Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karbeti

G-shock w saunie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Korzystam często z suchej sauny. Dziś patrząc tak na czas klepsydry, zastanawiałem się do jakiej najwyższej temperatury wytrzyma G-shock. Zawsze ściągam zegarek i zostawiam go w szafce ale widziałem już kilka razy jak ktoś wychodzi z sauny z zegarkiem na ręku. Tam jest ponad osiemdziesiąt stopni. No ja raczej wolę nie ryzykować. Są jakieś dane, specyfikacje do jakiej bezpiecznej temperatury można używać G-shocka ? Czy każdy model ma inną specyfikację?

Ściągacie zegarki korzystając z sauny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tutaj nie chodzi raczej o samą temperaturę, tylko o szok termiczny przy wychodzeniu z sauny/zanurzeniu się w zimnej wodzie. Tego żaden zegarek dobrze nie zniesie ; )


Później się ludzie dziwią, że im szkiełko paruje ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tutaj nie chodzi raczej o samą temperaturę, tylko o szok termiczny przy wychodzeniu z sauny/zanurzeniu się w zimnej wodzie. Tego żaden zegarek dobrze nie zniesie ; )

Później się ludzie dziwią, że im szkiełko paruje ; )

 

Ale czy jest gdzieś podana temp. max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ogólnie nie używam GShocków, więc nie mam punktu odniesienia, ale myślę że powinna być gdzieś podana. Sprawdzałeś na stronie Casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, miało to być napisane w dziale użytkowników G-shocków :o 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie ściągam i żaden mi jeszcze nie parował, ale historia zna takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie można usunąć. Ale elektronika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem do sauny gieza, risemana, mudmana i 5610. Nigdy nie było żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że takie mocne bestie. Ja jednak raczej bym się bał. Zaraz doszukiwał bym się że mogą się pojawiać jakieś przełamania w baro. albo w ogóle w jakichkolwiek pomiarach. No tak już mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-shock wytrzyma więcej niż człowiek.

Sauna nie jest szkodliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że Mudman nie zaparował..?!


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dzisiaj sprawdzilem:

Pacjent gwf- d1000

Temperatura w saunie 85stopni

Temperatura przed wejściem ok 30stopni(zazwyczaj tyle pokazuje w pomieszczeniach noszony częściowo pod mankietem)

Po 15minutach w saunie 42 stopnie.

Zaraz po wyjściu zimny prysznic ok 1 min.temperatura na blacie ok 22stopnie.

Czy mu to szkodzi?

Nie sądzę różnica zaledwie 20stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu pokazywał tylko 42 stopnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dzisiaj sprawdzilem:

Pacjent gwf- d1000

Temperatura w saunie 85stopni

Temperatura przed wejściem ok 30stopni(zazwyczaj tyle pokazuje w pomieszczeniach noszony częściowo pod mankietem)

Po 15minutach w saunie 42 stopnie.

Zaraz po wyjściu zimny prysznic ok 1 min.temperatura na blacie ok 22stopnie.

Czy mu to szkodzi?

Nie sądzę różnica zaledwie 20stopni.

W saunie 85 stopni,

potem po 15 minutach 42 stopnie nie rozumiem... chodzi Ci o wskazanie temp na zegarku? powinien chyba wskazać max zakres temp czyli 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek był ciągle na ręce i o ile na co dzień ciepło twojego ciała przekłamuje temperaturę na plus o tyle w saunie zaniża temperaturę.

Cała stalowa koperta plus bezpośredni kontakt z cialem powoduje że nawet szlufka sie nie nagrzewa( nie parzy)

Gdybym dłużej posiedzial to temperatura sukcesywnie by rosła pewnie do tych 60stopni.

W saunie 85 stopni,

potem po 15 minutach 42 stopnie nie rozumiem... chodzi Ci o wskazanie temp na zegarku? powinien chyba wskazać max zakres temp czyli 60

Tak mam na myśli wskazanie na zegarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.