Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karol1329

Pilot Geckota czy Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej kolekcji zdecydowanie brakuje pilota.

Mam dwóch kandydatów:

 

Geckota z niebieską tarczą

https://www.watchgecko.com/geckota-k-01-a-type-40mm-eta-pilot-se.php

cena: 360 funtów przy zakupie pasków za 50 funtów

+ ładna tarcza, nie mam jeszcze zegarka z niebieską tarczą

+ ETA 2824-2

+ rozmiar 40 mm, L2L 49,5 mm - na pewno nie będzie za duży

- przeciętny dekielek

- koszmarna nazwa i logo (na szczęście tylko na dekielku)

- może być trochę tańsza jeśli trafi się promocja

 

Steinhart Nav B-Uhr 44 Handaufzug

cena: 465 euro

https://www.steinhartwatches.de/en/flieger-watch/nav-b-uhr-44-handaufzug.html

+ ETA Unitas 6497-1, fajnie byłoby mieć zegarek nakręcany

+ przeszklony dekiel

- 44 mm może być trochę duże przy moim 18 cm nadgarstku

- logo na tarczy

 

Zakładam, że jakość wykonania będzie bardzo podobna?

A może są jakieś alternatywy w okolicach budżetu?

Rozważałem już Tissela (jednak powyższe zegarki są wykonane lepiej i mają lepsze mechanizmy). Ze Stową i Laco mam problem, wiem że są to bardzo dobre propozycje, ale trochę odrzuca mnie ich kontekst historyczny. Noszenie zegarków produkowanych przez te same firmy, które robiły je dla pilotów bombardujących Polskę trochę pachnie mi syndromem sztokholmskim.

Co byście radzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart to duży zegar, dodatkowo uszy są tak wyprofilowane ze słabo układa się na nadgarstku. Zalecam przymierzyć przed ewentualnym zakupem.

Miałem i,ze względy głównie na rozmiar poszedł dalej.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jaki maksymalny budżet?

 

Koniecznie zwróć uwagę na piloty od Archimede, które występują też w rozmirach 36 mm i 39 mm :-)

 

Co dotyczy Geckoty, to nie miałem i nie chcę się wypowiadać co do jego jakości. IMO jednak, jak na pilota, za mało surowy, co jest pewnie "zasługą" tego, że koperta ma sporo powierchni polerowanych na wysoki połysk. Do mnie ten desing nie teafia. Stenek pod tym względem lepszy, choć to faktycznie jest kawał zegarka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart to duży zegar, dodatkowo uszy są tak wyprofilowane ze słabo układa się na nadgarstku. Zalecam przymierzyć przed ewentualnym zakupem.

Miałem i,ze względy głównie na rozmiar poszedł dalej.

A jaki masz nadgarstek?

 

Myślę, że budżet, to fajnie byłoby się zmieścić w 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Steinharta o ile dopasujesz go na nadgarstek. Miałem już ich ponad 10 i nigdy żadnych problemów z wykończeniem czy funkcjonowaniem nie napotkałem. Miałem też 2 Stowy i o ile wykonanie tarczy, wskazówek czy koperty było dużo lepsze to produkty Steinharta zawsze były dokładniejsze. Jak dla mnie, jeśli nie jara cię zakup od firmy, która oryginalnie produkowała te zegarki, to powinieneś kupić coś od Güntera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A jakie masz nadgarstek?

 

Myślę, że budżet, to fajnie byłoby się zmieścić w 3000 zł.

To raz jeszcze, Archimede :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta geckota, a z tego co czytałem na watchuseek, to ich zegarki są dobrze wykonane, ale niekiedy zbyt wysoko wycenione (chyba dotyczyło to wczesnych diverów z tańszymi japońskimi werkami). Faktycznie logo i nazwa tragiczne, ale jak sam zauważyłeś, to akurat na tym pilocie tego na pierwszy rzut oka nie widać. Jak ktoś zapyta o markę, to mów, ze nie wiesz, bo dostałeś w prezencie od kota ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie propozycje mają coś w sobie, ale Doxa i Fortis są zbyt daleko od oryginałów.

Chciałbym pilota bez daty, z dość czystą tarczą, najlepiej z mechanizmem manualnym.

Steinharta odrzuciłem ze względu na rozmiar i kształt (zbyt duży klocek), Geckota jest jeszcze w grze, ale Archimede 42 handwound jest coraz bardziej interesujący:

https://www.archimede-watches.com/pilot-42-handwound-ldb.html

Zastanawiam się tylko jak będzie pasował do nadgarstka 18 cm. Nawet w opisie napisane jest, że pasek ma rozmiar 18,5 - 22cm. Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO Archimedee powinno być spoko, jeśli chodzi o wielkość  :) Mając do wydania te ok. 3000 zł, to jednak poszedłbym właśnie w kierunku Archimede, a nie Stenka. Zwróć uwagę na to, że w przypadku Archimede mamy do czynienia z fajnymi kopertami Icklera  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, że lepiej wziąć Archimede już mnie przekonałeś. Steinhart odpadł. Szukam teraz alternatywy. W przypadku braku pewnie zostanie Archimede. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Używane Damasko - na forum masz jakieś, używana Stowa, używane Tourby  :) To mi przychodzi do głowy  ;) Ewentualnie nieco inne spojrzenie na pilota, czyli coś z linii Airman od Glycine. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę to dziwaczne, ale samo zbieranie zegarków jest dziwaczne (z racjonalnego punktu widzenia), ale mam pewne marki do których mam niechęć z powodów czystko niezegarkowych.

Dlatego nie patrze na Stowę i Laco, bo spuścizna Luftwaffe trochę mnie zniechęca.

O Tourbym czytałem w internecie bardzo przykrą historię jak wielkim chamem jest właściciel marki.

Z kolei Glycine już mam i przykro mi się robi gdy co chwilę widzę combata za 300 dolców na massdropie, gdy ja zapłaciłem dwa razy więcej.

Jeśli ktoś się czuje urażony pomagając mi i widząc odrzucane propozycje z bzdurnych powodów, to przepraszam. ;)

Na razie zostaje Archimede 42 manualny, pomyślę tylko czy mała czy centralna sekunda. Czekam na wypłatę i jeśli nie pojawi się nic innego to kupię.

No chyba, że ktoś ma coś lepszego na oku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO Archimede to bardzo dobry kierunek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z vintage look jest jeszcze Dreyfuss 1924, bez daty i z ręcznym naciągiem:

https://www.watchshop.pl/zegarki/dreyfuss-co/meski/dgs00164/19

Technikalia: https://www.watchreport.com/dreyfuss-and-co-1924-watch-review/

Niby l2l jest około 5cm, ale na YouTube widziałem filmik gdzie całkiem dobrze leżał na niewielkim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten watchshop to jakiś zaufany sklep? Pomiędzy ceną katalogową i ceną w watchshopie różnica jest bardzo duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można go kupić za 989 dolarów na Amazon.com. Co do watchshop to coś wyszukiwarka forumowa pokazuje, ale ręki sobie nie dam uciąć, że z nimi wszystko ok ;) Są też w opiniach ceneo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja została podjęta.

Z pary Steinhart vs Geckota wybrałem Archimede. 

Właśnie go robią. :)

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratki, IMO bardzo dobry wybór! Jak się pojawi, koniecznie foty wrzucaj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał, to Dreyfuss Co 1924 Calibre 39 Manufacture DGS00164/19 Jest obecnie na watchshop.com w cenie 3,5k - nie wiem czy okazja, ale dla mnie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jogi
      Czołem  
      Na sprzedaż Sinn 556A, który jest w moim posiadaniu od nowości i został zakupiony u autoryzowanego sprzedawcy marki w Polsce.
      Wszelkie paski i przedmioty, które mogą być widoczne na zdjęciach, nie wchodzą w skład oferty - chyba, że w opisie danego zegarka napisałem inaczej.
       
      I. ZAMIANY
      Możliwe (w dowolnej konfiguracji zegarkowo-gotówkowej), ale tylko na coś z poniższej listy:
      -. Sinn 105 UTC;
      -. Sinn 103.061;
      -. Sinn EZM 13.1;
      -. Sinn 856;
      -. Sinn EZM 3;
       
      II. DOSTAWA I PŁATNOŚĆ
      1. Płatność przelewem, całej kwoty, na wskazane konto. Ewentualnie gotówka przy odbiorze osobistym.
      2. Koszty pakowania i wysyłki biorę na siebie.
      3. Odbiór osobisty, w ciągu najbliższych kilku tygodni, w Rzeszowie.
       
      III. ZEGAREK
      1. Sinn 556A (556.014) (38.5 mm)
      Po dane techniczne odsyłam do strony producenta: https://www.sinn.de/en/Modell/556_A.htm.
      Zegarek był normalnie używany i od takiego używania pojawiły się zarysowania na bransolecie, w tym na zapięciu oraz dwa przytarcia na kopercie. Są to jednak normalne ślady używania, które w przypadku tego zegarka bardzo łatwo usunąć choćby gąbeczką do naczyń. Zegarek nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód. Od spodu na uszach są ryski od zmiany pasków. Obydwa szkła czyściutkie, bez skaz.
       
      - stan zegarka: technicznie 10/10, wizualnie 7/10;
      - okres gwarancyjny do 29.11.2024 (w zestawie jest podbita karta gwarancyjna);
      - w zestawie jest wszystko, co dostaje się w sklepie - m. in. narzędzie do zmiany pasków, klucze imbusowe i klej do gwintów;
      - wszystkie zdjęte ogniwa bransolety w zestawie (obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek 18-18.5 cm);
      - UWAGA! Brakuje jednego wkręta do bransolety;
      Odjąłem z tego powodu jeden punkt oceny wizualnej, jednak moim zdaniem nie stanowi to żadnego problemu, chyba, że ktoś ma nadgarstek >20 cm i lubi nosić takie małe zegarki.
      - dodatkowy, skórzany pasek marki Hirsch, model Modena - praktycznie nieużywany;
      - jeżeli zainteresowany będzie chętny, to za darmo mogę dorzucić 3 paski CNS widoczne na ostatnim zdjęciu - dobrze leżą z takimi małymi zegarkami;
       
      Cena: 4000 PLN
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Jaspel
      Pozbywam się genialnego Longines Heritage Military, wspolczesna wersja zegarka dla pilotów RAF. 
      Koperta o średnicy 38,50 mm zawiera ducha czasomierzy sprzed lat. Kremowy kolor tarczy z ręcznie naniesionymi kropkami imitujacymi tzw piegi, idealnie komponuje się z barwionymi termicznie wskazówkami.
      W środku pracuje znany inhouse Longinesa L888 czyli ETA A31.L01 72h rezerwa chodu.
      Modny w ostatnim czasie rozmiar koperty - 38.5mm średnicy, 11.7mm grubości i 19mm w uszach. 
      Szkło szafirowe z wewnętrznym antyrefleksem.
      Stan zegarka oceniam na 8.5/10 - niewielkie, nie rzucające się w oczy ślady noszenia.
      Zegarek z 2022 roku, od tego czasu biegnie 5 lat gwarancji Longinesa.
      W komplecie ogromne zegarek na oryginalnym, skórzanym pasku Longinesa w bdb stanie, pudło longinesa, instrukcja, katalog, podbita karta gw, dodatkowy pasek NATO Longinesa z logowania klamra oraz przyrząd do zmiany pasków Longinesa.
      Sklepowo 11500zl, ja poproszę 6600zl do rozmów.
      Płatność przelewem/ revolut lub gotówką i odbiór osobisty Bydgoszcz - do uzgodnienia.










    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez Jogi
      Czołem  
      Na sprzedaż dwa zegarki, obydwa są w moim posiadaniu od nowości i obydwa zostały zakupione u autoryzowanych sprzedawców tych marek w Polsce.
      Wszelkie paski i przedmioty, które mogą być widoczne na zdjęciach, nie wchodzą w skład oferty - chyba, że w opisie danego zegarka napisałem inaczej.
       
      I. ZAMIANY
      Możliwe (w dowolnej konfiguracji zegarkowo-gotówkowej - mam jeszcze kila zegarków, których potencjalnie mógłbym się pozbyć), ale tylko na coś z poniższej listy:
      -. Sinn - 105 UTC, 103.061, EZM 13.1;
       
      II. DOSTAWA I PŁATNOŚĆ
      1. Płatność przelewem, całej kwoty, na wskazane konto. Ewentualnie gotówka przy odbiorze osobistym.
      2. Koszty pakowania i wysyłki biorę na siebie.
      3. Odbiór osobisty, w ciągu najbliższych kilku tygodni, w Rzeszowie.
       
      III. OFEROWANE ZEGARKI
      1. Certina DS Action Diver (43 mm) - SPRZEDANA
       
      2. Sinn 556A (556.014) (38.5 mm)
      Po dane techniczne odsyłam do strony producenta: https://www.sinn.de/en/Modell/556_A.htm.
      Zegarek był normalnie używany i od takiego używania pojawiły się zarysowania na bransolecie, w tym na zapięciu oraz dwa przytarcia na kopercie. Są to jednak normalne ślady używania, które w przypadku tego zegarka bardzo łatwo usunąć choćby gąbeczką do naczyń. Zegarek nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód. Od spodu na uszach są ryski od zmiany pasków. Obydwa szkła czyściutkie, bez skaz.
       
      -stan zegarka: technicznie 10/10, wizualnie 7/10;
      - okres gwarancyjny do 29.11.2024 (w zestawie jest podbita karta gwarancyjna);
      - w zestawie jest wszystko, co dostaje się w sklepie - m. in. narzędzie do zmiany pasków i klej do gwintów;
      - wszystkie zdjęte ogniwa bransolety w zestawie (obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek 18-18.5 cm);
      - UWAGA! Brakuje jednego wkręta do bransolety;
      Odjąłem z tego powodu jeden punkt oceny wizualnej, jednak moim zdaniem nie stanowi to żadnego problemu, chyba, że ktoś ma nadgarstek >20 cm i lubi nosić takie małe zegarki.
      - dodatkowy, skórzany pasek marki Hirsch, model Modena - praktycznie nieużywany;
      - jeżeli zainteresowany będzie chętny, to za darmo mogę dorzucić 3 paski CNS widoczne na ostatnim zdjęciu - dobrze leżą z takimi małymi zegarkami;
       
      Cena: 4350 4044 PLN
       
      Poniżej zdjęcia - 6 ostatnich zostało wykonanych dzisiaj.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Seler
      1. Alpina Alpiner Extreme w edycji Freeride World Tour 2023
      Model AL-525FWT4AE6
      Stan 9/10
      Dystrybucja DE, 2023
      Pełen komplet z dokumentami i pudełkiem
       
      4900zł
       
      2. Steinhart Ocean One Vintage Chronograph
      Stan 9/10
      Polska dystrybucja
      Oryginalna bransoleta + pasek skórzany Hirsch Rally
      Komplet z pudełkiem i papierami
       
      3500zł
       




















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.