Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Vratislavia Conceptum - Architekt

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie odnośnie szkiełka.

 

Tarcza ma mieć większy "obszar widoczny", co mi sugeruje, że fizycznie będzie rozmiarowo taką sama. Zaokreglone szkiełko Architekta I zabiera wizualnie tak z 1mm z każdej strony i w sumie zmiana szkiełka powiększy optycznie tarczę. Dobrze to rozumiem?

 

Bo jesli szkielka beda zamienne to zamówiłbym sobie takie szkiełko do Architekta I (czy wymianę dogadamy z VC czy załatwię sobie jakiegoś zegarmistrza to już mi jedno).

Edytowane przez 91maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega [mention]clusca [/mention] słusznie pyta o reedycję pięknych zegarów. Coś z tego mogłoby wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wole kajdany, to tu wolałbym pasek, taki grubszy, mięsisty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pasek sobie zawsze fajny załatwicie, a pasującą branse już nie tak łatwo znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szyszkops napisał:

Panowie, pasek sobie zawsze fajny załatwicie, a pasującą branse już nie tak łatwo znaleźć emoji6.png


Mądrze gada, polać mu 😁

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że z powodu zmian w kopercie nie będzie pewnie ta bransa pasowała do starszych modeli opartych na tym projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

260DA072-C86C-4EFD-B3F6-F00C1847DE32.thumb.jpeg.0649ea33ae7286f84ac954f78fd377a5.jpeg

 

A czy z białą tarczą będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, QuadrifoglioVerde napisał:

260DA072-C86C-4EFD-B3F6-F00C1847DE32.thumb.jpeg.0649ea33ae7286f84ac954f78fd377a5.jpeg

 

Pierwsze skojarzenie - żona ma taką bransoletę przy Tissocie.

I żeby nie było: do małego zegarka super pasuje, pięknie się układa i gra to fajnie.

Do garniturowca - super.

 

Do tej koperty bardziej pasowałaby mi bransoleta a'la Rolex Milgauss.

Ale wiadomo, de gustibus non est disputandum.

 

P.S. Trzymam kciuki za bransoletę. Bransoleta spasowana z kopertą jest zawsze super sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem aby tego typu koperte zaprojektowac z nie boxowym szklem w rozmiarze ponizej 40mm pod juz istniejace tarcze.

Raczej pojdziemy w innym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w tym projekcie pokusić się o wskazówkę sekundową zakończoną logiem VC? Na kształt Krzyśka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ralf58 napisał:

A może w tym projekcie pokusić się o wskazówkę sekundową zakończoną logiem VC? Na kształt Krzyśka.

 

nie bardzo jestem fanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest - bo gryzę się z myślami, co kupić - ma ktoś z Was może zdjęcie porównawcze v1 i v2 ? :) może jak je zobaczę obok siebie w tym samym świetle, to mi się temat rozjaśni.

choć na razie się ku v2 skłaniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V1 jest bardzo elegancki, V2 idzie z tarcza w stronę Nomosa, V3 pokazany powyżej jest bardziej codzienny. Zależy czego szukasz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 EDC do koszuli na co dzień. na 99% pójdzie na brązowy pasek - dlatego skłaniam się bardziej do v2 - przynajmniej moja spaczona wyobraźnia podpowiada, że tak będzie lepiej  

Edit: no więc V2 zamówiony i opłacony. Teraz czekam na wysyłkę :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł Architekt v2 default_smile.png
Na początek[mention=25268]QuadrifoglioVerde[/mention] dzięki bardzo! Ciekawy jestem, czy godziny na trackingu są zbliżone do rzeczywistości i czy naprawdę nadawałeś go o 2 rano? default_smile.png

3 słowa czego szukałem, zanim będą pierwsze wrażenia - miało być coś do koszuli, na codzienne wizyty u klientów, co przy okazji obsłuży 3-4 okazje garniturowe rocznie. Miało być niebieskie Bambino v4, ale okazało się za duże w odczuciu na nadgarstku.

Pierwsze wrażenie - rewelacja. W kategorii jakość - przepaść w stosunku do wspomnianego Bambino. Po wyjęciu z pudełka wydawał mi się za mały, ale po godzinie stwierdzam że rozmiar jest idealny dla tego typu zegarka.

Koperta - znana z innych modeli, ładnie wykończona, dobrze przylega do ręki. Fajny dekiel, dobrze że ostatecznie padło na pełny a nie szklany.
Koronka - sygnowana, pracuje lekko, pierwsze wrażenie, że ciężko ją odciągnąć.

Tarcza - zależnie od oświetlenia - od szarej przez srebrna aż do prawie bieli. Ciekawy jestem, co jutro się pokaże w świetle dziennym. Czerwona kropa na godzinie 6 robi robotę default_smile.png bardzo się cieszę, że nie ma datownika - tarcza jest symetryczna, prosta, po prostu ładna. W połączeniu z niebieskimi wskazówkami (do których ogólnie mam słabość) wygląda to dobrze.

Największa magia to szkło, spojrzenie pod różnymi kątami daje nam zupełnie inne wrażenie tarczy.

Pasek jest ok - docelowo i tak zmienię go zaraz na coś gładkiego brązowego. Niebieskie przeszycia są na tyle ciemne, że mój spaczony gust pozwoli ubrać taką wersję do garnituru default_smile.png

Podsumowując - dobrze wydane pieniądze. Pierwsza i na pewno nie ostatnia Vratislavia.

82dee7199cac3eddbd2fcc0592f039ac.jpg&key=dc642a545f1ca3844cd61c9436c01077efc77a64e746cb9d691e0fed65bdb8af

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 mm, relatywnie krotkie uszy, ciekawie sie zapowiada - trzymam mocno kciuki!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2021 o 16:50, QuadrifoglioVerde napisał:

projekt nowej koperty 39.4mm

Pracujemy jeszcze nad bransoletą.

1A89F4BB-9A14-4545-807B-52919FAE0573.thumb.png.1436dd183fabcd08163142c6461c90f3.png8E8B74F3-016E-4845-9A7F-88CC65584898.thumb.png.ecec04909cab6e3029c3e99c7b610fa3.png092A4D37-B544-4FFF-A158-467B4190416B.thumb.png.ad1676b5a34a14e220a3707d599c2f2e.png

 

Wygląda obiecująco (według mnie). Kopertę o podobnym kształcie zastosowano w Vario Empire. Świetnie leży na nagarstku:

 

20210112_140159.jpg

20210112_140148.jpg

20210105_103949.jpg

Koerta ma 38mm a nadgarstek 18mm.

Poniżej porównanie kształtu uch. Pod spodem Architekt v1:

 

 

20210112_140732.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.