Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gaspar21

Zegarek do ~ 10 000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Z tym też trudno dyskutować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fanfar19 wiesz co, czysta ciekawość nie oczekuje dokładności od mechanika żeby był idealnie punktualny, ale ciekawią mnie różnice w poszczególnych markach i mechanizmach z punktu widzenia użytkowników, a nie broszur :-)

 

to tak wygląda z punktu widzenia użytkownika Calibre 7 w Formula1:

post-92718-0-83812600-1549885610_thumb.jpg

 

dla mnie może być :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj Ich. To Ty będziesz nosił.

Jeśli podoba Ci się Carrera to ja bym ją kupił. Jeśli posłuchasz Innych i kupisz zegarek który Ci nie do końca odpowiada to nie będziesz to nosił z pełnym zadowoleniem i nadal będziesz szukał tego jedynego. A wówczas to wyjdzie jeszcze drożej. :(

Co do mechanizmu. To jest to jego wada jak i zaleta. Większość majstów go w razie czego naprawi.

 

Też o to popytałem i jeżeli chodzi o serwis omegi nie jest już tak prosty jak chociażby tego tag heuera i z tego co mi powiedzieli u jubilera trzeba za taki zapłacić koło 2000 złotych w przypadku omegi oczywiście, jeżeli zdecyduje się na nowy to i tak gwarancji ma 5 lat i pierwszy serwis w cenie więc jest to odległy czas, ale jednak...

Będę niedługo w Warszawie i pewnie będę miał chwilę to przejdę się po jubilerach i obejrzę tam wszystkie modele które mnie interesują, a u siebie nie widziałem i przy okazji parę nowych na żywo :-) Mam nadzieję że to rozwieje moje wątpliwości i podejmę w końcu decyzje  :blink:

Ja bym jednak wrócił do propozycji, które już tu padły - Nomos i Ball, doskonałe propozycje w tym budżecie i piękne modele z jasną tarczą. 

 

 

A tak na marginesie, wybaczcie, ale muszę, bo to plaga w internetach, a w tym wątku także widzę spore natężenie, od czego oczy krwawią. Proszę pisać "naprawdę", a nie "na prawdę".

 

Dziękuję. :)

Przyglądałem się im obydwu i muszę jeszcze obejrzeć Ball'a na żywo natomiast Nomos zupełnie nie w moim stylu

to tak wygląda z punktu widzenia użytkownika Calibre 7 w Formula1:

attachicon.gifthf1-watcheck_2.jpg

 

dla mnie może być :)

Jak dla mnie też, lepszej punktualności nie potrzebuje, ciekawe jak się ma punktualność calibre 7 do calibre 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bullshit z tym serwisem, wszystko zależy co za mechanizm. Omega posiada modyfikowane ETY i VJ a TH może mieć i sellity i vj a także inhouse.

Koszt serwisu mechnizmów podobnej klasy jest podobny.

Omega ma jedna przewagę, w tym budżecie najmniejsza utrata wartości.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki które chcę kupić zainteresowany są ściśle określone. To po co pisać o inhouse TH


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ten Tag mi się podoba jeżeli chodzi o design, moje preferencje, jego przeznaczenie i związki z motorsportem, mam z nim jak już pisałem wcześniej tylko jeden problem, martwi mnie fakt, że jest tam nawet niemodyfikowany mechanizm ETA 2824 a właściwie to Sellita SW 200, o którym opinie są podzielone, zegarki to bardzo drogie hobby, ale mimo wszystko uważam że 10 000 to nie mało i chciałbym za tą cenę kupić zegarek który mi się podoba i posłuży długie lata, ale jeżeli ten zegarek który obecnie mi się podoba i jestem nim zainteresowany, ma nie spełnić moich oczekiwań co do trwałości jego mechanizmu to wolę poczekać i dołożyć do czegoś bardziej pewnego, tak wiem są zegarmistrzowie, którzy mogą zawsze taki prosty mechanizm jak ten naprawić za niewielkie pieniądze ale zawsze...nie oczekuję w tej cenie super skomplikowanego inhouse tylko porządny, nieawaryjny mechanizm, co o tym sądzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze zarówno Sellita, ETA, jak i VJ są porządnymi mechanizmami i każdy z nich spełni Twoje oczekiwania co do bezawaryjnej pracy i trwałości. Tu chyba bardziej chodzi o fakt, ze kupując zegarek za te 10k pln będziesz miał w środku mechanizm, który można mieć w zegarkach za mniejsze kwoty...

Mi osobiście modyfikowana ETA w Omedze nie przeszkadza w żadnym stopniu. Pytanie, na które musisz odpowiedzieć sobie sam jest takie czy Tobie będzie to przeszkadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba bardziej chodzi o fakt, ze kupując zegarek za te 10k pln będziesz miał w środku mechanizm, który można mieć w zegarkach za mniejsze kwoty...

A jakie to tak naprawde ma znaczenie? Na reku nasisz caly zegarek a nie sam mechanizm, cena mechanizmu jest tylko ulamkiem ceny zegarka.

cytaty z innej dyskusji na forum::

…z punktu widzenia wysiłku włożonego przez firmę X w wynalezienie, udoskonalenie i spopularyzowanie pewnych rozwiązań (szynka, mydło, tourbillion, operacja laparoskopową, leki itd ). Te firmy poniosły szereg nakładów żeby dostrczyć produkt wysokiej jakości, efektywności, bezpieczeństwa itd. Jeśli cały czas określoną część swoich przychodów przeznaczają na dalszy rozwój ( udoskonalanie produktu, wprowadzenie nowych ) a nie na rosnące zarobki prezesów to ja chce dawać szansę takiej firmie bo mam do niej zaufanie. Jeśli przychodzi ktoś kto nie wyłożył do tej pory ani centa i oferuje produkt podobny ale o niższej jakości za dumpingową cenę po to by przejąć rynek to ja mówię NIE.

 

W przypadku TAGa ja nie ma takich dylematów bo jest to firma która od lat inwestuje i skoro jest w stanie w uczciwej konkurencji ( ponosząc koszty rozwoju ) zaproponować coś dobrego taniej - to jestem za . W przypadku „no name” który przyszedł na gotowe i nie oferuje nic na przyszłość poza zaniżaniem standardu - jestem na nie.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem już-dla mnie nie ma to znacznienia, w przypadku Tag’a natomiast znaczenie ma trochę za niska jakość wykonania, którą otrzymuje się w zamian za wydane pieniądze.

Pytanie czy dla autora wątku ma to znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaspar21, widziałeś wyniki mojego Calibre 7, nie ma się kompletnie czego czepić. To co mi za różnica czy to Sellita, ETA czy in-house? A w tej cenie o in-house nowy będzie trudno (no może FC).

W sumie jeśli tam jest zwykła Sellita i się zepsuje to za 1000 zł masz cały nowy mechanizm z wymianą. I szanse, że ktoś lokalny to zrobi. Zepsuje się in-house z FC, to samo ściąganie części zajmie miesiące w realiach polskich.

 

PatLove, ciągle mnie nurtuje ta niska jakość Carrery, o której piszesz. Carrery nie mam ale się przymierzam więc już parę razy oglądałem. I przyznam, że nie zwróciłem uwagi aby coś było nie tak. Polerowane powierzchnie równe, kanty gładziutkie, wskazówki równo obrobione.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten mechanizm nie przeszkadza jeżeli jest trwały i działa jak powinien co mi udowodniłeś chociażby wynikami Calibre 7, więc coraz bardziej się skłaniam w stronę Carrery. Co do jakości wykonania, nie jestem specjalistą, ale według mnie nie wyglądało to tak źle przynajmniej w tej wersji którą oglądałem, w porównaniu do zegarka z którym przyszedłem na ręce czyli Longines Hydroconquest miałem pozytywne odczucia względem Carrery, po prostu ładnie wyglądała i na moje oko była lepiej wykonana, jak przystało na zegarek dwa razy droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek ma przyjechać Carrera DayDate ze srebrną tarczą dla mnie do obejrzenia. Wezmę lupkę, choć nigdy nie brałem :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek ma przyjechać Carrera DayDate ze srebrną tarczą dla mnie do obejrzenia. Wezmę lupkę, choć nigdy nie brałem :)

 

To z niecierpliwością czekam na opinię :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może mam po prostu inne oczekiwania co do zegarka za wyjściową cenę 10k pln...

Miałem Carrere Calibre 5 WAR211A.BA0782 i nie było się w niej do czego przyczepić, co więcej ten zegarek mi się podobał i podoba ale jakość jego wykonania jest wg mnie taka, jak połowę tańszego Seiko SARX. 

Gdyby ten Tag kosztował ok 6000-7000pln to ok, byłby moim zdaniem wart swojej ceny po mimo tego, że nadal podobnie wykonane Seiko byłoby tańsze, to jednak różnica nie byłaby już tak wielka, do tego dochodzi marka itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po oglądaniu Carrery. Tak jak pisałem wcześniej wziąłem lupkę x5.

Tarcza nie jest jednolita, tylko w takie jakby kręgi, gołym okiem dość trudno to zauważyć, niemniej pod lupką widać bardzo wyraźnie. Indeksy są nakładane, nie zauważyłem żadnych niedociągnięć ani w samych indeksach ani w nałożeniu. Same indeksy są polerowane, w środku wypełnione jakimś materiałem. Obejrzałem je i nie zauważyłem żadnych niedociągnięć na granicy łączenia materiałów, wszystko równiutko położone.

Napisy na tarczy chyba malowane i tutaj pojawia się drobiazg, w nazwie CARRERA dwie środkowe literki R są jakby niedokończone od góry. Wygląda jakby wpadały w krąg i domalowania nie bardzo widać. Oczywiście widać to tylko pod lupką.

Logo TH nakładane ale pod lupką łapie głębię, której bez lupki nie widziałem. Nie jest płaskie co bardzo fajnie wygląda. Szkoda, że żeby to zobaczyć potrzebuję lupki

Wskazówki są polerowane zaś środek jest wypełniony jakimś białym materiałem, podobnie jak indeksy. Również tutaj trudno znaleźć jakieś niedociągnięcia na granicy łączenia materiałów. Ale miałem wrażenie jakby samo polerowanie wskazówek miało niedociągnięcia. W dwóch czy trzech miejscach jakby były ryski w polerce. Próbowałem różnych ustawień i do końca nie wiem czy to nie gra świateł. Oczywiście znowu widać tylko pod lupką, bez lupki niczego takiego dopatrzyć się nie da.

Okienko DayDate również jest otoczone za pomocą nakładanych „pałeczek”, analogicznie jak indeksy. Tutaj wszystko ok. Same napisy dnia i daty są jednak jakby trochę nierówno pomalowane. Krawędzie nie są w punkt i pod lupką widać lekkie „poszarpanie” krawędzi napisów. Ponownie, tylko pod lupką.

Co do koperty, polerowanie jest moim zdaniem wykonane na bardzo wysokim poziomie. Krawędzie nie są ostre a też spolerowane ale równiutko. Rzadko oglądam zegarki przy pomocy lupki więc nie mam porównania do innych, niemniej problemów nie widzę. Pytanie czy taka w całości polerowana koperta nie będzie łapać rys, to tylko do weryfikacji bojem.

Oglądałem wersję na pasku i powiem, że świetnie ten pasek jest zrobiony. Sam pasek dość miękki i układa się ładnie. Zapięcie super, po pierwsze końcówka jest chowana pod pasek i jej nie widać jak w typowej klamerce, bardzo fajny pomysł. Po drugie istnieje możliwość regulacji bezdziurkowej, czyli ustawiamy w sposób niezwykle prosty taką długość jaka nam pasuje, idealnie co do mm.

Bransoletę też oglądałem na innej Carrerze. Brzegi szczotkowane, środek polerowany. Stawiam na szybkie łapanie rys na częściach polerowanych. Regulacja za pomocą ogniw i półogniw, trochę mało. Sposobowi łączenia ogniw się nie przyglądałem. Samo zapięcie wygląda fajnie i solidnie.

Z tego wszystkiego zapomniałem koronką pokręcić

Dekielek przeszklony ale pod dekielkiem nie ma za bardzo się czym chwalić. Po prostu coś zwykłego, mogli choć wahnik jakoś ładniej przyozdobić. Bo sam napis Tag Heuer to trochę mało.

 

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Zegar zrobił na mnie duże wrażenie.

 

Nie wiem co prawda czy to jest ta jakość adekwatna do kwoty. Ale porównując do wspomnianych wcześniej Seiko, oglądałem kiedyś taką wersję Presage SPB059J1 (albo poprzednika - nie wiem czy to SARB, SARX czy coś innego) i moim zdaniem różnica pomiędzy tarczą Carrery, a tarczą tego Seiko jest jednak dość spora na niekorzyść Seiko. Do tego Seiko oglądałem bez lupki, myślę, że przy lupce byłoby jeszcze gorzej.

 

Uff.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak rozległą opinie fanfar19, upewniłeś mnie co do wyboru zegarka, więc nie pozostaje mi nic tylko go zamówić :) Dobrze wiedzieć, że nie tylko na mnie ten Tag zrobił tak pozytywne wrażenie  ;)
(Nie oglądałeś go może w jubitomie? Bo przyszedłem wczoraj jeszcze raz mu się przyjrzeć i powiedziano mi że został wysłany do obejrzenia...haha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby zegarek podobał się właścicielowi bo to on go nosi i patrzy na niego. Jeżeli podoba się Wam ten Tag i wszystko w nim Wam odpowiada to super. Ja miałem trochę inne wrażenie ale dotyczyło ono głównie przelozenia na cenę i dlatego się go pozbyłem. Gdybym trafił nówkę za ok 6000pln, to w tym momencie chetnie znów widziałbym go w swojej kolekcji...

 

P.S.

fanfar19 Seiko, które oglądałeś to ani SARB, ani SARX. Oglądając SARXa gwarantuje Ci ze byłbyś w dużym szoku jakości jego wykonania, oczywiście pozytywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za pomoc panowie, pewnie jeszcze nieraz z niej skorzystam ;) Pochwalę się jak będzie już w moich rękach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PatLove ja się czasami zastanawiam jaki wpływ na to co widzimy ma to co chcemy widzieć.

To jest oczywiście abstrakcja ale chciałbym się znaleźć w sytuacji, w której mam tą swoją lupkę i do wyboru jeden z pięciu zegarków Tissot, Epos, Tag Heuer, Omega i Rolex. Podobnych w stylu.

I brak jakiejkolwiek wiedzy na temat zegarków, cen, piramidy prestiżu itd.

Ciekawe co bym wybrał :)

 

Gaspar21, tak oglądałem go w Jubitomie. Ale nie kupiłem więc możesz iść do sklepu i powiedzieć, że czeka na Ciebie w Jubitomie w Gdańsku i żeby ściągnęli.

Gwoli wyjaśnienia zamówiłem wersję na bransolecie :) Choć przyznam, że ta wersja na pasku zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i byłem bardzo bliski zakupu. Powstrzymało mnie tylko to, że cały czas myślałem o bransolecie więc niech tak już zostanie. Ale stawiam, że akurat ten zegar wyląduje na pasku kiedyś :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Gwoli wyjaśnienia zamówiłem wersję na bransolecie :) Choć przyznam, że ta wersja na pasku zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie i byłem bardzo bliski zakupu. Powstrzymało mnie tylko to, że cały czas myślałem o bransolecie więc niech tak już zostanie. Ale stawiam, że akurat ten zegar wyląduje na pasku kiedyś :)

Bardzo dobrze zrobiłeś.

Pasek kupisz za kilkanaście dych, a bransoletę jakbyś chciał kiedyś dokupić to koszt około 1500 pln.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku Seiko to jest jeszcze ciekawiej bo tam we wspomnianych modelach jest „in-house” ale tak, denerwujące jest to ze płacąc za zegarek np 10k pln kupujesz go z werkiem, który możesz kupić również w zegarkach za 1500pln. To jednak nie jest najgorsze bo z tego, co czytałem np Tag trochę „majstruje” przy takiej SW200, chociaż nie podają nigdzie co konkretnie, najgorsza jest właśnie wspomniana jakość wykonania, która w zegarku za 10k pln powinna być kilkukrotnie wyższa, a w przypadku Tag’a niestety tak nie jest...

Odnośnie Omegi i jej obecnego mechanizmu również chetnie posłucham bo sam przymierzam się do zakupu Moon’a

A co niby ma być innego w zegarkach seiko, skoro seiko wkłada swoje werki do wszystkich modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to, ze Seiko wkłada swoje werki do wszytskich modeli, a swiss made ze swoim werkiem w budżecie ok 10tys, to chyba jedynie FC można trafić i to tez nie po cenie z metki.

Moim zdaniem nie ma nic złego w „unifikacji” mechanizmów i korzystania z nich przez poszczególnych producentów ale kupując zegarek za wspomniane 10tys zł człowiek oczekiwałby czegos więcej niż mechanizmu, który siedzi w zegarku za 1500pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to, ze Seiko wkłada swoje werki do wszytskich modeli, a swiss made ze swoim werkiem w budżecie ok 10tys, to chyba jedynie FC można trafić i to tez nie po cenie z metki.

Moim zdaniem nie ma nic złego w „unifikacji” mechanizmów i korzystania z nich przez poszczególnych producentów ale kupując zegarek za wspomniane 10tys zł człowiek oczekiwałby czegos więcej niż mechanizmu, który siedzi w zegarku za 1500pln

marzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.