Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masu

EDC na porządnej bransolecie do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

W ciągu najbliższych miesięcy planuję zakup porządnego (w mojej skali oczywiście) EDC, Jako, że w kategorii EDC jest dość duża dowolność, to pozwolę sobie opisać co to dla mnie znaczy.

 

- zegarek maksymalnie uniwersalny, będę mógł go założyć do koszuli, eleganckiego swetra, może nawet garnituru, a na pewno do jeansów i koszuli.

- koniecznie bransoleta, z pełnymi ogniwami i dobrej ogólnej jakości. Pasek zawsze mogę dokupić.

- zegarek z czytelną tarczą, najlepiej z ładnymi, nakładanymi indeksami zamiast godzin.

- definitywnie bez subtarcz czy dodatkowych komplikacji ponad prosty datownik

- może być KWARC

- szafir

- ciemna tarcza, raczej czarna/granatowa

 

Gdyby nie ograniczony budżet to już oglądałbym się za Omegą Aqua Terra, ale póki co, można powiedzieć, że szukam czegoś w tym stylu. Mam dwa mocne typy:

 

- Certina DS Action COSC C032.851.11.057.02

- Roamer Searock 210633 41 55 20 

 
 
 
Oba zegarki mają swoje zalety, ale nie jestem w 100% przekonany, dlatego pytanie do was, czy macie jakieś pomysły co mogę jeszcze uwzględnić? Zakup za granicą też wchodzi w grę (myślałem też o SARBach).
 
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kup Sarba 033/035, Angus Jubilee od Strapcode i będziesz miał zestaw petarda :-) Polecam:

post-34987-0-34491300-1547987016_thumb.jpg

post-34987-0-47735400-1547987031_thumb.jpg

post-34987-0-99584300-1547987057_thumb.jpg

post-34987-0-17099100-1547987076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Sarba 033/035, Angus Jubilee od Strapcode i będziesz miał zestaw petarda :-) Polecam:

Dzięki tej propozycji, już wiem, ze zapomniałem dopisać kluczowego. Czarna tarcza :) I tak wiem, że Sarb033 ma czarną, ale mam wrażenie, że w nim się za mało dzieje. A może po prostu nie dorosłem do tego, żeby docenić zegarki z tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar nadgarstka?

Sarb to dobry wybór na EDC, bardzo uniwersalny zegarek i też mam go teraz na liście.

W podobnym budżecie zaproponuję Certina DS-1, super zegar codzienny a w białej wersji jak założysz pasek to będzie robił za garniturowca, mam i polecam :)

Tylko te zegarki to imo raczej do nadgarstka max 18,5 cm., jak masz większy to mogą wydać Ci się małe, choć podobno nie ma za małych zegarków :)

Ta Certina DS Action OK ale to już duży i dość ciężki nurek, przynajmniej porównując do sarba.

Do garniaka to raczej nie bardzo i może trochę obciążać nadgarstek po całym dniu noszenia a co dopiero jako EDC.

No ale to wszystko od preferencji i gabarytów właściciela ;)

Dobrze byłoby coś poprzymierzać bo podałeś dwa skrajne proporcjonalnie zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może któryś z INOXów by Ci podszedł. Zegarek bardzo solidny z porządną bransoletą. Od niedawna również jest wersja mechaniczna z ciekawą tarczą. Wykonanie wszystkich jest na najwyższym poziomie. Wysoka wodoszczelność i wytrzymałość. Tarcza jest wycięta z jednego kawałka metalu, więc nie ma mowy o nierówno nałożonych indeksach oraz ryzyku, że kiedyś coś się odklei.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki rozmiar nadgarstka?

Sarb to dobry wybór na EDC, bardzo uniwersalny zegarek i też mam go teraz na liście.

W podobnym budżecie zaproponuję Certina DS-1, super zegar codzienny a w białej wersji jak założysz pasek to będzie robił za garniturowca, mam i polecam :)

Tylko te zegarki to imo raczej do nadgarstka max 18,5 cm., jak masz większy to mogą wydać Ci się małe, choć podobno nie ma za małych zegarków :)

Ta Certina DS Action OK ale to już duży i dość ciężki nurek, przynajmniej porównując do sarba.

Do garniaka to raczej nie bardzo i może trochę obciążać nadgarstek po całym dniu noszenia a co dopiero jako EDC.

No ale to wszystko od preferencji i gabarytów właściciela ;)

Dobrze byłoby coś poprzymierzać bo podałeś dwa skrajne proporcjonalnie zegarki :)

Nadgarstek 16,5cm tak więc max 42mm i to z krótkimi uszami. DS-1 brałem pod uwagę, ale jakoś ten krzyżyk na tarczy mi się nie widzi, a chyba one wszystkie tak mają. Co do DS Action to wrzuciłem refa do wersji, która nie jest nurkiem. Dla mnie EDC to nie może być diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki tej propozycji, już wiem, ze zapomniałem dopisać kluczowego. Czarna tarcza :) I tak wiem, że Sarb033 ma czarną, ale mam wrażenie, że w nim się za mało dzieje. A może po prostu nie dorosłem do tego, żeby docenić zegarki z tej serii.

IMO dzieje się tyle, ile dokładnie potrzeba :-) A do tego ten zegarek ma całkiem porządną lumę, co w zegarku EDC może być przydatne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może któryś z INOXów by Ci podszedł. Zegarek bardzo solidny z porządną bransoletą. Od niedawna również jest wersja mechaniczna z ciekawą tarczą. Wykonanie wszystkich jest na najwyższym poziomie. Wysoka wodoszczelność i wytrzymałość. Tarcza jest wycięta z jednego kawałka metalu, więc nie ma mowy o nierówno nałożonych indeksach oraz ryzyku, że kiedyś coś się odklei.

Hmm... nawet nie brałem pod uwagę, ale to przez moje 16,5cm w nadgarstu. Choć przyznam, że wyglądają świetnie i wpasowują się w to co mnie interesuje. Może nieco za bardzo krzykliwe, ale jak już widzę, wesji jest wiele. Dzięki, popatrzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nadgarstek 16,5cm tak więc max 42mm i to z krótkimi uszami. DS-1 brałem pod uwagę, ale jakoś ten krzyżyk na tarczy mi się nie widzi, a chyba one wszystkie tak mają. Co do DS Action to wrzuciłem refa do wersji, która nie jest nurkiem. Dla mnie EDC to nie może być diver.

Przy takim nadgarstku (mam podobny) raczej zwracaj uwagę na wymiar L2L. IMO 44-45 mm będzie co do zasady optymalny, chyba że masz bardzo płaski nadgarstek. Jak zegarek 42 mm, to faktycznie powinien mieć krótkie uszy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A może któryś z INOXów by Ci podszedł. Zegarek bardzo solidny z porządną bransoletą. Od niedawna również jest wersja mechaniczna z ciekawą tarczą. Wykonanie wszystkich jest na najwyższym poziomie. Wysoka wodoszczelność i wytrzymałość. Tarcza jest wycięta z jednego kawałka metalu, więc nie ma mowy o nierówno nałożonych indeksach oraz ryzyku, że kiedyś coś się odklei.

Z tą tarczą to mnie zaintrygowałeś, bo sam nie spotkałem się jeszcze w tym, że i tarcza i znajdujące się na niej indeksy zrobione są z jednego i tego samego kawałka metalu. Gdzie czytam o INOXach to piszą o nakładanych właśnie indeksach. Ale, może się mylę i faktycznie jest tak, jak piszesz? Chętnie poznam źródło podanej przez Ciebie informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek 16,5cm tak więc max 42mm i to z krótkimi uszami. DS-1 brałem pod uwagę, ale jakoś ten krzyżyk na tarczy mi się nie widzi, a chyba one wszystkie tak mają. Co do DS Action to wrzuciłem refa do wersji, która nie jest nurkiem. Dla mnie EDC to nie może być diver.

 

Nie wszystkie DS-1 mają ten jak to napisałeś " krzyżyk". A jeśli bierzesz pod uwagę używki to może SDGM003?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy tym nadgarstku brałbym sarba :)

Udanego polowania :D

Tomek, bo nie mogę tego dociec, tarcza w Twojej Certinie to klasyczna biel, czy jest raczej kremowa/ecru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że indeksy nie odpadną i są równo nałożone jak i tak wsk. sekundowa nie trafi w żaden  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO dzieje się tyle, ile dokładnie potrzeba :-) A do tego ten zegarek ma całkiem porządną lumę, co w zegarku EDC może być przydatne ;-)

O właśnie, lubię kiedy taki zegarek zaskakuje przyzwoitą lumą, tak więc pora chyba pomyśleć o nim poważniej. Dzięki za sugestie :)

 

Przy tym nadgarstku brałbym sarba  :)

Udanego polowania  :D

 

W takim razie dodaję go do mojej krótkiej listy. Jak tak szukam na siłę argumentów za Certiną czy Roamerem, to fakt, że chciałbym mieć zegarek tej klasy ze szwajcarskim rodowodem. Ot, taka zachcianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wszystkie DS-1 mają ten jak to napisałeś " krzyżyk". A jeśli bierzesz pod uwagę używki to może SDGM003?

Parę mm więcej L2L to IMO może być jednak za dużo, jak na 16 cm nadgarstek. O ile w przypadku takiego nadgarstka SARBa można polecać w zasadzie w ciemno, to SDGMa zalecałbym jednak przymierzyć przed ewentualnym zakupem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, bo nie mogę tego dociec, tarcza w Twojej Certinie to klasyczna biel, czy jest raczej kremowa/ecru?

To jest klasyczna biel, natomiast w słońcu pada właśnie taka poświata kremowa/ecru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie DS-1 mają ten jak to napisałeś " krzyżyk". A jeśli bierzesz pod uwagę używki to może SDGM003?

Chyba nawet bardziej mi podchodzi niż Sarb. Tyle, że u niego chyba nie ma luminescencji żadnej, co trochę mi przeszkadza. Ale czarna tarcza w stylu Presage jest świetna . BTW, podrzucisz jakiegoś DS1 bez tego "krzyżyka"? Nie mogę nic znaleźć jeśli mówimy o nowych generacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tej propozycji, już wiem, ze zapomniałem dopisać kluczowego. Czarna tarcza :) I tak wiem, że Sarb033 ma czarną, ale mam wrażenie, że w nim się za mało dzieje. A może po prostu nie dorosłem do tego, żeby docenić zegarki z tej serii.

Całkowicie Ciebie rozumiem. 

 

Ogólnie też mam 16,5 w nadgarstku + dosyć wystającą kość. 

 

Od siebie mogę polecić Tobie max 47,5 L2L + 43 już z koronką. Sam jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Ty. Szukam czegoś EDC, ale często albo za dużo się dzieje, albo tarcza jest za płaska. To trudny wybór. Sarb jest piękny, ale kapkę za nudny na tarczy, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanej AT w dobrym stanie.

Warto trochę poczekać i kupić zegarek  który bardzo chciałbyś mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co do lumy w SARBie, to żeby nie być gołosłownym, jak niżej  :) Bardzo mi się Certiny z linii Ds1 podobają, szczególnie te idące w kierunku EDC, jak Tomka. Ale jednak jakość wykonania koperty SARBa 033/035 w tym budżecie jest w zasadzie nie do pobicia. Nie przypadkowo, właśnie z uwagi na to, w jaki sposób jest wykonana koperta tego zegarka, mówi się o nim "Baby GS"  ;)


To jest klasyczna biel, natomiast w słońcu pada właśnie taka poświata kremowa/ecru :)

 

Dzięki Tomek, czyli wychodzi na to, że z moim wzrokiem nie jest jeszcze tak najgorzej  :)

post-34987-0-58300800-1547989286_thumb.jpg

post-34987-0-98730700-1547989364_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie Ciebie rozumiem. 

 

Ogólnie też mam 16,5 w nadgarstku + dosyć wystającą kość. 

 

Od siebie mogę polecić Tobie max 47,5 L2L + 43 już z koronką. Sam jestem w bardzo podobnej sytuacji jak Ty. Szukam czegoś EDC, ale często albo za dużo się dzieje, albo tarcza jest za płaska. To trudny wybór. Sarb jest piękny, ale kapkę za nudny na tarczy, przynajmniej dla mnie.

Dobrze trafić na bratnią duszę w tym temacie:) Dzięki za info o tych wymiarach, będę o tym pamiętał bo nie wszystko da radę przymierzyć przed zakupem (wczoraj miałem okazję po raz pierwszy przymierzyć Balticusa Gwiezdy Pył i niby 42mm, ale wyglądało to absurdalnie źle u mnie i już wiem, ze tylko wersja kwarcowa slim wchodzi w grę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No, ale ten Balticus to L2L ma 50 mm  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.