Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

moobek

Jak to jest z tym szafirem w tanich zegarkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z góry nie wiem czy ten temat mogłem umieścić tutaj jak nie to przepraszam.

Jak to jest panowie i panie w końcu z tym szafirem w tanich zegarkach do 1000zł, ostatnio zarysował mi się seiko SGEH59 (z szafirowym szkłem) kupiony na CW (czyli wszystko legit) i zegarmistrz po oglądnięciu zegarka (szkła) stwierdził że to żaden szafir nie jest tylko mineralne utwardzane, kiedyś też kolega mi wspomniał że kupił zegarek za 500-700 zł z szafirem i udało mu się mocno zarysować (stwierdziłem że kupił podróbkę ale teraz stwierdzam że może wcale tak nie było i do tanich zegarków na produkcji pakują coś tylko podobnego do szafira)

 

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, przecież szafirowe szkło też się zarysowuje. Jest znacznie mniej podatne od mineralnego, ale jednak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, przecież szafirowe szkło też się zarysowuje. Jest znacznie mniej podatne od mineralnego, ale jednak. 

 

Uważaj co piszesz ;) Jest tu na forum jeden Kolega, który będzie udowadniał że jest to absolutnie niemożliwe :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tubie są fajne filmiki gdzie katują różne szkiełka - szafir przeszedł pomyślnie wszystkie tortury.

W Seiko nie masz szafiru tylko Hardlex.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tubie są fajne filmiki gdzie katują różne szkiełka - szafir przeszedł pomyślnie wszystkie tortury.

W Seiko nie masz szafiru tylko Hardlex.

W modelu o którym pisze, ma szafir.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki, myślałem że szafiru nie da się zarysować tylko ewentualnie stłuc  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby jest szafir ale sam zegarmistrz stwierdził pod lupą (czy co to jest co używają zegarmistrzowie) że załamanie światła przy tym szkle nie wygląda jak szafir 

 

e/ to czasem nie jest tak że do zegarków tanich jak jest deklarowany szafir to jest on najgorszej jakości ? może szafir szafirowi nie równy co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby jest szafir ale sam zegarmistrz stwierdził pod lupą (czy co to jest co używają zegarmistrzowie) że załamanie światła przy tym szkle nie wygląda jak szafir 

 

e/ to czasem nie jest tak że do zegarków tanich jak jest deklarowany szafir to jest on najgorszej jakości ? może szafir szafirowi nie równy co myślicie ?

 

Taka lupka do wykrywania szafirowego szkła musi być majątek warta...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załamanie światła to cecha charakterystyczna akurat diamentu - powinien błyszczeć nawet pod wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że niektórzy "zegarmistrze" powinni pójść na kasę do biedronki zamiast udawać fachowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.