Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gaspar21

Zegarek do ~ 10 000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgromadziłem już kilka zegarków, wszystkie kwarcowe i jako że mam teraz możliwość chciałem sobie sprawić na urodziny automat, budżet mam do około 10 000 zł i zrobiłem już wstępne przeszukanie, jestem laikiem w temacie mechanizmów, ale troszkę poczytałem i mimo, że byłem już prawie pewien zakupu Tag Heuer carrera calibre 5 w takiej specyfikacji:
https://www.tagheuer.com/en/watches/tag-heuer-carrera-calibre-5-day-date-automatic-watch-41-mm-war201b-fc6291 
pojawiły mi się wątpliwości co do mechanizmu, ponieważ czytając forum dowiedziałem się że to eta 2824 zwana powszechnie tutaj wołem roboczym i nie wiem jak wygląda sprawa z punktualnością tego mechanizmu bo są różne opinie, dodatkowo przymierzałem również omege de ville z certyfikatem chronometru, ale niestety niezbyt mi się podoba, jest zbyt garniturowa, dodam że szukam czegoś co będzie pasowało i do garnituru i casualowo do swetra i koszuli, zależy mi na jasnej tarczy z uwagi na to, że wszystkie moje obecne zegarki mają czarne tarcze, moja ręka jest szczupła, nie znam dokładnie obwodu, więc w załączniku wrzucę zdjęcia zegarków które przymierzyłem. Mam nadzieję, że przy Waszej pomocy uda mi się znaleźć idealny.
Na koniec dodam że ten Tag Heuer bardzo mi wpadł w oko i gdyby nie te wątpliwości, już pewnie bym go kupił, mam na niego dobrą cenę koło 8500 zł za nowy i w dodatku marka jest związana bardzo mocno ze sportami motorowymi co jest dla mnie dużym plusem. Poproszę o sugestie, mogą być również używane z pewnych źródeł...  :rolleyes: 

Pozdrawiam

post-108490-0-49151500-1549731063_thumb.jpg

post-108490-0-72379600-1549731079_thumb.jpg

post-108490-0-49935500-1549731095_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tej kwocie możesz znaleźć np. używanego Tudora Black Bay, na własnym werku. Nawet na naszym bazarku jest kilka ciekawych opcji mieszczących się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie możesz znaleźć np. używanego Tudora Black Bay, na własnym werku. Nawet na naszym bazarku jest kilka ciekawych opcji mieszczących się w budżecie.

O tym samym pomyślałem :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO w tym budżecie to jedna z ciekawszych opcji i juz bym nawet sobie tą jasną tarczę podarował, o której Kolega pisze. Tym bardziej, że przymiarka Moona była :-)

Dodatkowo przyjrzałbym się modelom od Nomosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor piękny zegarek, jednakże mam divera longinesa, który mi go bardzo przypomina i niespecjalnie chciałbym zegarek w takim klimacie, co do moona, bardzo ładny zegarek, musiałbym jeszcze trochę do niego dozbierać i dołożyć, najlepiej wygląda wdg mnie na bransolecie, a niestety do mnie bransoleta niezbyt pasuje i mam trochę problem z tym zegarkiem, bo uważam, że to ponadczasowy klasyk, jednak to ręczne nakręcanie trochę mi wadzi bo zupełnie nie jestem do tego przyzwyczajony, więc może to dziwny dylemat między zegarkiem za 10 000 i za 18 000, ale po prostu nie chcę żałować, że nie poczekałem i nie dołożyłem trochę więcej... :mellow: no i cały czas mam z tyłu głowy tego Tag Heuer który bardzo mi się spodobał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja uważam, że Moon jest wart każdej wydanej na niego złotówki, a do tego nie potrzeba wiele zachodu, żeby nówkę dostać -15-20% od metki. Poza tym, Moon uwielbia wszelkiego rodzaju paski (ja swojego tylko na pasku noszę). Zdecydowanie poniżej budżetu masz np. fajne i nowe Eposy na Unitasie, z linii Sophistique, które pojawiły się na bazarku, u Kolegi @Tik Tak. Jeszcze w kieszeni coś zostanie, a IMO zegarki bardzo zacne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Moon jest wart każdej wydanej na niego złotówki, a do tego nie potrzeba wiele zachodu, żeby nówkę dostać -15-20% od metki. Poza tym, Moon uwielbia wszelkiego rodzaju paski (ja swojego tylko na pasku noszę). Zdecydowanie poniżej budżetu masz np. fajne i nowe Eposy na Unitasie, z linii Sophistique, które pojawiły się na bazarku, u Kolegi @Tik Tak. Jeszcze w kieszeni coś zostanie, a IMO zegarki bardzo zacne :-)

 

Czyli uważasz, że jeżeli mam możliwość dołożenia do moona, lepiej poczekać i dołożyć? :huh:  Co do Eposa linia sophistique wygląda interesująco, będę musiał się jej bliżej przyjrzeć, a co do tego Taga mogę poprosić o jakąś opinię? 

Poprzeglądałem również przez jakiś czas chrono i znalazłem taką ofertę, czy jest warta zachodu, jest trochę ponad budżet...

https://www.chrono24.pl/omega/speedmaster-moonwatch-numbered-edition--box--id9727428.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli Moon Ci się spodobał, to tak, ja uważam, że warto dołożyć i na niego się zdecydować :-) A co do Taga, to IMO to nie jest zły zegarek. Pytanie jest raczej takie, czy w tej cenie nie można mieć czegoś ciekawszego/lepszego/fajniejszego? I tu już mam pewne wątpliwości ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Moon Ci się spodobał, to tak, ja uważam, że warto dołożyć i na niego się zdecydować :-) A co do Taga, to IMO to nie jest zły zegarek. Pytanie jest raczej takie, czy w tej cenie nie można mieć czegoś ciekawszego/lepszego/fajniejszego? I tu już mam pewne wątpliwości ;-)

 

i właśnie tutaj trafiłeś w sedno sprawy :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Carrere Calibre 5, co prawda inna referencje ale moim zdaniem ten zegarek nie jest wart nawet 8500pln, nie mówiąc już o cenie z metki...

Jeżeli chcesz coś w charakterze tej Carrery, to w okolicach 10tys pln możesz spróbować polować na bazarku na używane Grand Seiko, natomiast jeżeli w grę wchodzi jedynie ta Carrera, to szczerze mówiąc wolałbym kupić za polowe tej kwoty SARXa albo jeszcze taniej SARBa...

 

Speedmaster jest bardzo fajnym i uniwersalnym zegarkiem ale w zupełnie innym charakterze i moim zdaniem akurat paskami można przy nim żonglować. Cenowo będzie drożej ale można go dorwać jednak znacznie taniej niż 18k pln, a przy tym jest wart tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dodatkowo polecam Balla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam do was jeszcze parę pytań, pierwsze jeszcze o taga mimo wszystko, jak wygląda punktualność tego zegarka i drugie pytanie odnośnie Omegi jak precyzja jej mechanizmu i gdzie można go dostać z ceną -20% od 18k pln? O Ballu pierwsze słyszę, ale widzę można je obejrzeć u mnie w mieście :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To zależy, jak jest wyregulowany. Na tym werku, w zależności od wyregulowania, można mieć naprawdę "dobre" wyniki. Ja miałem (w Ballu właśnie +2-3 s/24h). Na pewno zaletą Ety jest to, że w zasadzie każdy ją zna, a w związku z tym jej serwis nie jest drogi. A co do Omegi, to proponuję popytać w temacie jej poświęconym. Na pewno ktoś pomoże :-) Ja właśnie w ten sposób swojego kupiłem, w ramach polskiej dystrybucji, nowy i z kompletem dokumentów, -20% ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jak jest wyregulowany. Na tym werku, w zależności od wyregulowania, można mieć naprawdę "dobre" wyniki. Ja miałem (w Ballu właśnie +2-3 s/24h). Na pewno zaletą Ety jest to, że w zasadzie każdy ją zna, a w związku z tym jej serwis nie jest drogi. A co do Omegi, to proponuję popytać w temacie jej poświęconym. Na pewno ktoś pomoże :-) Ja właśnie w ten sposób swojego kupiłem, w ramach polskiej dystrybucji, nowy i z kompletem dokumentów, -20% ;-)

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź i pomoc, mam teraz na prawdę poważny dylemat i muszę to wszystko przemyśleć, tak tylko uściślając, mówiąc temat poświecony omedze masz na myśli Klub Miłośników Omega czy jakiś inny? (wybaczcie jestem nowy  :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, chodzi o Klub miłośników zegarków Omega :-) Popytaj, rozpuść "wici", a na pewno coś się z tego "urodzi" ;-) I na koniec, Moon na pasku :-)

post-34987-0-41785100-1549737498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, zmieniam zdanie, na pasku wygląda równie dobrze, jakiej decyzji nie podejmę to się pochwalę, jeżeli padnie na omegę to jeszcze chwile zajmie zanim to zrobię ;-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To trzymam kciuki za owocne poszukiwania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tag’u może być również Sellita i w przypadku tej Carrery jest to wielce prawdopodobne...

Jeżeli koniecznie chcesz Tag’a rozważyłbym używane Monaco. Ikona tego producenta z jednoznacznym i bardzo mocnym rodowodem motoryzacyjnym. Za 10tys pln można szukać czegos na np na chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym Tagu jest sellita SW200 dokładnie zamiennie z Etą.
Co do Monaco, rodowód bardzo mocny, niestety zupełnie nie mój klimat ;-)
Jeżeli chodzi o Tagi to podchodzi mi jeszcze tylko taki,
https://jubitom.com/zegarki/tag-heuer/carrera/zegarek-tag-heuer/car2110fc6266


Tyle, że tutaj to już cenowo omega moon, więc nadal poza moim budżetem na ten moment 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ze starszych referencji Eterny Moon albo Nomos.

Ale i tak Omega Speedmaster Moon rządzi- zegarek na wszystkie okazje procz basenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Coś ze starszych referencji Eterny Moon albo Nomos.

Ale i tak Omega Speedmaster Moon rządzi- zegarek na wszystkie okazje procz basenu

I jak znalazł na lot w kosmos ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu Moon jest bezkonkurencyjny i ciężko z tym dyskutować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę oczywiście deprecjonować Moon'a ale kolega preferował jasną tarczę. Przynajmniej na początku.

Gaspar21 , czy powody, dla których chciałeś jasną tarczę zniknęły? Bo jeśli nie, to kupisz Moon'a, a potem i tak będziesz się rozglądać za czymś z jasną tarczą.

Pamiętaj, że to Ty będziesz nosił ten zegarek :)

 

Swoją drogą jestem ciekawy Twoich wyborów, ponieważ sam się nad tą Carrerą (pierwsza wskazana wersja z jasną tarczą) zastanawiam. Nawet mi taką do obejrzenia ściągają. Tyle, że ja chcę zdecydowanie jasną tarczę.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę oczywiście deprecjonować Moon'a ale kolega preferował jasną tarczę. Przynajmniej na początku.

Gaspar21 , czy powody, dla których chciałeś jasną tarczę zniknęły? Bo jeśli nie, to kupisz Moon'a, a potem i tak będziesz się rozglądać za czymś z jasną tarczą.

Pamiętaj, że to Ty będziesz nosił ten zegarek :)

 

Swoją drogą jestem ciekawy Twoich wyborów, ponieważ sam się nad tą Carrerą (pierwsza wskazana wersja z jasną tarczą) zastanawiam. Nawet mi taką do obejrzenia ściągają. Tyle, że ja chcę zdecydowanie jasną tarczę.

Powiem Ci szczerze, że na prawdę ten zegarek w wersji z białą tarczą jest super i robi świetne wrażanie, także na pewno będziesz pozytywnie zaskoczony jak go obejrzysz na żywo bo na zdjęciach wgl nie oddaje uroku, mam 2 zegarki z czarną tarczą jednego diver a drugiego z chronografem i pewnie dlatego bardzo spodobał mi się ten tag heuer i jak napisałem miałem go już kupować tylko biorąc pod uwagę budżet 10k cały czas mam z tyłu głowy, że mechanizm w tym zegarku jest bardzo pospolity i montowany w znacznie tańszych zegarkach, oczywiście ma to swoje plusy i wykonanie taga jest super i pasek również dobrze się prezentuje, ale mimo wszystko wydając tyle na zegarek chciałbym czuć, że jest on wyjątkowy w 100%, gdyby nie ten fakt już miałbym go na ręce, także jestem w kropce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaspar21 z całym szacunkiem ale jakość wykonania tego Tag’a w stosunku do jego ceny, to jest raczej nieporozumienie...

Podobną jeżeli nie wyższą jakość wykonania prezentuje Seiko SARX kosztujący 1/2 ceny Carrery, a może i nawet SARB kosztujący 1/4...

Ok, bransoleta jest rzeczywiście dobra i lepsza niż w Seiko ale koperta, tarcza, detale wykonania to na prawdę nic nadzwyczajnego przy takiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.