Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

w17dc0y0t3

Zegarek złoty Poljot 23 kamienie - serwis, wymiana części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich klubowiczow,
to moj pierwszy post
 
Dostalem złoty zegarek Poljot, 23 kamienie z bordowa koperta po dziadku, ktory wymaga gruntownego przegladu i wymiany paska.
Kiedys dokupilem pasek, ale zegarek w wiekszosci lezal w szufladzie i byl noszony odswietnie. Zawsze nosze automatycznego Roamera na bransolecie, ale odkleil mi sie indeks i musze zaniesc do zegarmistrza. Wyciagnalem Poljota z szuflady, ale zauwazylem podczas nakrecania i zmiany daty:
  • nakrecanie zegarka jest w porzadku, mechanizm dziala, ale po kilku dniach zaczyna spieszyc sie o 5 minut;
  • podczas nastawiania daty i godziny (trzeba krecic wskazowkami az data sie zmieni) czuc na koronce delikatne przeskakiwanie mechanizmu;
  • pasek zegarka jest popekany od strony wewnetrzej (kiedys ciezko bylo znalezc bordowy stacjonarnie), a byl noszony sporadycznie.

post-108224-0-02416900-1548069874_thumb.jpgpost-108224-0-27539400-1548069878_thumb.jpgpost-108224-0-22879900-1548069883_thumb.jpg

post-108224-0-27742700-1548069886_thumb.jpg

 

Bardzo prosze o pomoc i podpowiedzi:
  1. Czy w Szczecinie lub ewentualnie w Wałczu (rodzinne miasto) polecicie zegarmistrza, ktory dokona serwisu i wymiany zuzytych czesci?
  2. Gdzie najlepiej przez internet kupie pasek skorzany w kolorze bordowym o rozmiarze 18mm (Wasze propozycje paskow mile widziane).
  3. Czy jestescie w stanie okreslic jego date produkcji oraz jaki mechanizm ma w srodku?
Z gory pieknie dziekuje za pomoc i zangazowanie w temat  :)
Pozdrawiam
Piotr
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegarek mechaniczny i taki jego urok, że śpieszy lub późni w zależności od tego jaki ma humor. :) 5min zrobił Ci na ile dni? Na pewno zegarek można doregulować ale po dłuższym czasie i tak warto oddać go do zegarmistrza na przeczyszczenie. Poszukaj w dziale "Fachowiec poszukiwany", na pewno ktoś ze Szczecina poleci Ci stamtąd jakiegoś dobrego zegarmistrza. Pasek który miałeś założony to jeden z najtańszych pasków i one po prostu nie są dobre jakościowo, nadają się bardziej do gabloty niż do noszenia. Ja paski kupuję przeważnie na allegro albo zlecam komuś do uszycia. Na forum jest kilka osób zajmujących się szyciem pasków. Ta druga opcja ma tą zaletę, że masz pasek dokładnie taki jak chcesz, dodatkowo będzie on wytrzymalszy od sklepowego. Natomiast wszystko zależy od objętości portfela, tańsze paski które są w miarę przyzwoite jakościowo to np. Horido. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. :)

PS.

Bardzo fajny zegarek, dbaj o niego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie wszystkich klubowiczow,
to moj pierwszy post
 
Dostalem złoty zegarek Poljot, 23 kamienie z bordowa koperta po dziadku, ktory wymaga gruntownego przegladu i wymiany paska.
Kiedys dokupilem pasek, ale zegarek w wiekszosci lezal w szufladzie i byl noszony odswietnie. Zawsze nosze automatycznego Roamera na bransolecie, ale odkleil mi sie indeks i musze zaniesc do zegarmistrza. Wyciagnalem Poljota z szuflady, ale zauwazylem podczas nakrecania i zmiany daty:
  • nakrecanie zegarka jest w porzadku, mechanizm dziala, ale po kilku dniach zaczyna spieszyc sie o 5 minut;
  • podczas nastawiania daty i godziny (trzeba krecic wskazowkami az data sie zmieni) czuc na koronce delikatne przeskakiwanie mechanizmu;
  • pasek zegarka jest popekany od strony wewnetrzej (kiedys ciezko bylo znalezc bordowy stacjonarnie), a byl noszony sporadycznie.
Bardzo prosze o pomoc i podpowiedzi:
  1. Czy w Szczecinie lub ewentualnie w Wałczu (rodzinne miasto) polecicie zegarmistrza, ktory dokona serwisu i wymiany zuzytych czesci?
  2. Gdzie najlepiej przez internet kupie pasek skorzany w kolorze bordowym o rozmiarze 18mm (Wasze propozycje paskow mile widziane).
  3. Czy jestescie w stanie okreslic jego date produkcji oraz jaki mechanizm ma w srodku?
Z gory pieknie dziekuje za pomoc i zangazowanie w temat  :)
Pozdrawiam
Piotr

 

W Szczecinie masz Chronosa na Rayskiego, Werk na Wojska Polskiego, Na Krasińskiego też spoko jest. Ale jak coś to mogę spojrzeć co nie tak jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to automat jest.

Lata 70 - te XXw,

Pasek wcale nie musi być bordo - najlepiej pomierzyć u zegarmistrza różne kolory i wzory. Reda ma niedrogie i fajne paski.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To werk po złotym poljocie:

post-34219-0-48292000-1548087389_thumb.jpg

post-34219-0-67207800-1548087413_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi  :rolleyes:

 

Bonthyc, z tego co sprawdzilem to spieszy sie ok 2,5 min na dobe. Zawsze lepiej ze sie spieszy, nie spoznie sie nigdzie:)

Poszukalem na liscie polecanych zegarmistrzow ze Szczecina i tym co napisal Sebolski sprobuje w tym tygodniu podejsc do Chronosa na Rayskiego lub jak nie da rady to do Werk-a na Woj.Pol. Chociaz najblizej mam na Krasinskiego, ale wiedze ze najbardziej polecani sa Ci pierwsi.

 

Sebolski dziekuje za pomoc, ale widze ze jestes z Mierzyna, a ja  akurat jestem na drugim koncu na Warszewie :)

 

Zbylak dziekuje za zdjecia werka, sprawdze co mam u siebie i jak bede u zegarmistrza zrobie forki i wrzuce na forum  :)

 

Jezeli chodzi o paski to bede szukac z tych co polecacie lub jak cos mi sie spodoba to bede pytac.

 

Bonthyc, recznie robione sa na pewno fajne, ale trzeba wiedziec co sie chce i na p[ewno sa drozsze, ale przede wszystkim nie naleze do osob, ktore potrafia dokladnie sobie wyobrazic zaprojektowany pasek do zegarka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie masz Chronosa na Rayskiego, Werk na Wojska Polskiego, Na Krasińskiego też spoko jest. Ale jak coś to mogę spojrzeć co nie tak jest :)

 

 

Sebolski, przykra sprawa - po wizycie na "serwisie" u Ciebie musiałem zanieść zegarki do normalnego zegarmistrza. ;)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebolski, przykra sprawa - po wizycie na "serwisie" u Ciebie musiałem zanieść zegarki do normalnego zegarmistrza. ;)

??? czemu nie dałeś znać wcześniej tylko teraz ??? nie zawsze mi wychodzi za pierwszym razem ale szlifuje to i poprawki zdarzają się mi jak najbardziej. Trza było p.w pisać od razu jak coś zauważyłeś wtedy koszty transportu biorę na siebie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się cóś napisać. Zegarek po Dziadku, zegarek złoty. Na Twoim miejscu przypolerowałbym kopertę, wymienił pasek, wymienił teleskopy na jakieś naprawdę wysokiej klasy - może koledzy podpowiedzą jakie, następnie włożyłbym go do szuflady i zakładał na Wigilię, imieniny żony...Jak chcesz mieć zegarek do noszenia to kup na necie i katuj go na maksa, a jak go zgubisz to kupisz następny. Dziadkowego jak utracisz to bezpowrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym polerowaniem to ostrożnie - koperta nieostra traci urok. Dekielek zawsze złapie mikroryski , najlepiej użyć magicznej ściereczki, i to z umiarem. Mam taki sam zegarek , jedynie tarcza srebrna- i choć noszony kilka razy w roku dekielek mikroryski ma.

Ale zgadzam się z opinią, że to zegarek na ekstra  okazje :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam poniewczasie, ze to pospolity mechanizm, cześci tu i tam jeszcze są, a jesli nie ma, to łatwo "skołować".

Piękny zegar, warto zainwestować, zwłaszcza, że koszt przeglądu to niewielki procent jego wartości.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc :rolleyes:  Zegarek zostal naprawiony i zostaly wymienione dwa kola (uszczerbione zebatki). Zegarmistrz podregulowal mechanizm i spieszy sie na dobe ok 30-40s

post-108224-0-93131300-1548766900_thumb.jpg

 

Remo74, tak jak napisales "Zegarek po Dziadku, zegarek złoty" bedzie mi sluzyl na super okazje, a na codzien nosze automat Roamer Roto Date 950660.

Teraz musze poszukac nowego paska, oraz porzadne teleskopy. Czy ktos podpowie jakiej firmy, w dobrej cenie, a dobrze trzymajace?

Polerowac nie chce bo nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Elob500
      Lecimy z tematem ETA 7750 w Poljocie a tak naprawdę Poljot-International &Basilika, Strumanskie.
      Z tego co wiem czas powstania to okolice po 2010 roku. 
      Info z cennika.
      Recommend retail price list „Poljot-International &Basilika“ 2013 ceny  w Euro.
      7750.3081190 Automatic chronograph "Gagarin", stainless steel case, glass back, 5 atm waterresistant, grey dial, leather strap, box; limited to 500 pcs. 1400,-
      17 7750.1740711 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, silver guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740712 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, brown guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740713 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, dial guilloched black, leather strap, box 1299,-
      I zdjęcia tego co udało  mi się znaleźć.
       
      Gagarin jak by ktoś coś to plis info...





       
       
       
    • Gość
    • Gość
      Przez Gość
      29 kamieni
       
    • Przez MISTYK
      tarcza 38,9  Templariusz 

       
      #MojecyferblatyRKMistyk
    • Przez Mike S
      Poljot 3017
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.