Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Architekt

Rekomendowane odpowiedzi

Po modelu rocznicowym 1918-2018 , PRO-MILITARI oraz PAN-AFRICA przyszedł czas na coś z jasną tarczą w tej samej kopercie. Dawno takiego zegarka nie było w naszej ofercie ( ostatnim był Formmeister z białą tarczą ) a cieszą się one powodzeniem. Na tapetę wziąłem tzw tarczę sektorową gdzie każda wskazówka ma swoją niezależną podziałkę na tarczy. Nie ma co ukrywać inspiracją był model Patek Philippe Calatrava z taką właśnie tarczą. Klasyka ale ze sportowym sznytem. Koperta zostanie inaczej wykończona niż przy dotychczasowych projektach. górna powierzchnia uszu będzie polerowana a boczna szczotkowana, czyli odwrotnie niż było to w zakończonych projektach.

Tarcza będzie jasno-szara i biała, podziałki ciemno-niebieskie, wskazówki wykonywane na zamówienie barwione termicznie.

Dekielek przeszklony ze srebrnym nadrukiem MODULORA Le Corbusier'a .

Tarcza - idea i pomysł mój, rysunek i modyfikacje podziałek- Piotr ( subarist ), Dekielek: autorski pomysł Piotra.

 

Wstępne grafiki pojawią się w ciągu godzinki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to czekamy  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że Modulor był tylko punktem wyjścia - choć nawiązanie jest i miało być czytelne to grafika na dekielku zawiera również elementy Człowieka Witruwiańskiego oraz złotego podziału. Wszak Leonardo i Le Corbusier poszukiwali systemu miar i proporcji dla których wzorcem był człowiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to smaka narobiliście  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo gadania, za mało grafik :) Imo widoczny wahnik od Miyoty (o ile będzie tak jak w leśniku <_< ) jest średnim wyjściem ;)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jak najbardziej na tak. Po Pan-Africa wiem, że jest to udany projekt. 

 

Tarcza i wskazówki - ok. Ciekaw jestem jak będzie się komponował datownik. Na grafice nie wygląda to źle. Istnieje możliwość umieszczenia go na godzinie 6?

 

Pomysł na dekielek - Osobiście nie przepadam za takimi kombinacjami. Miyota nie jest jakoś specjalnie urodziwa a i walnięcie na szkle nadruku pogarsza nieco sprawę. Nie widać dobrze ani mechanizmu ani nadruku. Coś podobnego jest w Balticusie Grey Seal II i jakoś nie przypadło mi to do gustu. 

Zdecydowanie widziałbym tu grawer (niemal numizmat) na wzór Rocznicowego/Pro Military ewentualnie coś w stylu Pan Africa. 

 

Pasek - temat do przemyślenia. Osobiście wolałbym coś gładkiego, ale może nie ma co się specjalnie nad tematem głowić jak i tak 3/4 użytkowników od razu zmienia paski na takie jakie im leżą najlepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daje gładkie paski to skowyt, że lepiej krokodyl bo bardziej elegancko, jak dam krokodyla to też źle :-) nie dogodzę ;-)

 

Malunek pod szkłem będzie chromowany/srebrny.

 

VC-ARCHITEKT-02-B.jpg


Super koperta, super tarcza, super wskazówki i połączenie szarego/białego/niebieskiego.

 

Beznadziejna nazwa Architekt (mocno liczę, że się zmieni) już prędzej Inżynier mi pasuje ;)  i beznadziejny pasek (prędzej widziałbym prosty, gładki czarny/brązowy pasek bez przeszyć lub z delikatnym przeszyciem w kolorze skóry (jak najmniej widoczne), może Cordovan jak w Formmeisterach?).

 

Corodovan był słabo uszyty i się telepał na teleskopach. Wyleczyłem się z tego a nie stać mnie na zaoferowanie Cordovanów szytych przez JFS. Co do nazwy miało być MAT-LAB ale mogłyby być problemy prawne ponieważ taką nazwę już ma jeden z programów.

ARCHITEKT po polsku brzmi dobrze i jest zrozumiałe także dla obcokrajowca. Inżynier ? chcesz sporu z IWC ? Pasek oczywiście możemy zmienić ale z doświadczenia wiem, że croco chińczyk jeszcze jako tako ogarnia ale gładkie paski wychodzą im słabo ( łatwo się rysują itd )

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie istotny, to już ważniejsza jest klamerka.

Tarcza wyszła ciekawie, też rozważyłbym datę na 6.

Dekiel lepiej pełny.

 

Moja propozycja nazwy:

Matematyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie pasuje, ale to drugorzędna kwestia, każdy może sobie zmienić na pasujący dla niego. Natomiast dekiel zdecydowanie pełny. Ani ta Miyota piękna, ani jakoś zaawansowana żeby chcieć na nią patrzeć. Poza tym jak już kolega wspomniał, jak jest nadruk na szkle, to ani nadruku dobrze nie widać, ani mechanizmu. Raczej MODULOR piaskowany/trawiony na dekielku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Tak jak koledzy napisali powyżej, tylko pełny dekiel. Zegarek przez to może będzie cieńszy.

 

Co do pasków to zawsze można rozważyć opcję sprzedawania zegarka bez paska, tylko klamerka i teleskopy. Każdy dobierze sobie jaki będzie chciał. 

 

Z drugiej strony można też ten sam projekt zrobić w brązach, ten niebieski bardziej sportowy a brązowy bardziej elegancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik architektury jestem za pozostawieniem nazwy. I w ogóle wydaje mi się, że w końcu się wpisze na jakąś listę zapisów bo dawno nic nie kupowałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest dobra. Nie ma co z nią kombinować. 

 

Ważniejsza jest tu kwestia dekla. Vox populi jest jasny - Pełen. W poprzednich seriach automatów w tej kopercie, moim zdaniem, takie rozwiązanie dawało radę. Oczywiście nie wszystkim się wszystko podobało, ale nie ma na to rady. Zegarka idealnego jeszcze nikt nie stworzył  :P .

 

Do rozważenia jest kwestia pozycji datownika. Fajnie, że jest ale jak już pisałem wcześniej. Dobrze by było sprawdzić, czy nie lepiej ulokować go na godzinie 6. Taki układ byłby bardziej symetryczny. 

 

Jak dla mnie to można dać tutaj pasek taki jak w Pro-Military tyle, że z przeszyciami w innym kolorze. Myślę, że nie byłoby to jakimś specjalnym wyczynem. Ale to akurat jest kwestią drugorzędną. 

 

P.S. Mam dziwne wrażenie, że koncept tarczy jest rozwinięciem propozycji na zegarek z okazji 15-lecia KMZiZ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Teraz dopiero zobaczyłem wątek. Jest dobrze, brawo dla subarista :)

Napiszę i tutaj - Marcin, tylko nie rób z niego rocznicowego klubowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zobaczyłem wątek. Jest dobrze, brawo dla subarista :)

Napiszę i tutaj - Marcin, tylko nie rób z niego rocznicowego klubowca ;)

W sprawie zegarka klubowego nie zapadła dotychczas żadna decyzja i wątpię aby jeszcze coś się ruszyło w temacie.

 

Inżynier i matematyk, choć wspaniałe, to nie pasują do tego zegarka. Co innego gdyby był tam kołowy suwak logarytmiczny lub coś innego technicznego lub ścisłego... Architekt brzmi dobrze i nawet komponuje się wizualnie z jakąś surową, dużą bryłą.

 

Pasek fajny, a jakby wyglądał gładki z białymi przeszyciami?

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie zegarka klubowego nie zapadła dotychczas żadna decyzja i wątpię aby jeszcze coś się ruszyło w temacie.

 

Inżynier i matematyk, choć wspaniałe, to nie pasują do tego zegarka. Co innego gdyby był tam kołowy suwak logarytmiczny lub coś innego technicznego lub ścisłego... Architekt brzmi dobrze i nawet komponuje się wizualnie z jakąś surową, dużą bryłą.

 

Pasek fajny, a jakby wyglądał gładki z białymi przeszyciami?

 

Jutro powinno być wizu z gładkim paskiem i pełnym deklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zobaczyłem wątek. Jest dobrze, brawo dla subarista :)

Napiszę i tutaj - Marcin, tylko nie rób z niego rocznicowego klubowca ;)

 

Nie robię, ale ten projekt z niego wyewoluował. Wbrew pozorom Piotr aby dojść do tego designu i układu podziałek na tarczy wykonał  ze 100 różnych wersji :D . Chcieliśmy uniknąć kalki z Patka Calatravy, który był tutaj jasną inspiracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robię, ale ten projekt z niego wyewoluował. Wbrew pozorom Piotr aby dojść do tego designu i układu podziałek na tarczy wykonał  ze 100 różnych wersji :D . Chcieliśmy uniknąć kalki z Patka Calatravy, który był tutaj jasną inspiracją.

Pełen szacunek dla Piotra za włożoną pracę. 

Rozwijaliście tylko białą wersję? Z tego co kojarzę to w ramach prac nad rocznicowym klubowcem powstała jeszcze wersja z niebieską tarczą. Projekt ten też będzie rozwijany czy na razie odpuszczacie temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro powinno być wizu z gładkim paskiem i pełnym deklem.

 

A ja czym dłużej się przyglądam tym bardziej się upewniam w przekonaniu, że datownik lepiej by się prezentował na godzinie 6, a idealnie gdyby się mieścił wewnątrz drugiego ringu. Jest to technicznie wykonalne ? Jeśli tak, to czy i na taką wizualizację można liczyć ?

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czym dłużej się przyglądam tym bardziej się upewniam w przekonaniu, że datownik lepiej by się prezentował na godzinie 6, a idealnie gdyby się mieścił wewnątrz drugiego ringu. Jest to technicznie wykonalne ? Jeśli tak, to czy i na taką wizualizację można liczyć ?

 

Zmieszczenie datownika w okręgu nie jest problemem ale przez to musisz zmniejszyć wskazówkę godzinową która i tak jest już krótka.

Co do daty na 6tej...nie mówię nie ale obecny układ wraz z koronką powoduje także pewien porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy rozważasz aby 4 "główne" indeksy na 3, 6, 9 i 12 były nakładane i też barwione termicznie? Spodziewasz się tak czysto wstępnie, aby cena miała odbiegać od rocznicowego chociażby?

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - jest szansa na cywilną wersję zegarka dla leśników? Czytaj 1:1 bez ich leśniczego znaczka na tarczy? Wg mnie to najlepsza wariacja na tej kopercie i brałbym ją w ciemno...

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.