/122686

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trident od Ch.Ward w budżecie ok. 3000 zł to IMO świetna opcja. Zegarek presentuje bardzo dobra relację jakość cena. Mido nie znam. Gdybym jednak miał tyle do wydania na nurka, to poszedłbym w kierunku Squale 50 Atmos. Skoro jednak zastanawiasz się m.in. nad Tudorem, to dla mnoe sprawa jest jasna. Kupisz tańszy i IMO szybko zaczniesz żałować. Dozbieraj do Tudora HBB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To też bardzo dobry kierunek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zasadniczo to co Cie cieszy tkwi w dużej mierze w Twojej głowie :)

 

Ale tak

Ch.Ward to opcja dość dobrze stojąca w kategorii cena/jakość

Mido w Polsce mało popularne zegarki, do tego ten wskazany ma mechanizm 80h, ten sam, który ma plastikowe części. Osobiście nie mam nic przeciwko tym mechanizmom ale są tacy, którym się to nie podoba. Choć mi ten wskazany zegarek całkiem się podoba.

Tudor, fajne zegarki, ale dość trudno je obejrzeć, a ten wskazany jest zdaje się dość wysoki, pytanie jak będzie leżał. No i jak ktoś w innym wątku zauważył, Tudor z reguły kojarzy się z jakimś angielskim serialem o rodzinie królewskiej :) Pytanie czy to dla Ciebie plus czy minus.

Z kolei, aquaracer, cóż mi akurat ten wskazany się nie podoba.

 

Ale podrzucę takie narzucające się opcje, jedna pewnie dostępna od ręki, do drugiej trzeba pewnie troszkę dozbierać.

 

https://www.epos.info.pl/3441div.html

 

https://www.oris.ch/en/watch/oris-aquis-date/01-733-7730-4159-07-4-24-64eb

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie podstawowe pytanie:

Czy jeśli kupisz CH lub inny zamiast Tudora (porównując do Taga to dla mnie Tag odpada zdecydowanie. Tudor to już inna liga) to czy chodząc po galerii nie będziesz zerkał na wystawę szukając Tudora?

Ja tak miałem między Tag a Omegą. Poczekałem pół roku, dozbierałem do Omegi i  nie żałuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ArtiGarnek dobrze mówi. Jeśli jest coś co się podoba i chcesz to mieć i jest w jakiś sposób w zasięgu ... to walka z tym stanem z reguły jest przegrana.

Ja tak miałem ze swoim, akurat TAG'iem - zobaczyłem i nie mogłem zapomnieć. W międzyczasie kupiłem jakieś inne, jakieś sprzedałem ale ten TAG ciągle w głowie siedział. W końcu go kupiłem - tyle, że drożej bo próby ucieczki od niego w postaci kupowania innych zegarków okazały się dość kosztowne (kupno - sprzedaż = strata).


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dziś do AD z pytaniem czy mają tego Tudora na sklepie i w sobotę jadę go zobaczyć razem z Tagiem nie tym samym modelem, ale podobnym. Co do propozycji zegarków innych niż te, które ja wrzuciłem w temacie to Oris zwłaszcza edycja z rekinem na deklu wyglądać świetnie, ale jeszcze nigdy nie miałem zegarka większego niż 41mm, więc też będę musiał spróbować gdzieś go pomacać przed dokonaniem wyboru. Muszę się z jednym zgodzić ten Tudor chodzi za mną już od jakiegoś czasu i chyba serio nie ma sensu kupować zegarków "pocieszenia" tylko dlatego, bo nie chce mi się czekać i fajnie by było już mieć coś  nowego w kolekcji:). A i dla mnie to ogroma zaleta, że Tudor kojarzy się z serialem a nie zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dziś do AD z pytaniem czy mają tego Tudora na sklepie i w sobotę jadę go zobaczyć razem z Tagiem nie tym samym modelem, ale podobnym. Co do propozycji zegarków innych niż te, które ja wrzuciłem w temacie to Oris zwłaszcza edycja z rekinem na deklu wyglądać świetnie, ale jeszcze nigdy nie miałem zegarka większego niż 41mm, więc też będę musiał spróbować gdzieś go pomacać przed dokonaniem wyboru. Muszę się z jednym zgodzić ten Tudor chodzi za mną już od jakiegoś czasu i chyba serio nie ma sensu kupować zegarków "pocieszenia" tylko dlatego, bo nie chce mi się czekać i fajnie by było już mieć coś nowego w kolekcji:). A i dla mnie to ogroma zaleta, że Tudor kojarzy się z serialem a nie zegarkiem.

I słusznie! Nie ma sensu kupować coś na pocieszenie bo i tak będziesz myślał o tym czego nie kupiłeś.

Daj znać po przymiarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na efekty przymiarki.

Tudory są dość masywne i optycznie sprawiają wrażenie większych niż wynikałoby to z rozmiaru. Może się okazać, że lepszy będzie rozmiar 39 :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO wersja 39 mm będzie chyba lepszym wyborem, bo jednak nie jest tak masywna i ma po prostu lepsze proporcje. Wbrew pozorom, wersja o średnicy 41 mm to całkiem spory zegarek  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u AD i muszę przyznać, że stoję przed ogromnym problemem wyboru, bo Tudor jak i Tag Aquaracer a zwłaszcza tarcza prze ogromnie mi się podoba  :) cóż dobrze, że mam jeszcze trochę do uzbierania, bo muszę to przemyśleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u AD i muszę przyznać, że stoję przed ogromnym problemem wyboru, bo Tudor jak i Tag Aquaracer a zwłaszcza tarcza prze ogromnie mi się podoba  :) cóż dobrze, że mam jeszcze trochę do uzbierania, bo muszę to przemyśleć. 

 

Albo skorzystać z dobre promocji na tego Taga :)

 

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-63?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAjszhBRDgARIsAH8KgvfRhNlj_Ogvvj_MOgP2ihJFWha7BnuUxhtF_TbhTwAW-BV1eqMZtYMaAggTEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad nim, ale dużo bardziej podoba mi się wersja za niebieska tarcza i ceramicznym bezelem i jeżeli jakiś zegarek ma zostać kupiony przed Tudorem to tylko w takiej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad nim, ale dużo bardziej podoba mi się wersja za niebieska tarcza i ceramicznym bezelem i jeżeli jakiś zegarek ma zostać kupiony przed Tudorem to tylko w takiej wersji :)

c5f577b2df11a333133e59987c388472.jpg

Kupilem ostatni z Kruka w promocji i jestem bardzo zadowoly choc bezel jest stalowy:(

Choc nie ukrywam, ze Oris zostalwil w pamieci slad:) fajne rozwiazania z bransoleta.

Owocnych łowow.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przeżywam wewnętrzną fascynację Orisami, dlatego Tobie również zalecam zapoznanie się z ich produktami.

Oris Divers 65 jest zegarkiem - przynajmniej w mojej ocenie - zblizonym do ideału.

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/28628_Oris_Divers_Sixty-Five_Bronze_Bezel_01_733_7707_4354-07_4_20_18

 

To zegarek ponadczasowy, oryginalny, ze swoim klimatem.

Oris natomiast to bardzo ciekawa manufaktura.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Orisa na żywo i jakoś mnie nie powalił, jeżeli mam być szczery. Ale mam jeszcze jedno pytanie czy ceny na stronie Kruka są już ostateczne czy można liczyć na jakiś rabat, bo Tudor który mnie interesuje kosztuje 15190zł co na funty wychodzi po dzisiejszym kursie 3208f, a w UK ten zegarek kosztuje 2630f i szczerze mówiąc to za tą różnicę ponad 600f wole polecieć do Londynu Wizzarem i spędzić tam weekend z narzeczoną(co pewnie będzie dobrym ruchem z racji takiej, że pewnie nie będzie tak marudzić, że wydaje tyle pieniędzy na zegarek:), niż go kupować w Polsce. 

Pozdrawaim

 

PS.

https://seaholmautomatic.com/collections/offshore-watch słyszał ktoś o tej firmie? Taki troche homar Tudora?, tylko ten Seaholm na tarczy jest przesadnie wyeksponowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Polska to bogaty kraj, pełen bogatych ludzi.

 

A co do Seaholm to pewnie mało kto słyszał bo istnieją od paru lat. Koperty jakbym już gdzieś widział ... mechanizmy w sumie też :)

Cena też całkiem, całkiem jak doliczyć podatki przy transporcie z USA. Osobiście patrzyłbym w innym kierunku choćby takim:

https://www.meccanicheveneziane.it/pages/nereide

też w sumie niszowy ale jednak jakby ciekawiej...


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Orisa na żywo i jakoś mnie nie powalił, jeżeli mam być szczery. Ale mam jeszcze jedno pytanie czy ceny na stronie Kruka są już ostateczne czy można liczyć na jakiś rabat, bo Tudor który mnie interesuje kosztuje 15190zł co na funty wychodzi po dzisiejszym kursie 3208f, a w UK ten zegarek kosztuje 2630f i szczerze mówiąc to za tą różnicę ponad 600f wole polecieć do Londynu Wizzarem i spędzić tam weekend z narzeczoną(co pewnie będzie dobrym ruchem z racji takiej, że pewnie nie będzie tak marudzić, że wydaje tyle pieniędzy na zegarek:), niż go kupować w Polsce. 

Pozdrawaim

 

PS.

https://seaholmautomatic.com/collections/offshore-watch słyszał ktoś o tej firmie? Taki troche homar Tudora?, tylko ten Seaholm na tarczy jest przesadnie wyeksponowany :)

 

Polska - kraj absurdu gdzie ludzie zarabiają dużo mniej w wszystko jest droższe... I jakoś nie widać protestów na ulicach.

Widziałem kiedyś filmik gdzie chłopak zamiast kupić Iphona poleciał po niego do londynu. Lot+lunch+transport publiczny i wyszło mu chyba 20 zł taniej niż ten iPhone a sklepie oficjalnym w PL. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak właśnie działa ekonomia - dystrubutorzy muszą mieć wyższe marże, żeby mieć podobny zysk jak na bardziej dochodowych rynkach.

Tak samo samochody są w Niemczech tańsze, bo tam nowe auta się sprzedają, a w Polsce nie. Porównywanie brytyjskiej gospodarki i ogólnie rynku detalicznego do polskiej jest chybione.

Nie rozumiem zdziwienia.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad nim, ale dużo bardziej podoba mi się wersja za niebieska tarcza i ceramicznym bezelem i jeżeli jakiś zegarek ma zostać kupiony przed Tudorem to tylko w takiej wersji :)

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-81' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'> https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-81

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.goldsmiths.co.uk/TAG-Heuer-Formula-1-Calibre-7-Mens-41mm-Automatic-Watch/p/17381050/?lsft=utm_content:shopping___adty__pla___prch__online___stco_____prid__17381050,utm_medium:cpc&gclid=CjwKCAjw8O7bBRB0EiwAfbrTh0xfjdkjIjA9gkZU-sZ-_wocPYH--baz8LRvv36j-9G5-RHF7wy94xoCU5AQAvD_BwE

 

https://www.oris.ch/en/watch/oris-aquis-red-limited-edition/01-733-7653-4183-set-mb

 

Im dłużej przeglądam te stronki z zegarkami tym moja lista must have się powiększa, tego Taga kolega z pracy kupił i na nato pasku wygląda naprawdę zacnie.

 

PS. Oto mój zakup. Jestem naprawdę zadowolony :) warto było poczekać aczkolwiek nie ukrywam, że kolejnym zakupem będzie ten Christopher Ward GMT, bo nie mogę przejąć obojętnie obok niego:),

Pozdrawiam serdecznie,

Łukasz

post-103475-0-56731200-1551876729_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. TUDOR GLAMOUR DOUBLE DATE 42 MM - REZERWACJA
      Cena 7990 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Coś innego na męski nadgarstek. Kawałek solidnej stali w bardziej eleganckim wydaniu. Dzięki takiemu połączeniu mamy bardzo uniwersalny i zegarek, w oryginalnym, niepowtarzanym w milionach sztuk designie. Zegarek super układa się na nadgarstkach od 16,5 cm w górę. Bransoletka oczywiście z pełnych ogniw pracuje super, skręcane ogniwa pozwalają na jej szybkie i proste dopasowanie. 
      Jak na solidną, szwajcarską markę przystało, oprócz super wykończenia mamy masą fajnych smaczków, kilka starałem się pokazać na zdjęciach.
      Zdjęcia są moje, niem były poddawane obróbce.
      Stan mechaniczny idealny. Zegarek na prawidłowym chodzie, data przeskakuje idealnie – warto popatrzeć jak się to dzieje
      Wizualnie zegarek w bardzo dobrym stanie. Szkło czyściutkie. 
      W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa. Zegarek kupiony w kwietniu 2015 r. 
      Dane techniczne:
      Model: 57000-4 Producenct: Tudor Seria: Glamour Double Date Typ: Zegarek męski / Elegancki Średnica: Ø 42.00 mm Koperta: polerowana stal Dekiel:  pełny, zakręcany Bransoleta: w kolorze srebra, stal, zapięcie motylkowe Tarcza:  szara/wrzosowa, giloszowana Szkło: Szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Mechanizm i funkcje: nakręcany automatycznie, Tudor  cal. 2892, 21 kamieni, 28800 vph, 42 godzinna rezerwa chodu, sobna tarcza sekundowa Data: Grande date (2 tarcze daty) Wodoszczelność: 10 ATM  Koronka: zakręcana, logowana W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa.    
      2. JUNGHANS MEISTER CHRONO 027/4528.44
      Cena 5500 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Żadne zdjęcia i żadne rendery nie oddadzą uroku tego zegarka. Jakość wykonania każdego detalu zadowoli każdego zegarkomaniaka. Na dodatek chyba najładniejsza wersja kolorystyczna i na dodatek super wygodna bransoleta. Ocyzwiđcie bey problemu można założyć pasek.
      Naprawdę warto samodzielnie przekonać się o jakości Junghansa. Coraz mniej takich zegarków, tutaj za produkt i jego powodzenia odpowiedzialny był projektant i inżynier a nie księgowy i naprawdę widać to w każdym detalu na zewnątrz i wewnątrz zegarka.
       
      Specyfikacja:
      Marka: Junghans Model: 027/4528.44 Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: Automatyczny, Junghans J880.1, 48 h rezerwa chodu, stop sekunda Rodzaj koperty: Stal szlachetna Szerokość koperty: 41.00 mm Grubość koperty z wypukłym szklem: 14.00 mm Kolor tarczy: granatowy Bransoletka: 21 mm, tal szlachetna  
       
       


























       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       


    • Przez pepepatryk
      Cześć wszystkim 🤟🏻
       
       Zegarek sprzedaje w pełnym sklepowym komplecie. Stan oceniam na mocne 8,5/10.  Ewentualne mankamenty próbowałem wyeksponować na fotkach poniżej, nic nadzwyczajnego. Jestem pierwszym i jedynym właścicielem. Tudora kupiłem u autoryzowanego holenderskiego sprzedawcy w Haarlemie w dniu finału piłkarskich Mistrzostw Świata (2022.12.18) od tego czasu leci 5 letnia międzynarodowa gwarancja. Zegarek jak u większości zegarkomaniaków był w rotacji z innymi zegarkami, używany głownie weekendami i w wolnym czasie. Nigdy nie był naprawiany, otwierany, bransoleta jak była skrócona przy zakupie w sklepie tak została, już nic nie kombinowałem z racji świetnego systemu regulacji. Black Bay Pro idzie pod młotek bo Tudor Pelagos FXD wierci mi dziurę w brzuch. 
       
      Mieszkam w Holandii więc sprzedaż wysyłkowa. Chyba, że ktoś będzie w okolicach to zapraszam na kawę.
       
      Cena jaka mnie interesuje to 3350 euro, koszt wysyłki do ustalenia, nie interesuje mnie wymiana.   
       
      Zapraszam do rozmów.
       
      Pepe
       
       
       
       
       
       
       
       

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
















    • Przez Francua
    • Przez ledr
      Sprzedam: Tudor Black Bay chrono, nr ref. M79360N-0001, zegarek kupiony w Kruku 23.09.2021r (zostało ponad 2,5 roku gwarancji).
      Pełne dane i szczegóły techniczne na stronie producenta: https://www.tudorwatch.com/en/watches/black-bay-chrono/m79360n-0001
      Stan zegarka bardzo dobry, forumowe 9/10, bransoleta 8,5/10. Drobne ryski znajdą się pod lupą, nic poważniejszego, zero wgniotek, szkło i bezel czyste. Bransoleta nosi ślady użytkowania, ale nie rzucają się one w oczy i mogą być łatwo usunięte np. podczas serwisu. Komplet pudeł i dokumentów, włącznie z paragonem ze sklepu (Kruk). Zegarek na idealnym chodzie, poniżej +1sek/dobę, w środku doskonale spisuje się znany i ceniony mechanizm B01 produkcji Breitlinga.
      Cena: 19.000 pln
      Nie zamieniam się. Najchętniej odbiór osobisty, mogę też wysłać kurierem po wcześniejszym przelewie.

    • Przez Stan_101
      Sprzedam Tag Heuer Carrera CAR2014.BA0799 bardzo mało używany.

      Zegarek kupiony w styczniu 2020 r. Sprzedaję z całym kompletem, tj. kartonik, pudełko, książeczki, ogniwa do bransolety.
       
      Carrere nosiłem sporadycznie, tylko w weekendy na zmianę z 2 innymi automatami. 
       
      Stan oceniam na 8,5/10. Posiada bardzo delikatne ślady użytkowania, jedynie jakieś włoskowate mikroryski na gładkich powierzchniach. Szkło czyste, bransoleta w super stanie,  starałem się wszystko pokazać na zdjęciach. Antyrefleks w tym zegarku jest świetny. Zegarek na żywo robi "robotę" 
       
       
      Cena: 9 700 zł.
       













×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.