Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masu

EDC na porządnej bransolecie do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nadgarstek coś około 17 cm i dwa INOXy. Noszą się świetnie.

Jak oglądałem kiedyś Certinę DS-1, to odniosłem wrażenie, że bransoletą jest porównywalnej jakości jak w tanich Casio. O tej od Victorinox'a nie da się tego powiedzieć, zresztą sam zobacz


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrok masz OK :D

Powiem Ci Rafale że dość długo szukałem takiego zegarka, takiej tarczy.

Właśnie chciałem czystą biel a nie żadne kremówki i bałem się że tu taka też będzie bo nie widziałem jej wcześniej na żywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wzrok masz OK :D

Powiem Ci Rafale że dość długo szukałem takiego zegarka, takiej tarczy.

Właśnie chciałem czystą biel a nie żadne kremówki i bałem się że tu taka też będzie bo nie widziałem jej wcześniej na żywo ;)

 

IMO ona jest bardzo fajna  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanej AT w dobrym stanie.

Warto trochę poczekać i kupić zegarek  który bardzo chciałbyś mieć :)

Szukanie alternatywy dla Omegi nie wyklucza w przyszłości kupna właśnie Aqua Terra, ale póki co sam przed sobą nie potrafiłbym uzasadnić takiego wydatku, a co dopiero przez narzeczoną :) Patrząc na to, jak szybko mi idzie przesuwanie górnej granicy na jeden zegarek, zakładam, że w ciągu 2-3 lat będę już szukał AT, ale póki co nawet nie biorę jej pod uwagę. 

No, ale ten Balticus to L2L ma 50 mm  :)

Odczułem to boleśnie. Nawet pracownica sklepu nie sugerowała, że wygląda to dobrze:) Ale jestem optymistą, mniejsze koperty przy niektórych markach to niższa cena niż np 41mm, a takie 38mm wygląda świetnie na moim chudym nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam!

AT w kwarcu nie jest taka droga.

Przekroczenie budżetu o 100% to norma na tym Forum :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szukanie alternatywy dla Omegi nie wyklucza w przyszłości kupna właśnie Aqua Terra, ale póki co sam przed sobą nie potrafiłbym uzasadnić takiego wydatku, a co dopiero przez narzeczoną :) Patrząc na to, jak szybko mi idzie przesuwanie górnej granicy na jeden zegarek, zakładam, że w ciągu 2-3 lat będę już szukał AT, ale póki co nawet nie biorę jej pod uwagę. 

 

 

AT to jednak zdecydowanie inny poziom cenowy. Jako alternatywę dla AT zawsze możesz wziąć Orienta Stara Standard Date - popularna "boazeria". Ma on świetne szkło szafirowe z SAR  :) A małe zegarki są po prostu ...fajne. Ja sam mam nadgarstek w porywach 16,5-17 cm (ta górna granica jak mocno podjem  :lol: ) i takiego SARBA035 czy parę innych mniejszych zegarków noszę z wielką przyjemnością  :)

Oj tam, oj tam!

AT w kwarcu nie jest taka droga.

Przekroczenie budżetu o 100% to norma na tym Forum :)

 

To fakt, w myśl zasady, poproś nas o radę, a podpowiemy, jak wydać przynajmniej dwa razy więcej, niż pierwotnie zakładałeś  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam!

AT w kwarcu nie jest taka droga.

Przekroczenie budżetu o 100% to norma na tym Forum :)

Siedzę trochę na forach foto i audio. Widzę, że posty w stylu "dołóż drugi raz tyle i masz dużo lepszy..." to klasyka gatunku :)

AT to jednak zdecydowanie inny poziom cenowy. Jako alternatywę dla AT zawsze możesz wziąć Orienta Stara Standard Date - popularna "boazeria". Ma on świetne szkło szafirowe z SAR    :ph34r:

Może mnie zjecie, ale z OrientStarem mam dziwny problem. Nie czuję tej marki po prostu. O ile Orienta szanuję, to OrientStary są dla mnie jakieś dziwne. Począwszy od logo, które przypomina mi tanie chińskie marki samochodów typu Daihatsu, poprzez jakąś małą świadomość (nie wykluczam, ze jedynie moją) tej marki w ogóle, aż po dość dziwną estetykę. Tak już mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, to znakiem tego masz dość (IMO) odosobnione zdanie w ocenie Orient Stara, nawet na tle "zwykłego" Orienta. Mam porównanie, bo miałem i Bambino i podstawowego OSa, czyli Classic Automatic. Nie ma co porównywać, a jeśli już, to porównanie to wypada na korzyść OSa. Zdecydowanie  :) No, ale oczywiście nie odbieram Ci prawa do posiadania własnego zdanie w tej kwestii  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to znakiem tego masz dość (IMO) odosobnione zdanie w ocenie Orient Stara, nawet na tle "zwykłego" Orienta. Mam porównanie, bo miałem i Bambino i podstawowego OSa, czyli Classic Automatic. Nie ma co porównywać, a jeśli już, to porównanie to wypada na korzyść OSa. Zdecydowanie  :) No, ale oczywiście nie odbieram Ci prawa do posiadania własnego zdanie w tej kwestii  ;)

Co do porównania do Bambino to wierzę na słowo, nie tyle podważam technikalia czy jakość ogólną OS, co mój odbiór tej marki na tle konkurencji. Ale jest to skrajnie subiektywne i zdaję sobie z tego sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą tarczą to mnie zaintrygowałeś, bo sam nie spotkałem się jeszcze w tym, że i tarcza i znajdujące się na niej indeksy zrobione są z jednego i tego samego kawałka metalu. Gdzie czytam o INOXach to piszą o nakładanych właśnie indeksach. Ale, może się mylę i faktycznie jest tak, jak piszesz? Chętnie poznam źródło podanej przez Ciebie informacji.

O wykonaniu tarczy czytałem niedługo po premierze pierwszego INOXa. Teraz zacząłem szukać i też znalazłem jedynie informację, że indeksy są wtłoczone, a nie naklejane. Albo kiedyś natknąłem się na nie do końca rzetelne informacje, albo już pamięć nie ta ????

 

Co z tego że indeksy nie odpadną i są równo nałożone jak i tak wsk. sekundowa nie trafi w żaden  :P

Wersja mechaniczna jest pozbawiona tej wady :)

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wykonaniu tarczy czytałem niedługo po premierze pierwszego INOXa. Teraz zacząłem szukać i też znalazłem jedynie informację, że indeksy są wtłoczone, a nie naklejane. Albo kiedyś natknąłem się na nie do końca rzetelne informacje, albo już pamięć nie ta

Ile INOX ma L2L? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

O wykonaniu tarczy czytałem niedługo po premierze pierwszego INOXa. Teraz zacząłem szukać i też znalazłem jedynie informację, że indeksy są wtłoczone, a nie naklejane. Albo kiedyś natknąłem się na nie do końca rzetelne informacje, albo już pamięć nie ta

 

Spoko, to na szczęście nie jest kwestia życia lub śmierci  ;)

Ile INOX ma L2L? 

 

IMO wersja 43 mm to jak nic 50 mm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile INOX ma L2L? 

Z tego co znalazłem, to 52mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tego co znalazłem, to 52mm.

 

Czyli malutki to on nie jest. Na szczęście jest też "damka" (37 mm średnicy), dla prawdziwych facetów  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli malutki to on nie jest. Na szczęście jest też "damka" (37 mm średnicy), dla prawdziwych facetów  :lol:

https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R26UV7Z30VFS12/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B01LWZ6N9R

Jak dobrze liczę, to tutaj gość ma 16,5cm i wygląda akceptowalnie. Przynajmniej ja dla siebie widzę nadzieje, bo piękna jest ta koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fakt, wygląda to całkiem spoko, co pewnie jest też zasługą paska z paracordu, który IMO trochę kradnie uwagę w tym zestawieniu  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R26UV7Z30VFS12/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B01LWZ6N9R

Jak dobrze liczę, to tutaj gość ma 16,5cm i wygląda akceptowalnie. Przynajmniej ja dla siebie widzę nadzieje, bo piękna jest ta koperta.

Na początku przeczytałem, że grubość ma 16,5 mm i się przeraziłem   :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem, to 52mm.

Zmierzyłem:

pomiędzy końcami uszu - 52 mm,

pomiędzy teleskopami - 45 mm


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak za dużo i nawet nie rozmyślaj nad nim. Chyba, że lubisz nosić zegarek w maksymalnym możliwym dla Ciebie rozmiarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę przymierzyć i się przekonać.

Przez długi czas myślałem, że Rengerman jest dla mnie za duży do czasu, aż go przymierzyłem w sklepie.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę przymierzyć i się przekonać.

Przez długi czas myślałem, że Rengerman jest dla mnie za duży do czasu, aż go przymierzyłem w sklepie.

Niestety nie jestem w stanie zrozumieć jak zegarek, który jest po prostu za duży na nadgarstek można komfortowo nosić dzień w dzień, na tym zdjęciu podrzuconym z Amazona widać, że to za duże na EDC. Nawet jeżeli uszy nie wystają za nadgarstek. Patrząc na to co proponował autor tematu widać, że nie szuka żadnego oversize.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram głosy o rozważeniu SARBa  i Inoxa, świetne zegarki. Ja z kolei zaproponuję Lonignesa Conquest. Niestety w kwarcu, ale kolega w swoich wymaganiach nie odrzucał tej wersji.

Same plusy względem Twoich wymagań:

+ 3 wymiary do wyboru 39, 41 i 43 mm (ja również mam dość drobny nadgarstek, 41mm usiadł idealnie);

+ 300m wodoszczelności, szafir z AR;

+ solidna koperta i sama bransoleta;

+ ciemne tarcze do wyboru (czarna i niebieska, ta druga z nakładanymi indeksmi);

+ do dostania po targowaniu za ~2200 zł;

+ last but not least świetnie wygląda, połączenie sportu i elegancji, idealny na EDC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Conquest w rozmiarze 39 występuje tylko w automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A jak z lumą w tym Conqueście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje praktycznie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.