Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
karbeti

G-shock w saunie

Recommended Posts

Witam. Korzystam często z suchej sauny. Dziś patrząc tak na czas klepsydry, zastanawiałem się do jakiej najwyższej temperatury wytrzyma G-shock. Zawsze ściągam zegarek i zostawiam go w szafce ale widziałem już kilka razy jak ktoś wychodzi z sauny z zegarkiem na ręku. Tam jest ponad osiemdziesiąt stopni. No ja raczej wolę nie ryzykować. Są jakieś dane, specyfikacje do jakiej bezpiecznej temperatury można używać G-shocka ? Czy każdy model ma inną specyfikację?

Ściągacie zegarki korzystając z sauny?

Myślę że tutaj nie chodzi raczej o samą temperaturę, tylko o szok termiczny przy wychodzeniu z sauny/zanurzeniu się w zimnej wodzie. Tego żaden zegarek dobrze nie zniesie ; )

Później się ludzie dziwią, że im szkiełko paruje ; )

Myślę że tutaj nie chodzi raczej o samą temperaturę, tylko o szok termiczny przy wychodzeniu z sauny/zanurzeniu się w zimnej wodzie. Tego żaden zegarek dobrze nie zniesie ; )

Później się ludzie dziwią, że im szkiełko paruje ; )

Ale czy jest gdzieś podana temp. max ?

Sam ogólnie nie używam GShocków, więc nie mam punktu odniesienia, ale myślę że powinna być gdzieś podana. Sprawdzałeś na stronie Casio?

sorki, miało to być napisane w dziale użytkowników G-shocków :o 

Edited by karbeti

No to fajnie że takie mocne bestie. Ja jednak raczej bym się bał. Zaraz doszukiwał bym się że mogą się pojawiać jakieś przełamania w baro. albo w ogóle w jakichkolwiek pomiarach. No tak już mam

Edited by karbeti

Ale że Mudman nie zaparował..?!

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Tak z ciekawości dzisiaj sprawdzilem:

Pacjent gwf- d1000

Temperatura w saunie 85stopni

Temperatura przed wejściem ok 30stopni(zazwyczaj tyle pokazuje w pomieszczeniach noszony częściowo pod mankietem)

Po 15minutach w saunie 42 stopnie.

Zaraz po wyjściu zimny prysznic ok 1 min.temperatura na blacie ok 22stopnie.

Czy mu to szkodzi?

Nie sądzę różnica zaledwie 20stopni.

Tak z ciekawości dzisiaj sprawdzilem:

Pacjent gwf- d1000

Temperatura w saunie 85stopni

Temperatura przed wejściem ok 30stopni(zazwyczaj tyle pokazuje w pomieszczeniach noszony częściowo pod mankietem)

Po 15minutach w saunie 42 stopnie.

Zaraz po wyjściu zimny prysznic ok 1 min.temperatura na blacie ok 22stopnie.

Czy mu to szkodzi?

Nie sądzę różnica zaledwie 20stopni.

W saunie 85 stopni,

potem po 15 minutach 42 stopnie nie rozumiem... chodzi Ci o wskazanie temp na zegarku? powinien chyba wskazać max zakres temp czyli 60

Edited by Starsky001

Omnis homo mendax,

si vis pacem para bellum

Zegarek był ciągle na ręce i o ile na co dzień ciepło twojego ciała przekłamuje temperaturę na plus o tyle w saunie zaniża temperaturę.

Cała stalowa koperta plus bezpośredni kontakt z cialem powoduje że nawet szlufka sie nie nagrzewa( nie parzy)

Gdybym dłużej posiedzial to temperatura sukcesywnie by rosła pewnie do tych 60stopni.

W saunie 85 stopni,

potem po 15 minutach 42 stopnie nie rozumiem... chodzi Ci o wskazanie temp na zegarku? powinien chyba wskazać max zakres temp czyli 60

Tak mam na myśli wskazanie na zegarku Edited by Glaza