Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hirek

Czerpak mechanizmu Świt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem zegar Świt z Cieszyna okazało się że ma braki nie było czerpaka i mam prośbę do posiadaczy takowej firmy zegarów, potrzebuję taki czerpak lub zdjęcie czerpaka kształt znam bo znalazłem w sieci zdjęcia ale o małej rozdzielczości i nie widać na nich w którym miejscu usytuowany jest kołeczek w czerpaku.

post-36884-0-86276400-1548241693_thumb.jpg

post-36884-0-58353300-1548241718_thumb.jpg

post-36884-0-24548300-1548241746_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A "sedno" mógłbyś pokazać? Bo od tej strony brakującego czerpaka nie widać...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podsyłam fotkę drugiej strony mechanizmu bez czerpaka.

post-36884-0-36466500-1548249802_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podsyłam fotkę drugiej strony mechanizmu bez czerpaka.

Witam,

może być np. taki .

post-24236-0-11707600-1548255305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i już wszystko wiem, na pewno był taki, teraz tylko wyrzeźbić  :) , dziękuję i pozdrawiam Hieronim K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału już rzeźbię na razie kwadracik i zarys  :rolleyes:

post-36884-0-94031100-1548275276_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału już rzeźbię na razie kwadracik i zarys  :rolleyes:

Tak , ale jeszcze , w odpowiedniej odległości od kwadracika , ma być kołeczek !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie ale to później po rzeźbie, jak teraz bym zamocował to przez nieuwagę mógłbym złamać a tak to mniejszy stres przy piłowaniu, najważniejszy był kwadracik, najpierw wywierciłem otwór fi 1 mm a na kwadrat rozbiłem przyrządem który musiałem dorobić z twardego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie ale to później po rzeźbie, jak teraz bym zamocował to przez nieuwagę mógłbym złamać a tak to mniejszy stres przy piłowaniu, najważniejszy był kwadracik, najpierw wywierciłem otwór fi 1 mm a na kwadrat rozbiłem przyrządem który musiałem dorobić z twardego materiału.

Ja bym wywiercił otworek na kołeczek , już teraz , w odpowiedniej odległości . Włożył bym , niby kołeczek - nie do końca spasowany , bo na próbę . Przymierzył i sprawdził , czy prawidłowo trafia i przesuwa grzebień . Dalej , już bez kołeczka , można piłować jak się chce . Ale , gdy element już gotowy , to wystarczy osadzić w nim na stałe , właściwy kołeczek . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywiercił otworek na kołeczek , już teraz , w odpowiedniej odległości . Włożył bym , niby kołeczek - nie do końca spasowany , bo na próbę . Przymierzył i sprawdził , czy prawidłowo trafia i przesuwa grzebień . Dalej , już bez kołeczka , można piłować jak się chce . Ale , gdy element już gotowy , to wystarczy osadzić w nim na stałe , właściwy kołeczek . 

Tak trzeba zrobić i pamiętać, aby długość ramienia czerpaka była odpowiednia tzn. po zakończonym biciu musi oprzeć się o kołek w grzebieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobiony czerpak spełnia swoje zadanie, choć przymierzań trochę było na długość ramienia czerpaka, dziękuję za okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobiony czerpak spełnia swoje zadanie, choć przymierzań trochę było na długość ramienia czerpaka, dziękuję za okazaną pomoc.

Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerpak

To, że spełnia swoje zadanie, to bardzo dobrze, ale wygląda tak jakby zamontowany był tam tylko na próbę. Trzeba nadać mu bardziej profesjonalny kształt, no i powinien być wykonany ze stali, tak jego "sąsiedzi". Jako tymczasowy jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.