Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masu

EDC na porządnej bransolecie do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram głosy o rozważeniu SARBa i Inoxa, świetne zegarki. Ja z kolei zaproponuję Lonignesa Conquest. Niestety w kwarcu, ale kolega w swoich wymaganiach nie odrzucał tej wersji.

Same plusy względem Twoich wymagań:

+ 3 wymiary do wyboru 39, 41 i 43 mm (ja również mam dość drobny nadgarstek, 41mm usiadł idealnie);

+ 300m wodoszczelności, szafir z AR;

+ solidna koperta i sama bransoleta;

+ ciemne tarcze do wyboru (czarna i niebieska, ta druga z nakładanymi indeksmi);

+ do dostania po targowaniu za ~2200 zł;

+ last but not least świetnie wygląda, połączenie sportu i elegancji, idealny na EDC.

I to jest pomysł. Nie brałem Longinesa pod uwagę, a rzeczywicie spełnia wszystkie wymagania. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, przymierz, mam nadzieję, że się spodoba. :) Na zdjęciach w ogóle mnie nie porwał, ale na żywo zmienłiem zdanie o 180 stopni. 

 

 

Zwracam honor, 39 mm nawet nie przymierzałem. Teraz sprawdziłem i faktycznie nie ma tej wersji w kwarcu. Ale 41 mm powinien dobrze leżeć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko ta luma... Powiedzieć, że szału nie ma, to tak, jakby nic nie powiedzieć ;-) Bierz SARBA, bo IMO, nawet jeśli nie od razu, to z czasem docenisz klasę tego zegarka. A jak jeszcze zainwestujesz w jubilee od Strapcode, to będziesz miał zacny zestaw, mieszczący się w budżecie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klaruje się powoli lista zegarków, które powinieneś obejrzeć i przymierzyć. Osobiście oprócz INOXa, którego zaproponowałem popieram propozycję SARBa i Longinesa.

Osobiście mam Alpinista 015 i uważam, że jest to szczególnie udany i uniwersalny zegarek. Od dłuższego czasu noszę go na różnych paskach od NATO przez gumę do skóry i we wszystkich mu dobrze.

Z Longinesem miałem styczność tylko podczas przymiarki i pozostały mi pozytywne odczucia. Bransoleta jest o niebo lepsza niż w DS-1 i odróżnieniu od niej ma lumę.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klaruje się powoli lista zegarków, które powinieneś obejrzeć i przymierzyć. Osobiście oprócz INOXa, którego zaproponowałem popieram propozycję SARBa i Longinesa.

Osobiście mam Alpinista 015 i uważam, że jest to szczególnie udany i uniwersalny zegarek. Od dłuższego czasu noszę go na różnych paskach od NATO przez gumę do skóry i we wszystkich mu dobrze.

Z Longinesem miałem styczność tylko podczas przymiarki i pozostały mi pozytywne odczucia. Bransoleta jest o niebo lepsza niż w DS-1 i odróżnieniu od niej ma lumę.

To prawda, mam już coraz lepszy obraz sytuacji.

Mam ogromny problem z zaakceptowaniem SARB033. Niby wiem, że niemal wszyscy uważają te za zegarki z absurdalnym stosunkiem cena/jakość, ale patrząc po zdjęciach i filmach, widzę typowy zegarek, którego atrakcyjność jest na poziomie niejednej "piątki". Jestem przy tym niemal przekonany, że magia dzieje się na żywo, na nadgarstku i pewnie docenienie tego "baby GS" potęguje się z każdy kolejnym dniem noszenia go na ręce. Ale wciąż, to tylko słowa dla mnie. I nawet jeśli są to słowa wielu osób, które szanuję, są to zachwyty TGV czy aktualnie wasze opinie. Może muszę dorosnąć do tego zegarka. Boję się tylko, że wtedy przyjdzie mi zapłacić za niego jeszcze 100$ więcej. Jego cena i tak już chyba poszła w górę. Gdyby to był SARX035 to nawet bym się nie zastanawiał, ten do mnie przemawia z każdego zdjęcia w necie i nie muszę nawet szukać opinii czy warto.

 

Inox to dla mnie trochę zagwozdka. Duży będzie za duży, mały jest super, ale bezel jest tak gruby, że ta tarcza wydaje się dziwna. Do tego nie ma bransolety, a bardzo mi na tym zależy przy tym zegarku, który mam kupić. Raczej już wolałbym wybrać Balticusa Stardusta Slim w kwarcu jeśli chodzi o taką stylistykę Genta. 

 

Longines Conquest wygląda obiecująco, ale jego tarcza wydaje mi się zbyt płaska. Te cyfry i indeksy wydają się być prawie, że malowane. 

 

A czy ktoś może coś powiedzieć o tym Roamerze Searocku i konkretnie tej Certinie, którą wrzuciłem? Co prawda nie jestem już do nich tak przekonany, ale nadal mnie trzymają początkowe pomysły. Nikt ich ani nie poparł, ani nie skrytykował w odniesieniu do nowych pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mam już coraz lepszy obraz sytuacji.

Mam ogromny problem z zaakceptowaniem SARB033. Niby wiem, że niemal wszyscy uważają te za zegarki z absurdalnym stosunkiem cena/jakość, ale patrząc po zdjęciach i filmach, widzę typowy zegarek, którego atrakcyjność jest na poziomie niejednej "piątki". Jestem przy tym niemal przekonany, że magia dzieje się na żywo, na nadgarstku i pewnie docenienie tego "baby GS" potęguje się z każdy kolejnym dniem noszenia go na ręce. Ale wciąż, to tylko słowa dla mnie. I nawet jeśli są to słowa wielu osób, które szanuję, są to zachwyty TGV czy aktualnie wasze opinie. Może muszę dorosnąć do tego zegarka. Boję się tylko, że wtedy przyjdzie mi zapłacić za niego jeszcze 100$ więcej. Jego cena i tak już chyba poszła w górę. Gdyby to był SARX035 to nawet bym się nie zastanawiał, ten do mnie przemawia z każdego zdjęcia w necie i nie muszę nawet szukać opinii czy warto.

 

Inox to dla mnie trochę zagwozdka. Duży będzie za duży, mały jest super, ale bezel jest tak gruby, że ta tarcza wydaje się dziwna. Do tego nie ma bransolety, a bardzo mi na tym zależy przy tym zegarku, który mam kupić. Raczej już wolałbym wybrać Balticusa Stardusta Slim w kwarcu jeśli chodzi o taką stylistykę Genta.

 

Longines Conquest wygląda obiecująco, ale jego tarcza wydaje mi się zbyt płaska. Te cyfry i indeksy wydają się być prawie, że malowane.

 

A czy ktoś może coś powiedzieć o tym Roamerze Searocku i konkretnie tej Certinie, którą wrzuciłem? Co prawda nie jestem już do nich tak przekonany, ale nadal mnie trzymają początkowe pomysły. Nikt ich ani nie poparł, ani nie skrytykował w odniesieniu do nowych pomysłów.

Z tego co mi wiadomo to ten Roamer jest bardzo dobry i ładnie wykonany. Dla mnie na zdjęciach trochę się świeci, ale na żywo wygląda ładnie. Popatrz na forum, któryś z kolegow robił ostatnio mu sesje zdjęciową.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to ten Roamer jest bardzo dobry i ładnie wykonany. Dla mnie na zdjęciach trochę się świeci, ale na żywo wygląda ładnie. Popatrz na forum, któryś z kolegow robił ostatnio mu sesje zdjęciową.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Szukałem przez lupkę, ale nie mogę znaleźć tej sesji. Jakbyś trafił na ten temat to będę wdzięczny za podrzucenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób na rozwianie wątpliwości jest tylko jeden - oglądaj i przymierzaj. Wykluczysz wtedy zegarki, które Ci nie podeszły.

Jak już wybierzesz krótką listę, to znów możesz wywołać dyskusję o ich wadach i zaletach.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób na rozwianie wątpliwości jest tylko jeden - oglądaj i przymierzaj. Wykluczysz wtedy zegarki, które Ci nie podeszły.

Jak już wybierzesz krótką listę, to znów możesz wywołać dyskusję o ich wadach i zaletach.

Szkoda, że nie wszystko można przymierzyć na miejscu.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy ktoś może coś powiedzieć o tym Roamerze Searocku i konkretnie tej Certinie, którą wrzuciłem? Co prawda nie jestem już do nich tak przekonany, ale nadal mnie trzymają początkowe pomysły. Nikt ich ani nie poparł, ani nie skrytykował w odniesieniu do nowych pomysłów.

 

Trudno je porównać. Certina to kwarc, Roamer automat. Jeśli ma to być kwarc albo inaczej, jeśli nie robi Ci to różnicy to moim zdaniem świetna. Roamer sprawia bardzo dobre wrażenie ale dla mnie zbyt "świecący" (oglądałem go i sam się nad nim zastanawiałem i może jeszcze do niego będę podchodził), więc obejrzyj na żywo jak Tobie to nie przeszkadza to brać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wszystko można przymierzyć na miejscu.

SARBa raczej się nie uda, chyba że akurat któryś z kolegów w okolicy go ma i będzie uprzejmy udostępnić. Z pozostałymi zegarkami, które są w krajowej dystrybucji nie powinno być problemów. W wielu sklepach sieciowych (np. Jubitom, Swiss) proponowano mi, ściągnięcie zegarka do obejrzenia, bez obowiązku jego zakupu.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mam już coraz lepszy obraz sytuacji.

 

No to Cię podsumuję, zanalizuję i zsyntetyzuję:

SARB033 - różni się oczywiście od Seiko 5, ale czy aż tak, żeby płacić 5 razy więcej?

Inox - ma pewien deficyt w dziale "uniwersalność".

Certina, którą wrzuciłeś - toż to najprostszy kwarc. Czy naprawdę warto kupować takiego kwarce w tej cenie?

Roamer Searock - fajny. Tzn. byłby fajny, gdyby nie ta lupka. Ja lupek nie lubię, jak chcesz, to mogę znaleźć obiektywne powody nielubienia.

Longines Conquest - czym różni się on tak bardzo od SARB033? A od Seiko 5? Jeśli już, to tylko Longines Conquest V.H.P.

 

Ale zegarek Longines Conquest V.H.P. to co najmniej 3000 złotych. Oczywiście, że tyle, to możesz dopłacić. Ale nie lepiej kupić Omegę AT?

:D 

 

Mam nadzieję, że pomogłem w wyborze.

:rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Roamer Searock - fajny. Tzn. byłby fajny, gdyby nie ta lupka. Ja lupek nie lubię, jak chcesz, to mogę znaleźć obiektywne powody nielubienia.

 

 

Dokładnie, może nie ten kaliber, ale mam teraz Invictę 9094 z lupką i wkurza to niemiłosiernie - w przyszłym tygodniu zdejmuję :P Ale to inna półka cenowa - tu mogę sobie zdjąć podgrzewając palnikiem i się nie martwić  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Cię podsumuję, zanalizuję i zsyntetyzuję:

SARB033 - różni się oczywiście od Seiko 5, ale czy aż tak, żeby płacić 5 razy więcej?

Inox - ma pewien deficyt w dziale "uniwersalność".

Certina, którą wrzuciłeś - toż to najprostszy kwarc. Czy naprawdę warto kupować takiego kwarce w tej cenie?

Roamer Searock - fajny. Tzn. byłby fajny, gdyby nie ta lupka. Ja lupek nie lubię, jak chcesz, to mogę znaleźć obiektywne powody nielubienia.

Longines Conquest - czym różni się on tak bardzo od SARB033? A od Seiko 5? Jeśli już, to tylko Longines Conquest V.H.P.

 

Ale zegarek Longines Conquest V.H.P. to co najmniej 3000 złotych. Oczywiście, że tyle, to możesz dopłacić. Ale nie lepiej kupić Omegę AT?

:D

 

Mam nadzieję, że pomogłem w wyborze.

:rolleyes:

No patrz, że też nikt wcześniej z taką przenikliwą analizą nie wpadł! :) Jutro jadę na giełdę sprzedać wysłużonego golfa i kupuję AT :)

A tak na poważnie, to jest trochę racji w tym co napisałeś. Z drugiej strony Certina to może zwykły kwarc, ale z COSC. Poza tym, najczęściej noszę kwarca, mimo że w kolekcji mam więcej automatów, to czasami rano nie mam chęci ich ustawiać i biorę na szybko starego Casio.

Myślę, że przemyślę jeszcze tego SARB033. Mając możliwość kupienia nowego za 1900zł w Polsce, będę mógł go dość szybko odsprzedać bez wielkiej straty jeśli mnie nie przekona na żywo. A wtedy to już będę o tyle mądrzejszy i poszukam czegoś innego :)

Z ciekawość, co z lupkami jest złego? Nigdy nie miałem i trochę mnie do nich ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie lepiej kupić Omegę AT?

:D

Omega AT jest świetnym i pożądanym (przeze mnie również) zegarkiem. Problem leży tylko, albo aż, w koszcie jej zakupu i późniejszego serwisu. Jeżeli kogoś na to stać i gotów jest przeznaczyć taką znaczną kwotę na zakup i utrzymanie tego zegarka, to w zasadzie problemu nie ma :)

Gdybym nawet wszedł w posiadanie tego zegarka, to bym go nosił tylko od święta otaczał opieką i szacunkiem. Jak to dobrze, że nie ma szukam zegarka EDC


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, że też nikt wcześniej z taką przenikliwą analizą nie wpadł! :) Jutro jadę na giełdę sprzedać wysłużonego golfa i kupuję AT :)

[...]

Z ciekawość, co z lupkami jest złego? Nigdy nie miałem i trochę mnie do nich ciągnie.

Lupki to mało użyteczny i mało subtelny gadżet, który nie dodaje klasy zegarkowi.

Oczywiście są tacy, którzy mają tak wiele samoistnej klasy, że jej poziom obniżają na wszelkie możliwe sposoby. Ja do nich jednak nie należę :(

 

Używaną kwarcową Omegę AT można kupić za - względnie - niewielkie pieniądze:

https://www.chrono24.pl/search/index.htm?dosearch=true&gender=1401&manufacturerIds=187&maxAgeInDays=0&models=68&pageSize=60&priceFrom=0&priceTo=-1&redirectToSearchIndex=true&sortorder=1

 

Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że szkoda mi wydawać pieniądze na zegarki bez komplikacji, to pewnie bym sam taką kwarcową AT kupił. Ideał zegarka EDC: estetyczny, markowy, bezobsługowy, wytrzymały.

 

Zamiast zastanawiać się, czy przekroczyć budżet o 500 złotych i kupić surogat, zaciśnij zęby, podejmij decyzję i kup to, co naprawdę chcesz B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to Cię podsumuję, zanalizuję i zsyntetyzuję:

SARB033 - różni się oczywiście od Seiko 5, ale czy aż tak, żeby płacić 5 razy więcej?

 

 

Po przeczytaniu powyższego pytania zastanawiam się, czy miałeś kiedykolwiek w ręku SARBa 033/035/017? Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy w tym przypadku warto płacić 5 razy więcej, to musisz przecież wiedzieć, że zestawiasz SARBa 033, którego można spokojnie dostać za 2000 zł z modelami z linii "5" za ok. 400 zł. Czyli np. modelami z linii SNK. No więc po kolei (SNK vs. SARB):

 

1. 7S26 vs. 6R15 (na korzyść 6R15 większa rezerwa chodu, lepsza dokładność, możliwość ręcznego dokręcania oraz "stop sekunda");

2. szkło mineralne (Hardlex) vs. szkło szafirowe;

3. koperta taka, jakich wiele na rynku vs. jedna z najciekawszych i najlepiej wykonanych kopert w tym budżecie, także porównując z zegarkami "swiss made";

4. WR 30 m vs. WR 100 m;

5. taki sobie parciany pasek vs. niezłej jakości bransoleta (pełne ogniwa, pełne end linki), której w tym budżecie obiektywnie można zarzucić w zasadzie jedynie słabe możliwości w zakresie mikroregulacji.

 

IMO, dysponując kwotą 2000-2500 zł i szukając fajnego zegarka w typie EDC, faktycznie można mieć wątpliwości, czy zamiast wydać 400 zł na najtańszą 5kę, lepiej wydać na SARBa 033, póki jeszcze jest dostępny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu powyższego pytania zastanawiam się, czy miałeś kiedykolwiek w ręku SARBa 033/035/017? Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy w tym przypadku warto płacić 5 razy więcej, to musisz przecież wiedzieć, że zestawiasz SARBa 033, którego można spokojnie dostać za 2000 zł z modelami z linii "5" za ok. 400 zł.

 

Nie zabijaj posłańca!

:ph34r:

Nie do mnie miej pretensje!

Ja jedynie powtórzyłem wypowiedź:

 

Mam ogromny problem z zaakceptowaniem SARB033. Niby wiem, że niemal wszyscy uważają te za zegarki z absurdalnym stosunkiem cena/jakość, ale patrząc po zdjęciach i filmach, widzę typowy zegarek, którego atrakcyjność jest na poziomie niejednej "piątki".

 

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Spoko Kolego, nie taki był mój zamiar :-) Chodziło raczej o pokazanie, że między SARBem 033 a "piątkami" (żeby nie było, bardzo je sobie cenię) jest jednak (IMO) bardzo duża różnica. Jednocześnie uważam, że SARB 033/035 to taki zegarek, który zyskuje przy bliższym poznaniu i który trzeba trochę ponosić, żeby go w pełni docenić. Ze mną tak właśnie było, bo po sprzedaży SARBów 033 i 017, po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na powrót do 035 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

SARB033 - różni się oczywiście od Seiko 5, ale czy aż tak, żeby płacić 5 razy więcej?

...

Zdecydowanie tak.

Dziwne pytanie  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Kolego, nie taki był mój zamiar :-) Chodziło raczej o pokazanie, że między SARBem 033 a "piątkami" (żeby nie było, bardzo je sobie cenię) jest jednak (IMO) bardzo duża różnica. Jednocześnie uważam, że SARB 033/035 to taki zegarek, który zyskuje przy bliższym poznaniu i który trzeba trochę ponosić, żeby go w pełni docenić. Ze mną tak właśnie było, bo po sprzedaży SARBów 033 i 017, po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na powrót do 035 ;-)

Jako, że ja te herezję napsialem, to się czuję wywołany do tablicy :) Oczywiście pisanie o sarb że to taka piątka dla mnie, było z dużą dozą humoru. Mając już za sobą noc pełną przemyśleń na 90% przekonałem się, żeby zamiast Certiny, Roamera, Longinesa czy Inoxa, wybrać właśnie jakieś Seiko z JDM. Gdyby w cenie 2500zl był SARX035 to już bym zamawiał, a tak to się zastanawiam czy wolę nowego sarb033 za 1900 i do tego ta bransoleta jubilee (bo oryginalna jest dość nudna i zbyt mocno wygładzona) czy może dopłacić do sdgm003, gdzie oryginalna bransoleta wygląda super i jest też antyrefleks oraz nieco większa i imho ciekawsza koperta. No ale różnica w cenie dość spora. Na bazarku widzę że używany sdgm003 za 2550zl. Twardy orzech do zgryzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Karol ma na bazarku także model czarną tarczą, za 2890 zł. Jeśli szukasz zegarka nieco większego (bo SDGM jest jednak nieco większy niż SARB), który ma lepszą bransoletę niż ori od SARBA, a dodatkowo nie musisz mieć gładkiej tarczy, to IMO warto. Mechanicznie to także 6R15. 


Mi dodatkowo w SGDMie podoba się to, że ma wiercone uszy. IMO, w budżecie ok. 3000 zł jest to jedna z lepszych propozycji  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.