Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mariusz Kowalczyk

Casio Oceanus Manta OCW-S1000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zauważyłem, że na allegro pojawił się ładny egzemplarz Casio Oceanus Manta OCW-S1000. Z tego co zauważyłem to ten model już jest dawno niedostępny. Warto się w ogóle zainteresować? Na co zwrócić uwagę przy egzemplarzu, który może mieć nawet 10 lat (co z akumulatorem?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zauważyłem, że na allegro pojawił się ładny egzemplarz Casio Oceanus Manta OCW-S1000. Z tego co zauważyłem to ten model już jest dawno niedostępny. Warto się w ogóle zainteresować? Na co zwrócić uwagę przy egzemplarzu, który może mieć nawet 10 lat (co z akumulatorem?).

W istocie, premiera tego modelu miała miejsce we wrześniu 2008, także 10 lat w najgorszym przypadku może mieć. Jeśli właściciel podałby Ci 8-znakowy kod wycechowany na dekielku, to podałbym Ci dokładną datę produkcji tego egzemplarza.

 

W razie, gdyby nawet akumulator to już była padlina, to jego wymiana to koszt max. 40-50zł. W razie potrzeby mogę Ci go wymienić.

 

Jeśli chodzi o samo sprawdzenie akumulatora, to jak będziesz oglądał zegarek, zwróć uwagę, czy sekundnik chodzi normalnie co sekundę czy przeskakuje co 2 sekundy. Jeśli przeskakuje, to znaczy, że zegarek jest mocno niedoładowany, a jeśli zupełnie jest nieruchomy i nie reaguje na przyciski, to wówczas jest zupełnie rozładowany i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie nadawał się do wymiany.

 

Daj znać, czy decydujesz się na oglądanie, bo też ciekawi mnie ten zegar. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W istocie, premiera tego modelu miała miejsce we wrześniu 2008, także 10 lat w najgorszym przypadku może mieć. Jeśli właściciel podałby Ci 8-znakowy kod wycechowany na dekielku, to podałbym Ci dokładną datę produkcji tego egzemplarza.

 

W razie, gdyby nawet akumulator to już była padlina, to jego wymiana to koszt max. 40-50zł. W razie potrzeby mogę Ci go wymienić.

 

Jeśli chodzi o samo sprawdzenie akumulatora, to jak będziesz oglądał zegarek, zwróć uwagę, czy sekundnik chodzi normalnie co sekundę czy przeskakuje co 2 sekundy. Jeśli przeskakuje, to znaczy, że zegarek jest mocno niedoładowany, a jeśli zupełnie jest nieruchomy i nie reaguje na przyciski, to wówczas jest zupełnie rozładowany i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie nadawał się do wymiany.

 

Daj znać, czy decydujesz się na oglądanie, bo też ciekawi mnie ten zegar. :)

 

No i mam :) Numerki na dekielku to podobno:

 

201A131H
855816
 
A sekundnik pracuje normalnie, według właściciela cały czas miał dostęp do światła słonecznego w pokoju - nie był przechowywany w pudełku / szufladzie dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i mam :) Numerki na dekielku to podobno:

201A131H

855816

A sekundnik pracuje normalnie, według właściciela cały czas miał dostęp do światła słonecznego w pokoju - nie był przechowywany w pudełku / szufladzie dłuższy czas.

A wiesz może kiedy zegarek był kupiony jako nowy? Data produkcji mówi albo o 11 maja 2008 roku albo o 11 maja 2018 roku. Jeśli to ta druga wersja (bardziej prawdopodobne, bo zegarek wygląda na świeży), to jest to bardzo dobra wiadomość, bo zegarek ma niecały rok. W takim wypadku nic, tylko brać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale to opcja nr 1 jest bardziej prawdopodobna :(. Właściciel twierdzi, że ma ten zegarek co najmniej kilka lat, kupił go jako nowy z foliami i metka ale bez papierów. Cena na metce to 110000 jenów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

ja chyba odpuszczę więc jeśli jesteś zainteresowany zakupem to myślę, że sprzedający się ucieszy.

Za niewiele więcej znalazłem na ebay nowy OCW-T2600L-1AJF i chyba w tym kierunku będę zmierzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku,

ja chyba odpuszczę więc jeśli jesteś zainteresowany zakupem to myślę, że sprzedający się ucieszy.

Za niewiele więcej znalazłem na ebay nowy OCW-T2600L-1AJF i chyba w tym kierunku będę zmierzać :)

Tu popatrz.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169532-Casio-Oceanus-OCW-T2600-2A2JF

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Widziałem. Paradoksalnie za ciut mniejszą kwotę mogę mieć ten model nowy, od sprawdzonego sprzedawcy z Wielkiej Brytanii. Wprawdzie na pasku, ale na bransolecie mi akurat nie zależy. :)

Edytowane przez Mariusz Kowalczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zdecydowałem się na zakup tej manty  ;) i mam pytanie czy wskazówka centralna sekundnika  jest tylko do chronografu i pokazywania funkcji, czy też może odmierza czas sekundowy przy normalnym zegarze? Zegarek kurier przywiezie koło godz.12 stąd moje pytanie. 


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz, zegarek doszedł i zrobił wrażenie jest jak nowy z pudełka z malutką ryską na zapięciu bransolety.

Wykonanie to mistrzostwo świata piękne szlify, wszystko perfekcyjnie wykonane.

Cieszę się że odpuściliście  ;) ten zegarek i życzę też udanych łowów  :)   

Edytowane przez Nasir

+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Nasza strata, Twój zysk.

Też miałem obejrzeć zegarek osobiście, zaraz po pojawieniu się na alle i wrzuceniu info przez Mariusza. Niestety inne zakupy spowodowały, że musiałem odpuścić :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz, zegarek doszedł i zrobił wrażenie jest jak nowy z pudełka z malutką ryską na zapięciu bransolety.

Wykonanie to mistrzostwo świata piękne szlify, wszystko perfekcyjnie wykonane.

Cieszę się że odpuściliście  ;) ten zegarek i życzę też udanych łowów  :)   

 

Cześć, 

 

jak z perspektywy paru miesięcy oceniasz zakup? Dalej cieszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.