Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alex37

Jak kupic oryginalnego ROLEXa z drugiej ręki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szanowni forumowi Koledzy, chodzi mi po głowie jakiś ROLEX w rozmiarze 42-44mm (średnica bezela), model współczesny czyli w miarę przyzwoicie wykonany i tak trafiłem na Sea-Dweller Deepsea116660. Załóżmy, że kupiłbym go na chrono24 i powiedzmy że bierzemy pierwszego z brzegu : https://www.chrono24.pl/rolex/sea-dweller-deepsea--id9153683.htm .

Alternatywnie cos mniejszego, ze wzgledu na niesamowitą kolorystykę biorę pod uwagę to: Rolex Submariner Date Gold/Steel 116613LB i tu dla przykładu od handlarza: https://www.chrono24.pl/rolex/submariner-date-blue-dial-stahlgelbgold-18kt-lc100--id10025592.htm .

 

Jak zweryfikować przed zakupem że to oryginał, skoro są podróbki rolexa idealnie wykonane, skoro podrabia się też karty i dokumenty? W Polsce wystarczyło by mi kupić od zaufanego forumowicza lub (i) zewryfikować na podstawie paragonu u sprzedawcy. Zdjecia w przypadku podróbek "idealnych", o czym na forum czytałem, niewiele tu wniosą.

 

Jak podejść do takiego zakupu, żeby nie zostać załadowanym w cztery literki? Czy w ogóle jest sens kupować wysyłkowo coś tego typu?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w bardzo dużym skrócie, najlepiej niech rzuci okiem dobry zegarmistrz, jeśli masz słabe pojęcie o temacie nigdy nie podejmuj się weryfikacji na swoje oko, na chrono też zdarzają się miny, można też wrzucić zdjęcia na forum, znajdą się koledzy którzy na pewno pomogą, o autoryzowanym sprzedawcy nie piszę ale zdarza się że używki też sprzedają, pozdrawiam :)

Ps, bez papierów lepiej temat zawsze odpuścić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba nie kupił poza forum. Tutaj możesz mniej więcej prześledzić historie zegarka, plus łatwo zweryfikować w sklepie. Przymierzałem się kiedyś do zakupu w Hong Kongu, ale finalnie odpuściłem- różnica w cenie nie jest warta ryzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak weryfikacja zdjęciami w przypadku świadomego i doświadczonego oszusta ( na zdjęciach będzie oryginał ). Współczesne fejki klasy A wymagają otwarcia zegarka przez doświadczonego zegarmistrza.

Bezpiecznie to u AD lub znanego forumowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, Panowie czyli zakup rolexa w ten sposób odpuszczamy. Powiedzcie mi jeszcze co sądzicie o zakupie, równiez na chrono24, Jaegera LC master compressor, takiego w przedziale 15-20k PLN. Zwykle są to zegarki kilkuletnie (5-7lat), ceny tam mogą być lepsze niż w PL, choć czasem trafia się też coś z Polski, co można odebrać osobiście. Jak szacujecie bezpieczeństwo zakupu oryginału w przypadku takiego kilkulatka JLC zakupionego od sprzedawcy profesjonalnego lub prywatnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ogólnie każda marka poza Roleksem będzie tu NIECO mniej niebezpieczna, bo z tajemniczych powodów to właśnie Rolex, a wśród Roleksów model Submariner, jest ulubionym obiektem wysiłków fałszerzy. W efekcie producenci fałszywek najlepsze robią właśnie Suby, i to nie jest po prostu opinia, tylko stwierdzenie faktu. "Najbardziej cenione" firmy wyrabiające ten blit w przypadku Submarinera stosują gradację jakościową, co rzadko dotyczy innych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam chrono24, możesz zawsze dochodzić praw po sprawdzeniu oryginalności u zegarmistrza zanim potwierdzisz odbiór towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle mam poważne wątpliwości, jeśli chodzi o kupowanie zegarków z drugiej ręki obecnie, przynajmniej jeśli chodzi o popularne firmy z wysokiej i średniej półki (od poziomu powiedzmy TAG-a w górę). TAG jest niezłym przykładem, bo dobrej jakości podróba ze wsadzonym takim samym mechanizmem Sellita czy ETA, co w oryginale... Jeśli firma fałszerska się wysili i równo skopiuje oznaczenia, to zegarmistrz też niekoniecznie odróżni od oryginału. No i wtedy tak patrzę na TAGa Aquaracera ze powiedzmy 4000 pln, koniecznie bez papierów, i zastanawiam się - jest prawdziwy, czy może od razu kupić fejka za 300 USD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto mieć paragon lub fakturę zakupu wg mnie. Z tagiem dobry przykład, 500-tka chyba jest dobrze podrabiana i to od dawna. A że jakość jej wykonania jest przecietna, to chyba nie trudno o zachowanie tejże "precyzji" w podróbce. Chodziła za mną ta 500-tka ze 2 lata, w chrono, po zakupie okazało się, że to jednak nie to i szybciutko poszła w świat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.