Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Graba102

Co to jest za zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu znalazłem gdzieś w piwnicy taki oto zegarek jak na zdjęciach poniżej. Producent to Bradford? Nigdzie nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, żadnych zdjęć, nic. Jest w stanie ktoś pomóc i powiedzieć o nim coś więcej? Kiedy mógł on powstać? Co to jest za producent? Czy jest on cokolwiek warty?

 

 

post-108187-0-21279600-1547843326_thumb.jpeg

post-108187-0-80551400-1547843341_thumb.jpeg

post-108187-0-30439300-1547843378_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na w miarę współczesny zegarek. Firma mi nic nie mówi, mechanizm też nie. Koperta chyba chromowana i wymęczona. Wart coś jest na pewno, ceny mechanicznych chronografów na chodzie zaczynają się od kilku stówek. Ale wyceny nikt Ci tu nie zrobi (regulamin zabrania, poza tym byłoby to raczej trudne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm to Valjoux, także całkiem spoko.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani to współczesne, ani nieciekawe. Mechanizm chyba VALJOUX 7765, nie znam się, znalazłem metodą porównawczą czyli "na oko prawie taki sam" :) Pewnie jakieś lata 80-te i stylizowany na retro. Bardzo fajne znalezisko, jeśli działa. Życia sobie tym nie ułożysz, ale miły akcent w kolekcji stanowić będzie. 

 

EDIT: @JFS szybszy, ja już stary jestem, to wolno piszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 80., powiadasz? Ok, nie będę się kłócił, wizualnie sprawia wrażenie świeższego o jakąś dekadę, stąd mój strzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc. W końcu dowiedziałem się czegoś więcej na temat tego zegarka  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.