Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlitto84

Bazarek chiński- czy powinien wrócić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ☺️ Jak pamiętacie założyłem kiedyś temat handlowy w dziale chińskim. Wątek został usunięty, pod zarzutem wystawiania "podróbek oraz zegarków niewiadomego pochodzenia". Osobiście uważam że był to cenny temat, bo można było upolować ciekawe zegarki za śmieszne pieniądze. Co sądzicie aby reaktywować wątek? Zakładając, że grupowicze trzymaliby się pewnych zasad, aby znowu nie zamknięto tematu. Piszcie co o tym sądzicie, pzdr ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można wystawić na ogólnym, więc...


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziecki funkcjonuje. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, taki temat służy do szybkiej wymiany wśród grona osób których dana nisza najbardziej interesuje.

 

A jak administracja się wzbrania to przecież grupa fb może takowy zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest ogólny, ale tam bardzo rzadko pojawia się coś fajnego i taniego. Dominują szwajcary i japończyki powyżej tysiaka. Jak był chiński bazarek to nagle okazało się, że jest podaż i popyt. Kto jeszcze się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek "chińczyków" powinien być. A stosowny regulamin mógłby przecież "załatwić" kwestie tego - co można - a czego nie...ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo bym miał pewnie znów coś chińskiego do sprzedania

 

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo bym miał pewnie znów coś chińskiego do sprzedania

 

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

 

Przy 43 postach? Ciekawe...

 

Ja powiem krótko. Reguły są identyczne wszędzie jak w dziale sprzedam, w każdym razie takie są założenia. Bazarków w innych działach ma kto pilnować. Tutaj nie ma nikogo chętnego, a moderatorzy nie dostali podwyżek od początku istnienia forum ;)

Ale piszcie do Zarządu :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy 43 postach? Ciekawe...

 

 

No nie muszę się chwalić ciągle nowymi nabytkami :)) Aktywny natomiast bywam niestety na grupach FB (podobnie kiedyś na usenecie, nim musiał zostać zapomniany :>)

 

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek to żelazny punkt programu każdego wejścia na forum :), a że kilka chinoli w skrzyneczce siedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie muszę się chwalić ciągle nowymi nabytkami 

 

Możesz gratkować i regratkować, rekordziści mają po kilkadziesiąt gratek dziennie. ;P 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy nie dostali nigdy ani pensji ani podwyżek :(   Co gorsza w przyszłości też nie dostaną :(   Taki los moderatora  :) pracy dużo, kasy "0" ! 

 

Klub to organizacja społeczna, która ma szerzyć wiedzę, a nie wspierać wszelkiej maści handel. Wiele osób zapomina o tym. Wiele osób traktuje forum jako bezpłatną płaszczyznę do rozwijania swojej działalności mniej lub bardziej handlowej.  Forum nie może stać się jednym wielkim bazarem bo wtedy idea Klubu polegnie pod ciężarem przeróżnych "straganów".  Nikt nikogo nie namawia i nie zmusza do bycia członkiem naszej zegarkowej społeczności. Na dzień dzisiejszy nie ma nikogo kto mógłby zostać moderatorem i zająć się tym działem. Zresztą z kilku innych jeszcze względów bazarek chiński nie będzie funkcjonował.

 

cyt:  Pavlitto84  " ... bo można było upolować ciekawe zegarki za śmieszne pieniądze. "     -  stanowisko władz Klubu jest następujące:  forum nie jest i nie będzie miejscem do polowań ani za śmieszne ani za poważne pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie podejrzenia że bazar poleciał z innych powodów. Zegarki za 50- 200zł, to kuło w oczy zamożnych miłośników drogich szwajcarów,którzy dyktują warunki na forum, oraz odwracało uwagę od głównego bazarku firmowego, gdzie jest wysyp Omeg,Rolexów itp. Jak dla mnie chiński wątek sprzedażowy powinien być natychmiast reaktywowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Przy 43 postach? Ciekawe...

 

Ja powiem krótko. Reguły są identyczne wszędzie jak w dziale sprzedam, w każdym razie takie są założenia. Bazarków w innych działach ma kto pilnować. Tutaj nie ma nikogo chętnego, a moderatorzy nie dostali podwyżek od początku istnienia forum ;)

Ale piszcie do Zarządu :)

 

Z jednej strony rozumiem argument dlaczego został zamknięty lecz jak mnie oczy nie mylą, regularnie widzę moderatorów na dziale chińskim, mogli by chyba wspierać ten dział. 

 

Nie rozumiem Pana Prezesa bo skoro bazarki działają przy innych działach to czemu nie tu? i są miejscem gdzie przetaczają się małe i duże kwoty. Osobiście nie widzę argumentów merytorycznych przeciw chińskiemu bazarkowi lecz pozostaje mi zaakceptować ze smutkiem te wieści. Gdzieś tu musi być drugie dno. 

 

Myślę, że gdyby reaktywował się bazarek, chiński dział mógłby też się ożywić a to służy całemu forum. Im nas więcej tym lepiej. 

 

Co do braku pensji.....proponuję umieścić w awatarach taki o to obrazek :D:D:D we Francji pykło :D

post-92791-0-77289200-1547232319.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz Szwed - trąci hipokryzją. A co zatem dzieje się na głównym bazarze ? Nawet jest wątek dla "profesjonalnych sprzedawców" ? jakież to "inne względy" masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest ogólny, ale tam bardzo rzadko pojawia się coś fajnego i taniego. Dominują szwajcary i japończyki powyżej tysiaka. Jak był chiński bazarek to nagle okazało się, że jest podaż i popyt. Kto jeszcze się wypowie?

 

+1

Taki bazarek na pewno byłby atrakcyjny - nie każdyego stać na drogie zegarki i nie każdego interesują vintage ruski ,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest ogólny, ale tam bardzo rzadko pojawia się coś fajnego i taniego. Dominują szwajcary i japończyki powyżej tysiaka. Jak był chiński bazarek to nagle okazało się, że jest podaż i popyt. Kto jeszcze się wypowie?

Popieram pomysł.

Czasami nie warto zachodu żeby kupić i sprowadzić do PL "tani" chiński zegarek, a na bazarku można by taki odkupić od kogoś innego.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nawet jest wątek dla "profesjonalnych sprzedawców"

 

I Ty możesz nim zostać :)

 

Ja jestem zwolennikiem usunięcia całego działu "sprzedam"...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę np. kupić pilota, w chińskim mogłem to zrobić np za 300zł i cieszyć się porządnie wykonanym zegarkiem. Nie musiałem wydawać np. 2000zł na szwajcara tej samej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300? Moja Żona nosi teraz pilota Tao za 200.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt: " ...  Jak dla mnie chiński wątek sprzedażowy powinien być natychmiast reaktywowany. "

 

 

Jak dla mnie powinieneś natychmiast wypełnić deklarację, wstąpić do Stowarzyszenia, opłacić składkę, przyjechać w czerwcu na Walne i tam przedstawić z uzasadnieniem swoje propozycje.  A do czerwca mógłbyś, a raczej powinieneś zorganizować coś dla Klubu społecznie  np. wykład, wycieczkę, wystawę czy cokolwiek dla innych. Może np. prezentację czy wykład w ramach warsztatów o zegarkach chińskich ? Ich wzornictwie, mechanizmach, ciekawych lub innowacyjnych  rozwiązaniach technicznych ? Może weź kogoś do pomocy kto mógłby zaprezentować i opowiedzieć o  swojej  chociażby mini kolekcji zegarków chińskich. 

 

Mówię poważnie, taki temat możemy ruszyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę np. kupić pilota, w chińskim mogłem to zrobić np za 300zł i cieszyć się porządnie wykonanym zegarkiem. Nie musiałem wydawać np. 2000zł na szwajcara tej samej jakości.

 

Wytłumacz mi, dlaczego nie można wystawić albo kupić "chińskiego pilota za 300 złotych" na ogólnym? Co stoi na przeszkodzie?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300? Moja Żona nosi teraz pilota Tao za 200.

 

 

Wytłumacz mi, dlaczego nie można wystawić albo kupić "chińskiego pilota za 300 złotych" na ogólnym? Co stoi na przeszkodzie?

 

Właśnie to miałem na myśli...

Tao na "głównym" wisiało ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Wytłumacz mi, dlaczego nie można wystawić albo kupić "chińskiego pilota za 300 złotych" na ogólnym? Co stoi na przeszkodzie?

 

bo gdzieś te oferty się rozmywają z podbijanymi ofertami w większości drogich (przecenionych) zegarków. Osobiście już nawet nie zaglądam na główny a bardzo lubię radziecki bazarek, szybki tematyczny 

 

Zakładam się o dobry zegarek, że na chińskim bazarku po kilku miesiącach będzie więcej chińskich niż na głównym po wielu latach funkcjonowania. 

 

Mam wrażenie, również, że forumowicze się wstydzą? nie wiem czy to odpowiednie słowo wystawiać, chińskie zegarki przy Rolexach czy Omegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sami chcecie robić getto? Ze wstydu?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

To sami chcecie robić getto? Ze wstydu?

 

a bazarek na radzieckich to getto? pisałem o swoich odczuciach, mogą być mylne no ale jakiś powód jest.

 

Dobrze aby osoby decyzyjne wiedziały o "chceniach" swoich odbiorców. Rozumiem ich stanowisko i akceptuję, choć też przemycam swój skromny głos w tej sprawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.