Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
porter2000

Tani (w miarę dobry) zegarek do 100-120-150 zł. Co polecicie ? Jakie mechanizmy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu obserwuje zegarki na aliexpress, czytam różne fora itd ... szukam zegarka z w miarę dobrym (solidnym) mechanizmem do kwoty max 100/120/150 zł.

 

Co możecie polecić ?

 

Widziałem kilka Nakzenów, Guanqin, Benyar itp w tej cenie ... ale nie wiem co wybrać by się nacieszyć choć trochę i by miało to jakiś wygląd. Fajnie byłoby gdyby miał też datownik.

 

Na jakie mechanizmy zwracać uwagę a co omijać szerokim łukiem?

 

Może być kwarc albo automat

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez porter2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o te chińskie ...

 

Jakoś mam wrażenie że ten kupiony na Ali za 100 jest u nas wart 200-250 zł

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez porter2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę (albo czekaj na promocje na Ali) i kup Guanqin gj16034. Werk od Seiko, stalowa koperta, datownik. Dobre wykonanie. Bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLN 71.99 90% zniżki | 2018 Mężczyźni Zegarki BENYAR Marki Luksusowe Casual Wojskowy Quartz Sport skórzany pasek do zegarka Mężczyzna Zegar Zegarek Relogio Masculino

https://s.click.aliexpress.com/e/by3JmtMk

 

PLN 101.90 49% zniżki | GUANQIN Mody Mężczyzna Oglądać 2018 Chronografu Mężczyzna Zegarek Kwarcowy Świetlna Stali Nierdzewnej Pasek Na Rękę Zegarki Top Marka Luksusowe Złoty Zegar

https://s.click.aliexpress.com/e/Rzinobq

 

A coś takiego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie marki chińskie polecacie do tej kwoty ... np do 100 ?

 

Szukam czegoś naprawdę niedrogiego ... z w miarę dobrym mechanizmem który wyglada dobrze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 100 to najwyżej kupisz jakiś badziew z mechanizmem no name i prawdopodobnie kopertą wykonaną z szajsmetalu. 


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jeszcze znany i z tego forum Nakzen Pagoda. Kwarc Seiko, nowe egzemplarze nie mają już na tarczy napisu SAPPHIRE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie marki chińskie polecacie do tej kwoty ... np do 100 ?

 

Szukam czegoś naprawdę niedrogiego ... z w miarę dobrym mechanizmem który wyglada dobrze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Takich, które wyglądają dobrze (na początku), znajdziesz wiele. Ale to nie będą porządne zegarki. Czyli raczej szybko stracą urodę (chromowane koperty). Jak chcesz na jeden sezon, to wybieraj śmiało. Jak chcesz do 100 zeta kupić zegarek na co dzień, to kup plastikowe Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Tevise T801 ? Czytałem że nawet automat w miarę dobry można trafić za 80 zł

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma tevise w automacie. Póki co działa, ale ona go nie nosi codziennie. Jak mówię - tego typu zegarki dają radę, jeśli ma się założenie, że to na sezon-dwa. Albo do sporadycznego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o te chińskie ...

 

Jakoś mam wrażenie że ten kupiony na Ali za 100 jest u nas wart 200-250 zł

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie jest wart 200-250 tylko Janusze biznesu ściągają masowo tanioszkę z Chin i szukają u nas jelenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Witam, od dłuższego czasu obserwuje zegarki na aliexpress, czytam różne fora itd ... szukam zegarka z w miarę dobrym (solidnym) mechanizmem do kwoty max 100/120/150 zł.

 

Co możecie polecić ?

 

Widziałem kilka Nakzenów, Guanqin, Benyar itp w tej cenie ... ale nie wiem co wybrać by się nacieszyć choć trochę i by miało to jakiś wygląd. Fajnie byłoby gdyby miał też datownik.

 

Na jakie mechanizmy zwracać uwagę a co omijać szerokim łukiem?

 

Może być kwarc albo automat

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Jeżeli mogę Ci doradzić, odłóż trochę i dołóż. W cenie 200 zł lub trochę mniej kupisz pilota z Parnisa w manualu. Jest to wół roboczy i nie słyszałem aby ktoś miał z nim kłopot a i ma swój urok. W podobnej cenie jest Corgeut (wydaje mi się, ze to homar Steinharta), fajny pilot z niebieską luma w minucie i godzinie. 

 

lub z poziomu aplikacji Ali, kupisz za 180 zł Pagani Design z tarczą jak w Seiko, bardzo ładny 

 

są dużo fajniejsze ale tez kosztują więcej i nie będę Ci ich opisywał skoro pytasz w innym przedziale cenowym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Corgeut (wydaje mi się, ze to homar Steinharta), fajny pilot z niebieską luma w minucie i godzinie.

Ubawiłem się, serio :D. Steinhart to marka, która słynie z własnego designu. Zupełnie jak Corgeut i Parnis :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Ubawiłem się, serio :D. Steinhart to marka, która słynie z własnego designu. Zupełnie jak Corgeut i Parnis :D

Miałem na myśli tą wariancje B-uhra, ten model chyba jako pierwszy wypuścił Laco w latach 40

 

masz racje, że podobnie jak Parnis i Corgeut, silnie inspiruje się innymi markami aby nie powiedzieć więcej :)

post-92791-0-90156900-1547404980_thumb.jpg

Edytowane przez Lukas_op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś takiego https://s.click.aliexpress.com/e/cBlZBdWC 

Mój 14letni syn męczy go w szkole i poza nią od kilku miesiecy i zegarek daje radę. Punktualny, szkiełko mimo męczenia zegarka tylko zarysowane. Jedynie wymieniałem mu teleskopy w bransoletce... 

Ja osobiście ciułam na Parnisa :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś takiego https://s.click.aliexpress.com/e/cBlZBdWC 

Mój 14letni syn męczy go w szkole i poza nią od kilku miesiecy i zegarek daje radę. Punktualny, szkiełko mimo męczenia zegarka tylko zarysowane. Jedynie wymieniałem mu teleskopy w bransoletce... 

Ja osobiście ciułam na Parnisa :-) 

Można jeszcze raz linka prosić ... bo nie otwiera ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubogich nie stać na marnowanie pieniędzy, za 100-150 złotych kupuje się w Polsce przyzwoity zegarek z dwuletnią gwarancją. No ale widać, że nie tacy znowu jesteśmy ubodzy, jak nas stać na hazard.  :P   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się nieśmiało podepnę do tematu bo budżet podobny i też chińczyk poszukiwany  ^_^

Panowie i Panie, a co powiecie o tym ?

https://pl.aliexpress.com/store/product/AM-L0184-mechanical-watch-stainless-steel-band-automatic-waterproof-fashion-lovers-watches/2166054_32650629091.html

https://pl.aliexpress.com/store/product/AM-L0187-mechanical-watch-fully-automatic-stainless-steel-commercial-lovers-watch/2166054_32652328369.html

 

Szukam taniego automatu dla mojej lubej i takie starkingi wpadły mi w oko, a skoro sprzedają je w parach to przy okazji sobie wezmę  B)

Ktoś ma lub miał i może się wypowiedzieć czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.