Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raff007

Co sądzicie o tych Rado?

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno ja go posiadam :-) Limitkę, w "męskim" rozmiarze 37,3 mm ;-)

Bardzo fajny model. Rozmiarówka jak najbardziej ok.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też tak uważam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki:

post-92718-0-92978400-1547926689_thumb.jpg

 

Mam go już jakiś czas. Kupiłem bo mi się podobał. O Rado nawet za bardzo nie słyszałem wtedy.

Nosi się bardzo wygodnie ale dla mnie do zmiany praktycznie od ręki był oryginalny pasek. Ma takie specyficzne zapięcie, które powodowało, że nie układa się dobrze na nadgarstku. Moim w każdym razie. Rozmiar paska 21 więc wybór ograniczony. Niemniej jakiś Hirsch jest więc ok.

A sam mechanizm - właśnie się dowiedziałem, że nie ma części plastikowych - w innym wątku toczyliśmy o to całą dyskusję.

W każdym razie mój noszony spieszy około 5-6 s/d. Ale w pozycji 12up spóźnia około 1 s/d. Co przy moim sposobie noszenia zegarka oznacza, że cały czas jest prawie idealnie w punkt.

Wskazówki zmieniają kolor - przechodząc od jasno niebieskich do czarnych, w zależności od oświetlenia. Tarcza ma bardzo pozytywną prezencję.

Moim zdaniem pasuje do polo, koszuli, marynarki. Do garnituru nie założyłem ale to dlatego, że bardzo rzadko ubieram gajer :)

A, jest też wersja z rezerwą chodu - ale ta wydaje mi się przeładowana. Traci "czystość" wersji bez rezerwy chodu.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma być do stroju formalnego ;-) Właśnie ten ze zdjęcia bardzo mi się podoba, świetnie się prezentuje. Ale ten zenith ultra thin jest bardzo ładny również, poza ym w innym wątku nomos ludwig też ładny, choc cena nieco wyższa. Z tym, że cena jakkolwiek ważna, nie będzie decydująca. Dziękuję za Wasze opinie, póki co wstrzymam się z zakupem dopóki na żywo nie zobaczę szacownej konkurencji, przez Was wymienionej.

Pozdrawiam,

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz Nomosy to popatrz też na Nomos Tetra. Manualny, w dwóch wersjach o bardzo formalnym rozmiarze. No i automat, trochę większy i droższy ale jak piszesz nie jest to najważniejsze. Byłoby i formalnie i oryginalnie bo to kwadrat :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Longinesa, musze przyznac że wizualnie (wg mnie) przegrywa zdecydowanie z rado jak wyżej. I chyba trochę za mały. Musze Nomosy jeszcze gdzieś zobaczyć. Przy okazji zerknąłem też na Tag-a https://www.tagheuer.com/en/watches/tag-heuer-carrera-calibre-5-day-date-automatic-watch-41-mm-war201d-fc6291

Mimo że droższy też nie rozłożył mnie... Myślę że w cenie ~10 tys powinienem chyba czuć trochę ciarek co? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Są dwa zegarki marki Rado, które kuszą mnie cały czas.

Captain Cook i ceramiczny D-Star Automatyczny.

To, że Apart wciska klientom te zegarki jak ML to nie przypadek.

Obydwie te marki można dostać np. w USA w "horrendalnie" niskich cenach w porównaniu do rodzimego rynku.

Przykład-wspomniany wyżej ceramiczny D-Star 699dollarów vs 9770pln... :huh: Mało tego na Boże Narodzenia był w jeszcze większej przecenie-499 dolców.

 

Świetny jest ten zegarek według mnie-38mm, ceramika, wół roboczy czyli eta i dość klasyczny, stonowany wygląd.

https://www.jomashop.com/rado-d-star-watch-r15610172.html

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/8860_Rado_D-Star_Gent_Automatic_L_Ceramic_R15610172

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A możesz wskazać, gdzie w "horrendalnie" niskiej cenie można dostać Cooka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz wskazać, gdzie w "horrendalnie" niskiej cenie można dostać Cooka?

Modelu Captain Cook w promocji nie widziałem, odniosłem się tylko do ceramicznego D-Star.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Modelu Captain Cook w promocji nie widziałem, odniosłem się tylko do ceramicznego D-Star.

Ok, jasna sprawa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zerknąłem też na Tag-a https://www.tagheuer.com/en/watches/tag-heuer-carrera-calibre-5-day-date-automatic-watch-41-mm-war201d-fc6291

Mimo że droższy też nie rozłożył mnie... Myślę że w cenie ~10 tys powinienem chyba czuć trochę ciarek co? ;-)

 

Podobny do Certiny DS, tylko Certina ma jak dla mnie lepsze proporcje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rado spodobał mi się model z "power reserwe" i D-Star. Pierwszy nawet oglądałem i naprawdę się wyróżniał na tle certiny i tissota.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.