Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Win Lockwood

Fani motoryzacji - od youngtimerow po klasyki

Recommended Posts

Najlepszy "magik" od skrzyń jakiego znam ,to Teodor Myszkowski z Przeźmierowa pod Poznaniem.

Jeśli chcesz zapłacić jak za zboże to tak... Teodor robi regenerację konwerterów i z tym można do niego jechać... Ile za lakierowanie w Jaśle? 

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Jeśli chcesz zapłacić jak za zboże to tak... Teodor robi regenerację konwerterów i z tym można do niego jechać... Ile za lakierowanie w Jaśle?

Życie mnie już nauczyło ,że lepiej zapłacić raz "jak za zboże" ,niż 10 razy tanio i nie mieć problemu rozwiązanego.

Teodor jest najlepszym fachowcem od skrzyń w Wielkopolsce (o którym ja wiem).

I właśnie to największy problem.... Magicy są rozsiani po całej Polsce. Dachy w Łodzi, lakiernik w Jaśle... I tak auto zwiedzi kraj

Moje E24 "zwiedza" nie tylko kraj ,ale Europę ;).

Od kilku lat "fachowe" warsztaty poddaja się na moim "projekcie"

1551218611airbrush_20180601235713.jpg

Życie mnie już nauczyło ,że lepiej zapłacić raz "jak za zboże" ,niż 10 razy tanio i nie mieć problemu rozwiązanego.

Teodor jest najlepszym fachowcem od skrzyń w Wielkopolsce (o którym ja wiem).

Moje E24 "zwiedza" nie tylko kraj ,ale Europę ;).

Od kilku lat "fachowe" warsztaty poddaja się na moim "projekcie"

A z czym nie dają sobie rady? O, bawarski ekspress ;) Gorzej, gdy płacisz jak za zboże i nadal nie chodzi... :P

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Gorzej, gdy płacisz jak za zboże i nadal nie chodzi... :P

No to już najgorsza z możliwych opcji ;).

Kiedyś wpadłem na pomysł ( po czasie wiem ,że głupi pomysł), żeby lekko "podrasować" moje E24 , kupiłem E32 5.0 V12 i przełożyli mi silnik i skrzynie z 7 do 6.

Po przekładce ( w mega nieprofesjonalnym warsztacie) okazało się ,że auto jeździ w trybie awaryjnym.

Kupiłem manualna skrzynie (z E31 ,bo to jedyny manual do tego silnika) ,kolejny warsztat zajął się moja 6 i ... po prawie dwóch latach poddał się (zrobili kawał dobrej roboty ,ale auto nadal nie działalo jak należy).

Następny warsztat (specjaliści od driftowozow ) wstawili EMU ,kombinowali ,sprawdzali (kolejne dwa lata) i ... poddali się ;) ...

Tak że na tym etapie pracę są zawieszone

A most też przełożyli?

A most też przełożyli?

Nie ,wał(od e31) był przełożony i szpera dodana (od E24)

Przełożenie tylnego mostu jest to  samo ?

Przełożenie tylnego mostu jest to samo ?

NIE bardzo rozumiem... o czym piszesz

Nie jestem specem od BMW... w ogóle nie jestem specem... :unsure:

Tak sobie rozmyślam... Tylny most, ma w sobie przekładnię kątową składającą się z wałka atakującego oraz koła talerzowego. Ów wałek oraz koło talerzowe mogą mieć różną ilość zębów czyli stanowić różną przekładnię. Nie wiem jak to jest w BMW ale Mercedes wyposażał swoje auta w te same skrzynie biegów, ale w zależności od tego jaki był montowany silnik, taka była przekładnia główna w tylnym moście.  Sprawdź, bo może Twoje auto nie chce jechać, bo powinieneś mieć tylny most od 5 litrowego, a masz od słabszego. Skrzynia automatyczna z pewnością będzie wtedy głupieć. To tylko luźne rozmyślania...

Drepcząc tak długo w miejscu warto rozważyć „ponowny przeszczep” czyli powrót do oryginału o ile posiadasz/można kupić ten silnik.

Drepcząc tak długo w miejscu warto rozważyć „ponowny przeszczep” czyli powrót do oryginału o ile posiadasz/można kupić ten silnik.

Aktualnie szukam "kogoś" kto rozłoży V12 na części pierwsze i na nowo złoży ,później "podłączy" manualna skrzynie i EMU

Powrót do 3.5 już NIE ;)

Aktualnie szukam "kogoś" kto rozłoży V12 na części pierwsze i na nowo złoży ,później "podłączy" manualna skrzynie i EMU

Powrót do 3.5 już NIE ;)

Ech, a gdyby tak pierwsze takie BMW w wersji elektrycznej... ;-) Edited by Remy

Widzieliscie kiedys "cygaro" z 86r bez przebiegu ?

post-108764-0-20693200-1551814364_thumb.jpgpost-108764-0-81024200-1551814383_thumb.jpgpost-108764-0-70816500-1551814404_thumb.jpgpost-108764-0-86744200-1551814427_thumb.jpg

Mam wiecej zdjec..

Pewnie ładnie... z tego co widać na fotkach...

Pokazały się ostatnio kwiatki... u kolegi stoi Opel Frontera Limited z 2003 roku z przebiegiem 17.500 km...Kupiłbym, ale się średnio mieszczę we wnętrzu...

Ładnie, nawet bardzo.

I wreszcie nie tylko na zewnątrz tylko całość jak należy.

No i wydechy super..

Specjalisci od renowacji maja zamowienia na kilka lat do przodu . To zaczyna byc strasznie drogie hobby , dlatego wszedlem w zegarki .

post-108764-0-08437400-1551979196_thumb.jpg

post-108764-0-72490800-1551979223_thumb.jpg

post-108764-0-41269200-1551979245_thumb.jpg

Specjalisci od renowacji maja zamowienia na kilka lat do przodu . To zaczyna byc strasznie drogie hobby [...].

Nic dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę, jakie dziadostwo obecnie się nam serwuje jako nowe samochody. Plastik i folia od kurczaka, a cena jak za "Tygrysa". I powoli człowiek zaczyna się rozglądać za wozem z lat, kiedy jeszcze nie umiano fałszować samochodów...

Liczyłem kiedyś koszt sensownej renowacji klasyka z okresu PRL no to bez 50 tyś nie ma co podchodzić...

50 tys wlozone w renowacje daloby ci wiekszy zysk niz  odsetki bankowe. Tyle , ze  w Polsce coraz drozej i dluzej sie czeka. W Szwecji ludzie pozyczaja z banku pieniadze na zakup i renowacje klasyka .

Właśnie odebrałem od klienta silnik Renault 4 do złożenia. Niestety jest w kartonach rozmontowany i ktoś go zaczął dydłać... Nie lubię tak, ale będzie śmigał jak złoto...

Właśnie odebrałem od klienta silnik Renault 4 do złożenia. Niestety jest w kartonach rozmontowany i ktoś go zaczął dydłać... Nie lubię tak, ale będzie śmigał jak złoto...

Renault 4 , to byly male silniki , ale rajd Paryz - Dakar pokonaly .