Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chivasy

Różnice pomiędzy zegarkami wynikające z odmiennej kodyfikacji produktu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Zakupiłem ostatnio Citizena z serii "Radio Controlled" model AT8113-04H. Poza stylowym sportowo/casual'owym wyglądem, posiada wszystkie niezbędne dla moich oczekiwań funkcje.W sieci, oglądałem go w naprawdę różnych cenach ( oficjalna dystrybucja PL oraz Amazon.com i Amazon.de) Chciałbym się poradzić, ponieważ znalazłem jakiś czas później ten zegarek w dwóch odmiennych kodach produktowych "AT8113-12H" 1oraz właśnie "AT8113-04H"2. Z wyglądu są wg. mnie identyczne gołym okiem różnic nie widzę, jednak zastanawia mnie ta subtelna różnica w kodzie. O czym informuje klienta i jakie zmiany/rozwiązania się za nią kryją. Również cena jest wyższa modelu 12H

 

1.https://www.amazon.com/gp/product/B00YWK13DW/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

2.https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-radio-controled-at8113-12h?gclid=Cj0KCQiApbzhBRDKARIsAIvZue-OXmWNqGEFyFnyKukHa5JVR5cV6nmCp1z1RB_Psx58eWxFr1AkF6waAqWAEALw_wcB

 

Bardzo proszę o objaśnienie różnicy pomiędzy tymi modelami, jeżeli to kwestia mechanizmu lub innych składowych o gorszych parametrach skorzystam z możliwości i go zamienię na model 12H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to tylko jakiś kod produkcji na inny rynek. Może 12 na Europę a 04 na Azję.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej na Amerykę Pn. (Stany Zjednoczone) zakupiony na Amazonie (od Amazona). Ok dzięki za informacje,jednakże wciąż pozostaje aktualne pytanie, czy dystrybucja tego modelu na różne rynki w tym przypadku amerykański, wiąże się z odmiennymi parametrami zegarka ? Może on być jakoś zubożony w jednej z tych wersji?

 

Przy okazji zapytam o jeszcze jedną ważną kwestię, która wyszła w ostatnim czasie. Jakim źródłem światła mógłbym tego Eco-Drive'a skutecznie i dość szybko (max 24h) naładować, aby sprawdzić pojemność baterii (czy ładuje do pełna). Mamy zimowe dni i przesilenie raczej nie sprzyja długości ekspozycji na słońce, nie mówiąc już o ciągłym zachmurzeniu. Martwi mnie fakt ,że nie odbiera sygnału z wieży w Mainflingen (Niemcy). Tłumaczę to niskim stanem baterii ,ale jest ona wg. książeczki producenta w 2 z 4 poziomów rozładowania. Gdy wyjmowałem zegarek z pudełka był 3 poziom rozładowania. Dlatego też szybkie naładowanie baterii do pełna pozwoliłoby mi wykluczyć niepełny poziom baterii jako przyczynę braku odbioru sygnału. Niemniej uważam ,że przy 2 z 4 poziomie rozładowania powinien odbierać sygnał bezproblemowo.

 

Niestety pierwszy zegarek tej firmy i problemy zaraz na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4,5 roku Citizena AS4020-44B i nigdy nie miałem problemu z baterią. Jak nie noszę to leży zamkniętym pudełku i nic się nie dzieje. U mnie łapie sygnał co noc w zamkniętym pudle a tak jak dzisiaj wisi na ekspozytorze bo jutro go założę to już nie. Spróbuj ręcznie złapać sygnał zobacz w domu gdzie będzie łapal 3 kreski.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4,5 roku Citizena AS4020-44B i nigdy nie miałem problemu z baterią. Jak nie noszę to leży zamkniętym pudełku i nic się nie dzieje. U mnie łapie sygnał co noc w zamkniętym pudle a tak jak dzisiaj wisi na ekspozytorze bo jutro go założę to już nie. Spróbuj ręcznie złapać sygnał zobacz w domu gdzie będzie łapal 3 kreski.

Bateria doładowana już na poziom maksymalny (wskazanie 1 poziomu) za pomocą latarki LED o dużym poziomie natężenia światła. Niestety zegarek wciąż nie odbiera sygnału ze stacji nadawczej... Postępowałem wielokrotnie wg. poniższych wskazówek, bezskutecznie.

 

 1.) Zegarek skierowany antena (godz. 9 na cyferblacie) do dużej witryny okiennej.

 2.) Z dala od urządzeń mogących zakłócac polem elekmag. odbiór sygnału.

 3.) Zegarek na płaskim kat 45 st. (  w tym tel. .kom)

 

Naturalnie na noc leży na parapecie, aby w przedziale 2.00-4.00 miał szanse odebrać sygnał i nic.

 

Dodam ,że mieszkam w dużym mieście w bloku (2 p.)  otoczony częściowo innymi blokami ,ale jeżeli Twój zegarek odbiera regularnie sygnał co noc zamknięty w pudełku to nie sądzę, aby czyniony przeze mnie rytuał był niezbędny. Może mieszkasz w domku jednorodzinnym,segmencie mniejsze zakłócenia terenowe. Sam nie wiem, co może być przyczyną.

 

Myślę sobie ,że to pewnie kwestia zakupu zegarka na Amazon.com kwestia kanał dystrybucji. Czy mógłbym jakoś sprawdzić oryginalność mojego zegarka po numerach na deklu czy w inny sposób.

 

Sytuacja zaczyna mnie przerastać i lekko irytować , gdyż Polski serwis powiedział ,że nie honoruje napraw gwarancyjnych zegarków z tego źródła. Sam Amazon z kolei zapewnia ustami swoich konsultantów jak i informacjami w ofercie sprzedaży o 5 lat okresu ochrony. Jestem o krok od odesłania tego zegarka pomimo tego iż bardzo mi się podoba,natomiast na chwilę obecna uważam go za niesprawny. Nawet jeżeli jakimś cudem będzie odbierał sygnał, ale tylko w szczerym polu gdzie nie ma zabudowań to jest to i tak nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z Casio - w szczerym polu, w małych miejscowościach, w górach zegarki znacznie lepiej odbierają sygnał, niż w centrum dużego miasta. Sprawdziłbym czy w ogóle synchronizacja działa, a jeśli tak to trudno - może po prostu mieszkasz w miejscu, gdzie sygnał jest mocno tłumiony / zakłócany.

 

A co chodzi z tym:

 

 3.) Zegarek na płaskim kat 45 st. (  w tym tel. .kom)

 

Telefon leży obok zegarka?

Edytowane przez mcrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Citki zawsze gorzej łapały sygnał od G-Shocków i to nie jest kwestia sprawności, czy nie zegarka. Duży wpływ na to ma miejsce zamieszkania, zabudowania, pogoda, baaa nawet smog.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy rozwiązuje BT, którego niektórzy potępiają oraz obawiają się jak średniowieczna gawiedź diabła. ;)

Ostatni tydzień przesiedziałem w górach gdzie nie było nawet mowy o synchronizacji MB a zegarek bez problemu aktualizował czas. Przez BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z Casio - w szczerym polu, w małych miejscowościach, w górach zegarki znacznie lepiej odbierają sygnał, niż w centrum dużego miasta. Sprawdziłbym czy w ogóle synchronizacja działa, a jeśli tak to trudno - może po prostu mieszkasz w miejscu, gdzie sygnał jest mocno tłumiony / zakłócany.

 

A co chodzi z tym:

 

 

Telefon leży obok zegarka?

W instrukcji jest wskazówka co do ustawienia zegarka na płaszczyźnie (parapet ... :) podczas wyszukiwania sygnału. Tarcza pod kątem 45 st. do okna. Telefon jest z dala od zegarka w sensie nie zakłóca on odbioru.

 

Jak sprawdzić czy synchronizacja działa? Mógłbyś rozwinąć? Dotychczas jedynie oczekiwałem na sygnał pomiędzy godz. 2.00 - 4.00 oraz wywoływałem go manualnie. W instrukcji nie doszukałem się informacji o tym.

Edytowane przez chivasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem po wysłaniu informacji do autoryzowanego dystrybutora Citizena w USA, skąd zegarek pochodzi. Mam nadzieję ,że dowiem się czegoś na temat udzielanej przez nich i obowiązującej wg. zapewnień Amazona 5 letniej gwarancji. Liczę również na informacje dot. sprawności zegarka w zakresie odbioru sygnału. Z całym szacunkiem jeżeli zegarki z tym systemem "pracują" na terenie Japonii gdzie terenów górzystych,smogu i zurbanizowanego krajobrazu wysyconego wieżowcami nie brakuje, to nie sądzę aby polskie miasto nawet w Centrum Wawy czy Krakowa było problemem.

Maszt znajduje się  w Mainflingen. W linii prostej nie ma nawet 900km. Przy pokryciu 1500km zasięgu odbiór nie powinien być problemem. Rozmawiałem ze sprzedawcami w sklepach z zegarkami którzy noszą, nosili Citki z modułem Radio Controlled i nikt nie potwierdził, że zegarek nie odbiera sygnału,wszyscy mieszkają w dużym mieście. Owszem, zdarzało się że po 3 dniach się połączył, lub po 2. U mnie niestety, przez kilka tygodni milczy.

 

Podzielcie się proszę, Waszymi doświadczeniami z odbiorem sygnału. Im więcej informacji o sprawności/niesprawności tego modułu z anteną tym lepszy punkt odniesienia mogę przyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym synchronizacji w innej lokalizacji, np. z dala od miasta. Jedne zegarki łatwiej łapią sygnał inne trudniej. Niekiedy dwa zegarki leżą obok siebie, jeden synchronizuje się co noc bez problemu, a drugi raz na miesiąc. Druga rzecz to spróbuj odkładać go przy różnych oknach, nawet bez kombinowania z 45 stopniami. Czasami w jednym miejscu synchronizuje się lepiej, niż w innym mimo, że wydawać by się mogło, że różnicy wielkiej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę, aby poinformować o małym sukcesie. Zegarek ubiegłej nocy otrzymał sygnał radiowy, co poskutkowało synchronizacją. O dziwo, nie zmieniłem jego pozycji od kilkunastu dni. Co wieczór ekspozytor na tym samym oknie, kierunek świata, wysokość. Zaskoczył. Oczywiście za dnia przy manualnym wywoływaniu sygnału, milczy. To chyba pokazuje jak słaba jest zamontowana w nim antena lub mocno "zanieczyszczona" przestrzeń . Może dlatego, producent postanowił rozwinąć koncepcję synchronizacji czasu z wykorzystaniem satelit wprowadzając linię "Satelite Wave"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież dokładnie to pisałem, Citki wcale nie mają takiej super anteny np. w porównaniu do CASIO.

A sama pogoda ma bardzo duży wpływ na odbiór fal + inne rzeczy i się kumuluje.

Nie panikować, najprostsza metoda :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogoda jest niesprzyjająca jeśli chodzi o synchronizacje radiowe gesty pułap chmur i duże opady śniegu nie tylko w Pl to utrudniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie czy wyjaśniłeś sprawę ostatecznie? Brat jest w stanach i chce kupić ten model 04h ale boi się ze w Polsce nie złapie synchronizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.