Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Klub miłośników zegarków Rolex?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobre rady zawsze w cenie, tylko jak już wszyscy opuszczą forum,to czym Zarząd będzie "zarządzał" ?

A tak serio, pewne działania i ich uzasadnienie (lub brak) nie zachęca "nowych" do większej aktywności. Na szczęście, dostępny ogrom wiedzy wielu doświadczonych Kolegów powoduje,że wciąż warto tu być.

 

Posty jakie można czasem przeczytać w temacie zegarka z koroną też nie zachęcają do aktywności ani większej ani mniejszej ;)  Nie twierdzę że w temacie Rolex'a brak jest merytorycznych i cennych wypowiedzi forumowiczów, ale jest też "druga strona mocy", która raczej nie wieje optymizmem i pasją a zgoła innymi cechami... Moim skromnym zdaniem wiedza wiedzą, ale o wartości forum świadczy poziom jego użytkowników, a prawo admina do dania bana to święte prawo i wchodząc na forum akceptuje się je w pełni.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty jakie można czasem przeczytać w temacie zegarka z koroną też nie zachęcają do aktywności ani większej ani mniejszej ;)  Nie twierdzę że w temacie Rolex'a brak jest merytorycznych i cennych wypowiedzi forumowiczów, ale jest też "druga strona mocy", która raczej nie wieje optymizmem i pasją a zgoła innymi cechami... Moim skromnym zdaniem wiedza wiedzą, ale o wartości forum świadczy poziom jego użytkowników, a prawo admina do dania bana to święte prawo i wchodząc na forum akceptuje się je w pełni.

 

Zawsze są dwie strony mocy, ale chcąc eliminować tę ciemniejszą nie trzeba zaraz używać walca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze są dwie strony mocy, ale chcąc eliminować tę ciemniejszą nie trzeba zaraz używać walca. 

 

Oj tam oj tam - przecież masz zapewnienie na piśmie że nikt wartościowych postów nie usunie, więc walec odpada... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burda beze mnie, ale jaja, świnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam - przecież masz zapewnienie na piśmie że nikt wartościowych postów nie usunie, więc walec odpada... ;)

 

I tak mnie nie stać na Rolexa, ale kto wie ? ;) Póki co, chociaż poczytałbym  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To bym chyba nic innego nie robił, ale serio nie mam takiej potrzeby;

2. Nie wiem, czy mam zastrzeżenia - jeśli bany poszły z powodu, który nasuwa się na pierwszy rzut oka, to tak, mam zastrzeżenia - i co mam napisać "odnoszę wrażenie, że traktuje się nierówno członków forum, ale nie mam pewności, bo nikt nikomu niczego nie wyjaśnił"?

3. Nie mam parcia na władzę to raz, dwa, czy naprawdę nie będąc członkiem zarządu nie mogę mieć wpływu na to jak się tu wzajemnie traktujemy?

 

Pojawiła się istotna, jak widać, dla wielu członków forum kwestia i nie widzę dobrego powodu, dla którego nie miałaby być publicznie poruszana? Regulamin zabrania?

 

Nie masz potrzeby i zarazem masz potrzebę. To jak pod koniec cholery :(

 

Niezwykle rzadko bany (mam na myśli całkowitą blokadę konta) otrzymuje się "za pierwszym razem". Dzisiejszy "kolega martyrologiczny" otrzymał tylko 2 punkty ostrzeżenia. Na pozostałe pracował systematycznie od roku. Wcześniej zbierał na poprzednie konto. Dzisiaj i owszem, został zbanowany bo założył kolejne. Wiedzę o "niesprawiedliwości na forum" czerpiesz zwykle z danych udostępnianych przez takich właśnie użytkowników. Inni potrafią znieść to z godnością, albo, jeżeli czują się pokrzywdzeni, rozwiązać problem bez publicznego lamentowania.

 

Temat oczywiście zostanie otwarty (vide wpis Prezesa). Zwłaszcza kiedy domaga się tego Kolega Burns ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taki komentarz już sporo rozjaśnia Dzięki!

PS

Burns się domaga, bo weselej rozróbę u kogoś zrobić, niż u siebie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Xpovoc

A wszystko przez niesamowity ból d..y niektórych użytkowników, który wynika z cen/popularności poszczególnych marek i rozkładu normalnego możliwości finansowych ludzi.

 

PP, AP, VC to zegarki bardzo drogie w okolicach 50-150k (i więcej) oraz stosunkowo mało rozpoznawalne. Jest ich u klubowiczów niewiele, myślę, że nie więcej jak 10 szt. a pokazywane jest 4-5 sztuk. Pomimo tego nie brakuje 'znafcuw' porównujących je do Poljotów.

 

Rolex jest już 'tylko' drogi ok. 20-50k i bardzo rozpoznawalny, więc jest już ich na forum 50-100 szt? i są już dość często pokazywane.

 

Omega/TH/Breitling są już jedynie 'dość drogawe' ok. 10-20k i również bardzo rozpoznawalne jest ich na forum 200-400 szt i są bardzo często pokazywane.

 

Ci, których stać na zegarek pokroju PP/AP/VC nie psioczą na Rolexa. Co najwyżej powiedzą "fajny, ale nie dla mnie, zbyt oczywisty, mało elegancki etc". Ci którzy mają po kilka zegarków za 10-20k też nie psioczą na Rolexa, bo albo go nie chcą, chociaż finansowo mogliby mieć, mają albo już mieli, ale stwierdzili, że bardziej ich cieszą 2-3 inne zegarki.

 

Natomiast jest grupa osób, która dobiła i zatrzymała się na psychicznej i/lub finansowej barierze zegarka za ok. 8-12k. I tu jest pies pogrzebany. To tam jest spora grupa osób, którą najbardziej mierzi ta korona.

 

Edit: jak krowie na rowie, ponieważ nie wszyscy zrozumieli: piszę nie o WSZYSTKICH, a o CZĘŚCI właścicieli zegarka za 8-12k.

 

Wiedzą, że nie stać ich i nie będzie stać na zakup Rolexa bo to już jednak 3 razy więcej. A najbardziej ich irytuje jak taki świeżak forumowy co to pytał pół roku temu czy Certina DS-1 jest fajna, stwierdza, że spodobał mu się od jakiegoś czasu np. Datejust i... go kupuje (bez oszczędzania latami). No bo jak to "ja mam kilka lat stażu na forum i 1500 postów" a tu 'gówniarz' kupuje Rolexa jak G-Shocka. I obojętnie jak skromnie będzie się wypowiadał będzie zawsze nowobogackim ch...m. Nie daj Boże jak jeszcze 30-letni młokos "macha" nim na forum przed 40-50 letnią gawiedzią. I zaczynają się dyrdymały, opowieści z krainy mchu i paproci i dorabianie ideologii typu:

- SMPc jest lepsza od Suba i to za 1/3 ceny

- Grand Seiko zjada Rolexa na śniadanie (gdzie w 99% przypadkach piszą to właściciele SARBa lub Sumo a nie GSów, którego znają tylko z plakatu na łóżkiem)

- bez sensu przepłacać tyle pieniędzy za zegarek

- w życiu nie kupiłbym Rolexa bo to wieśniackie zegarki

- nie chciałbym za darmo

- są takie oklepane (szczególnie w Polsce jak wiadomo Rolexy są oklepane niczym Maserati na podjeździe)

- do tej pory pokazywałeś Seiko i Certinę, więc albo pokaż zdjęcie albo nie kłam, że kupiłeś Rolexa

- chyba Cię Bóg opuścił, żeby zapłacić 15k za 30-letni stalowy zegarek.

- Twoje życie musi być puste, skoro kupujesz zegarek o równowartości nowej Dacii (a tak swoją drogą w innym wątku za chwilę taki delikwent napisze "co za idiota kupuje nową Dacię?!)

- ma Rolexa i kupił Skodę?! (no bo bez Jaga, RR i S-klasy w garaży i 50 stopowego jachtu nie możesz nawet myśle o kupnie Rolexa)

etc...

 

Jestem na tym forum od dawna, ale nigdy nie napisałem o kimś źle z powodu zegarka. Są zegarki dla mnie o bardzo nienachalnej urodzie, kompletnie bez sensu, wręcz odpychające, ale nie przyszło mi do głowy napisać komuś, że jego zegarek to g..., że nie chciałbym za darmo albo że jest idiotą, bo można mieć znacznie taniej prawie taki sam, a skoro 'nie ma' różnicy to po co przepłacać. Jak bardzo trzeba być zakompleksionym i zawistnym, żeby na "głupim" forum zegarkowym tak się zacietrzewiać, wyzywać, obrażać?

 

Moim zdaniem moderacja powinna tępić takie zachowanie w zarodku i banować (nie patrząc na staż w Klubie) zamiast zamykać temat przez kilka osób notorycznie siejących zamęt.   :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo tak z kolegą Michałem ( carlito)....fajne zegarki, fajne zdjecia, mozna bylo sie pośmiać.... ale juz go nie ma. Ja wtedy mialem pierwszego stenka a Michal pokazywal IWC, panera i wiele innych ktore mozna bylo obejrzec na plakacie ( w moim przypadku)

Pobodnie mial kolega Zbysiu Bida:” pokaz rolka na zdjeciu ale z gazetą- dzisiejsza.... bo inaczej to pie....ze ten zegarek jest twoj....

 

Ja tego nie łapie i nie toleruje!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A wszystko przez niesamowity ból d..y niektórych użytkowników...

 

PP, AP, VC to zegarki bardzo drogie w okolicach 50-150k (i więcej) oraz stosunkowo mało rozpoznawalne. Jest ich u klubowiczów niewiele, myślę, że nie więcej jak 10 szt. a pokazywane jest 4-5 sztuk. Pomimo tego nie brakuje 'znafcuw' porównujących je do Poljotów.

Było jeszcze o tarczy z papieru, a mnie nazywano fanboyem, dzieckiem od prospektów, wyznawcą Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Patek Philippe. Innych "kościołów" nie pamiętam.

 

- w życiu nie kupiłbym Rolexa bo to wieśniackie zegarki

- nie chciałbym za darmo

Co zrobić, życie. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- ma Rolexa i kupił Skodę?! (no bo bez Jaga, RR i S-klasy w garaży i 50 stopowego jachtu nie możesz nawet myśle o kupnie Rolexa)

etc...

 

 

No z tym się zgodzę. Powinien kupić Opla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Na razie jest zawieszony bezterminowo.

 

Zawsze mnie ciekawił ten mechanizm czasowego zamykania tematów, istnieje tylko na tym forum a nie jest logiczny.

Jest to tak jakby sąsiad przekroczył prędkość, a następnego dnia wszyscy na Twoim osiedlu moją pozakładane blokady.

Dlaczego uważasz, że zamiast bana jednostkowych userów lepiej jest zamknąć cały temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by nie był "ban jednostkowych userów", tylko ludobójstwo...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie dramatyzuj z ludobójstwem. I tak ban wielu userów jest bardziej logiczny niż odcinanie dostępu wszystkim zainteresowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzuj z ludobójstwem. I tak ban wielu userów jest bardziej logiczny niż odcinanie dostępu wszystkim zainteresowanym.

 

Może. Ale mi Zarząd płaci tylko za 3 dziennie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Ale mi Zarząd płaci tylko za 3 dziennie.

Dobre

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Może. Ale mi Zarząd płaci tylko za 3 dziennie.

tarant, pamiętaj że pieniądze to nie wszystko a prawdziwe życie zaczyna się, gdy opuścisz swoją wewnętrzną strefę komfortu :D

 

________

 

Nie może a na pewno. Nie chodzi mi konkretnie o to co dokładnie się stało w rolexie, ale o generalną zasadę.

Regularnie są zamykane żarty, omega, rolex. Może też jakieś inne, których nie czytam.

Jaka jest logika przemawiająca za takim rozwiązaniem. Cykliczność zamykania wskazuje co najwyżej na to że generalna zasada nie jest skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, kiedy ostatnio była Omega zamykana? Pozdro

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Panerai?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Parę osób się posprzeczało, to zamiast dać im odpocząć to usunięto temat, żeby inni też nie mogli dyskutować? Zaiste ciekawa moderacja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób się posprzeczało, to zamiast dać im odpocząć to usunięto temat, żeby inni też nie mogli dyskutować? Zaiste ciekawa moderacja. 

 

Nie czytasz uważnie, a piszesz.

Może. Ale mi Zarząd płaci tylko za 3 dziennie.

Reszta modów miała dzisiaj wolne :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Założyłem, że to był taki żart. Nawet jak kilku użytkowników weszło w przepychanki to ciągle nie jest nawet połowa ludzi zainteresowanych tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z tematem dotyczącym zegarków firmy Rolex? Pytam, bo tematu nie mogę znaleźć na liście wątków forum "ZEGARKI SZWAJCARSKIE i NIEMIECKIE".

 

Z tego, co pamiętam, temat został jakiś czas temu przeniesiony do zegarków chińskich. 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że to był taki żart. Nawet jak kilku użytkowników weszło w przepychanki to ciągle nie jest nawet połowa ludzi zainteresowanych tematem.

 

Kilku nie jest nawet połową zainteresowanych tematem, piszesz. No to o co ten cały zgiełk, płacz i zgrzytanie zębów? :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku nie jest nawet połową zainteresowanych tematem, piszesz. No to o co ten cały zgiełk, płacz i zgrzytanie zębów? :D

Każdy z nas pewnie stracił w tej jatce przyjaciela ()

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.