Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Win Lockwood

Fani motoryzacji - od youngtimerow po klasyki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

To jest 1.1 l , z wałem podpartym na pięciu łożyskach. Fajny... z mokrymi tulejami ale mam wrażenie, że szlifierz zrobił go na odp...

No nic, pomierzę i będzie wiadomo... Lubię remontować silniki i czekać na ten moment gdy wstawiony w ramę zaczyna, kręcony bez świec, łapać ciśnienie oleju, a potem zagada od pierwszego strzału... ;)


Aktualnie szukam "kogoś" kto rozłoży V12 na części pierwsze i na nowo złoży ,później "podłączy" manualna skrzynie i EMU
Powrót do 3.5 już NIE ;)

Tu problemem może być specjalistyczne oprzyrządowanie i dedykowane narzędzia, konieczne do właściwej obsługi tego motoru.. To jest M70?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu problemem może być specjalistyczne oprzyrządowanie i dedykowane narzędzia, konieczne do właściwej obsługi tego motoru.. To jest M70?

Tak ,to M70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie szukam "kogoś" kto rozłoży V12 na części pierwsze i na nowo złoży ,później "podłączy" manualna skrzynie i EMU

Powrót do 3.5 już NIE ;)

Zgłoszenie do „Kup i zrób” w TVN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie do „Kup i zrób” w TVN?

Są za słabi...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są za słabi...

Skomplikowane naprawy zlecają specjalistom a magia telewizji sprawia, że nikt im nie odmawia i zlecenie wykonuje dość szybko (co czasem zależy od budżetu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj była u nas ładna pogoda więc wybrałem się moim prawie zabytkowym staruszkiem na działkę na Mazurach i zrobiłem mu kilka fotek.  :)

 

post-28411-0-29562400-1557010855_thumb.jpg

 

post-28411-0-36910100-1557010877_thumb.jpg

 

post-28411-0-32873700-1557010899_thumb.jpg

 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszło...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Syn kilka tygodni temu całkowicie zakończył restaurację takiego oto seniora.  380 SEC z roku 1982 i wyposażył go już w żółte blachy.  :)

 

post-28411-0-69499900-1557052041_thumb.jpg

 

post-28411-0-24658700-1557052069_thumb.jpg

 

 

Podoba mi się w nim połączenie bardzo jasnej tapicerki i całego wnętrza z czarną karoserią.  :)

No i podajniki pasów bezpieczeństwa też mi się podobają. :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzecz, miałem taki motor w czterodrzwiowym. Niech chłopaki maskę lepiej spasują...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi zoltymi blachami sobie  petle na szyjach  zaciskacie , z chytrosci chyba ?

Co bedzie jak zechcecie sprzedac za iles tam lat  taki samochod na zoltych blachach i klient z zagranicy zaoferuje trzy razy wyzsza cene  , niz rodak z Polski ?  Kupowalem taki samochod do Szwecji i wydostac go z zoltych blach ,to nie maly problem ,a i kosztuje tez sporo . Cale szczescie ze byl w tym rejestrze z ktorego sie dalo ,bo jest drugi z ktorego nie ma szans . Pomyslcie o tym !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to jedyny kłopot, tylko dla samochodów wartych spore kwoty, robionych z myślą o inwestycji.

 

Dla 99% normalnych hobbystów, to że kupujesz ubezpieczenie tylko na sezon a nie na cały rok, czy brak corocznych przeglądów technicznych (trend coraz ostrzejszych wymagań środowiskowych) to większe zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Syn kilka tygodni temu całkowicie zakończył restaurację takiego oto seniora. 380 SEC z roku 1982 i wyposażył go już w żółte blachy. :)

 

Podoba mi się w nim połączenie bardzo jasnej tapicerki i całego wnętrza z czarną karoserią. :)

No i podajniki pasów bezpieczeństwa też mi się podobają. :)

Piękny SECMy w planach na przyszłość mamy 560. Na razie się przewijają inne mercedesy i kilka francuzów.

Jakiś sentyment jest do starszych aut, uczyłam się jeździć na BMW 525i z mojego rocznika To były czasy, benzyna kosztowała nieco ponad 2 zł...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ehhh ten SEC czadowy jest! Pojeżdziłbym! Mam youngtimera z gwiazdą  do jazdy na co dzień. Może też wezmę w plener i obfocę! Ostatnio dałem mu po całości oryginalnego metalicznego rubin rota na blachę i audio na separowanych 8 głośników ;-)   

Chodzi mi po głowie jeszcze w124 w 4maticu w wersji AMG z Japonii - mam we wsi firmę co sprowadza z tego rejonu takie fury, że chodzę się tam poślinić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi zoltymi blachami sobie  petle na szyjach  zaciskacie , z chytrosci chyba ?

Co bedzie jak zechcecie sprzedac za iles tam lat  taki samochod na zoltych blachach i klient z zagranicy zaoferuje trzy razy wyzsza cene  , niz rodak z Polski ?  Kupowalem taki samochod do Szwecji i wydostac go z zoltych blach ,to nie maly problem ,a i kosztuje tez sporo . Cale szczescie ze byl w tym rejestrze z ktorego sie dalo ,bo jest drugi z ktorego nie ma szans . Pomyslcie o tym !

 

Zrób mu remont z użyciem nieoryginalnych części i następnie zdemaskuj :-)  Straci żółte blachy w trymiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie jeszcze w124 w 4maticu w wersji AMG z Japonii - mam we wsi firmę co sprowadza z tego rejonu takie fury, że chodzę się tam poślinić!

Mozesz podac jakis namiar bo czegos takiego V8 wlasnie szukam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu remont z użyciem nieoryginalnych części i następnie zdemaskuj :-)  Straci żółte blachy w trymiga.

Nie pisz takich głupot, bo jeśli ktoś tak zrobi, będzie miał duże problemy, z wysoką grzywną włącznie.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol ,widze ze Ty jestes bystry nie tylko w zegarkach ! Masz racje , jesli samochod juz jest na zoltych blachach , to nalezy wystapic do woj konserwatora zabytkow o pozwolenie wykonania remontu . Na wyjazd samochodem za granice , tez trzeba wystepowac o pozwolenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zajmuję się również konserwacją zabytków zawodowo... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok trwalo "wydostanie" tych samochodow z zoltych tablic . Renowacje  zrobil mi artysta mechanik ze Szczecina , jak juz byly na szwedzkich blachach .

 

post-108764-0-62971600-1559235091_thumb.jpg

post-108764-0-88559600-1559235266_thumb.jpg

post-108764-0-88981500-1559235295_thumb.jpg

post-108764-0-94312100-1559235319_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy odpowiednim budżecie wszystko można zrobić... ;)  Remontowałem kiedyś taki silnik, ale 500 calowy, Znajomy kupił do swojego Eldorado silnik po remoncie w US i okazało się, gdy zaczął pukać, że indianin, który składał ten motor na chodniku, podkleił pęknięty płaszcz tłoka czymś na kształt Poxiliny. Ale udało się  złapać temat zanim motor się rozpadł... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu wstąpiłem do klubu konika :)

 

 

post-71505-0-20289300-1559333211_thumb.jpeg


Seiko SARB017 Alpinist, Seiko SRP307K1 Black Monster, Orient Bambino V3 Grey ER2400KA,  Casio G SHOCK G-9000-1V, Pulsar PU7005X1, Seiko SNZG11, Seiko SNZJ07, Apple Watch Sport 42mm Space Grey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5,0?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.