Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mazek

Breitling 806 18k zloto

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda ze tak, w środku cal. 178 Venus.

Koperta zmasakrowana, dodatkowo stan mechanizmu nieznany...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale zegarek tylko do odświeżenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz go też na alle..., chcesz porównać szczegóły to wejdź sobie na chrono24, jest ich tam kilka

pozdro

No i co z tego porównania wyjdzie jak kolega może ma małe pojecie o zegarkach, ze te inne są sporo droższe i oferta z olx jest atrakcyjna?

Zegarek jest zmeczony zyciem i trzeba zasięgnac języka u zródła w jakim jest technicznie stanie.

Ewentualna naprawa, serwis może siegać kilkunastu tysiecy PLN.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego porównania wyjdzie jak kolega może ma małe pojecie o zegarkach, ze te inne są sporo droższe i oferta z olx jest atrakcyjna?

Zegarek jest zmeczony zyciem i trzeba zasięgnac języka u zródła w jakim jest technicznie stanie.

Ewentualna naprawa, serwis może siegać kilkunastu tysiecy PLN.

To, że np. zobaczy jak wygląda zegarek " nie zmęczony życiem", sam zobaczy pewne różnice i nie przypominam sobie abym coś pisał o cenie :ph34r: a "źródło" - masz na myśli sprzedającego?-  jak tak, to bardzo ostrożnie z zaufaniem.

A jeżeli, jak twierdzisz - "kolega ma małe pojecie o zegarkach" to wątpię, żeby kupił go w ciemno za taką kasę i z pewnością skorzysta z usługi profesjonalnego zegarmistrza, oczywiście przed ewentualnym zakupem ( np. na miejscu) i może nie znać tej akurat strony a może warto aby na przyszłość też na nią zajrzał. Co do wyceny serwisu? - któż to wie ile może kosztować....

Wystarczy i zgadzasz się czy nie? Bo jakoś mam dziwne odczucie, że zamiast pomagać pytającym, kolejny raz w mojej odpowiedzi ( gdzie szczerze chcę doradzić i nie mądrzę się jak co niektórzy  <_< ) starasz się czytać między wierszami. 

Sam kilkanaście razy prosiłem o pomoc i jestem wdzięczny za udzielone wskazówki i te bardzie rozwiewające moje wątpliwości a także te, które ujmowały drobne wskazówki a więc o co Ci chodzi ? Jeżeli dobrze kojarzę, to przed Twoją chwilową przerwą na forum ( o ile nie mylę osób a może tak być, bo chociaż już jakiś czas interesuję się zegarkami jestem tu krótko - rok, półtora) bardzo lubiłem czytać Twoje posty, wskazówki, odpowiedzi, bardzo cenne uwagi ale ostatnio widzę zmianę, niestety  :huh:  czy to chodzi o dowartościowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żle mnie odczytałeś :);) , bywa że nowi pasjonaci kupują bez zastanowienia, a spora część zegarmistrzów, poza oczywiście umiejętnością naprawy mam mierne pojęcie o oryginalności zegarków vintage.

Inną sprawą o której wspomniałem, jest to że laik nie zwróci uwagi, mając przed oczami egzemplarz w dobrym stanie i słabym, na szczegóły które są istotne przy kupnie.

 

 

Pominę fakt że z pewnością widział już inne egzemplarze w internecie, ale właśnie z braku doświadczenia (wiedzy) zapytał o wzmiankowany.


 Jeżeli dobrze kojarzę, to przed Twoją chwilową przerwą na forum ( o ile nie mylę osób a może tak być, bo chociaż już jakiś czas interesuję się zegarkami jestem tu krótko - rok, półtora) bardzo lubiłem czytać Twoje posty, wskazówki, odpowiedzi, bardzo cenne uwagi ale ostatnio widzę zmianę, niestety  :huh:  czy to chodzi o dowartościowanie?

Bardzo mi miło, dziękuję, i jak pisałem powyżej, żle mnie "odczytałeś", a o jakimkolwiek wartościowaniu nie ma mowy :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to przepraszam bardzo, bez urazy ;)  nawiasem mówiąc zaniosłem wg mnie dobrą kieszonkę L.U.C. w 18 c do "renomowanego"zegarmistrza i ....moje zdziwienie jak nie wiedział co to jest. Otworzył i  stwierdził " taki mechanizm w takim czymś" - masz rację, zdarza się,że mają kiepską wiedzę na temat starych rzeczy


"  Bardzo mi miło, dziękuję, i jak pisałem powyżej, żle mnie "odczytałeś", a o jakimkolwiek wartościowaniu nie ma mowy  :)  "

 

to jednak dobrze kojarzę osoby  :) nie jest ze mną tak źle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek wystawiam ja, koledze. 

zegarek jest w oryginalnym stanie, a ze sloto jest miekkim materialem przez te xx lat sie poobijal. Nie kazdy kupuje zegarki do szuflady.

wystawiasz zegarki odnowione, to zle bo odnawiane, pewnie sciema.

wystawisz w oryginale to ze badziew, jak to wyglada, lepiej nie brac.

sam sie zastanawialem czy go nie odpicowac pod sprzedaz (choc wole sprzedawac w stanie jakim sa) ale wyciagniecie wgniotek i lekkie spa to jest max 1000zl (moge to zrobic lub dac namiar) koronka nie org powinna byc pozlacana (jest ich sporo na ebay)

zegarek sprawny ale jak sie kupuje vintage to chyba kazdy daje zegar na serwis.

jak sa jakies pytania to slucham postaram sie odpowiedziec 


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek wystawiam ja, koledze. 

zegarek jest w oryginalnym stanie, a ze sloto jest miekkim materialem przez te xx lat sie poobijal. Nie kazdy kupuje zegarki do szuflady.

wystawiasz zegarki odnowione, to zle bo odnawiane, pewnie sciema.

wystawisz w oryginale to ze badziew, jak to wyglada, lepiej nie brac.

sam sie zastanawialem czy go nie odpicowac pod sprzedaz (choc wole sprzedawac w stanie jakim sa) ale wyciagniecie wgniotek i lekkie spa to jest max 1000zl (moge to zrobic lub dac namiar) koronka nie org powinna byc pozlacana (jest ich sporo na ebay)

zegarek sprawny ale jak sie kupuje vintage to chyba kazdy daje zegar na serwis.

jak sa jakies pytania to slucham postaram sie odpowiedziec 

Nikt nie napisał że badziew, tylko że wymaga nakładu pracy, i stan techniczny niewiadomy.

Napisz do autora tematu, On jest zainteresowany.

Ja kupiłem taki w stali, za kwotę której nie będę podawał bo by była "kupa śmiechu" -_-


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak zdążają się jeszcze okazje

 

Co do naprawy i serwisu za parenascie tys to tez Cię trochę poniosło :) i chyba wystraszyłeś chłopaka


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak zdążają się jeszcze okazje

 

Co do naprawy i serwisu za parenascie tys to tez Cię trochę poniosło :) i chyba wystraszyłeś chłopaka

 

 

Zegarek jest zmeczony zyciem i trzeba zasięgnac języka u zródła w jakim jest technicznie stanie.

Ewentualna naprawa, serwis może siegać kilkunastu tysiecy PLN.

^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.