Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Nowe Japońskie Nabytki, Merytorycznie

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem wolałbym się mylić...

Też bym chciał aby wymiana była taka jak w UE, ale to strata w budżecie, a kroić za luksusy to już od Janosika potrafimy <_<

Zabrać bogatym i dać biednym, na kolejne "+" skądś muszą brać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SeikoFan123

Tak sobie myśle że planując zakup topowego GS z Japoni to chyba warto się po niego wybrać osobiście. Przykładowo jeśli zegarek kosztuje 15-20 k PLN to vat za taki zegarek powinien raczej pokryć krótką podróż. Potem zegarek na rękę i wracamy do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle że planując zakup topowego GS z Japoni to chyba warto się po niego wybrać osobiście. Przykładowo jeśli zegarek kosztuje 15-20 k PLN to vat za taki zegarek powinien raczej pokryć krótką podróż. Potem zegarek na rękę i wracamy do domu :)

Tak, przy takim zakupie staje się to już opłacalne, zegarek możesz wcześniej sobie nagrać np. z  Seiya Kobayashi, masz za VAT ciekawą wycieczkę :)

Chyba że pieszo się udasz do Tokio :)

Marek z 5K w dwie strony chyba się wyrobisz? Nawet jak za więcej, to masz wycieczkę za VAT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze się wybieram :)

Na 3 dniowy wypad, bo coś trzeba zobaczyć, nie tylko zegarek w kieszeń i powrót, trzeba z 7-9 tysięcy.

 

Sam przelot itp faktycznie to około 5-6 tysięcy.

Pomijam fakt "ze manewr" z zegarkiem na ręku i pudełkiem w bagazu nie zawsze "przechodzi" :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do dogrania, nie będę wnikał w szczegóły typu pudełko :)

Jak ktoś nie był w Japonii, to ma wycieczkę + zegarek, jak to wyjdzie nawet trochę drożej od samego VAT, to wycieczki za takie pieniądze nie kupi, chodzi mi o to że ten VAT pokrywa prawie w całości wypad do Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Macmac super ten niebieski SRPB.

 

Nosi może ktoś to cudo na pasku? Chętnie się dowiem jak to wygląda wizualnie, czy to w ogóle pasuje.

 

Chodzi mi ten zegar od dawna po głowie.. Pierw wydawał mi się nieco za mały ale tak naprawdę nie kupiłem bo bo przeważyła kwestia bransolety, nie za bardzo lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle że planując zakup topowego GS z Japoni to chyba warto się po niego wybrać osobiście. Przykładowo jeśli zegarek kosztuje 15-20 k PLN to vat za taki zegarek powinien raczej pokryć krótką podróż. Potem zegarek na rękę i wracamy do domu :)

Ale zdajesz sobie sprawę, że jest to przestepstwo


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Pomijam fakt "ze manewr" z zegarkiem na ręku i pudełkiem w bagazu nie zawsze "przechodzi" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian powiedz to politykom, którzy kradną miliony

 

Wysłano z Google Pixel 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którzy konkretnie?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian powiedz to politykom, którzy kradną miliony

 

Wysłano z Google Pixel 2

Pisanie o planowanym przestępstwie na forum publicznym jest średnim pomysłem.

O to chodzi.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SeikoFan123

Ale zdajesz sobie sprawę, że jest to przestepstwo

Tak, dlatego, to są rozważania czysto hipotetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jakoś tak generalnie cicho w temacie. Chyba trzeba coś japońskiego nabyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem dzisiaj drogą kupna ,,majtka" NY0040, ale dopiero do mnie jedzie ... tylko on tak oklepany, że nie wiem czy będzie o czym pisać, ale parę fotek pewnie wrzucę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pisz, ja o Sarbie 035 pisałem, a on też oklepany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem dzisiaj drogą kupna ,,majtka" NY0040, ale dopiero do mnie jedzie ... tylko on tak oklepany, że nie wiem czy będzie o czym pisać, ale parę fotek pewnie wrzucę ;)

Graty i mega się nie liczy ;)

Pisz ile wlezie ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak obiecałem, to słowa dotrzymam, ale tak jak i poprzednio ostrzegam, że żadna to recenzja :). Dzisiaj do pudelka trafia  Citizen NY0040 potocznie zwany ,,Majty", ,,Gacie", ,,Majtek" itd. Numer referencyjny z dekla to 8203-S034124 GN-4-S co by to nie znaczyło. Zegarek zakupiony jako używany na OLX, za kwotę powiedzmy okazyjną w komplecie z kilkoma paskami nato, bransoletą i oryginalną gumą. 

 

a2037d0a9726c638.jpg

 

Citizen NY0040, to taki zegarek ,,odkryty" przy okazji chęci powrotu do Seiko SKX007, po obejrzeniu kilku porównań postanowiłem spróbować czegoś innego.

Zakup trochę taki okazyjny, trafił się, to podniosłem, ale tak naprawdę to szukałem wersji full lume ... i nadal obserwuję rynek :)

7bf16107e4f7327c.jpg

 

Pierwsze odczucie ... ładny nie jest, na pewno nie ładniejszy od SKX007 :), ale oczywiście wszystko jest kwestią gustu. Ogólnie sprawia wrażenie takiego ,,toolowego" zegarka, bardzo dobrze wygląda na paskach typu nato, na co chyba również wpadł poprzedni właściciel :). Dodam, że guma najwygodniejsza niestety nie jest ..sztywna i na moim nadgarstku źle się układa.

Średnica zegarka to 42mm, l2l to 47mm i grubość ok 13mm, taki średniaczek, u mnie na nadgarstku ok 19cm, koperta od góry szczotkowana reszta to polerka. Jak zwykle w przypadku tego zegarka uwagę zwraca koronka, umieszczona ,,na godzinie" 8. Koronka jest dłuższa niż szersza, ale takie jej usytuowanie nie uwiera w nadgarstek, jednak operowanie nią na ręku jest dość trudne i mało wygodne. Bezel na 60 ,,klików", nic się nie buja, nie ma luzów, ogólnie ok.

10ce8cda35107cbb.jpg

 

Szkło mineralne osadzone poniżej wkładki bezela, nie uchroniło go to od złapania kilku rysek, ale naprawdę nie jest źle.

9b4ca6f595872472.jpg

 

Najbardziej podoba mi się w tym zegarku tarcza, jest po prostu ładna :D,napisy, indeksy i wskazówki wykonane są bardzo starannie. Zwłaszcza metaliczne obwódki przy indeksach wyglądają bardzo ładnie :), nie lubię słowa fajna, ale ta tarcza fajna jest  :D. Okienko dnia i daty pominę, bo ja tam nic nie widzę :( starość nie radość nic z tym nie zrobię. Luma świeci dość dobrze, właśnie wróciłem ze spaceru i przez prawie dwie godziny luma świeciła wyraźnie.

b8c42145b2f1a89f.jpg

 

47d3ac0ca2055b5d.jpg

 

9e00f523bb0bdb54.jpg

 

Ogólne wrażenie bardzo fajne, zegarek w zastępstwie dla Monstera, którego już mi trochę szkoda poniewierać. Na pewno jakiś czas zostanie, przynajmniej do czasu nabycia wersji full lume i nie w pieniądzach powyżej 2k , jak to się już ostatnio widuje.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-107633-0-22731100-1552491036.jpegpost-107633-0-56759900-1552491061_thumb.jpegpost-107633-0-99968500-1552491081_thumb.jpeg
(zdjęcia telefoniczne :))
SEIKO SRP227 - Superior Diver 200m "Baby Tuna"

Technikalia:

Stainless Steel Case
Stainless Steel Bracelet
Automatic Movement
Hand Winding/Hacking Functionality
Caliber 4R36
24 Jewels
Made in Japan
Hardlex Crystal
Black Dial
Day & Date Function
English/Spanish Day Feature
200 Meter Water Resistant

( prezentowany model jest ze stycznia 2012 roku)

 

O zegarku:

http://www.watchsleuth.com/seikodiverfinder/search/?MOD=SRP227

 

O mechanizmie:

https://watchbase.com/seiko/caliber/4r36

 

Dodatkowy kołnierz:

https://forums.watchuseek.com/f425/fs-custom-1st-generation-baby-tuna-parts-3150578.html

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zakup trochę taki okazyjny, trafił się, to podniosłem, ale tak naprawdę to szukałem wersji full lume ... i nadal obserwuję rynek :)

...

Miałem wszystkie Majty. Polecam niebieskiego. Jest najfajniejszy.

 

 

 

 

Marku, nie wolałeś "kolorowego" mając BM ?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, nie wolałeś "kolorowego" mając BM ?

Nie podobają mi się kolorowe "Monsterowate" ;) 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.