Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Muzzy

BASELWORLD 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy jakies deklaracje? :) u mnie z wolnym w pracy nie powinno byc problemu, dzisiaj zaanonsowalem ze mnie nie bedzie ;) 

Mam samolot który laduje:

22 Marca 07:35 Port lotniczy EuroAirport Bazylea-Miluza-Fryburg BSL

i powrotny wylot

24 Marca 17:10 Port lotniczy EuroAirport Bazylea-Miluza-Fryburg BSL

 

Tylko samolot juz 100 jurkow, wiec warto cos ustalic bo potem to juz czekanie na last minute zostanie ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na wspólny wylot z Krakowa 22.03 (8:45) i powrót 24.03 (14:15) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ktoś chętny na wspólny wylot z Krakowa 22.03 (8:45) i powrót 24.03 (14:15) ?

Udało się w robocie ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilet z Krakowa kupiony  :)  

 

Gdyby ktoś jeszcze zdecydował się dołączyć to na PW dam namiary na miejscówkę do spania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę, ale tylko na jeden dzień (24.03). Jadę pociągiem od siebie, więc się wyrobię z rannym przyjazem i popołudniowym powrotem.

 

Fajnie byłoby rodaków na miejscu spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ktorej bedziesz na miejscu?


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Jak macie wykupiony hotel to na podstawie rezerwacji można za darmo jechać komunikacją miejską z lotniska do hotelu.

W hotelu zostanie wydana karta na bezpłatną komunikację publiczną na tyle dni na ile ktoś jest zameldowany.

 

https://www.basel.com/en/BaselCard

 

Z lotniska autobus nr 50 na dworzec główny w Bazylei i dalej w swoją stronę.

 

https://www.euroairport.com/en/passengers-visitors/access-parking/access/bus.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, zazdraszczam :)

Miłego zwiedzania :)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze.....

Rob mozliwie najwiecej zdjec........hostess :-)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy z Jankiem

 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było warto, najlepszy z przymierzonych

02690d0106c3049a6526a2320d23a01e.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się bawicie. Zazdraszczam.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zobaczyłem, wróciłem.

 

W sumie ciekawe doświadczenie, choć mnie trochę rozczarowało. Brak wielu marek (Omegi, JLC, Vacherona, Bregueta itd.) powoduje pewien niedosyt.

 

Odnośnie oglądania top brandów przez szybę, to oczywiście trochę to rozumiem, inaczej pewnie byłyby listy (sic!) na oglądanie Nautilusów czy Pepsi, ale to jednak jest tylko oglądanie przez szybę. Może dlatego stoisko takiego zwykłego Orisa było oblegane, bo można było wszytko przymierzyć (i mieli dobrą kawę:-)). W Patku czy Rolexie tylko hostessy stoją i rozdając katalogi uprzedzają że dalej wejść nie wolno bez zaproszenia.

 

Mikrobrandy to inna bajka, wchodzi człowiek i widzi K. Voutalainena na stoisku. Można podejść, porozmawiać itp. Podobnie np. w Urban Jurgenssen.

 

Tak więc Baselworld to ciekawe doświadczenie, ale jeden dzień spokojnie wystarczy.

 

Jeśli jednak ktoś naprawdę chce pooglądać i przymierzyć najlepsze zegarki, to chyba lepiej przyjechać do Mediolanu, Paryża (na ulicy prowadzącej do Place Vendome jest praktycznie wszystko), a za PV np. niewielki wielobrandowy, niesamowity butik z MBF i innymi mikrobrandami i zaraz potem np. wielki salon R. Mille’a.

 

Pewnie podobnie jest w Genewie czy Zurychu, ale nie wiem, bo tam nie byłem.

 

Fakt, w Patku nie będzie Nautilusów i kilku innych modeli, ale wybór jest i tak spory i można spokojnie poprzymierzać.

 

Tak więc ja mam mieszane odczucia co do Baselworld.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Basel był celem sam w sobie, żeby odhaczyć na bucketliście ;) 

Odczucia można powiedzieć, że mamy podobne o braku Swatch grupy było wiadomo wcześniej, więc z tym zdążyłem się pogodzić już przed przyjazem. 

 

Dla mnie stoisko Orisa było najlepsze na całym Basel do kawy dodałbym deskę serów i piwo ;) oraz fakt możliwości przymierzenia zegarków. 

Jeszcze bardzo fajne były stoiska Mosera, Volcaina, MB&F i Everesta gdzie mieli kilka rolexów do pokazywania pasków i limitowanego PAMa. 

 

Nie zmienia to faktu, że teraz wiem, że są to targi dla prasy i sprzedawców, a nie dla kolekcjonerów/entuzjastów.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zaliczyliście Panowie targi z pierwszej ręki choć to smutne że klient detaliczny jest tam trochę intruzem. A czy salony w mieście rekompensowały targowe faux pas?

Co do tegorocznej marnej oferty premier ( SIHH I Basel ) to w gruncie rzeczy jestem wdzięczny moim ulubionym firmom że nie zmuszają mnie do zbyt forsownego tempa zakupowego. Przyda się trochę wytchnienia po ostatnich intensywnych latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie salonów nie mogę się wypowiedzieć, bo przyjechałem tylko na jeden dzień (niedziela), a z tego co mi wiadomo, Szwajcaria to kraj w którym w niedzielę większość sklepów jest zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam w piątek odwiedziliśmy, na starym mieście jest trochę sklepów nie tylko z zegarkami ;)

Z tych zegarkowych wartych odwiedzenia: 

- Bucherer (Rolex, Tudor, Longines itp.)

- Mezger (AP, Blancpain, JLC, Breitling, Omega, IWC, Panerai)

- Maison Oris

- Chronometrie Spinnler + Swiss AG (Rolex, Tudor)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.