Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kabaneiro

Rolex do 15 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

 

od lat czytałem to forum jako niezarejestrowany, oglądałem zdjęcia i odkładam pieniądze na wymarzonego rolexa. Do wydania mam ok 15 tysięcy i znalazłem dwa modele które mnie zainteresowały:

 

 

1. https://www.royalwatch.pl/rolex-datejust-steel-gold-18k-ref-16013

2. https://www.royalwatch.pl/rolex-datejust-vintage-black-dial-steel-ref-1603-ref-1603

 

 

Skłaniam się bliżej opcji nr 1. Oczywiście bardziej podoba mi się najnowszy Submariner, ale niestety to jeszcze nie ta półka:) Małymi krokami!

 

Stąd parę pytań i wątpliwości. Na co powinienem zwrócić uwagę kupując te zegarki w takim miejscu? Dodatkowy rzeczoznawca potwierdzający oryginalność i stan techniczny? Z jakiego rzędu kosztami muszę się wiązać chcąc dbać o ten zegarek, serwisować, jak często przeglądy?

 

No i co ważne, czy temu sprzedawcy można ufać? Kupowaliście w tym punkcie.

 

Wszelkie podpowiedzi mile widziane. Nie chciałbym aby po zakupie coś o czym nie wiem jako amator, zepsuło mi radość z posiadania tego zegarka.

 

 

 

 

P.S. Wiem, że w tej kwocie moge kupić nowego tudora z salonu, ale to nie będzie rolex ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli dobrze poszukasz i dołożysz kilkanaście procent, to znajdziesz explorer 2, pamiętam je w takich cenach. MOIM ZDANIEM jest znacznie ładniejszy i jakoś wygląda, może znajdziesz w oryginalnym stanie, za 20 będzie już milgaus a te dwa... no cóż skoro pytasz, to powiem Ci, że barrrrrdzo mi się nie podobają, są małe, mocno przeciętnie wykonane i do tego zdają się być odświeżane (widze chyba skrobanie na bransolecie i kopercie). Co z tego że to rolex. To ikona, to musi wygladać, dawać przyjemność spoglądania na niego nie tylko dla sprawdzenia godziny. Rolex dobrze trzyma cenę, nic poniżej tego explorera 2 bym nie polecił, czasem lepiej dołożyć i mieć więcej radości.

 

Oczywiście wiele osób nosi starsze modele, każdy ma swój gust, szanuję to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tańszy (cały stalowy) jest jakiś podejrzany, nie wiem - może to kwestia zużycia? Bransoleta wygląda na źle dopasowaną do koperty, poza tym od razu w oczy rzuca się podniszczone szkiełko. Moim zdaniem 15 tys. zł to niestety zbyt mało na porządnego Rolexa, nawet jeżeli da się jakiegoś kupić za tyle to będzie to zegarek sprzed kilkudziesięciu lat, a wiadomo, że im starszy tym większe prawdopodobieństwo wpadki (niefachowych ingerencji w mechanizm, zaniedbania, "podpicowywania", nie wspominając o braku papierów, pudełek itd). Proponuję dozbierać albo rozważyć zegarek innej marki bo z takim budżetem jest w czym wybierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy. 15 K na Rolexa w super stanie to mało. Ceny Rolexów są bardzo wywindowane więc ciężko będzie coś znaleźć.

Pisałeś że nie chcesz Tudora ale przemyśl to jeszcze.

Za 15 K masz NOWEGO Tudora, Omegę lub Breitlinga. Wszystkie to super zegarki często w niczym nie ustępujące Rolexowi poza nazwą. 

Dla mnie wybór nowy vs zużyty jest oczywisty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, Rolex to owszem jakość, ale też gigantyczna marża.

W Tudorze werki oczywiście gorsze, ale jakością nie ustępują. Poza tym to mniej oczywisty wybór. Dla mnie rolexy mają stygmę i budzą mieszane uczucia. Zamiast słabego rolka wybrałbym dobrą alternatywę typu Tudor, Omega, Oris. Po co mieć później problem i kosztowny serwis?


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli rozpatrujesz zegarki w rozmiarze 34mm, to w tej cenie mozesz dostac 15200 z wczesnych lat 2000. Bedzie bardziej niezadowny i z reguly mniej zjechany. Mam takiego, chodzi w COSC i fajnie sie prezentuje, ale ja mam maly nadgarstek.

post-80849-0-46645500-1546874774_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. W międzyczasie poczytałem też trochę opinii i to wszystko skleja się w jedną całość, ze nadal musze odkładać :) faktycznie przy moim amatorkim podejsciu i wiedzy technicznej najbardziej boję sie wpieprzyć w jakiś bubel, który w momencie zakupu będzie igła a 3 dni później padnie.

 

Moje dwa wymarzone modele to czarny submariner, albo dwutonowy Datejust II, i chyba macie rację żeby nie iść w półśrodki. Tudory, Orisy czy Omegi piękna rzecz, ale ten gloryfikowany Rolex ma też zaspokajać snobistyczne potrzeby;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. W międzyczasie poczytałem też trochę opinii i to wszystko skleja się w jedną całość, ze nadal musze odkładać :) faktycznie przy moim amatorkim podejsciu i wiedzy technicznej najbardziej boję sie wpieprzyć w jakiś bubel, który w momencie zakupu będzie igła a 3 dni później padnie.

 

Moje dwa wymarzone modele to czarny submariner, albo dwutonowy Datejust II, i chyba macie rację żeby nie iść w półśrodki. Tudory, Orisy czy Omegi piękna rzecz, ale ten gloryfikowany Rolex ma też zaspokajać snobistyczne potrzeby;)

 

nie będziesz żałował tej decyzji.

kolega @amatsukaze nawet doradził co możesz dostać w twoim budżecie.

 

jak dorzucisz 4 k to dostaniesz nowego z salonu OP w rozmiarze 39 mm przy odpowiednich zabiegach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Op 36mm też kupisz do 15k, miałem niebieski, super model.aa2b784f20c4938bf6af2ee48b42a8ea.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Op 36mm też kupisz do 15k, miałem niebieski, super model.

Filip, bardzo sympatyczny Rolek :)i jednocześnie dobra propozycja dla założyciela tego tematu. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip - dobrze, ze już go nie masz, bo miałbym w domu ciche dni do wakacji... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o AirKingu z 2017 roku? Pytam o zastosowany mechanizm i ogólną popularność wśród miłośników zegarków i profesjonalistów. Do jakiej kwoty opłaca się go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi air King się podoba osobiście. Początkowo wskazales jednak zupełnie inny styl. Ja też poluje na rolexa, głównie żeby go poprostu mieć, oglądałem starsze modele i nie trafiłem nigdy nic ciekawszego niż DJ II 41 mm. Na allegro kilka razy były po ok 20-22 tys zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  44 500 zł.

















    • Przez Lewy91
      Dzień dobry,
       
      Jak w tytule, kupię nowe Pepsi na oyster , może być w stanie Like New. Rozważę również Sprite na oyster. 
    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek Rolex Sea-Dweller 4000 116600 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarek w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stąd jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 1 s odchylenia.
       
      Cena 67 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.














    • Gość Bronzo
      Przez Gość Bronzo
      Sprzedam mój prywatny zegarek Rolex Submariner ref. 16610 z końcówki produkcji z 2009 roku.
      Stan 8/10 (bardzo dobry). Wygląda pięknie, jedynie ma niewielkie rysy na bransolecie, ale zdjęcia nie oddają tego jak ładnie prezentuje się na żywo.
      Model aluminiowy, jeden z najlepszych referencji. Zegarek kupiony na chrono24 w kwietniu 2022 przeze mnie.  Mechanizm na prawidłowym chodzie (zmierzone +2s). Ostatni serwis w 2019 roku. Sprzedaję pełen komplet z dokumentacją, broszurami oraz dodatkowymi przedmiotami jak kotwica, kalendarz, plastikowy ochraniacz na bezel. Zegarek do obejrzenia w Warszawie lub Poznaniu.
      Ze względu na wartość i to, że przedmiot jest używany to nie wysyłam zegarka a możliwy jest jedynie odbiór osobisty. 
      Cena 55 000 PLN 51 000 PLN
       







    • Przez cryuff
      Witam, szukam Rolex'a Datejust 36 Two Tone. Najlepiej Fluted Bezel + Jubilee + Pełny set.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.