Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pnh

Zapytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy posta na forum więc witam wszystkich.

 

Mam do Was zapytanie o zegarek na poniższych zdjęciach.

Czy to coś oryginalnego czy podróbka?

 

post-108225-0-66723500-1548066422_thumb.jpg
post-108225-0-34117600-1548066432_thumb.jpg
post-108225-0-93219300-1548066440_thumb.jpg
post-108225-0-42649000-1548066447_thumb.jpg
post-108225-0-67268900-1548066454_thumb.jpg
post-108225-0-78467400-1548066461_thumb.jpg
post-108225-0-71239900-1548066468_thumb.jpg
post-108225-0-53730900-1548066475_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiam

pnh

post-108225-0-66723500-1548066422_thumb.jpg

post-108225-0-34117600-1548066432_thumb.jpg

post-108225-0-93219300-1548066440_thumb.jpg

post-108225-0-42649000-1548066447_thumb.jpg

post-108225-0-67268900-1548066454_thumb.jpg

post-108225-0-78467400-1548066461_thumb.jpg

post-108225-0-71239900-1548066468_thumb.jpg

post-108225-0-53730900-1548066475_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź. :blink:

 

Pozdrawiam

pnh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajda

 

 

edit

----------

...podróbka - samoróbka...

Co to znaczy?

Składak jakiś?

Edytowane przez pnh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś w rodzaju "Licentia poetica"

 

Tak czy inaczej dzięki.

 

Pozdrawiam

pnh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falsyfikat oczywiście, tak jak większość znalezionych...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zjawisko, na które parokrotnie już zwracano uwagę: niektóre wytwórnie chłamu wypuszczają się śmiało poza katalogi firm, od których rżną, tworząc frankensteiny, które nie zdążyły się nawet przyśnić projektantom oryginalnych modeli. W tym konkretnym przypadku zastanawia mnie funkcjonalność tak zaprojektowanej tarczy. Albo ja się nie wyznaję na haute horlogerie chinoise, albo coś tam jest strasznie pokręcone.


To na dole to chyba miałby być wskaźnik rezerwy chodu, tak? Ale co ją wskazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym ze statutowych dzialań KMZiZ jest krzewienie wiedzy zegarkowej, ktorej jak widać po tym temacie 'brakuje w narodzie'

Autor tematu z pełną świadomością zapytał o autentyczność tego zegarka, Patek=$$$$, nie zastanawiajac się pewnie długo nad kwestią że coś, co wygląda jak by to kot przetrawił nie moze być oryginalnym produktem luksusowej marki....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zapytania nie tylko na tym forum ale i na kilku grupach na FB dochodzę do wniosku, że ludziom brakuje wyobraźni, albo wyobraźnia ich za bardzo ponosi. 

 

Nie ma innego logicznego uzasadnienia na fakt, że pewne osoby łudzą się, iż zegarek potencjalnie warty wiele tysięcy cebulionów leżakuje sobie na strychu u dziadka/wujka i nie wiadomo kogo jeszcze. Jeżeli rzeczona osoba nie jest ekscentrycznym miliarderem to szansa na to, że taki zegarek będzie oryginalny jest bliska zeru. 

Czasami w taki sposób można znaleźć starego atlantica, Doxę, Delbanę, Błonie itp. W bardzo rzadkich przypadkach jakieś zdobycze wojenne. Na pewno nie będzie to Patek, Rolex, AP czy Tag Heuer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając zapytania nie tylko na tym forum ale i na kilku grupach na FB dochodzę do wniosku, że ludziom brakuje wyobraźni, albo wyobraźnia ich za bardzo ponosi. 

 

Nie ma innego logicznego uzasadnienia na fakt, że pewne osoby łudzą się, iż zegarek potencjalnie warty wiele tysięcy cebulionów leżakuje sobie na strychu u dziadka/wujka i nie wiadomo kogo jeszcze. Jeżeli rzeczona osoba nie jest ekscentrycznym miliarderem to szansa na to, że taki zegarek będzie oryginalny jest bliska zeru. 

Czasami w taki sposób można znaleźć starego atlantica, Doxę, Delbanę, Błonie itp. W bardzo rzadkich przypadkach jakieś zdobycze wojenne. Na pewno nie będzie to Patek, Rolex, AP czy Tag Heuer. 

 

Gdybyś śledził forum od dłuższego czasu, to jednak byś zauważył, że bardzo, bardzo rzadko takie historie jednak się zdarzają.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak najbardziej zdarzają się wyjątkowe (zabytkowe) zegarki warte kilka/dziesiąt tysięcy.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak pamietam był Patek w stali za około milion znaleziony w szufladzie....a moze coś mylę?

:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś śledził forum od dłuższego czasu, to jednak byś zauważył, że bardzo, bardzo rzadko takie historie jednak się zdarzają.

Umknęło mi  ;)

 

Dokładnie, jak najbardziej zdarzają się wyjątkowe (zabytkowe) zegarki warte kilka/dziesiąt tysięcy.

To miałem na myśli pisząc o zdobyczach wojennych. Niejasno się wyraziłem, mea culpa. Jednakże dalej mówimy tu o dość rzadko występującym zjawisku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

To miałem na myśli pisząc o zdobyczach wojennych. Niejasno się wyraziłem, mea culpa. Jednakże dalej mówimy tu o dość rzadko występującym zjawisku. 

 

Jest nawet wątek z kilkoma historiami:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/65345-iskierki-nadziei-czyli-o-tych-kt%C3%B3rym-si%C4%99-poszcz%C4%99%C5%9Bci%C5%82o/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Mieliśmy parę takich historii.

Cuda się zdarzają.

Niemniej jednak, jak przystało na cuda, są one bardzo bardzo rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia to dlaczego ludzie myślą, że taką tandetę mogła wyprodukować jedna z najlepszych firm na świecie. Często ludzie piszą, że poświecili trochę czasu, pooglądali inne modele, ceny itd. i trudno znaleźć coś podobnego do tego co mają w ręku. Czy na prawdę ktoś wierzy w to, że tak może wyglądać zegarek sprzedawany w cenie min. dobrej klasy auta?

Przecież to nie trzeba mieć wiedzy w wielu przypadkach, żeby ogarnąć się, że tak kiepski wyrób to nie towar luksusowy...

Chyba, że jestem w błędzie i rzeczywiście są ludzie gotowi uwierzyć, że np. takie coś to prawdziwy mercedes, przecież jest znaczek...:

1258501659_by_vincent70_600.jpg

 

w sumie nieźle zrobiony ten przód, może ktoś by się nabrał? A taki:

43edfdf82bb934b2e219ba9bcee8c7e3_900.jpg

 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag heuer Aquaracer, sprzedawca w Bułgarii chce dla zapewnienia isc ze mna na policje, zeby potwierdzic autentycznosc. Ktos z kolegow pomoze ocenic? Sprzedawca w sklepie z zegarkami chce za nowego rownowartosc 2800zl... ktos z fachowcow pokoze??

post-68228-0-86367400-1561571266_thumb.jpg

post-68228-0-64094300-1561571301_thumb.jpg

post-68228-0-00592200-1561571508_thumb.jpg

Edytowane przez Artur11975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zdrowy rozsądek. Wierzysz że ktoś sprzedaje nowy zegarek za 1/3 ceny i jeszcze na tym zarabia.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, bo jest wydział z wyspecjalizowanymi funkcjonariuszami, którzy odróżnią podróbkę od oryginału. Odbijesz się w okienku u dyżurnego:) Ale też chyba ma stanowisko specjalisty

Edytowane przez Krzysiek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w Turcji sklepy z zegarkami, też były zupełnie jak oryginalne, pudełka, piękne gwarancje i w ogóle. Ceny były rzędu połowy tej. Ale tam jednak nie twierdzili, ze są to oryginały, tylko że podróby "z wysokiej półki". Ale były też tam takie z komplikacjami namalowanymi bezpośrednio na tarczy, te były tańsze. Może Bułgar takie też ma dla specjalnych klientów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, ale ciekawosta: po wpisaniu w wyszukiwarkę Tag'a, numeru seryjnego zegarka ze zdjęcia wychodzi, że miał aktywowaną gwarancję 28.12.2017 roku.

By jednak nie było zbyt różowo:
- nie zgadza się numer karty gwarancyjnej, inny jest na stronie inny na zdjęciu.
- na stronie wpisany jest pod tym numerem seryjnym model ref.: CAY1110.BA0927 kiedy na zdjęciu mamy model: CAY1110.FT6041
W skrócie: ODPUŚĆ!

 

rkbAUTb.jpg

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

chce dla zapewnienia isc ze mna na policje, zeby potwierdzic autentycznosc.

Na policję zegarkową chyba :)  Czyli na nasze Forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.