Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nasdaq

2 zegarki do 20k oraz 12k pln

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą mi się wydaje że Tudor jest bardziej zobowiązujący, bardziej elegancki wiec lepiej pasuje do marynarek i koszul :)

No akurat na tych fotkach faktycznie dobrze niebieska tarcza koresponduje z marynarka :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mi się wydaje że Tudor jest bardziej zobowiązujący, bardziej elegancki wiec lepiej pasuje do marynarek i koszul :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Serio? Tudor zobowiazujacy i pasuje bardziej do koszul ?

Według mnie jest dokładnie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zdecydowanie.... Nawiązanie do stylu vintage, złote elementy na bezelu i ogólna elegancja i stonowanie tego zegarka jak dla mnie sprawia że wręcz nie wiem czy będzie pasować do pola lub t-shirtu :) Natomiast to koszul na pewno.

Omega natomiast jest bardziej sportowa i dla mnie mniej elegancka, natomiast być może bardziej rzuca się w oczy i jest krzykliwsza. Do pola czy t-shirtu na pewno ok. Na przełamanie stylu do marynarki również ale mniej elegancko wg mnie.

Oczywiście to moje subiektywne zdanie :)

Skłaniam się ku Tudorowi mimo legendy tego modelu Omegi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zostanę zjedzony, ale ta Omega jest oklepana i...nudna. Referencja Tudora ze zdjęcia się wyróżnia i zwraca uwagę, ale robi to w bardzo dystyngowany sposób. Zdecydowania bardziej pasuje do koszuli i marynarki, za to jest gorszą opcją "po godzinach" (t shirt, coś luźnego). 

 

Ja bym wziął Tudora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam to samo wrażenie.... Bardziej dystyngowany, wyciszony, elegancki.... Mniej sportowy na pewno. No bije klasa wg mnie. Coś niezdefiniowanego.

Omega jest jak najbardziej ok. No i legenda ale nie tak wyrafinowana.... no i bardziej po godzinach :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zostanę zjedzony, ale ta Omega jest oklepana i...nudna. Referencja Tudora ze zdjęcia się wyróżnia i zwraca uwagę, ale robi to w bardzo dystyngowany sposób.

Ta Omega to była oklepana kiedyś, teraz to oklepany jest właśnie BB ;)

Zresztą oba zegarki często są odsprzedawane, czyli szybko zaspokajają ciekawość i radość :)

Do garnituru proponuję coś z Nomosa.

Albo można kupić omegę globmastera i zaspokoić obie potrzeby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stricte do gajerka to będzie Zenith ale to później :)

Na razie zegarek do smart casual i bardziej sportowego stylu :)

Szczerze to 58 nie widzę żeby tak ludzie odsprzedawali :)

Nowy temat wiec zobaczymy jak to będzie wygladac.

W każdym razie dziękuje za dotychczasowe opinie.

Jutro Omegę Seamaster 300 przymierze na pasku. To ważny test dla mnie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Tudor - Omega jest troche zbyt oklepana. BB58 na żywo bije Omegę, tak jak sam piszesz, ma w sobie to "coś" i wyróżnia się na nadgarstku.

 

Czy Tudor jest mniej rozpoznawalny? Na pewno tak, ale to zegarek dla Ciebie, nie dla innych.

Bardziej Ci się podoba Tudor, to go bierz, mi również bardziej pasuje.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to co uważacie za zalety Tudora powodują ze zegarek znacznie szybciej się opatrzy i jego tzw. przyciąganie wzroku" się znudzi właścicielowi,  

mając te dwa do wyboru ani sekundy bym się nie wahał omega i kropka. Jak co sprzedasz znacznie szybciej bez dużej straty i kupisz Tudora a uwierz mi idę o zakład że mając do dyspozycji te dwa zegarki i wystawiając je na sprzedaż  omega trafi do któregoś tam już z kolei właściciela a z Tudorem będziesz jeszcze wisiał na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gdybym miał wybrać sam zegarek to Tudor do mnie bardziej przemawia i wolę marki mniej rozpoznawalne (pytanie o moją eternę ’a co to za marka’ zawsze mnie cieszy ;-) ). Ale... wybierając zegarek zawsze patrzę co mi się bardziej podoba a drugim kroku, do czego go będę nosił. Wybrane przez Ciebie nie są w mojej opinii uniwersalne i nie założysz ich do wszystkiego (zwłaszcza Tudora). Jeśli częściej ubierasz się jak na zdjęciu (niebieski/granat) to wybrałbym coś w kolorystyce Omegi (choć niekoniecznie sam zegarek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie,

dziękuję za dotychczasowe uwagi i spostrzeżenia.

Robi się coraz trudniej z wyborem :) Mierzyłem Omegę Seamaster 300 na pasku. Nie do końca jestem przekonany czy to jest zegarek do koszuli i marynarki... Wydaje mi się że najlepiej nosić go do luzniejszych sportowych rzeczy i wtedy na bransolecie...

Do mojej garderoby w tygodniu lepszy będzie Tudor chociaż to też nie będzie zegarek uniwersalny ale trudno mi o nim zapomnieć :)

Między czasie jeśli chodzi o zegarek do smart casual to wpadły mi kolejne dwa typy :)

1 typ to IWC pilot Mark XVIII"mały książę" na niebieskim cyferblacie. Co sądzicie ? Mierzyłem na czarnym. Leży bardzo dobrze a na niebieskiej tarczy myślę że będzie jeszcze fajniejszy. Zegarek i do stroju bardziej sportowego i również do mojego codziennego smart casual. Zegarek prosty ale również z dużą klasą wg mnie....

2 to również IWC Portugieser Chronograph 371491 na niebieskim cyferblacie. Bardzo fajnie się prezentuje jako zegarek natomiast u mnie na nadgarstku chyba ciutkę za duży. Tymniemniej również biorę go pod uwagę. Trochę przekraczam budżet na tego casualowca ale takie życie.... :) Za to chyba na tego klasyka do gajerku zejdziemy z kwotą ;)

 

Co sądzicie o tych kolejnych moich typach ?

 

P.S. Co trzeba zrobić aby mieć dostęp do bazarku ? Jakaś ilość postów ? Weryfikacja przez admina w jakiś sposób ? :) Petycja, prośba, podanie ? :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa IWC, które wskazałeś również mnie zainteresowały, są na Sellita/ETA, natomiast pokazane w tym roku piloty spitfire są na mechanizmach własnych i nie odbiegają znacznie ceną. Ktoś ma wiedzę czy te własne mechanizmy pojawią się w pilotach le petit prince i portugieser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa przymierzałem w Aparcie. Sprzedawca nic nie wspominał o tym że mogą się pojawić na własnych mechanizmach ale dla mnie nie jest to aż tak bardzo istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bezdyskusyjnie Portugalczyk. A dostęp do bazarku powinieneś już mieć, po zalogowaniu się dział sprzedam. Nie możesz jedynie nic sprzedawać, póki nie będziesz miał 50 postów napisanych na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forumowym bazarku masz portugalczyka IWC w wersji Chrono z czarna tracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Dziękuję za dotychczasowe komentarze.

Tak jak wspominałem, najbardziej odpowiada mi tarcza niebieska zarówno w Portugalczyku jak i w Pilocie ale jestem w sumie otwarty :)

 

Zrobiłem obydwu fotki ale z czarnymi tarczami.

Mi się wydaje ze Pilot wyglada lepiej na moim nadgarstku

 

post-34207-1548629314,2173_thumb.jpg

 

post-34207-1548629333,5031_thumb.jpg

 

post-34207-1548629350,0733_thumb.jpg

 

post-34207-1548629373,8537_thumb.jpg

 

post-34207-1548629411,1674_thumb.jpg

 

Komentarze i opinie mile widziane ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chociaż nie wiem czy nie najlepiej wyglada garniturowiec Zenith Ultra Thin

 

post-34207-1548629521,4707_thumb.jpg

 

post-34207-1548629537,1788_thumb.jpg

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co pokazales to IWC. Mimo chrono bardzo elegancki zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk zdecydowanie za duży na Twój nadgarstek. Pilot w sumie też, ale pilotom uchodzi to na sucho. Zenith także wydaje się przeskalowany, jak na bardziej elegancki zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk jest bardzo z klasą ale rzeczywiście niestety za duży....

Pilot wygląda wg mnie ok.

Będę jeszcze mierzył Zenitha ze srebrną tarczą bo jeśli chodzi o garniturowca to chyba chcę srebrną tarczę.

Dziękuję za dotychczasowe uwagi i czekam na kolejne :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oystera 39mm - jest też niebieski - 22 tys. nowy, lub używany Explorer 39. Niesamowicie wygodne zegarki, na bransolecie ale lekkie, trzeba przeymierzyć bo zdjęcia to nie wszystko.

Do takiego stylu Reverso wg mnie byłby idealny. Tylko wersja bez bajerów. Zajrzyj dla przykładu do wątku JLC na 30 stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Bardzo dziękuję za kolejne uwagi.

Dzisiaj jeszcze raz była grana przymiarka :)

Portugalczyk, Tudor BB58 i Zenith Ultra Thin. Wszystkie piękne ale najlepiej na nadgarstku wyglada BB bo pozostałe 2 trochę za duże. Wciąż się zastanawiam czy bardzo za duże :)

BB najlepiej wyglada na nadgarstku ze wzgledu na wielkość ale pozostałe 2 mam wrażenie lepiej pasują do mojego stylu smart casual i lepiej wypadły na fotkach. Dodam ze tak się ubieram codziennie oprócz weekendów.

Nie zmieniam jednak zdania ze na żyło Tudor tez wyglada świetnie. Te max oświetlenie chyba powoduje ze zdjęcia nie oddają jego uroku.

 

Im dalej tym trudniej o decyzje a ciśnienie rośnie :)

 

post-34207-1548801491,5212_thumb.jpgpost-34207-1548801522,8344_thumb.jpgpost-34207-1548801544,9913_thumb.jpgpost-34207-1548801564,4491_thumb.jpgpost-34207-1548801579,2049_thumb.jpgpost-34207-1548801593,1722_thumb.jpgpost-34207-1548801622,8643_thumb.jpgpost-34207-1548801636,6311_thumb.jpgpost-34207-1548801651,6607_thumb.jpgpost-34207-1548801673,7454_thumb.jpg

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podoba się IWC, zwłaszcza, że najbardziej pasuje do Twojego stylu. GDyby był na bransolecie to leżałby dobrze, a tato trzeba się trochę męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie macie wrażenia ze na nadgarstku najlepiej Tudor ale do mojego stylu, mimo ze to zegarek dość uniwersalny, to jednak najmniej pasuje....

Mnie również bardzo podoba się Portugalczyk :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.