Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gaspar21

Zegarek do ~ 10 000

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusji nad tym czy warto się zastanawiać na mechanizmem, który jest w zegarku było już na tym forum całkiem sporo.

Zdania, jak zwykle, były podzielone.

Niemniej, zwróć uwagę, że w tym zakresie cenowym i SWISS MADE, w 90% będzie mechanizm ETA (100% grupa SG), Sellita i Soprod (TAG też wykorzystuje Soprody).

Popatrz na Frederique Constant - to chyba jedna z nielicznych marek, w której jest szansa na znalezienie manufakturowego mechanizmu w cenie poniżej 10 tys.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaspar21 z całym szacunkiem ale jakość wykonania tego Tag’a w stosunku do jego ceny, to jest raczej nieporozumienie...

Podobną jeżeli nie wyższą jakość wykonania prezentuje Seiko SARX kosztujący 1/2 ceny Carrery, a może i nawet SARB kosztujący 1/4...

Ok, bransoleta jest rzeczywiście dobra i lepsza niż w Seiko ale koperta, tarcza, detale wykonania to na prawdę nic nadzwyczajnego przy takiej cenie.

Możliwe, że to kwestia braku porównania, bo mój ostatni zegarek to znacznie tańszy longines hydroconquest, więc w rzeczywistości zrobił na mnie na prawdę pozytywne wrażenie

Dyskusji nad tym czy warto się zastanawiać na mechanizmem, który jest w zegarku było już na tym forum całkiem sporo.

Zdania, jak zwykle, były podzielone.

Niemniej, zwróć uwagę, że w tym zakresie cenowym i SWISS MADE, w 90% będzie mechanizm ETA (100% grupa SG), Sellita i Soprod (TAG też wykorzystuje Soprody).

Popatrz na Frederique Constant - to chyba jedna z nielicznych marek, w której jest szansa na znalezienie manufakturowego mechanizmu w cenie poniżej 10 tys.

Masz absolutną rację, nawet calibre 8 która ma certyfikat chronometru jest na Eta tylko wyższym modelu, frederique constant to faktycznie wyjątek jeżeli chodzi o mechanizmy a i tak w tańszych zegarkach też wykorzystuje Ete, zdania są podzielone i właśnie dlatego mam duży dylemat co zrobić i właśnie pojawia się pytanie czy po prostu powstrzymać się chwilę, odłożyć i kupić coś z manufakturowym mechanizmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywanie mechanizmów nie jest niczym złym, sam mam pierwszy wypust „nowożytnego” Seamastera, którego werk bazuje na modyfikacji ETY z certyfikatem COSC i nie mogę powiedzieć złego słowa. Z tego co wiem SW200 w Tag’ach potrafi robić +/- 3sek na mies ale tu dużo zależy również od egzemplarza. Swojej Carrery nie nosiłem bo po wnikliwych oględzinach rozczarował mnie właśnie stosunek jakość-cena, a nie sam mechanizm. W Omedze ten problem nie występuje ale tak, jak napisałem-można się wkurzyć, ze w kilkukrotnie tańszym Seiko również. Ok, jakość wykonania w przypadku tych modeli Seiko, które podałem jest na prawdę na bardzo wysokim poziomie ale sam problem leży w jakości Tag’a, od którego za tą cenę zwyczajnie można byłoby oczekiwać znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywanie mechanizmów nie jest niczym złym, sam mam pierwszy wypust „nowożytnego” Seamastera, którego werk bazuje na modyfikacji ETY z certyfikatem COSC i nie mogę powiedzieć złego słowa. Z tego co wiem SW200 w Tag’ach potrafi robić +/- 3sek na mies ale tu dużo zależy również od egzemplarza. Swojej Carrery nie nosiłem bo po wnikliwych oględzinach rozczarował mnie właśnie stosunek jakość-cena, a nie sam mechanizm. W Omedze ten problem nie występuje ale tak, jak napisałem-można się wkurzyć, ze w kilkukrotnie tańszym Seiko również. Ok, jakość wykonania w przypadku tych modeli Seiko, które podałem jest na prawdę na bardzo wysokim poziomie ale sam problem leży w jakości Tag’a, od którego za tą cenę zwyczajnie można byłoby oczekiwać znacznie więcej.

No i właśnie o to chodzi bo opinie o tym mechanizmie są raczej dobre, denerwuje po prostu fakt, że to to samo co tak jak powiedziałeś w znacznie tańszych zegarkach, Tag po prostu to marka która jest mi bliska, między innymi z powodu powiązań z motorsportem, ale nie chcę kupować zegarku tylko dla marki...Omega jest droższa, ale tu wchodzimy już na zupełnie inną półkę, kosmos i te sprawy  :D

A jak wygląda sprawa z mechanizmem który jest obecnie montowany w moon'ie, to jest caliber 1861, on nie ma żadnego COSC, jak w jego wypadku wygląda punktualność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Seiko to jest jeszcze ciekawiej bo tam we wspomnianych modelach jest „in-house” ale tak, denerwujące jest to ze płacąc za zegarek np 10k pln kupujesz go z werkiem, który możesz kupić również w zegarkach za 1500pln. To jednak nie jest najgorsze bo z tego, co czytałem np Tag trochę „majstruje” przy takiej SW200, chociaż nie podają nigdzie co konkretnie, najgorsza jest właśnie wspomniana jakość wykonania, która w zegarku za 10k pln powinna być kilkukrotnie wyższa, a w przypadku Tag’a niestety tak nie jest...

 

Odnośnie Omegi i jej obecnego mechanizmu również chetnie posłucham bo sam przymierzam się do zakupu Moon’a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich super punktualnych to polecam Longines VHP - producent twierdzi, że maksymalna odchyłka nie przekracza 5s na rok.

Ale to kwarc :)

 

A tak na poważnie, czemu ta dokładność ma dla Ciebie takie znaczenie? Będzie robił powiedzmy -+5s/d, to jest jakiś problem?

To jest zegarek mechaniczny, gdzie pomiar czasu odbywa się za pomocą mechanicznego wahadełka, który jakoś musi się wpasować w sekundę z liczbą drgań rzędu 6-12 (dla porównania kwarc drga 32k razy na sekundę). To jest właśnie piękno tego podejścia.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że przynajmniej coś dłubie w tych mechanizmach, wiesz co, muszę się lepiej przyjrzeć u jubilera tagowi i odpowiednikom, fanfar19 wiesz co, czysta ciekawość nie oczekuje dokładności od mechanika żeby był idealnie punktualny, ale ciekawią mnie różnice w poszczególnych markach i mechanizmach z punktu widzenia użytkowników, a nie broszur :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...muszę się lepiej przyjrzeć u jubilera tagowi i odpowiednikom...

Wiem, ze u jubilera o to trudno ale porównaj sobie tak na szybko Carrera Calibre 5 i Aqua Terra 150m. Nie trzeba dużo czasu żeby żeby zauważyć znaczne różnice w jakości wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie taka możliwość to się przyjrzę, ale w sumie za Aqua Terra trzeba dać dwa razy tyle co za Taga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, aczkolwiek po dobrym rabacie można kupić Omegę AT za ok 13tys pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, aczkolwiek po dobrym rabacie można kupić Omegę AT za ok 13tys pln

Wtedy różnica robi się 5 tysięcy, na pewno się temu przyjrzę zanim się zdecyduje ;-)

A gdzie taki solidny rabat dają? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, aczkolwiek po dobrym rabacie można kupić Omegę AT za ok 13tys pln

Gdzieś Ty widział AT za 13 k??! Jakieś bajki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No i właśnie o to chodzi bo opinie o tym mechanizmie są raczej dobre, denerwuje po prostu fakt, że to to samo co tak jak powiedziałeś w znacznie tańszych zegarkach, Tag po prostu to marka która jest mi bliska, między innymi z powodu powiązań z motorsportem, ale nie chcę kupować zegarku tylko dla marki...Omega jest droższa, ale tu wchodzimy już na zupełnie inną półkę, kosmos i te sprawy  :DA jak wygląda sprawa z mechanizmem który jest obecnie montowany w moon'ie, to jest caliber 1861, on nie ma żadnego COSC, jak w jego wypadku wygląda punktualność?

1861 w Moonie faktycznie jest bez COSC. Z informacji, do których udało mi się dotrzeć (zagraniczne fora) wynika, że w przypadku 1861 powinno być między -1 a +11 s/24 h. U mnie jest ok. +4-5 s/24 h. I nie narzekam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty widział AT za 13 k??! Jakieś bajki...

Swego czasu w nawet w kruku były po 14500-14900

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/97472-zegarkowe-okazje-z-różnych-źródeł/page-71

 

W tej chwili jest zdaje się - 20% na walentynki.

 

Myślę że powyższe to nie najniższe mozliwe ceny.

Z tego co wiem SW200 w Tag’ach potrafi robić +/- 3sek na mies ale tu dużo zależy również od egzemplarza.

Taka dokładność w przypadku sw200 to tylko dzieło przypadku i kombinowania z pozycjami odkladania

To jednak nie jest najgorsze bo z tego, co czytałem np Tag trochę „majstruje” przy takiej SW200, chociaż nie podają nigdzie co konkretnie

Co tu bylo majstrowane?

 

 

 

 

TAG-Heuer-Aquaracer-Sellita-SW200-Moveme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przecież widać, rotor przyozdobili :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty widział AT za 13 k??! Jakieś bajki...

13k pln mozna /można było uzyskac w PL po odpowiednim rabacie, a można jeszcze taniej-za ok 12k pln można kupić AT np w Hiszpanii, Niemczech, czy GB, natomiast za najniższa cena, którą do tej pory widziałem to 10,5k pln u AD na Giblartarze. Mało tego, u tego samego AD można było kupić kwarcowe pozostałości tego modelu za ok 7000pln...

 

Moona z hesalitem można kupić poniżej 13k pln, w USA, trzeba trafić na odpowiednią promocję i mieć go jak przetransportować do PL ale można? Można? Znajomy w zeszłym roku przywiózł sobie wersje na pasku płacąc za nią finalnie 12100pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13k pln mozna /można było uzyskac w PL po odpowiednim rabacie, a można jeszcze taniej-za ok 12k pln można kupić AT np w Hiszpanii, Niemczech, czy GB, natomiast za najniższa cena, którą do tej pory widziałem to 10,5k pln u AD na Giblartarze. Mało tego, u tego samego AD można było kupić kwarcowe pozostałości tego modelu za ok 7000pln...

 

Moona z hesalitem można kupić poniżej 13k pln, w USA, trzeba trafić na odpowiednią promocję i mieć go jak przetransportować do PL ale można? Można? Znajomy w zeszłym roku przywiózł sobie wersje na pasku płacąc za nią finalnie 12100pln.

Wciąż mnie fascynuje że pomimo dużo niższej siły nabywczej wszystko u nas jest droższe.... Od zegarków, przez telefony, samochody po bilety lotnicze.

Przecież widać, rotor przyozdobili :-)

W moim przypadku to zdjęcie było jednym z powodów dlaczego zamiast Aquaracer wybrałem Omegę SMP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Ich. To Ty będziesz nosił.

...

mam 2 zegarki z czarną tarczą jednego diver a drugiego z chronografem i pewnie dlatego bardzo spodobał mi się ten tag heuer i jak napisałem miałem go już kupować tylko biorąc pod uwagę budżet 10k cały czas mam z tyłu głowy, że mechanizm w tym zegarku jest bardzo pospolity i montowany w znacznie tańszych zegarkach, oczywiście ma to swoje plusy i wykonanie taga jest super i pasek również dobrze się prezentuje, ale mimo wszystko wydając tyle na zegarek chciałbym czuć, że jest on wyjątkowy w 100%, gdyby nie ten fakt już miałbym go na ręce, także jestem w kropce..

Jeśli podoba Ci się Carrera to ja bym ją kupił. Jeśli posłuchasz Innych i kupisz zegarek który Ci nie do końca odpowiada to nie będziesz to nosił z pełnym zadowoleniem i nadal będziesz szukał tego jedynego. A wówczas to wyjdzie jeszcze drożej. :(

Co do mechanizmu. To jest to jego wada jak i zaleta. Większość majstów go w razie czego naprawi.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd sam odpowiedziałeś sobie na pytanie-„...po mimo dużo niższej siły nabywczej...”

Niestety polska „technika handlu” jest, jaka jest i nikt nie zwraca uwagi na to, ze u nas taki AD Omegi sprzedaje 4-6(?) zegarkow miesięcznie, a AD na zachodzie 10-15(?)

Prawda jest taka, ze w PL wszystko jest niestety niewspółmiernie drogie do zarobków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wrócił do propozycji, które już tu padły - Nomos i Ball, doskonałe propozycje w tym budżecie i piękne modele z jasną tarczą. 

 

 

A tak na marginesie, wybaczcie, ale muszę, bo to plaga w internetach, a w tym wątku także widzę spore natężenie, od czego oczy krwawią. Proszę pisać "naprawdę", a nie "na prawdę".

 

Dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos to zupełnie inna stylistyka, minimalistyczna, ascetyczna, bauhausowa i chyba autorowi wątku nie chodziło o taki zegarek, natomiast Ball jak najbardziej. Jest kilka modeli, które byłyby odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak wynika z pierwszego postu, szukany jest zegarek pasujący zarówno do garnituru, jak i do stylizacji bardziej casualowych. IMO wśród modeli Nomosa można takie znaleźć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, do tych wytycznych podchodzi zarówno Carrera, Nomos, Moon, jak i wiele innych modeli ale jednak Tag i Nomos to stylistycznie dwa różne bieguny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

jednak Tag i Nomos to stylistycznie dwa różne bieguny...

 

Tu pełna zgoda, stylistycznie to zupełnie inne "bajki"  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styl Nomosa trzeba lubić. Nie każdemu to odpowiada to co dostaje w zamian za wydane pieniądze.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.