Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LotusX

Perfekcyjna kolekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę chętnych o podzielenie się preferencjami. Budżet powiedzmy max 40 kpln. Ceny transakcyjne (nie z metek AD). Jesteście zwolennikami wyboru 1 zegarka czy kilku? Jak wyglądałaby taka kolekcja aby zmieścić się w budżecie ?

Ja skłaniałbym się do DJ41 niebieski karbowany na oyster plus Omega seamaster 300 diver (czarny , wersja schodząca bez fal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ41 Rhodium i 300M Blue.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zegarkow poza nimi, ale gdyby mnie zmusic do wyboru dwoch, to w tej cenie bym chyba przystal na nie.

post-80849-0-58236000-1549233191_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak, że kolekcję buduję się latami na podstawie wiedzy, albo prób i błędów? Trochę mi to przypomina anegdotę opowiadaną przez znanego księgaża, który mówił, że zdarzają mu się ludzie pytający o cenę metra bieżącego książek do biblioteki. Brzmi absurdalnie, prawda?

Kupuj, eksperymentuj, nikt tu nie powie co Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 latka interesuje sie zegarkami. Pierwszy był kwarc od citizena potem prosty automat, a teraz kazdy nastepny zegarek jest na unitasie 6498/97.Tych juz mam 3 i niezapowiada sie koniec. Mysle jeszcze o eta 2801.2 ale podobno cyka zdecydowanie ciszej od unitaska.Jedyne co mnie ogranicza to miejsce w pudeleczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z jednym zegarkiem bym nie wyrobił, raczej na kilka bym się zdecydował. Pewnie byłby Moon, może SMPc, a do tego jakiś typowy garniturowiec - np. Zenith Elite Ultra Thin i spoko  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że taki uniwersalny zestaw do wszystkiego to jakiś podstawowy Panerai 000 lub 112 i Datejust41 na jubilee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex Explorer I + Tudor BB + DW5610


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40k to nie tak znowu solidny budżet do trzech zegarków typu "ultimate collection". Ja z kolekcji mam trzech "ultimate" już jeden zegarek IWC Inge, brakuje Milgaussa GV i JLC reverso do garnituru. Ale same dwa pozostałe do to już 40k.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjna kolekcja? Ale dla kogo?

Jeden czy dwa zegarki to chyba jeszcze nie kolekcja?

Jakby podejść od strony funkcjonalności to wychodzi jednak kilka zegarków:

1. garniturowiec - tak np. Zenith jak wskazał fidelio albo Nomos może - pasek

2. zadania specjalne typu sport np. rower, kajak itd - raczej kwarc - trzeba się liczyć z poważnymi uszkodzeniami - guma

3. edc, a najlepiej dwa edc - jasna tarcza, ciemna tarcza - dla mnie bransoleta

4. coś za fajnymi komplikacjami - fazy księżyca itd - pasek

5. może jeszcze jakiś nurek, jak najdzie ochota "popływać"

No i trzeba pamiętać, że to z reguły nie jest tak, że kupisz i masz kupione,odwracasz głowę i zapominasz. Więc warto zostawić budżet na dziwne zachcianki - coś wpadnie w oko i co wtedy?

 

Przy takich założeniach 40k raczej nie pozwala patrzeć w kierunku Rolexa.

 

Ale jak miałbym teraz robić od nowa to byłoby tak:

1. Nomos Tetra manual

2. Victorinox INOX lub Tag Heuer Aquaracer quartz

3. Omega Aqua Terra i Tag Heuer Carrera

4. Longines Master / Frederique Constant / fajną Eternę kiedyś widziałem ale nie pamiętam nazwy teraz

5. w sumie nie wiem,z tych powyżej już wyszło ca 40k. Omega SMPc da ca 55k, Oris Aquis niecałe 50k


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Na każdą sytuację takie trio: Rolex Submariner Date czarny, Nomos Tetra neomatic 39 Silvercut (z rynku wtórnego) i jakiś Casio G-Shock, ale i tak wyszłoby powyżej 40k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam 000, jlc mut manual i 300m kwarcowa na hardkorowe zabawy. Kurcze - mój zestaw !! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jakieś pepsi fajne?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepsi "wypiłoby" cały ww. budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj Boże, żebym nigdy nie osiągnął statusu "Perfekcyjnej kolekcji" :) Bo co ja bym wtedy począł. Polowanie, dylematy, podmianki, czekanie (wbrew lamentom w wątku Rolex), to kwintesencja tego hobby. Gdyby wszystko to poszło za łatwo, nie sprawiałoby tyle radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Status "perfekcyjnej kolekcji" osiągasz wtedy, gdy zmieniasz hobby.

 

Choć wtedy pewnie najlepiej byłoby całą kolekcję sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na nowe hobby :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjna kolekcja to Role Sub i PO na 8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór DJ II niebieski lub czarny to zegarek, który powinien być w każdej perfekcyjnej kolekcji. Natomiast 2 zegarki to trochę mało - ja w swojej widziałbym zegarki typu:

 

-diver - omega seamaster 300 m ale nowy model 42 mm lub breitling superocean heritage

-garniturowiec - portugalczyk/aquaterra

-rolex - must have DJ II

-casual - tu już lista jest aż za szeroka - coś na pasku pasującego do jeansów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko budżet miał być do 40k.

A tutaj Ci wyszło 70k jak nic :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja powyższa obecna "perfekcyjna kolekcja" zapewne sie zmieni (ostatni zakup niespełna miesiąc temu, a już znowu szukam), choć raczej nie sądzę, bym się zmieścił w założonym budżecie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz słowa kolekcja:) To coś budowane z mozołem i w jakimś (dłuższym) przedziale czasu. Sama kasa nie wystarczy żeby mieć kolekcję, chyba że kupisz gotową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał tak:

 

Explorer 1 39mm

JLC Master Control lub Reverso z jasną tarczą na skórzanym pasku.

(lub któryś z prostych modeli PAMa)

 

Nowe/uzywane aby sie w budżecie zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.