Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Masu

EDC na porządnej bransolecie do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sprzedawca ma kilka podobnych kont w rożnych wersjach językowych ebay. Treść oferty kopiowana więc może być zwyczajny błąd dotyczący tax free. Bezpieczniej, kiedy zarówno treść ogłoszenia, jak i "item location" wskazują na brak dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że najpewniej kupić wewnątrz UE, ale Szwajcaria ma pewnie podpisane "porozumienia" gospodarcze z UE, poza tym komuś z forumowiczów już ostatnio poleciłem SARB017 od tego sprzedawcy i nie zapłacił Vatu. Pytanie czy miał szczęście, czy faktycznie dotyczy to wszystkich zakupów :)

 

Ja też kiedyś kupiłem od tego sprzedawcy zegarek albo i dwa, ale wtedy wysyłane były z Irlandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją takie porozumienia. Przesyłki ze Szwajcarii mogą trafić na kontrolę celną tak jak przesyłki np. z Chin, czy Japonii. Niedługo podobnie będzie z zakupami z Wielkiej Brytanii :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Tak czy inaczej też polecam Certina DS-1 która u mnie z Sarbem będzie się uzupełniać  ;)

A nie mówiłem  :D

Może autorowi tematu coś pomogą te zdjęcia  :)

45c741b68e7008a2.jpg

395d15f12c6c0749.jpg

da8eb3221b4e4799.jpg9c3504372866b4f2.jpg

ec41cf6cdea351b9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tomek, można gratulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oczywiście, dzisiaj przyszedł  :)

Tomek, to gratki, a we właściwym temacie opisz swoje pierwsze wrażenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :D

Może autorowi tematu coś pomogą te zdjęcia :)

45c741b68e7008a2.jpg

395d15f12c6c0749.jpg

da8eb3221b4e4799.jpg9c3504372866b4f2.jpg

ec41cf6cdea351b9.jpg

To ja również pogratuluje zakupu (wyjątkowo pięknego!) i dziękuję za pamięć o moim temacie :) Decyzję chce podjąć do końca tygodnia, tak więc takie zdjęcia na pewno są przydatne, zwłaszcza, że białą ds1 zapisałem też na swojej krótkiej liście życzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem  :D

Może autorowi tematu coś pomogą te zdjęcia 

 

Gratuluję zakupu, oby się dobrze nosił.

Rozumiem już Twoją reakcję na moją krytykę SARB-a.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją takie porozumienia. Przesyłki ze Szwajcarii mogą trafić na kontrolę celną tak jak przesyłki np. z Chin, czy Japonii. Niedługo podobnie będzie z zakupami z Wielkiej Brytanii :(

Nie strasz, nie strasz :) Niekoniecznie. Nawet jak wyjdą, to wszystko zależy od tego, jak wyjdą". Cła i Vat tylko w przypadku ,,twardego Brexitu". Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz, nie strasz :) Niekoniecznie. Nawet jak wyjdą, to wszystko zależy od tego, jak wyjdą". Cła i Vat tylko w przypadku ,,twardego Brexitu". Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych tygodni.

 

W przypadku miękkiego Brexitu założono chyba okres przejściowy do końca 2020 r. Później byłby normalny import zatem brak udogodnień związanych z VAT przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym. Co najwyżej wynegocjowane w przyszłości niskie stawki cła i umowy sektorowe. Nie ma się czego bać. Nie chcą być w UE więc trudno, żeby korzystali z jej udogodnień bez obowiązków i kosztów z tym związanych.

 

Zmienimy po prostu nasze przyzwyczajenia związane z zakupami zagranicznymi i więcej zegarków będziemy kupować z Irlandii, Niemiec i Azji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Trzeba przyznać, że linia boczna tego seikacza z fotek wyzej jest rewelacyjna. Certina (biorac pod uwagę jedynie ten aspekt) jest jak z poprzedniej epoki.

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bo koperta SARBa to jego bardzo mocna strona :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, Cytryna jest wyciosana młotkiem z kawałka stali ale wygodna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, kształt koperty DS1 ma swój urok i gdyby była bardziej obła, to nie byłaby dla mnie taka wyrazista i charakterystyczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, zdecydowałem się na SDGM003. Pomijając już kwestie jego zalet i wad, to stwierdziłem, że jeśli mi nie podejdzie to jest to jeden z niewielu modeli, który będę mógł z najmniejszą stratą zamienić. Jak już dotrze to opiszę moje wrażenia, nigdy nie miałem zegarka tej klasy. Dzięki wszystkim za sugestie i wielką dyskusję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO to dobry wybór i życzę Ci, żeby Ci się spodobał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyboru. Ten model nie ma wad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratuluję wyboru. Ten model nie ma wad :)

 

Nie ma zegarków bez wad. IMO oczywiście  :) Co nie zmienia tego, że akurat SDGMa uważam za świetny zegarek  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Zaraz zacznę żałować, że zdecydowałem się na boazerię od O.Stara. :)

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dlaczego? Ten zegarek to bardzo dobry wybór  :) Taka AT, no prawie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, zdecydowałem się na SDGM003. Pomijając już kwestie jego zalet i wad, to stwierdziłem, że jeśli mi nie podejdzie to jest to jeden z niewielu modeli, który będę mógł z najmniejszą stratą zamienić. Jak już dotrze to opiszę moje wrażenia, nigdy nie miałem zegarka tej klasy. Dzięki wszystkim za sugestie i wielką dyskusję :)

a pokarzesz źródełko - skąd brany? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Dlaczego? Ten zegarek to bardzo dobry wybór :) Taka AT, no prawie ;)

Prawie ;) Naprawdę ładny zegarek. Ale z drugiej strony, wczoraj przejeżdżając przez Wa-wę odwiedziłem specjalnie Złote Tarasy i mierzyłem Balla firemann enterpreise.... chyba mam nowego króliczka do gonienia, czerń balla ładnie bedzie się uzupełniać z boazerią OS

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No tak, ale Ball IMO to jednak wyższa półka, niż ten OS :-) Swoją drogą to nie wiedziałem, że można je obejrzeć w ZT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość desmaer

Czyli dobrze, bedzie progres. Calkiem ladna reprezentacje Balli maja kolo 20 sztuk

 

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.