Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aAFRICA

Zegarek z mocną lumą do 1000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję zegarka z mocną i stosunkowo długo swiecącą luma. Mogę przeznaczyć około 1tys. zł.

Warunek: wielkość do 42mm (mam szczupły nadgarstek) oraz WR 100 lub więcej.

Automat albo eco drive. Stop sekunda byłaby mile widziana ale to nie jest konieczne. Może być używany. Co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Seiko SKX, jeśli może być mechaniczny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam np SKX. To klasyk = prawda. Można za 1 tys dorwać coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie tak, tylko czy z lumą będzie tak dobrze, jak w SKXie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, tylko czy z lumą będzie tak dobrze, jak w SKXie?

jeżeli nie tak samo dobra to na pewno porównywalna. Serce SKX jest niestety bardzo stare i nic tego nie zmieni, nawet status klasyka. Za 1 k wolałbym np Żółwia - często są w idealnym stanie lub nawet nowe w promocji za tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To prawda, serce stare, ale wciąż bije bardzo mocno ;-) Ode mnie jeszcze, jakby była możliwość kupna gdzieś, Armida A1 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie większy niż 42 mm. Chodość nadgarstka wyklucza duże zegarki.

Już oglądam polecane przez Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla przykładu nie przejmuj się nieco większą średnicą Żółwia, bo on ma bardzo przyjazny "lug to lug" i także na mniejszych nadgarstkach dobrze leży :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie większy niż 42 mm. Chodość nadgarstka wyklucza duże zegarki.

Już oglądam polecane przez Was.

Zółw jest bardzo specyficzny na nadgarstku - ja mam 16,5 cm i mi leżał wyśmienicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen NY0040, Citizen BN0110 albo BN0150/BN0151 mieszczą się w kwocie. Dwa ostatnie na zdjęciu.

 

831ae5061870f7a473e6d5a88367aa69.jpg

 

Luma intensywna, długo się utrzymująca, o ciekawym, niebieskawym zabarwieniu. BNy mają 43/44mm średnicy, ale układają się przyjaźnie. 

 

Z Deep Blue byłbym ostrożny, w podanej kwocie mieści się chyba tylko Nato 300, a ten miał lumę żenującą.

 

SKX świeci ładnie, jak to Seiko;) Wymiary jak NY0040, ale gorzej od niego wykonany no i werk gorszy.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen NY0040, Citizen BN0110 albo BN0150/BN0151 mieszczą się w kwocie. Dwa ostatnie na zdjęciu.

 

 

 

Luma intensywna, długo się utrzymująca, o ciekawym, niebieskawym zabarwieniu. BNy mają 43/44mm średnicy, ale układają się przyjaźnie.

 

Z Deep Blue byłbym ostrożny, w podanej kwocie mieści się chyba tylko Nato 300, a ten miał lumę żenującą.

 

SKX świeci ładnie, jak to Seiko;) Wymiary jak NY0040, ale gorzej od niego wykonany no i werk gorszy.

O to to, popieram. Dobry wybór, lepsze wykonanie. A NH8380?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, popieram. Dobry wybór, lepsze wykonanie. A NH8380?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Ten mi jakoś nie przypadł do gustu... stylistyka wydaje mi się jakaś niespójna, nie podobają mi się te indeksy jak stalówki, wskazówki wydają mi się jakieś pokraczne i niezgrabne, do tego brak zakręcanej koronki i WR100... jakiś taki przebieraniec, ni pies, ni wydra.  :unsure:    

Aha, i średnica bodajże 46mm? Pasowałby na półkę z Aztorinami.;>


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda ci się znaleźć z drugiej ręki Tisell Submersible (tak konkretnie nazywa sie ten model). Ma bardzo mocną lumę, która utrzymuje świecenie najdłużej ze wszystkich zegarków, jakie miałem kiedykolwiek: od Roleksa do Casio ProTrek. Bez specjalnego doświetlenia wieczorem utrzymuje czytelność wskazań całą noc aż do rana. (nowy kosztuje jakieś 1500).


post-106853-0-26797600-1546790819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda ci się znaleźć z drugiej ręki Tisell Submersible (tak konkretnie nazywa sie ten model). Ma bardzo mocną lumę, która utrzymuje świecenie najdłużej ze wszystkich zegarków, jakie miałem kiedykolwiek: od Roleksa do Casio ProTrek. Bez specjalnego doświetlenia wieczorem utrzymuje czytelność wskazań całą noc aż do rana. (nowy kosztuje jakieś 1500).

 

attachicon.gifIMG-20190106-01131.jpg

Sam sobie ostrze żeby na ten model, ale jedyne co jest dostępne z drugiej ręki to Hulk... Często się pojawiają czarne/niebieskie modele na rynku wtórnym?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rzecz w tym, że to inny model, zwłaszcza pod kątem lumy. Submersible występuje tylko w takich barwach (czarny bezel, czarna tarcza). A on ma kompletnie inną lumę niż standardowy Tisell Marine Diver (znacznie mocniejszą) i chyba również inną niż Tisell Diver GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Eco Drive BN0191-80L

post-36453-0-06933400-1546796719_thumb.jpeg

post-36453-0-84277700-1546796731_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegar, jest luma, jest dobry werk, jest zakręcana koronka i nawet na bransolecie.  :)  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Eco Drive BN0191-80L

Bransa z pełnymi end linkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa z pełnymi end linkami?

Pełne ogniwa

post-36453-0-91000700-1546799937_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o tę część, co jest na obu końcach i wchodzi między uszy. Może być z wygiętej blaszki, albo z litego metalu. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było o tę część, co jest na obu końcach i wchodzi między uszy. Może być z wygiętej blaszki, albo z litego metalu. 

Tak, tak są. Sprawdziłem sam. Piękny egzemplarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora: fajnych zegarków z dobrą lumą do 1000 jest od groma i ciut ciut. Jaki styl? Diver, sportowy, pilot, militarny, codzienny/edc, elegancki? To jest dosyć istotne.

Święta trójca Citizen, Orient, Seiko z reguły będzie dobrym wyborem, po potwierdzeniu, że konkretny model ma dobrą lumę, co nie jest trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do codziennego użytkowania. Albo raczej conocnego. Bo ja w dzień spie a w nicy funkcjonuje. Diver, pilot, sport. To ma mniejsze znaczenie. Gdybym miał dużo większy budżet wiedziałbym co kupić. Wielka trojca jest dobrze opisana i z infirmacjami nie ma problemów. Ale dzisiaj się dowiedziałem o kilku fajnych mikrobrandach o ktorych wczesniej nie slyszałem: tisell, borealis, armida. A na pewno są jeszcze inne.

Inna sprawa jest taka: w opisach sklepu rzadko można znaleźć informacje o tym jaki rodzaj lumy jest nałożony. Bo wtedy moje problemyz zakupem byłyby rozwiazane.

Może trudno w to uwierzyć ale ja naprawdę potrzebuje silnej lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś do codziennego użytkowania. Albo raczej conocnego. Bo ja w dzień spie a w nicy funkcjonuje. Diver, pilot, sport. To ma mniejsze znaczenie. Gdybym miał dużo większy budżet wiedziałbym co kupić. Wielka trojca jest dobrze opisana i z infirmacjami nie ma problemów. Ale dzisiaj się dowiedziałem o kilku fajnych mikrobrandach o ktorych wczesniej nie slyszałem: tisell, borealis, armida. A na pewno są jeszcze inne.

Inna sprawa jest taka: w opisach sklepu rzadko można znaleźć informacje o tym jaki rodzaj lumy jest nałożony. Bo wtedy moje problemyz zakupem byłyby rozwiazane.

Może trudno w to uwierzyć ale ja naprawdę potrzebuje silnej lumy.

To lepiej będzie wziąć jakiegoś G-shocka z podświetleniem może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.