Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Woj_ciech

Automat do 800 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

nosze się z zamiarem kupna zegarka z naciągiem automatycznym. Chcę wydać na tą przyjemność nie więcej niż 800 PLN. Wiem, że w tej kwocie dostępne są zegarki Seiko Citizen i Orient. Może jednak jest coś więcej niż te 3 marki. Będę wdzięczny za podpowiedź czego jeszcze szukać.

Zależy mi na nowym zegarku, który będzie noszony codziennie. Obwód nadgarstka to 19 cm. Celuję w zegarki 42 - 44 mm. Większe będą już na pewno za duże na mój gust.

Mam swoje 3 typy i się waham

https://www.crazytime.pl/product-pol-3256-Zegarek-meski-CITIZEN-NH8370-86L.html

https://zegarki-jaworowski.pl/pl/p/Meski-zegarek-SEIKO-SRP629K1/13613

https://zegarki-jaworowski.pl/seiko-snzg11j1

Na tą chwilę najbardziej podoba mi się ten Citizen. Nie wiem jak jest jakościowo pomiędzy tymi trzema modelami, tzn. który szczególnie by się wybijał na czoło peletonu :-).

Jeśli mielibyście jakieś inne propozycje mieszczące się w kwocie 800 PLN to bardzo chętnie popatrzę. 

Dodam że interesuje mnie zakup raczej na rynku krajowym, może ewentualnie gdzieś w UE. Nie mam doświadczenia z kupowanie za granicą PL, a już na pewno poza UE.

Jeśli znacie też jakieś dobre sklepy, oferujące dobrą cenę, ewentualnie jakieś zniżki to też byłbym wdzięczny za linka.

Z góry bardzo dziękuje za ewentualne propozycje do rozważenia.

Pozdrawiam

Wojtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Twoich typów wart jest uwagi. Ciężko moim zdaniem wybrać prowadzącego. W tym budżecie  w Twoich typach jakość i trwałość mechanizmów podobna, jakość wykonania też, luma ok. Który Ci się podoba to bierz.

 

Szukam w głowie pomysłów na jakąś propozycję do 800 PLN ale będzie ciężko poza tymi trzema producentami.

Może jeszcze jakiś Victorinox by się zmieścił, pewnie Swatch np. sistem51, Pulsar, Lorus.

 

W budżecie zmieszczą się jeszcze jakieś modele Invicta, Fosilla ale skupiłbym się na Twojej trójce ewentualnie szukał czegoś z drugiej ręki w stanie sklepowym na naszym bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seiko 5 SRP513K1 całkiem przyjemnie wygląda, ale mi na chwilę obecną chyba najbardziej podoba się ten podlinkowany przeze mnie Citizen. Jedyne co bym w nim zmienił to bransoletę na jakiś fajny skórzany pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A diver'ów nie bierzesz pod uwagę?

 

wskazany przez ciebie rozmiar 42-44 mm to ich "naturalny rewir".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, brać. Też właśnie przyszedł. Zegarek bardzo dobrze wykonany i ładny. Generalnie nie noszę bransolet ale ten nie jest na tyle ciężki, żeby przeszkadzało, a sama bransoleta pasuje do stylu zegarka. Budżetowy ale dobrze zrobiony, ładny i trwały zegarek

post-88672-0-54050100-1548496882_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba wiem co kupię. Dziękuję z sugestie i opinie. Jeszcze pytanie o niebieski kolor tego Citka. Czy to jest odcień blue taki typu puszka pepsi czy raczej ciemniejszy? Zdjęcia w necie różnie ten kolor oddają, a ja nie mam gdzie go obejrzeć w realu, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba wiem co kupię. Dziękuję z sugestie i opinie. Jeszcze pytanie o niebieski kolor tego Citka. Czy to jest odcień blue taki typu puszka pepsi czy raczej ciemniejszy? Zdjęcia w necie różnie ten kolor oddają, a ja nie mam gdzie go obejrzeć w realu, stąd moje pytanie.

Trochę ciemniejszy. Odcień jak na puszce pepsi byłby dla mnie zbyt jaskrawy. Ten jest bardziej stonowany ale nadal dosyć żywy


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A diver'ów nie bierzesz pod uwagę?

 

wskazany przez ciebie rozmiar 42-44 mm to ich "naturalny rewir".

A które rozsądne divery w tej kwocie się mieszczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Invicta model 8926OB. Mam do oddania w dobrej cenie. Zostaje około 200 zł w kieszeni a zegarek jest naprawdę fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woj_ciech z diver'ów np. "swięta trójca" z japonii: seiko skx 007/009, orient ray II/mako II oraz citizen ny0040 czarny/niebieski - nówki zmieszcza sie w powiedzmy 900 zł, jak dobrze poszukasz, a za 800 z drugiej reki, ale praktycznie nówki, w stanie 10/10.

 

SKX - wiadomo, "legenda za zycia" i olbrzymi "funfactor" za te pieniadze, ORIENT Ray II - lepszy mechanizm ze stop sekunda i dokręcniem z koronki, przpiekna tarcza ze szlifem słonecznym w wersji niebieskiej, CITIZEN - tez piekna historia (oficjalny zegarek włoskiej Marina Militare prez wiele lat), bardzo wygodny w noszeniu , wysoka jakośc wykonania tarczy, fajnie pracujący bezel i dodatkowy smaczek w postaci koronki na 8 godz

 

Każdy z tych zegarków ma w sobie duzo uroku, cieszy się uznaniem wśród miłosników czasomierzy, wielu z nas od któregos z nich zaczynało i wielu z nas ma pewnie któregos z nich do dziś, niezaleznie od tego, co potem dodawali do kolekcji.

 

Wszystkie bardzo ";wdzięczne", o szerokim spectrum "zastosowań", latwo sie przebierające i zmieniające charakter i wygląd w zaleznosci od paska/nato, czy bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi i sugestie. Mam jeszcze pytanie, co wiecie na temat Seiko SNZJ57K1? Mam możliwości kupna z drugiej ręki, rzekomo nigdy nie używanego egzemplarza. Niestety byłaby to sprzedaż na odległość i boję się ryzyka, że dostanę jakiś szmelc. Zegarek bardzo mi się podoba i biję się z myślami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał to w przyszłym tygodniu będę miał nówkę sztukę Orienta sun and moon 1 gen. Oddam za 800 pln. Najtaniej w Polsce 1100. Oczywiście z 24 miesięczna europejską gwarancja.

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-sun-moon-fet0p003b0?gclid=Cj0KCQiA7briBRD7ARIsABhX8aBFkwJ6xsfY6jg4lLJQrhRFUSzrHt7pssi5B3cjEvP-MfCPBeSawwsaAqu-EALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż 100 zł i weź to:

 

Kemmner Military Watch limitacja #001

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=19044&share_tid=171467&url=http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?/topic/171467-Kemmner-Military-Watch-limitacja-%23001&share_type=t

 

 

Ciekawy zegarek, z bazarku, wiec nie ma zbytniej obawy o bycie wydutkanym na strychu. ;)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem, dziś przyszedł mój majtek. Dzięki GUAPO, za zwrócenie mojej uwagi na diverki. Citizen NY0040 w wersji blue mnie urzekł.

post-108245-0-16489200-1549540227_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór. Niech się nosi. ;) daj znać później o odchylkach. ;)

 

No i oczywiście prosimy o nocne fotki.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.