Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Architekt

Rekomendowane odpowiedzi

Architekt w kamaszach ????

 

Czarny w obecnym kształcie nie kojarzy mi się z architektem.

Jest za surowo. Wypisz wymaluj zegarek militarny.

 

P.S. To prawda - dużo zegarków garniturowych posiada lumę.

Znajdą się pewnie i takie z WR300 albo rozmiarze 47mm, bo producenci mają fantazję.

Pytanie tylko czy to finalnie wygląda ładnie i jest potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli uwazasz ze kto jak kto ale JLC nie umie robic zegarkow garniturowych to odwaznie jedziemy - a taki przyklad wrzucilem (nie Diesla patelnie ;)).

 

Gusta sa rozne, tobie sie nie podoba - rozumiem, w tym konkretnym przypadku tej lumy jest tak niewiele i tak dyskretnie ulozona, ze jak dla mnie jest nadal ze smakiem a co jak co ale to zawsze sie przydaje.

 

Zwlaszcza, ze tak zupelnie szczerze na totalnego garnitura to troche za gruby jest,  dla mnie to bardziej kategoria EDC i wtedy luma nei dosc, ze pasuje to jeszcze podnosi uzytecznosc.

 

Zeby nie bylo - fajnie, ze rozne sa wizje i pomysly bo z tego wcyhodzia najlepsze projekty.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o negowanie sensowności lumy w garniturze. Takie zegarki były, są i będą. Rzecz w tym, że wygląda to jeszcze w miarę dobrze przy mikroskopijnej ilości. Ale czy to wtedy działa? W mojej ocenie żeby luma świeciła ładnie, długo - i żeby to jeszcze po ciemku w środku nocy było czytelne - musi być jej sporo. Nie jestem zwolennikiem nakładania lumy to to, żeby wyłącznie była. Jak nie spełnia to walorów użytkowych, to zaryzykuję stwierdzenie, że to zbędny koszt. Wizualnie nie zawsze się to broni. Planowany budżet można w takim przypadku przeznaczyć na bardziej dopracowane wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Seiko SARB 035, ktory pod wzgledem ilosci zaaplikowanej lumy wydaje sie byc podobny do Architekta V2 - luma swieci bardzo dobrze, dlugo i jest to bardzo przydatne:

 

60c04b9266ae75ec70e640d98e6f620f

 

99425828_2608082369448906_7020500185662881792_n.jpg

 

Wiec tak, ilosc lumy to jedno ale jej jakosc (grade) to drugie - z tego co pamietam tutaj sciagana jest bardzo dobra luma wiec to nie jest sztuka dla sztuki.

 

Wskazowki? Kurcze - ile ludzi tyle opinii, dla mnie jest w porzadku - pasuje do stylu zegarka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko - dobry kierunek.

Jeszcze lepszy - Grand Seiko Snowflake SBGA211. Piękne wskazówki bez lumy.

 

Ciekawe, czy zrobienie wskazówek w podobnym (nie takim samym) stylu, byłoby osiągalne dla tego projektu...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdecyduję się na użycie wskazówek z Grand Seiko w zestawieniu z tą kopertą ponieważ zrobi się ordynarny klon Seiko, skojarzenia będą oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wyjdzie homage King Seiko:

 

9373003-1.jpg

 

Ja wierze w twoja wizje i wyczucie stylu QV, czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS ma świetne wskazówki. Nie chodzi o klon. Żadne 1:1, bo to byłoby bez jakiegokolwiek sensu.

 

Inny kształt, ale zastosowanie szlifów, które zamiast wyglądu wskazówki-blaszki dadzą przestrzenny efekt.

W GS wygląda to rewelacyjnie.

 

Może się mylę - poprawcie proszę - dla mnie tarcza i wskazówki to elementy, które przy rozsądnym nakładzie finansowym mogą dać bardzo dobry efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zgadzam sie z tym, ze tarcza i wskazowki to klucz, wystarczy popatrzec na modele VC na tej samej kopercie - Rocznicowy, Pan Africa, Pro-Militari i Architekt - kazdy jest wizualnie mocno inny.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sławek W napisał:

GS ma świetne wskazówki. Nie chodzi o klon. Żadne 1:1, bo to byłoby bez jakiegokolwiek sensu.

 

Inny kształt, ale zastosowanie szlifów, które zamiast wyglądu wskazówki-blaszki dadzą przestrzenny efekt.

W GS wygląda to rewelacyjnie.

 

Może się mylę - poprawcie proszę - dla mnie tarcza i wskazówki to elementy, które przy rozsądnym nakładzie finansowym mogą dać bardzo dobry efekt końcowy.

 

Jesli zrobimy zegarek jakościowo na poziomie GS to będzie kosztował tyle samo co GS. Gdyby to było takie łatwe to każdy producent zamiast wskazówek blaszek dawałby grube fazowane wskazówki. Nie rozbierałem nigdy GS ale być może tam nawet jest specjalna oś mechanizmu która ma większe odstępy aby pomieścić grubsze wskazówki. Ale to tylko moje domysły...bo nie rozbierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym może być bo wszystkie GS mają relatywnie grube koperty i sporo przestrzeni pomiędzy szkłem a tarczą, pierwszy z brzegu przykład z netu:

 

B7CEFA73-0DCC-42BC-ABD8-5477A7867A4F.jpeg.424a8d58cccd17c38573795c0edbb14a.jpeg
 

66064DA5-3304-4DCF-872E-8B43EC859758.jpeg.3aca2cc004e776abd97b0eaa854a162e.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. A więc to nie jest tylko kwestia wykonania takich wskazówek ale modyfikacji mechanizmu i to poważnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin a wskazówki coś  jak poniżej?


C1AF9067-EF81-4F62-86BC-D2EC28E7F689.thumb.jpeg.621bfd099c64e19f909f8f5044dc73e6.jpeg

 

Nie wyglądałyby lżej? Tak myślę głośno po prostu, choć z drugiej strony obecne są dość niespotykane.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które są wyglądają lekko, trust me. Zdjęcia powiększają. Te powyżej to lekka wariacja na temat wskazówek pilotowatych, kompletnie nie pasować będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobają obecne wskazówki.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

Te które są wyglądają lekko, trust me. Zdjęcia powiększają. Te powyżej to lekka wariacja na temat wskazówek pilotowatych, kompletnie nie pasować będą.


Nie zawiodłem się jak do tej pory na twoim guście wiec cierpliwie czekam.

 

9 godzin temu, Jogi napisał:

Mnie się podobają obecne wskazówki.


Jak pisałem wcześniej są oryginalne ale im dłużej patrzę na zdjęcie to się zastanawiam, czy ńie są ciut za ciężkie. Być może jak pisze QV to kwestia zdjęcia, zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbki wskazówek ( różne kolory lumy ) i tarcz dostanę w przyszłym tygodniu razem z częściami pozostałych modeli. Wakacje zapowiadają się bardzo pracowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze w tym roku z powodu COVID wakacje odwolane, przynajmniej u mnie tak to wyglada :P

 

Siedze jak na szpilkach i czekam w takim razie sciskajac mocno kciuki, zeby doszlo to, co zamowiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbki wskazówek ( różne kolory lumy ) i tarcz dostanę w przyszłym tygodniu razem z częściami pozostałych modeli. Wakacje zapowiadają się bardzo pracowite.

Np z częściami do Klingerta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1463080636_by_Marecki384_500.jpg?1463080

 

Prosze z powrotem do watku o Klingercie :P My tu umieramy z ciekawosci w sprawie Architekta 2 :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak? Tutaj też postoję, może się coś fajnego jeszcze trafi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.06.2020 o 12:32, cordi7 napisał:

 

 

Prosze z powrotem do watku o Klingercie :P My tu umieramy z ciekawosci w sprawie Architekta 2 :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=3o2d3g0MmgM

:)

A to mnie dotarł Architekt. Jest petarda.

Nie będę się rozpisywał, bo chyba wszystko już o nim napisano. Na mnie osobiście najbardziej na plus kształt uszu i ogólnie wielkość zegarka. Idealnie siedzi na nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.