Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Endarion

Kwarc na codzień - pytanie o mechanizm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kupuję swój pierwszy, porządniejszy zegarek. Wybór wstępnie padł na https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-speedway-royal-68551-46-62

 

Mieści się w granicach 1000zł, które były moim limitem, ma szafir i wygląd, który bardzo do mnie przemawia. Mam jednak pytanie dotyczące mechanizmu. Z tego co doczytałem to posiada on dosyć standardowy mechanizm Ronda 515.24H. Czy mam się o co obawiać wybierając zegarek z tego typu mechanizmem? Wszyscy piszą, żeby w takich pieniądzach wybierać zegarki typu Citizen, Seiko itp, które rzekomo mają znacznie lepsze mechanizmy. Problem polega na tym, że one mi się zwyczajnie nie podobają. 

 

Czym może mnie taki mechanizm zaskoczyć? Będzie on niedokładny lub awaryjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku poniżej masz ten mechanizm.

 

https://www.mechanizmyzegarkowe.pl/ronda/73-ronda-51524h.html

 

Kosztuje niewiele, zatem pozostała część kwoty wybranego zegarka to szafir, koperta i marka wyrobiona lata temu. Jeśli się podoba to kup, chociaż ja w tym budżecie rozejrzałbym się za napędem Eco-Drive "niestety" od Citizena (więc marki która Ci się wizualnie nie podoba) lub Solar czy Kinetic od Seiko - firmy którą też odrzucasz. 

 

Sam widzisz jak to jest z cenami mechanizmów kwarcowych. Czy będą niedokładne? Absolutnie nie, nawet dokładniejsze od automatów. Co do awaryjności, to kilka lat bezproblemowego użytkowania powinny wytrzymać. Jednak czy warto? Sam oceń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Niestety z przykrością obserwuję, że marka Atlantic nie oferuje zbyt wiele w porównaniu do japońskich, ale nawet i innych szwajcarskich marek. Popularność tej marki chyba jeszcze ciągle wynika z sentymentu, jakim darzy się ją w naszym kraju. Sam mam starego Atlantica po dziadku i chętnie bym kupił jakiś współczesny odpowiednik, ale moim zdaniem w danym budżecie jest wiele atrakcyjniejszych ofert.

Polecam jednak rozejrzeć się za jakimś fajnym Citizenem z mechanizmem Eco-Drive. Wydaje mi się, że obecnie to najlepszy wybór jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz się o nic obawiać. Raczej niczym Cię nie zaskoczy i będzie precyzyjnie działał przez całe lata. Co więcej - inaczej niż w tanich Seiko i Citizenach jest to mechanizm Swiss Made, a więc przeszedł kontrolę jakości w Szwajcarii. (Nie to, że kontrola jakości Citizena czy Seiko jest gorsza.) Podobnie zresztą jak cały zegarek.

 

Inne kwarcowe mechanizmy kosztują tyle samo (albo i mniej), ale to nie do końca jest tak, że "pozostała część kwoty wybranego zegarka to szafir, koperta i marka", bo w grę wchodzi jeszcze całe mnóstwo innych rzeczy. Atlantic to marka jednak nieco bardziej elitarna, a i obsługę w Polsce ma chyba lepszą niż firmy japońskie. Zegarek jest interesujący, niebanalny i wart kupienia.  

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z elitarnością obecnego Atlantica zwłaszcza w tanim kwarcu. Choć nadal kojarzy się legendarnie - głownie w Polsce -  ale to zasługa raczej kultowego w połowie XX w Worldmastera. Obecnie porównywalny do Adriatica. Pomijając już forumowe dyskusje ile Szwajcara w Szwajcarze budżetowym. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

 

Przy wyborze zegarka kierowałem się głównie wyglądem (ewentualnie jeszcze szafirem), jednakże chciałem odrzucić wszystkie marki "modowe". Stwierdziłem (trochę sam do siebie), że zawsze lepszy nawet tańszy Atlantic.

 

Chciałem się upewnić czy te mechanizmy są faktycznie aż takie złe ze względu na pewnego rodzaju gloryfikację mechanizmów japońskich na tym i innych forach. Szukałem wśród zegarków Citizen, Seiko czy Orient ale nie znalazłem nic tak ciekawego jak ten Atlantic. Faktem jest, że za tą cenę można pewnie znaleźć coś bardziej wypasionego no ale za wygląd chyba też się płaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nikt na siłę nie odradza Ci zakupu tego Atlantica. Jak zwykle celem dyskusji jest wywołanie szerszego spojrzenia i "burza mózgów". Rozważ jeszcze czy szafir jest konieczny. IMO nie, bo wiele fajnych zegarków ma szkło mineralne i nie rozbijają się czy rysują od razu następnego dnia po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku tego Atlantica szafir jest fajnym dodatkiem, gdyby był z mineralnym pewnie też bym się na niego zdecydował.

 

Z pytaniem przyszedłem na forum, żeby również poza wątpliwościami usłyszeć o alternatywach. Myślę, że nie jest to mój ostatni zegarek i w niezbyt odległej przyszłości pojawi się następny więc będę bogatszy o tą wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można dyskutować długo i namiętnie na temat przewagi mechanizmów szwajcarskich nad japońskimi i na odwrót (szczególnie biorąc pod uwagę miejsce ich produkcji), i oczywiście, że prawdziwie elitarne zegarki to kosztują sporo więcej, ale jednak Seiko i Citizena kupisz niemal w każdym centrum handlowym a nawet w wielu przydworcowych kioskach. Zdobycie Atlantica wymaga nieco więcej zachodu, także finansowego.

 

Jeśli natomiast zamierzasz jeszcze kupować zegarki, to zastanów się, czy nie kupić czegoś mniej formalnego, a bardziej sportowego. I to raczej mechanicznego. Seiko serii 5? Albo dołożyć trochę i zafundować sobie takie coś: https://www.ceneo.pl/61864929

Tutaj o nim dyskusja:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171011-jaki-zegarek-w-cenie-do-1500-z%C5%82/

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już bardziej formalny zegarek, ten który kupuję teraz jest taki "pomiędzy" więc następny będzie sportowy :) 

 

Dzięki za linki, będą pomocne w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku tego Atlantica szafir jest fajnym dodatkiem, gdyby był z mineralnym pewnie też bym się na niego zdecydował.

 

Z pytaniem przyszedłem na forum, żeby również poza wątpliwościami usłyszeć o alternatywach. Myślę, że nie jest to mój ostatni zegarek i w niezbyt odległej przyszłości pojawi się następny więc będę bogatszy o tą wiedzę.

Oczywiście, że każdy zakup to nowe doświadczenie i poszerzenie wiedzy. Poszukaj zatem Atlantica w dobrej cenie ewentualnie zerknij jeszcze na Doxa, Delbana , Roamer czy choćby Adriatica dla porównania.  Link poniżej

 https://zegarownia.pl/zegarki-meskie/zegarki-meskie-styl/zegarki-meskie-eleganckie/zegarki-meskie-eleganckie-z-szafirowym-szklem/price:832-8365?order=price_asc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zamówiony :) Stwierdziłem, że zadecyduję ostatecznie jak zobaczę go na żywo. Niestety nie miałem gdzie lokalnie przymierzyć go w tym kolorze więc najwyżej zrobię zwrot i będę szukał czegoś innego. Pochwalę się zdjęciami jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Wreszcie ktoś, kto potrafi podjąć decyzję. Gratulacje!

 

Na pewno będziesz zadowolony z zakupu, a żałować będziesz tylko tych zegarków, których nie kupiłeś.

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz koniecznie, jak pierwsze wrażenia i czy zaiskrzyło między Wami  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dotarł cały i zdrowy :) Myślę, że się polubimy.

 

Jedyne na co mógłbym ponarzekać, to bardzo twardy pasek. Mam nadzieję, że się trochę wyrobi z czasem.

 

1WYNjrN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Na ręce ładniejszy niż na renderze :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.