Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Win Lockwood

Fani motoryzacji - od youngtimerow po klasyki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam trochę młodsze rodzeństwo, mianowicie V50 T5. Pod maską R5 z turbo :D Mój co prawda w tym roku kończy dopiero 14 lat, ale w moich rękach jest od 10 i już pewnie dożywocie ma. Rudej nie ma nigdzie, praktycznie nic nie grymasi, tylko lać, jeździć i się cieszyć. Coraz bardziej dojrzewam do tego, że za lat parę chciałbym go wypieścić żeby wyglądał jak nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem niemal całą kanciastą generację: 940, 850 i na koniec S90 3.0. Gdyby nie to, że do pracy potrzebuję wozu terenowego, dalej jeździłbym którymś z samochodów z Goeteborga. Niestety nie mam gdzie trzymać dwóch dużych samochodów, chociaż ciągle sobie powtarzam, że jak już wzbogacę się na krzywdzie ludu, to kupię sobie znowu S90 albo 960, dla samej przyjemności jeżdżenia jak ludzie cywilizowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo 850 dobry wóz, miał też swoją wersję wyścigową  BTCC.

post-95072-0-10394800-1549625198.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko miał, młócił wtedy konkurencję niemiłosiernie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) chociaż ciągle sobie powtarzam, że jak już wzbogacę się na krzywdzie ludu, to kupię sobie znowu S90 albo 960, dla samej przyjemności jeżdżenia jak ludzie cywilizowani.

 

Jesteś komornikiem? ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, ale przecież obowiązuje pogląd, ze każde wzbogacenie się jest na krzywdzie ludu... Jakie miałem jazdy na pewnym portalu dyskusyjnym, gdy wyszło na jakimś pobocznym wątku hobbystycznym, że mam Rendża... Było od tych, no, beneficjentów okrągłego stołu, zwolenników III RP, zdemaskowano mnie jako liberalnego krwiopijcę. A ja go kupiłem za 10 tysięcy i odremontowałem, i jeśli krytycy mojego wynoszenia się ponad prosty lud jeździli nawet zwykłą dacią, to i tak byli trzy razy bogatsi ode mnie. O jeźdźcach passatów nie wspomnę.


Prawdę mówiąc, mój system hifi jest pięć razy droższy od tego wozu, ale o tym juz nie musieli wiedzieć, nie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A jaki motor w tym P38A ?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, ale przecież obowiązuje pogląd, ze każde wzbogacenie się jest na krzywdzie ludu... Jakie miałem jazdy na pewnym portalu dyskusyjnym, gdy wyszło na jakimś pobocznym wątku hobbystycznym, że mam Rendża... Było od tych, no, beneficjentów okrągłego stołu, zwolenników III RP, zdemaskowano mnie jako liberalnego krwiopijcę. A ja go kupiłem za 10 tysięcy i odremontowałem, i jeśli krytycy mojego wynoszenia się ponad prosty lud jeździli nawet zwykłą dacią, to i tak byli trzy razy bogatsi ode mnie. O jeźdźcach passatów nie wspomnę.

Prawdę mówiąc, mój system hifi jest pięć razy droższy od tego wozu, ale o tym juz nie musieli wiedzieć, nie? :-)

 

Heh, czasem się dziwię, że ludziom chce się wymyślać takie rzeczy... :huh:

 

 A jaki motor w tym P38A ?

 

Skoro Kolega dla niektórych jest "liberalnym krwiopijcą" to zapewne 4,6 :D

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jego topowy seryjny silnik miał coś ponad 250 koni...

No t5 volvo, które ja mam ma 220 kuniow i 320nm przy 1500 obrotów. Ford ładował je do Focusow kręcąc nawet na ponad 300 w serii. A te silniki dodatkowo są pancerne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Znajoma ostatnio dostała samochód zastępczy: S. Octavia kombi, duże bydlę. Silnik 1000 ccm, benzyna. Żre oczywiście tyle paliwa, co dwulitrowa benzyna (bo wysilony jak cholera), wypali sie szybko jak człon rakiety Wostok, ale za to samochód ledwo ciągnie. Absurd downsizingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już krytyka na starcie, jak widać po bazarku też szukam możliwości zapoznania osób o podobnych zainteresowaniach... Także pozazegarkowych.

 

Aktualnie na tapecie mam projekt renowacji R129 5.0 AMG z 91 roku, więc jeśli ktoś z Warszawy i okolic ma doświadczenie w rewitalizacji takich aut z chęcią porozmawiam na ten temat i wymienię uwagi.

To będzie AMG pakiet, bo silnik powinien być chyba 5.5l ?                                   


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nigdy nim nie będzie, bo pójdzie na złom zanim się zestarzeje.

Eldorado dla producenta, bo silnik do samochodu będzie wymagał wymiany. Czyli sprzeda go dwa razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie AMG pakiet, bo silnik powinien być chyba 5.5l ?

 

 

W R129 amg to pakiet nie było zmian w silniku w r230 był 5,5 z kompresorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R129 AMG był 5.5 ale od 1999 roku...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R129  AMG 5.5  jest rzadko spotykany,  popularniejsze byly 5.0 V8 i 6.0 V12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat ,ale jakoś ucichło.

Ja ogólnie lubię "starsza" motoryzacje (szczególnie BMW ) ,aktualnie posiadam E24 ,E31 ,E38 ,mam też ostatni wypust maluszka i Multiple :).

P's jak znacie jakiś DOBRYCH magików od BMW ,to proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jak kolega wyzej napisał - była 550 w r129 ostatnio nawet miałem szanse tym pojeździć - tylko tak jak to w r129 - AMG to pare dodatkow - silnik zwykly mercedesowski - dopiero w r230 pojawiły się silniki składane przez AMG.

U mnie rozpoczął się powoli proces odnowy:

-oddane felgi do renowacji

-podstawowa mechanika - kupa drobnych spraw wyszła niestety

-musze znaleźć magika od skrzyń i przekładni wspomagania

-lakiernik i wszycie nowych szybek w soft top dogadane

 

 

a e28 i e31 - to powód do dumy - piękne auta!

 

Mój ma wyglądać tak po renowacji;)

 

10425002.jpg

 

tylko kolor nie wygląda na żywo na taki czarny - wpada delikatnie w grafit

Edytowane przez Win Lockwood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jak kolega wyzej napisał - była 550 w r129 ostatnio nawet miałem szanse tym pojeździć - tylko tak jak to w r129 - AMG to pare dodatkow - silnik zwykly mercedesowski - dopiero w r230 pojawiły się silniki składane przez AMG.

U mnie rozpoczął się powoli proces odnowy:

-oddane felgi do renowacji

-podstawowa mechanika - kupa drobnych spraw wyszła niestety

-musze znaleźć magika od skrzyń i przekładni wspomagania

-lakiernik i wszycie nowych szybek w soft top dogadane

 

 

a e28 i e31 - to powód do dumy - piękne auta!

 

Mój ma wyglądać tak po renowacji;)

 

 

 

tylko kolor nie wygląda na żywo na taki czarny - wpada delikatnie w grafit

 

Najlepszy "magik" od skrzyń jakiego znam ,to Teodor Myszkowski z Przeźmierowa pod Poznaniem.

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie to największy problem.... Magicy są rozsiani po całej Polsce. Dachy w Łodzi, lakiernik w Jaśle... I tak auto zwiedzi kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.