Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mcrm

EDC do 3000 zł - Automat ze wskazaniem rezerwy chodu albo manual

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję nowego zegarka EDC - naciąg ręczny albo automat ze wskazaniem rezerwy chodu (wskaźnik obowiązkowo). Do tego - im mniejszy tym lepiej, granicy 43 mm nie chciałbym przekroczyć (ale to już naprawdę max) oraz obowiązkowy szafir (po przygodach z Hardlexem od Seiko, który w jednym zegarku wygląda po 12 latach jak nowy, a w drugim ma pełno rys po miesiącu, obowiązkowo szafir).

 

Moje typy na ten moment (ale traktuję je raczej jako wygrzebane z internetu modele, nie ograniczam się do nich, bo szczerze mówiąc to nawet nie widziałem dotąd żadnego na żywo).

 

Zakup każdego z nich byłby pewnie dobrym wyborem, ale jak zawsze przy każdym jest jakieś 'ale':

 

1. Hamilton Khaki Field Mechanical H69429931 - stylistyka to nie do końca moja bajka. Plus za brak daty i mały rozmiar.

2. Orient Curator FAF05003B - nudny do bólu, do tego lwy i białe tło datownika na minus, ale prosty i czytelny.

3. Orient Star Retrograde Power Reserve SDE00002B0 - wydaje się nieźle wykonany (lepiej niż Curator), ale tarcza strasznie przegadana i grubas z niego.

4. Seiko SSA349J1 - nie wiem jak z czytelnością wskazówki rezerwy, bo po obejrzeniu zdjęć/filmów mam mieszane uczucia. Poza tym świetny.

5. Aevig Thor - manual bez daty, ale czy warto płacić tyle za microbrand?

 

Czy macie jakieś inne typy oprócz powyższych? Z góry dzięki za opinie i propozycje. Pozdrowienia i udanej niedzieli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Swoją drogą, fajne porównanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDE00002B0 jest lepszy niż Curator i sporo poniżej zakładanego budżetu. ale jeśli jest zbyt "przegadany" to może RE-AU0005L00B lub RE-AU0003L00B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Seekera znam, nawet kiedyś poszukiwałem go przy pomocy forum. Póki co nastawiam się na nowe zegarki, ale jeśli trafiłby się jakiś to jest to mój zdecydowany faworyt.

Co do nowych - dzięki za RE-AU0005L00B - nie trafiłem na niego, a wygląda naprawdę dobrze. No i SDE00002B0 też będę rozważał - trzeba więcej filmów z nim obejrzeć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Tissota Le locle choć to nie do końca EDC.

Np. t0064241126300. Tylko w tym budżecie musisz szukać używanego.

 

Ja posiadam takiego co prawa bez rezerwy chodu ale bardzo go lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie propozycja rzucona przez sylwekk wygrywa w tym zestawieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WZ0071DJ jest fantastyczny, ale nowy jest trudno dostępny w cenach innych niż absurdalnie wysokie (w mojej opinii). A macie jakieś doświadczenia z Seiko SSA349J1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na post pod postem. Finalnie pojawił się Seiko SSA349J1  :) Nie będę ukrywał, że wolałbym od niego np. SSA385J1, ale niestety brak szafiru. A że życie to sztuka kompromisu  :) Od dawna nie miałem niczego z jasną tarczą, więc odmiana miła. Co ciekawe zagłębienie z podziałką rezerwy chodu oraz subtarcza, potrafią mienić się różnymi kolorami w sztucznym świetle, a sama tarcza też ma minimalną fakturę. Zabawnie że poniekąd chyba ograniczyłem swoją zegarkową manię - nie wyobrażam sobie teraz automatu bez wskaźnika rezerwy  :)  Co więcej zawsze myślałem, że mój rotomat co najwyżej podtrzymuje chód, a tutaj okazało się, że nakręca zegarek z łatwością na full. Przy 'stacjonarnym' trybie życia to bardzo użyteczna komplikacja. I fotka telefonem:

 

202100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.