Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tusiu69

"Nowy" vintage zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Za niedługo pierwsza wypłata z nowej pracy, więc wypada chociaż część przeznaczyć na jakiś nowy zegarek do kolekcji. Nie chodzą mi jeszcze żadne konkretne modele po głowie, więc mam nadzieję, że mi pomożecie :) Szukam czegoś o parametrach:

- szwajcarski,

- data produkcji między 1950 a 1979,

- stalowa koperta,

- ręczny naciąg,

- raczej brak daty, a na pewno nie typowy day-date,

- codzienny (żeby był dobry do t-shirtu i koszuli, ale żaden garniturowec, ani nie zbyt sportowy),

- chronografy odpadają,

- jakaś mniej znana marka? Wiem, że powyższe spełni Atlantic Worldmaster, ale chyba szukam czegoś mniej popularnego :P

- budżet to jakieś 500 - 700 zł, chociaż to kwestia do ewentualnej zmiany, bo nigdy chyba nie kupiłem żadnego vintage, więc nie wiem jak się ceny kształtują.

Nie szukam zegarka na gwałt, więc jak komuś przychodzi jakiś model do głowy to proszę napisać a wtedy już będę mógł szukać konkretnego egzemplarza. Dziękuję z góry za wszelki wkład i sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac na pw. Mam cos co cie zainteresuje


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z takim pytaniem: Czy polecacie jakieś marki, które stricte zajmują się produkcją zegarków w stylu vintage? Współczesny, ale vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę...może coś z tej "stajni"  :D  :https://danhenrywatches.com

łej tam, IMO DH nie ma do zaoferowania nic specjalnego poza diverem 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor szuka chyba jednak nie współczesnego zegarka. Dobry Atlantic nie jest zły ale może bardziej Milano albo jakaś inna sportowa wariacja z ringiem.

Poza tym Certiny , Cymy. Zainteresowałbym się jeszcze niemieckim Glashutte. ( GUB) .

Poza fajnym vintydżowym wyglądem są relatywnie duże jak na tamte czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie szukam coś niewspółczesnego :P Atlantic sam w sobie nie jest w ogóle zły, nawet przez pewien czas szukałem jakiegoś w dobrym stanie, ale wtedy chyba zobaczyłem jaka jest tego ilość i ile z nich to malowanki, że mi przeszło. Pewnie jakbym wiedział na forum jakiś fajny egzemplarz to musiałbym się poważnie zastanowić ;) Ale dzięki desmo za podsunięcie pomysłu z Certiną, jakoś w ogóle mi do głowy nie przyszła! A teraz jak popatrzyłem na pierwszą i drugą generację DS to chyba się zakochałem :P Czy ktoś tutaj się orientuje czy takie Certiny są w ogóle dostępne i w jakiej cenie mniej więcej? Bo zacząłem takiej szukać, ale na allegro nic nie znalazłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.