Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airways09

Casio GShock GA-100 czarny vs zielony...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat płeć męska ;) Chcę kupić GShocka na codzień, do szkoły, na wyprawy ale także i na uroczystości w koszuli czy pełnym garniturze. Interesuje mnie model GA-100 czarny z białymi wskazówkami (https://www.royaltime.eu/pl/casio-ga-100-1a1er.html?gclid=CjwKCAiA4OvhBRAjEiwAU2FoJYHyGApebzfa4y01WgR8sNehRGpqPVj6MoYtXuG_fBQZBoIZfC0AmRoCXYMQAvD_BwE) lub czarny z zielonymi wskazówkami (https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ga-100c-1a3er.html?gclid=CjwKCAiA4OvhBRAjEiwAU2FoJUEp0JfF0ZUnlA3DhsG98oegHVcrjzFJcJamUSYNfGwWKpt-wT4_7hoCthkQAvD_BwE). I tu powstaje pytanie i rozterka... Bardziej podoba mi się ten z zielonymi wskazówkami, ale czarny jest bardziej uniwersalny i do wszystkiego pasuje. Waszym zdaniem zielony będzie pasował do koszul i do granatowego garnituru czy kupić raczej czarny?

 

I drugie pytanie, czy sklep LuxTime.pl jest zaufany i udziela gwarancji od Zibi czy swojej sklepowej? 

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO do garnituru ten model to ...średnio się  nadaje  ;) Ale, jak ma się 16 lat, to pewnie i G można do garnituru założyć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką busolę trudno będzie zmieścić pod mankietem koszuli. Może zerknij w stronę kostek np, DW5600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie, po co jest ten temat tutaj? po 1. o to czy sklep jest ok - jest inny dział po 2. o gustach sie nie dyskutuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie garnituru z G-shockiem GA-100... Low quality bait.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie, po co jest ten temat tutaj? po 1. o to czy sklep jest ok - jest inny dział po 2. o gustach sie nie dyskutuje

To w sumie po co jest cale forum? Niech kazdy nosi i kupuje co chce.

Kolega zalozyl temat to widocznie chce podyskutowac. A po takiej dyskusji moze nawet poslucha starszych i nie zalozy tego gshocka do garnituru.

 

Edit.

W odpowiedzi na zadane pytanie

Do jeansow i tshirta czy sportowej bluzy oba beda ok. Ja bym wzial czarny bo jak sam zauwazyles bardziej uniwersalny.

Do garnituru zaden nie bedzie ok. Jak masz szczuply nadgarstek prawdopodobnie tez nie bedzie ok.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troszkę to zalatuje dziwnie. Taki zegarek dla młodego chłopaka optymalny jest do szkoły czy na ryby lub do lasu na spacer. Jednak nie do eleganckiej koszuli czy garnituru. Rozumiem, że chodzi Ci o jakieś rodzinne okazje w stylu śluby/rocznice/pogrzeby. Równie dobrze będziesz mógł sobie do kompletu założyć krawat z myszką Miki i tenisówki zamiast półbutów. Sam pomyśl czy tak wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to bierz. Zielony weselszy. Tutaj masz najtaniej brałem od nich kiedyś zegarek.

 

https://timeontime.pl/zegarek-meski-casio-ga-100c-1a3er-p1568?polecaneceneo

 

Nie jest to chyba dystrybucja Zibi ale 60 zł taniej. Do koszuli będzie ok do garnituru nie zakładaj :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie po co jest cale forum? Niech kazdy nosi i kupuje co chce.

Kolega zalozyl temat to widocznie chce podyskutowac. A po takiej dyskusji moze nawet poslucha starszych i nie zalozy tego gshocka do garnituru.

 

Edit.

W odpowiedzi na zadane pytanie

Do jeansow i tshirta czy sportowej bluzy oba beda ok. Ja bym wzial czarny bo jak sam zauwazyles bardziej uniwersalny.

Do garnituru zaden nie bedzie ok. Jak masz szczuply nadgarstek prawdopodobnie tez nie bedzie ok.

 

Nie zgadzam się i proszę bez takich - sklep sprawdza się w innym dziale, a gusta to gusta. Jeden woli różowe wskazówki, a jeden bez wskazówek - kwestia decyzji wybierającego. Zauważ, że OP chce tylko i wyłącznie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się i proszę bez takich - sklep sprawdza się w innym dziale, a gusta to gusta. Jeden woli różowe wskazówki, a jeden bez wskazówek - kwestia decyzji wybierającego. Zauważ, że OP chce tylko i wyłącznie ten model.

Pytanie o sklep bylo pytaniem dodatkowym. Po co zakladac nowy temat o tym samym zegarku i zasmiecac forum.

Zauwaz tez ze nie neguje zakupu tego modelu tylko w odpowiedzi na pytanie zadane przez zalozyciela tematu czy zielony bedzie pasowal do garnituru, odpowiadam ze nie. Czarny zreszta tez nie bedzie pasowal.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w odpowiedzi na pytanie zadane przez zalozyciela tematu czy zielony bedzie pasowal do garnituru, odpowiadam ze nie. Czarny zreszta tez nie bedzie pasowal.

 

Popieram. Biały, różowy, czarny, jakikolwiek - nie będą pasować. Lepiej do garnituru dokupić jakieś inne Casio za kilkadziesiąt zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do garnituru żaden nie pasuje... A jeśli patrząc na codzienne ubranie typu czarna bluza czy t-shirt lub koszula biala/czarna to który będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zielony ciekawszy a ja bym kupił z eglobal albo watchshop g 9300 sam mam i chwalę :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na wersje z zielonymi wskazówkami. I mam jeszcze kilka pytań: Czemu wersja czarna oznaczona jest GA-100 a wersja z zielonymi wskazówkami GA-100C, są pod względem technicznym takie same czy nie? Jeśli zegarek jest pod wodą, mogę wciskać przyciski bez obaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zdecydowany koniecznie na ten model? Jest wiele ciekawych casio z linii edifice. Przykład na szybko, ale wybór jest szeroki:

https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_efv-100d-2avuef.html

Taki zegarek jako edc sprawdziłby się lepiej, bez problemu do koszuli. Bransoleta do garnituru? Pewnie. Raczej na spotkania biznesowe, gdzie panują pewne dość snobistyczne zasady, póki co się nie wybierasz. Wstydu sobie nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że taki zegarek np. na rower czy nad jezioro się nie nadaje. Pytałem się czy przy okazji, ewentualnie będzie pasował do stroju galowego, w którym imo często nie chodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskać przyciski możesz zw wybranych modelach chyba w gulfmanach, w tym się tego nie zaleca. Masz rację. Według mnie g shock powinien być żywy i kontrastujący literka na końcu to z tego co dobrze pamiętam oznacza wersję kolorystyczna. I szczerze Ci powiem chociaż wiem że to Twój wybór ale "szok" do garnituru nie pasuje. Widziałem na żywo zestawienie garnitur Ga 400 i powiem Ci szczerze było to coś wbrew jakiej kolwiek logice. Kup sobie za 100 jakieś Casio mtp 1095 i to przynajmniej będzie pasowało. Ale jak już napisałem to moje zdanie. A decyzja należy do Ciebie. Oby się dobrze nosił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

airways09 poogladaj na youtube'ie i rozważ casio mdv106 tzw. DURO.

Znajdziesz jeszcze taniej niż ga100, będziesz mógł zmieniac w nim paski m.in. tzw nato , które występują w każdym kolorze, gumowe i inne. 

To zegarek cieszący się uznaniem wsród osób, które się na tym temacie troche znaja i to mimo swej ceny. Super wytrzymały, spokojnie poradzi sobie z wyzwaniami, typu rower, wszelkie inne sporty itd. Jest to juz mozna powiedzieć diver, więc żadna woda mu nie straszna.

Zostanie Ci jeszcze troche pieniędzy, które sobie odłozysz na kolejny zakup - G-shocka, no i jak załozysz duro nawet do "galowego stroju" to nie będzie on tak raził jak ga100, a juz do koszuli i sportowej marynarki to spokojnie ujdzie.

 

 

 

I nic się nie przejmuj uwagami powyzej - pytaj sobie ile chcesz, po to jest forum, zwłaszcza dla swierzaków, a nawet jezeli kiedys rozpoczniesz temat nie w tym dziale , co trzeba to Ci go po prostu moderacja przeniesie, ale w tym przypadku uważam, że wszystko jest ok.  

Powodzenia w wyborze i udanych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

airways09 poogladaj na youtube'ie i rozważ casio mdv106 tzw. DURO.

Znajdziesz jeszcze taniej niż ga100, będziesz mógł zmieniac w nim paski m.in. tzw nato , które występują w każdym kolorze, gumowe i inne. 

To zegarek cieszący się uznaniem wsród osób, które się na tym temacie troche znaja i to mimo swej ceny. Super wytrzymały, spokojnie poradzi sobie z wyzwaniami, typu rower, wszelkie inne sporty itd. Jest to juz mozna powiedzieć diver, więc żadna woda mu nie straszna.

Zostanie Ci jeszcze troche pieniędzy, które sobie odłozysz na kolejny zakup - G-shocka, no i jak załozysz duro nawet do "galowego stroju" to nie będzie on tak raził jak ga100, a juz do koszuli i sportowej marynarki to spokojnie ujdzie.

 

Jak koniecznie chcesz g-shocka i interesowałoby cie cos takiego:  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-g-shock-ga-200-1aer     to odezwij się do mnie na priv , mam nówke nie noszoną z autoryzowanego salonu z Wysp, cały komplet z gwarancja, a ze jestes młodym i wiekiem i stażem miłosnikiem zegarków, to zaproponuje Ci atrakcyjna cenę. ga 200 wygląda trochę bardziej "elegancko" niz ga100 - oczywiście jak na g-shocka. 

 

I nic się nie przejmuj uwagami powyzej - pytaj sobie ile chcesz, po to jest forum, zwłaszcza dla swierzaków, a nawet jezeli kiedys rozpoczniesz temat nie w tym dziale , co trzeba to Ci go po prostu moderacja przeniesie, ale w tym przypadku uważam, że wszystko jest ok.  

Powodzenia w wyborze i udanych zakupów.

Popraw link, mi pokazuje 404

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdecydowałem się na tego "zielonego" Dodatkowo mam pytania: Sklep internetowy Edwa jest zaufany? Wymieniając baterie u lokalnego zegarmistrza stracę gwarancje oraz dodatkowo może coś innego się stać? Pytam o to bo do najblisżego autoryzowanego serwisu mam 90km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł i podoba mi się bardzo :D Polecam sklep Edwa - przesyłka dobrze zapakowana, zabezpieczona, wszystko ładnie spakowane i ładna gratisowa torebka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł i podoba mi się bardzo :D Polecam sklep Edwa - przesyłka dobrze zapakowana, zabezpieczona, wszystko ładnie spakowane i ładna gratisowa torebka :)

Bez zdjęć się nie liczy - taki regulamin forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez Mirmil
      Witam wszystkich. Ostatnio prosiłam o radę i się nie zawiodłam ,tata z zegarka jest bardzo zadowolony 😁 .Dziś chce prosić o radę i opinie czy warto kupić zegarek(tym razem dla męża) jaki i patrzyłam sobie na olx , chodzi mi o to czy wart jest ceny z ogłoszenia czy będzie mu długo służył i czy warto go kupić . Dla mnie najważniejsze że mieści się on w mym budżecie i naprawdę mi się podoba ,czyli mężowi też się spodoba 😁 link do ogłoszenia https://www.olx.pl/d/oferta/seiko-mod-tuna-prospex-antarctica-save-the-ocean-automat-diver-300m-CID87-IDXVw4O.html
    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.