Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GoliMilan

Zegarek za ok. 40-50tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje porady. W tym roku kończę 40 i zona postanowiła kupić mi z tej okazji nieco lepszy zegarek. Kryterium sa tak na prawdę dwa, jakość wykonania i w miarę niska utrata wartości. Pierwszym wyborem jest każdy Rolex, który mieści się w budżecie, ale może sa lepsze modele i marki, które warto rozważyć. Podoba mi się jeszcze nowy Cartier Santos Large i Tag Heuer z Tourbillonem. Oczywiście kwota na zegarek zawiera górna granice i jeśli można kupić coś fajnego za niższa cenę to byłoby super :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wybór często jest najlepszy. Rolex spełnia oba podane kryteria.

Który model, to już zależy od osobistych preferencji. Datejust, Submariner lub jakiś GMT, to zawsze będzie dobry wybór. Jedyny problem to kolejki na niektóre modele.

A może Panerai?

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który Panerai konkretnie, bo dla mnie wszystkie wyglądają identycznie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam wiedzieć które Tobie się spodobają?

Ja preferuję PAM-y bez dodatkowych komplikacji, żadnych datowników, wskaźników rezerwy chodu, itp. Najpiękniejsze wydają się dla mnie Luminory 372 i 422, ale to duże zegarki, trzeba mieć odpowiedni nadgarstek. Paneraia trzeba koniecznie przymierzyć, więc wycieczka do Warszawy raczej wskazana.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie masz już całkiem spory wybór. Pierwszy to Rolex, rozpoznawalny, dobrze wykończony, z bardzo dobrym mechanizmem. Minusy to dość oklepany wygląd, właściwie divery i edc, no i przewartosciowanie tych zegarków. Rolex umiejętnie je sprzedaje, tworząc atmosferę trudno dostępnego, luksusowego dobra i w ten sposób podbija cenę.

Drugim rozwiązaniem jest zakup zegarka jednej z marek nawet lepiej postrzeganych niż Rolex wśród osób, które się znają, ale i mniej rozpoznawalnych. Tutaj celowalbym w Jaeger-LeCoultre, chociaż ciekawy IWC, czy Zenith też byłby wart uwagi.

Trzecia kategoria to wszelki Pamy, Hubloty marki które zdobyły popularność dość niedawno.

No i czwarte rozwiązanie kupienie czegoś bardziej oklepanego, ale rozpoznawalnego za o połowę mniejsza kwotę typu Breitling, Tag Heuer, Omega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex, np. Submariner, i Cartier Santos to tak odmienne światy pod względem stylu, że chyba potrzebujesz dwóch zegarków. Kup teraz Submarinera, dopóki jeszcze czterdziestka i człowiek pokonuje schody bez trudu, a na pięćdziesiątkę, kiedy już tylko fotel i myślenie o spadkobiercach, machnij sobie Cartiera. Na odchodnym. :-)

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pewnie więcej niż dwóch, ale jeden chciałbym żeby był top, oczywiście jak na moje możliwości finansowe dlatego style różne :-) Chce w pierwszej kolejności jakości wykonania, a czy to będzie klasyk do garnituru czy typowo sportowy to nie ma dla mnie teraz znaczenia, bo jakieś tam zegarki jeszcze mam. Zależy mi na kupnie top zegarka w założonym budżecie, stad moja prośba o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex to tak oczywisty wybór że aż nudny. Dlaczego każdy mając 40 k musi od razu biec do Rolexa gdzie i tak mu powiedzą że fajnie że przyszedłeś ale musisz się zapisać do kolejki. Dla mnie to sztucznie napompowana marka która ograniczając podaż sztucznie zawyża ceny i sprawia poczucie luxusu. Zegarki bardzo dobre ale ja nigdy nie kupiłbym tego właśnie w tych powodów.

Nie napisałeś co lubisz :

Branzoleta czy pasek a może guma?

EDC, Diver? Jaki konkretnie Ci się podoba?

Preferujesz jakieś marki?

Kolor?

W tej cenie jak bym celował w JLC, Panerai lub Zenith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja do tej listy dorzuciłbym Blancpaina i Girard Perregaux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał, ale na razie znamy tylko budżet, a to za mało. 

Potrzebujemy się dowiedzieć przynajmniej jaki masz nadgarstek albo jakie masz inne zegarki. Jeżeli styl zegarka nie jest aż tak ważny to lista propozycji może być baaardzo długa co też Ci nie pomoże.

Z rolexa w tym budżecie mieści się np. zarówno Submariner, GMT,  DJ, Explorer II jak i Seadweller. Rozmiarowo od 40mm do 43mm. Dla mnie pierwsze są super ale dwa ostatnie już są za duże. 

JLC tutaj wszystkie modele ultra thin typowe garniturowce lub reverso. 

PAMy jak wcześniej już ktoś wspomniał 372 lub 422 tyle, że to są 47mm trzeba mieć do nich rękę. Jest też dużo innych modeli jak np. 320, 560, 233, 682 a to tylko luminory.

IWC portugiser chrono lub 7days

Zenith el primero

 

Jak sam widzisz można tak do wieczora


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę pod uwagę takich marek jak:

Hublot

Ulysse Nardin

IWC

Breitling

Chopard

Część z nich mi się po prostu nie podoba, a czesc jak UN za bardzo traci na wartości.

Mam 192cm wzrostu i wazę ponad 90kg, wiec zegarek o średnicy 35mm będzie dla przykładu trochę mały. Przymierzałem natomiast Taga 02T i to jest już max jeżeli chodzi o wielkość, wiec generalnie szukam zegarka między 38-45 mm. Biorę tez pod uwagę nieco zwiększyć budżet i kupić dwa zegarki, jeden garniturowiec, a drugi jakiś luźny, lub wręcz sportowy, ale raczej 60 tys wolałbym nie przekraczać.

Edytowane przez GoliMilan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALS Saxonia. A za resztę (jak coś zostanie) jakies tanie EDC do grabienia w ogródku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Royal ołk? Od 50 tys raczej dało by się wyrwać, te pewnie można negocjować

 

https://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-steel-full-set-from-122016-in-new-condition--id10174024.htm

 

https://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-selfwinding--id9587042.htm

 

Nowe ok 70 tys. W UE.

 

Ale jakość w kilku aspektach raczej poniżej rolexa.

Co masz na myśli pisząc jak najwyzsza jakość, co jest dla ciebie jej wyznacznikiem?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niedziela, wiec miałem chwile posiedzieć w necie i popatrzeć co mi się podoba i tak:

Garniturowce:

Audemars Piguet Jules Audemars Extra Thin

A. Lange & Söhne Saxonia Thin

Jaeger-LeCoultre Master Moon Ultra Thin

Blancpain Villeret Quantième

 

Codzienne:

Rolex Milgauss, Batman i Datejust 41

Omega Moonwatch Dark i Grey Side of the Moon

Cartier Santos Large

Tag Heuer 02T czyli Tourbillon

Glashütte Original PanoMaticLunar

Vacheron Constantin Overseas

 

Teraz nic, tylko wybrać dwa z nich, chyba ze ktoś ma jeszcze jakiś fajny pomysł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może Royal ołk?

Zegarek piękny, ale użytkowo moim zdaniem przegrywa z Rolexem, a cena serwisu okresowego zwala z nóg.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dwa to ja bym poszedl w:

Jaeger-LeCoultre Master Moon Ultra Thin

Rolex Milgauss

 

Jak jeden:

Vacheron Constantin Overseas

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dwa to ja bym poszedl w:

Jaeger-LeCoultre Master Moon Ultra Thin

Rolex Milgauss

 

Jak jeden:

Vacheron Constantin Overseas

 

 

który model Overseas mieści się w budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś używka w bdb stanie z chrono, poza tym ja tylko wybrałem z listy podanej przez autora wątku ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek piękny, ale użytkowo moim zdaniem przegrywa z Rolexem, a cena serwisu okresowego zwala z nóg.

 

możesz podać więcej szczegółów cen i częstotliwości serwisu? Widziałem tylko wypowiedź Mariusza o 15300:

Dla porównania, za serwis kalibru 3120 (Audemars Piguet) w ubiegłym roku dokładnie zapłaciłem 4538 zł. Odnowienie bransolety oraz koperty kosztowało 1320 zł - dotyczy Royal Oak Ref. 15300ST.

 

Nie wiem, czy tam nie była robiona jakaś naprawa (ale to pewnie gwarancyjna?). Jaka czestotliwość zalecana? Pewnie 5 lat w Rolku 10, ale koszt pewnie w AD niewiele niższy?

 

Ciekawe czy te ok. 5000 zł/ 5 lat, to duży problem dla kogoś kto wydaje 50, a nawet 60 tyś zł na zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt serwisu Rolexa w AD to niewiele ponad 2k pln.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt serwisu Rolexa w AD to niewiele ponad 2k pln.

 

już kosztami materiałów i odnowieniem koperty i bransolety? Wiesz może co wymienia się co 10 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.