Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Architekt

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Myślę, że jak się design sfinalizuje można o nazwie pogadać :)

 

Fajnie cholera ten czarny wyglada :) Ale ja jasnego potrzebuje :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

finałowe warianty

Białe W1, W2 W3 z fakturą, W4 szlif

Czarne B1, B2 - mat/półmat, B2 szlif

 

9df664bc2bbc874b.jpg

moje typy B03 B02 i W04, W01

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Subarist jestes wielki :)

 

Po kolei moje przemyslenia.

 

Jasny:

- mam problem z niebieska wskazowka czy napisem: nie klei mi sie do niczego - tarcza jasna, pasek brazowy i nagle nowy kolor; z drugiej strony wprowadza element zycia na tarczy ale ja jestem raczej na nie

- indeksy: dla mnie najlepiej wygladaja najkrotsze czyli W02, W03 jest zedycowanie za ciasno tam - jakos tak nackane, W01 jest niezlym kompromistem, zostawiaja powietrze na srodku a sa wyraziste

- luma na koncach indeksow - super, podnosi walory uzytkowe zegarka i nie jest jakas nachalna, fajnie sie komponuje

- krzyz: zabijcie ale dla mnie tarcza z krzyzem wyglada najciekawiej, ten element zapelnia srodek tarczy bez nadmiernego jej obciazania, eliminuje to niestety fakture Pan-Africa

- ogolnie: W03 z indeksami z W01 ostatecznie W02, zero niebieskiego (sekundnik i napisy), krzyz z W04 wiec szlif albo jeszcze lepiej dla mnie mat (chropowata powierzchnia) / polmat - doda czytelnosci i uzytecznosci, w ostatecznosci bez krzyza i faktura

 

Ciemny:

- wybor prosty, B02 albo B03, szlif doda tarczy glebi a mat - praktycznosci

- swietnie wyglada, dodana luma pozostaje niemal niewidoczna a dobrze, ze jest

 

Ogolnie czapki z glow, swietny projekt! Dla mnie przekozak.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niebieskiej sekundowej mam podobne przemyślenia. Gryzie się. Już czerwony grot na końcu chyba by się lepiej wpasował. Poza tym każdy super. I oczywiście żadnej daty! :-)

 

Na wskazówki jak z Hamiltona nie ma szans? :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siedze i gapie sie w te projekty i tak juz chlodniej nieco potwierdze jeszcze raz:

 

Jasny:

1 miejsce: W02 ze srebrnym sekundnikiem ale na matowej / polmatowej tarczy + krzyz (wersja super praktyczne EDC)

2 miejsce: W02 ze srebrnym sekundnikiem, tarcza Afrykanczyk i bez krzyza (praktyczne EDC)

3 miejsce: W02 ze srebrnym sekundnikiem, szlif promienisty i krzyz (bling bling EDC)

 

Ciemny:

1 miejsce: B03 (jakos ten ciemny wydaje mi sie bardziej elegancki i tu pasuje szlif do nadania glebi tarczy)

2 miejsce: B02 (polmat da o wiele wieksza praktycznosc z racji braku refleksow - lepszy odczyt)

 

Jakis bardzo zgrubny harmonogram, kiedy spodziewac sie sampli tarcz a kiedy gotowych zegarkow zeby wiedziec jak negocjowac z zona?

 

Moze jeszcze glupie pytanie na koniec ale jakby zamiast nakladanych indeksow dac malowane luma (wszystko) albo kanapke wypelniona luma?

Bedzie ultra utylitarnie ale efekt moze byc ciekawy. Moze bialy tak jak opisane powyzej a czarny z nakladanymi indeksami jak na renderach?

 

Subarist, QV, jak wasze preferencje?

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po uwagach

c084024d6d2075bf.jpg
edit: kolor paska to na tym etapie kwestia do uszczegółowienia

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasny: W04A z indeksami minutowymi jak od W02*, alternatywnie W02A

 

* W04A ma krzyz i dluzsze indeksy zapychaja srodek tarczy jeszcze bardziej (dla mnie)

 

Ciemny: bez zmian, B03, alternatywnie B02

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po sugestiach Marcina

8a8318ebb6574a3c.jpg

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny mysle, ze mozna uznac za finalny i wybor bedzie pomiedzy jedna z tych 3 wersji.

 

W jasnym wymiana paska na czarny z niebieskim przeszyciem daje podstawe do wprowadzenia niebieskiego na tarcze.

Dla mnie jednak brazowy pasek lepiej zgrywal sie z kolorem wskazowek i calosciowa koncepcja, teraz jakos to nie lezy.

W02 albo W04 z brazowym paskiem i bez niebieskiej wskazowki czy napisu (tak jak na czarnym mniej oznacza wiecej).

 

Rozumiem, ze niebieski ma byc lacznikiem z poprzednia, pierwsza wersja Architekta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po sugestiach Marcina

8a8318ebb6574a3c.jpg

Myślę że B03 i W04 /lub W02 /?/

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

B03 bankowo.

 

W04 mniej kluje w oczy niebieskim napisem Architekt ale tarcza wyglada na ciut bardziej zapchana.

W02 wyglada lzej ale nie jestem zupelnie przerkonany do sekundnika, moze cos w cieplych tonacjach (pomarancz? czerwien?) i powrot do brazowego paska?

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja będę bronił tego zestawienia kolorystycznego (wersja biała). Gdyby ta wskazówka była barwiona termicznie - jak w wersji 1 Architekta - byłby fajny akcent ożywiający tarczę (w świetle będzie łapała różne odcienie od czarnego do niebieskiego). Design wersji białej jest grzeczny - przy wersji z fakturą bardziej casualowy niż elegancki więc tym bardziej to zestawienie zagra

Edytowane przez subarist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Design bialego powiedzialbym jest mocno uzytkowy - ma byc jasno, czytelnie i utylitarnie, stad nawet pytalem o chropowate matowe bardz polmatowe wykonczenie tarczy.

Ozywic mozna na przyklad przeszyciem lekko kremowym na brazowym pasku, czyms co by licowalo z kolorem lumy na wskazowkach - bedzie bardziej spojnie.

Ten kolor naprawde dla mnie jest znikad (choc ja jestem troche konserwatywny) i braz z kremowym i bialym gra, ale czarny pasek z niebieskim przeszyciem i niebieski tekst / wskazowka juz nie.

 

Jesli koniecznie chcemy ozywic jeszcze tarcze to bym dal wskazowke sekundowa lizaka, z koleczkiem blisko koncowki, wypelnionym luma w kolorze wskazowek:

 

hamtun-neon-featured.jpg?fit=1024%2C1024

 

W czarnym sa 3 kolory: braz na pasku, czarny na tarczy i kremowy na lumie - wszystko gra bo kremowy i braz to ta sama tonacja kolorystyczna.

Tutaj mamy czarny pasek, biala tarcze, kremowa lume i niebieska wskazowke bardz tekst - nei dosc ze robi sie duzo to jeszcze laczysz kolory zimne z cieplymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B03 bankowo.

 

W04 mniej kluje w oczy niebieskim napisem Architekt ale tarcza wyglada na ciut bardziej zapchana.

W02 wyglada lzej ale nie jestem zupelnie przerkonany do sekundnika, moze cos w cieplych tonacjach (pomarancz? czerwien?) i powrot do brazowego paska?

 

W białej wersji planujemy chodzby w minimalnym stopniu wykorzystać podzespoły które mamy w Architekcie I. W tym przypadku sekundnik granatowy oraz paski. Zegarków będzie zbyt mało aby wszystko znowu projektować od nowa.

Białe wersje będą miały strukturę tarczy Pan-Africa więc nie ma co tej wersji przeładowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i wszystko jasne :)

 

W takim razie W02 skoro tarcza Afrykanczyka, szkoda krzyza ale mniejsze indeksy w tej wersji ladniejsze.

Czekam na zdjecia prototypu bo na zywo termicznie barwiona wskazowka moze wygladac lepiej niz na renderze.

 

W razie co przerzuce sie na czarny bo ma lume wiec jako EDC sie kwalifikuje :)

 

Tak czy siak - swietnie to wyglada, naprawde. KIedy mniej wiecej mozesz dostac sample tarczy i zlozyc prototyp?

 

PS. Czyli nazwa Architekt II? Mi pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Białe wersje będą miały strukturę tarczy Pan-Africa więc nie ma co tej wersji przeładowywać.

Marcinie,

 

czy rozważałeś zmianę wskazówek białego na kształt a'la Grand Seiko?

Tylko powierzchnie stalowe, bez lumy. Byłby piękny elegant.

 

B 03 REWELACJA!!!

 

P.S. 1 W mojej ocenie w większości przypadków luma jest albo niepotrzebna, albo kiepskiej jakości, albo psuje efekt końcowy. Mam teraz na ręce jasną szarą Avangarde VC - gdyby zamiast lumy miała ażurowe wskazówki... to lubiłbym ją jeszcze bardziej.

 

P.S. 2 Będzie jakaś lista chętnych? Ze względów zawodowych nie mam czasu na częste wizyty na forum. Jestem zainteresowany białym i czarnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie musimy dopracować i wybrać finalne wersje. Poprzednia tarcza srebrna z kropkami raczej nie trafi do masowej produkcji i zostanie zamontowana w zegarku który trafi na aukcję charytatywną, podobnym wzorem jak w tamtym roku VIS Uprising z prototypem tarczy w kolorze jasnego Khaki ze strukturą. Tam także był to unikalny egzemplarz.

 

Raczej staramy się z Piotrem uciekać różnymi elementami od zrobienia kopii 1:1 jakiegoś Seiko czy JLC. Zaostrzone wskazówki plus ta charakterystyczna koperta niestety uczynią zegarek kopią Grand Seiko owszem budżetową ale jednak :-)

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, czyli W02 z fakturą Pan-Africa i B03 ze szlifem promienistym zostają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej staramy się z Piotrem uciekać różnymi elementami od zrobienia kopii 1:1 jakiegoś Seiko czy JLC. Zaostrzone wskazówki plus ta charakterystyczna koperta niestety uczynią zegarek kopią Grand Seiko owszem budżetową ale jednak :-)

Jasne :)

 

Pomyślcie proszę nad zastosowaniem wskazówek PA/RE. Z białą tarczą i fakturą ładnie to zagra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

 

czy rozważałeś zmianę wskazówek białego na kształt a'la Grand Seiko?

Tylko powierzchnie stalowe, bez lumy. Byłby piękny elegant.

 

B 03 REWELACJA!!!

 

P.S. 1 W mojej ocenie w większości przypadków luma jest albo niepotrzebna, albo kiepskiej jakości, albo psuje efekt końcowy. 

 

Zgadzam się w 100%, a wskazówki nie muszą być przecież kopią Seiko czy GS. Ogólnie nawet tak jak jest teraz biała wersja wygląda bardzo dobrze, szkoda tylko że znowu się raczej nie zdecyduję (no chyba, że efekt końcowy mnie na tyle powali, że będę wstanie obejść się bez bransolety...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po konsultacjach i ustaleniach szczegółów z Marcinem /finalne/

82ab413ef3f7d1cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajnie wyszło, ostrzyłem sobie zeby na jasny a teraz ciemny mi się chyba bardziej podoba  :D

 

Czekam na foty sampli.

 

Piękny projekt!

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w białym faktura zrobi swoje - w 2d trudno to pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ale pomóżcie głosując wybrać jedną wersję białego i jedną czarnego. Pamiętajmy, że biały ma strukturę tarczy Pan-africa. Czarny ma matową tarczę. Wszystkie mają kwadraciki lumy na końcówkach metalowych indeksów na 12,3,6 i 9h.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chwila moment, W01 i W02 to faktura ale W03 wyglada na renderach na szlif promienisty?

 

B01, B02, B02a to mat a B03 to szlif promienisty znów - zgadza się?

 

Moje głosy na B03 oraz na W02.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.