Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bmbn

Omega Constellation

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Co sądzicie o tym zegarku, całej ofercie, czy to autentyk? Mam obawy co do barwy szkła przy samym styku z kopertą, mam wrażenie jakby coś tam było robione. Nie znam się, to są wrażenia lakia, co Wy sądzicie?

 

https://allegro.pl/oferta/1977-omega-constellation-chronometer-automatic-7676413292

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ją słabo czyścił, widać jakieś slady korozji.

A koperta i bransoleta wyszorowana chyba zmywakiem


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jeden z tych postów, w których OP kupił coś i chce się dowiadywać po fakcie? Pytam, bo zegarek niedostępny - po aukcji już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jeden z tych postów, w których OP kupił coś i chce się dowiadywać po fakcie? Pytam, bo zegarek niedostępny - po aukcji już.

Nie kupiłem go, aukcja zakończyła się bez sprzedaży. To mnie ciekawi, dlaczego. Sikor nie stoi drogo a jakoś tak dziwnie od dłuższego czasu nie schodzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem go, aukcja zakończyła się bez sprzedaży. To mnie ciekawi, dlaczego. Sikor nie stoi drogo a jakoś tak dziwnie od dłuższego czasu nie schodzi.

 

Cześć powodów napisałem wyzej, innym jest ze cena wcale nie jest niska.

To popularny model, a mechanizm do czolówki nie należy.

Ktoś ją słabo czyścił, widać jakieś slady korozji. A koperta i bransoleta wyszorowana chyba zmywakiem


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć powodów napisałem wyzej, innym jest ze cena wcale nie jest niska.

To popularny model, a mechanizm do czolówki nie należy.

Heh, moje stwierdzenie co do ceny wynika z niewiedzy ;)

Dzięki za opinię!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek powstał w okresie gdy Omega stała nad skrajem bankructwa ( 1981 rok,recesja wywołana kryzysem monetarnym) i tylko pomoc państwa poprzez nieoprocentowane kredyty ją uratowała.)

(Seiko proponowało przejecie Omegi w 1981 roku.)

Dodatkowo rewolucja kwarcowa nie wpływała dobrze na rynek zegarków mechanicznych.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek powstał w okresie gdy Omega stała nad skrajem bankructwa ( 1981 rok,recesja wywołana kryzysem monetarnym) i tylko pomoc państwa poprzez nieoprocentowane kredyty ją uratowała.)

(Seiko proponowało przejecie Omegi w 1981 roku.)

Dodatkowo rewolucja kwarcowa nie wpływała dobrze na rynek zegarków mechanicznych.

W jakie mechanizmy zalecił byś celować w takim razie, jeśli mowa o starszych omegach? Szczególnie cosmic, seamaster i tytułowy constellation?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, gdybyś potrzebował porady odnosnie konkretnego egzemplarza, pisz.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem go, aukcja zakończyła się bez sprzedaży. To mnie ciekawi, dlaczego. Sikor nie stoi drogo a jakoś tak dziwnie od dłuższego czasu nie schodzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ten zegarek leży na różnych forach (watchuseek) i portalach aukcyjnych bodajże od listopada. Żeby doprowadzić go do świetności trzeba trochę wydać, a starsze Omegi nie aa tak popularne jak Rolexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek leży na różnych forach (watchuseek) i portalach aukcyjnych bodajże od listopada. Żeby doprowadzić go do świetności trzeba trochę wydać, a starsze Omegi nie aa tak popularne jak Rolexy.

Tu nie chodzi o popularność, tylko o stan w jakim jest.

Trudno bedzie doprowadzić kopertę do oryginalnego stanu, jak jest dremelem spolerowana....

Kolekcjonersko nie przedstawia 100% wartosci.

 

Popularnośc Rolexa w tym przypadku jest bez znaczenia, model w takim stanie też by szybko nabywcy nie znalazł.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o popularność, tylko o stan w jakim jest.

Trudno bedzie doprowadzić kopertę do oryginalnego stanu, jak jest dremelem spolerowana....

Kolekcjonersko nie przedstawia 100% wartosci.

 

Popularnośc Rolexa w tym przypadku jest bez znaczenia, model w takim stanie też by szybko nabywcy nie znalazł.

W tym ostatnim to się nie zgodzę. Ostatnio wszystko co nosi miano Rolex idzie jak woda, nawet 50 letnie szroty do kompletnego odnowienia. Na alledrogo już się nie dostanie Rolka poniżej 5 tys. i to niezależnie od stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym ostatnim to się nie zgodzę. Ostatnio wszystko co nosi miano Rolex idzie jak woda, nawet 50 letnie szroty do kompletnego odnowienia. Na alledrogo już się nie dostanie Rolka poniżej 5 tys. i to niezależnie od stanu.

Są inne sposoby na wyrzucenie pieniedzy w błoto,jednak kazdy może robić ze swoimi co chce, nabywać nawet bezwartościowe przedmioty.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są inne sposoby na wyrzucenie pieniedzy w błoto,jednak kazdy może robić ze swoimi co chce, nabywać nawet bezwartościowe przedmioty.

Z tym akurat się zgodzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.