Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michalop

Nowa strona Seiko Spring Drive

Rekomendowane odpowiedzi

Gość feleksc

tak i są na TOPIE: kółeczka w kółeczkach

:lol: :twisted: :lol:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna stronka! Z zastosowań SD najbardziej podoba mi się MarinMaster

sbdb001a.jpg

A u nas z Seiko bida... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić co to jest Spring Drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

napęd sprężynowy

:?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko że ja ten tego z językami :oops: to se nie radzę.

Czy to jest całkowicie mechaniczny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obrazkami idzie mi lepiej już kumam balans jest regulowany oscylatorem kwarcowym - czyli elektronik :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię dzisiaj za nieroba i przechodząc obok salonu Zibi zajrzałem i dowiedziałem się od miłej pani że Seiko Kinetic są to całkowicie mechaniczne zegarki a Spring Drive to takich nie ma. Panowie przestańcie ściemniać u źrudeł wiedzą najlepiej. Net kłamie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym sklepie w Belgii tez się upierano, że Kinetic to 100% mechanik :lol:. A co do wiedzy naszych sklepów ... no cóż okazuje się że nawet części z zegarków które Zibi ma w katalogu nie można dostać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w mechaniku, to właśnie mechanika ma stanowić o dokładności chodu. Napęd z silnika a nie sprężyny i dalej tradycyjnie to jeszcze mechanik. Napęd ze sprężyny, a taktowanie z kwarcu to dla mnie elektronik. Nie kupiłbym tego. Nie jestem przeciwnikiem kwarcowych zegarków, ale Spring Drive to dla mnie technologia, która chce być kwarcowa, ale się wstydzi. Jak zrobić kwarca, żeby wyglądał jak mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie w mechaniku, to właśnie mechanika ma stanowić o dokładności chodu. Napęd z silnika a nie sprężyny i dalej tradycyjnie to jeszcze mechanik. Napęd ze sprężyny, a taktowanie z kwarcu to dla mnie elektronik. Nie kupiłbym tego. Nie jestem przeciwnikiem kwarcowych zegarków, ale Spring Drive to dla mnie technologia, która chce być kwarcowa, ale się wstydzi. Jak zrobić kwarca, żeby wyglądał jak mechanik.

 

Popieram. Mechanik to ma być mechanik. :(


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, czepiacie się. Dla mnie Spring Drive to raczej coś takiego jak ABS, ASR , czy ESP w samochodzie. Niby samochód bez tej całej elektroniki też jeździ, ale z nią jeździ zazwyczaj lepiej i bezpieczniej.

 

Choć są i tacy puryści, dla których nawet wspomaganie kierownicy i hamulca w samochodzie sportowym to profanacja :(

 

A wklejonego powyżej Marinemastera przyjąłbym arcychętnie. Cudna maszyna.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy mieli takie same poglądy to byłoby nudno i nie byłoby się z kim kłócić :(

To, że ktoś myśli inaczej niż ja (radykał :)) jest tylko zaletą wszelkich kontaktów międzyludzkich, bo zyskujemy szerszy pogląd na otaczającą nas rzeczywistość :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.