Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mioo

Zegarek dla żony

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni ! Zbliża się rocznica ślubu i żona powiedziała, że fajne te moje zegarki i też chciała by coś porządnego na rękę. Potrzebny jej EDC. Ma zegarek wieczorowy (złotą Bulovę z lat 70-tych, Baby-G i Swatch Irony Lady). Zegarek z jasną (kremową, perłową lub białą tarczą), bransoleta, kwarc albo automat koniecznie szafir i WR50 i więcej. Niestety budżet to 2500zł. Zegarek nie musi być nowy ale powinien być w dobrym stanie. 

 

Modelem który bardzo jej się podobał jest TAG Heuer Aquaracer Lady Mother of Pearl (niestety znalazłem na chrono za 2700 i o ile dało by się naciągnąć budrzet to przesyłka do PL prawie 600zł) Zwróciłem uwagę na LONGINES CONQUEST lady

 

Certina DS Action Lady. (tu wersja ze srebrnymi wskazówkami i indeksami była by lepsza ale jest tylko na pasku  :angry:  )

 

 

Liczę na wasze opinię i inspiracje. Każdy głos będzie pomocny!!! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoplagiat z innego wątku:

 

Zegarek bez ładnych komplikacji?

Nigdy!

 

Longines Conquest Moonphase Ladies, referencja w tym kolorze to L3.381.4.76.6

 

L33804876PR-e1507839812473.jpg

 

Do nabycia w ojczyźnie:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/24547_Longines_Conquest_Lady_L33814766

https://dolinski.pl/longines-conquest-lady-l3.381.4.76.6/

 

Albo tam, gdzie żyją lwy:

https://www.chrono24.pl/longines/conquest-l33814766--id8472398.htm

 

Ten z Monaco "prawie" w Twoim budżecie

Udanych zakupów :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie. Jakieś opinie w kontekście wykonania Certiny vs Longines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wysyp tematów z damskimi zegarkami.

Longines jednakowoż wyżej pozycjonowany.

Choć ja osobiście do wykonania Certiny nie mam zastrzeżeń. Certina DS Stella moim zdaniem zdecydowanie wygląda lepiej niż wskazuje cena.

Ale damski Conquest jest bardzo fajny. Stawiam na Conquesta. Jeśli w kwarcu to nawet w budżecie się zmieści :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jako kobieta :) bardzo lubiąca zegarki (dobre) podpowiem że wg mnie warto obejrzeć certine.

Podobne parametry, cena lepsza, longines jest bardziej... Rzadki. Wyższe modele będą uchodził za bardziej prestiżowe. Aczkolwiek polecam to co sprawdzone (dwukrotnie w wydaniu dla pań)i oczywiście ważne co się spodoba bo też nie jest takie oczywiste.

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wstępnej selekcji. Longines, Certina podobnie. Okazało się, że mam połączyć z prezentem walentynkowo urodzinowym więc uwaga skierowana jest na TAGa :)

 

Pytanie o 

 

TAG Heuer Carrera Lady vs. TAG Heuer Aquaracer vs. coś jeszcze w budżecie 4k ?

 

 

 

 

 

Chętnie posłucham opinii o TAGu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerowatch damski na pięknej bransolecie, model Butterfly.bardzo damski i wyróżniający się. Z podanych tagow to dwa różne style. Carrera jest wg mnie bardziej "elegancka". Podobnie certina porownana do modelu branego pod uwagę od lonżina :) (chyba że brany jest pod uwagę model z brylancikami na indeksach)

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja TAG'i lubię. Choć niektórzy twierdzą, że są trochę przeszacowane.

 

Te 4k za Carrerę to ... różnie może być.

 

Patrząc na preferencje mojej drugiej połowy stawiam jednak na AR, choćby taki:

https://www.tagheuer.com/en/watches/aquaracer-35-mm-way131d-ba0914

jest też wersja bez diamentów - trochę tańsza. Małżonka mierzyła i ogólnie bardzo się podobał.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego wpadło jej w oko, chętnie poznam opinię bardziej doświadczonych kolegów 

 

REF: WAR1311.BA0778
https://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-womens-watch-war1311ba0778--id8336330.htm

 

REF: WAR2412.BA0776

https://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera--id9881150.htm

Edytowane przez mioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka :) (dla mnie lepszym wyborem)

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zakochana w Aquaracer, model WAF1311. Widziałam teraz na Chrono24 2 oferty, które przekraczają budżet, ale da się to kupić w mniej więcej założonych przez Ciebie pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Conquest ale VHP? Zona bedzie ustawiac raz na pol roku przy zmianie czasu tylko.

(dokladnosc bodajze do 5s rocznie i mozna ruszyc tylko wskazowka godzinowa, 50 m WR na co dzien wystarczy)

 

conquest-L3.316.4.76.6-350x720.png

 

conquest-L3.316.4.88.6-350x720.png

 

Do wyrwania w okolicach 750 - 800 EUR, moim zdaniem bardzo fajna propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wcisnąć koronkę i zegarek sam się synchronizuje czasowo oraz ustawia datę. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie mechanizm kwarcowy w ww. proponowanym Tag Heur Carrera? Porównywalny z VHP, czy jednak coś gorszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co sie orientuje TAG nie robi in house tylko korzysta z kwarcow ETA / Ronda.

Longines VHP to jeden z najdokladniejszych mechanizmow kwarcowych, najnowsza wersja ma dokladnosc bodajze +/-5 s rocznie.

To sa okolice Grand Seiko kwarc oraz Citizen Chronomaster a wiec najlepszych i i najdokladniejszych zegarkow kwarcowych.

Powiedziawszy to jednak, zaleznie od stopnia zainteresowania zony technikaliami, wyglad i marka moze sie dla niej liczyc bardziej :)

 

 

It boasts a slew of features, but a standout is the proprietary shock detector and Gear Position Detection (GPD) system. They automatically correct and re-synchronises the hands after exposure to shocks. In addition, the watch is able to detect magnetic fields and freeze hand movement, thereby preventing damage. Time is still kept internally and the display auto corrects itself once out of ‘danger’. Finally, the watch is equipped with a perpetual calendar that is accurate till 2400. Suffice to say, the Conquest V.H.P. is a highly accurate and intelligent piece – a smart watch.

In fact, its most remarkable feature is perhaps the accuracy. The movement utilises a thermo-compensated quartz which delivers an impressive accuracy rating of ± 5 seconds per year; a 100% improvement over the 1984 V.H.P’s. This also makes it one of the most accurate in current production, with its only rival being the Citizen Chronomaster. (There are certain models in Grand Seiko’s lineup which offers similar accuracy, but are limited edition pieces. Examples are the SBGT241/SBGV238.)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
26 minut temu, cordi7 napisał:

Z tego, co sie orientuje TAG nie robi in house tylko korzysta z kwarcow ETA / Ronda.

Longines VHP to jeden z najdokladniejszych mechanizmow kwarcowych, najnowsza wersja ma dokladnosc bodajze +/-5 s rocznie.

To sa okolice Grand Seiko kwarc oraz Citizen Chronomaster a wiec najlepszych i i najdokladniejszych zegarkow kwarcowych.

Powiedziawszy to jednak, zaleznie od stopnia zainteresowania zony technikaliami, wyglad i marka moze sie dla niej liczyc bardziej :)

dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie myślałem, że w TAGu jest sporo więcej marketingu, ale co zrobić, gdy żonie podoba się bardziej...

Edytowane przez Martinelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... kupic TAGa.

 

Happy wife - happy life

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też tak uważam, że TAG musi być, jak się żonie podoba. :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego, co sie orientuje to TAGa w kwocie do 2.500 PLN nowego kupic bedzie ciezko.

 

Nie wiem czy to w ogole jakas opcja ale Tissot robi fajny i w podobnych klimatach, model Tissot PR 100 Quartz Lady:

 

63774fd5ec58ec976199ea544125bde9

 

e666bde8b2f6c9ce38803d2b13d5240e.jpg

 

Albo patrz na Certine DS Action Lady:

 

certina-c0322511105109.jpg

 

C032.251.11.041.00_SLD.png?itok=WOeuBzty

 

zegarek-damski-certina-c032.251.21.031.0

 

 

Ewentualnie Hamilton Jazzmaster Lady w kwarcu:

 

H32351115_9.png

 

18306733165a133ff24aa24.jpg

 

Jesli ktorys z powyzszych ci pasuje (wiem, miala byc jasna tarcza...) daj znac na PW, podrzuce ci namiary na sprawdzonego dealera.

 

 

PS. Jesli moze byc pasek to warto zerknac na Seiko Dolce SACM171, kwarc z dokladnoscia do +/- 10s rocznie, 33.5 mm srednicy, 5 mm grubosci:

 

13941de93f72c87f9c202d6f192b3faa.jpg

 

https://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-dolce-quartz-sacm171

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.