Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Negatywny

Nowy "stary" zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

Ostatnio pokusiłem się o zakup pierwszego w swoim życiu zegarka automatycznego- stety albo niestety aby nieco sprasować budżet postanowiłem zakupić zegarek z drugiej ręki.

Zegarek mam co prawda od kilku dni ale strasznie niepokoi mnie tendencja do spieszenia się mechanizmu- wiem, że automaty mają ten urok i kilka sekund w przód albo w tył nie powinno robić na nikim wrażenia ale w moim wypadku mówimy o około dwóch/trzech minutach w ciągu doby..

 

W związku z powyższym pytanie do was co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy zegarmistrz jest w stanie skorygować taką odchyłkę? Może poczekać jeszcze trochę bo zegarek leżał w szafie nieużywany i sam wróci na swoje tory?

Do zegarka mam gwarancję ale z tego co wiem był kupowany za granicą i nie wiem do kogo ewentualnie mógłbym się zwrócić z serwisem.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż co to za zegarek, może serwis można w Polsce zrobić


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż co to za zegarek, może serwis można w Polsce zrobić

Wybacz, zapędziłem się i zapomniałem o najważniejszym- Seiko 5 SNK809 K2 / mechanizm 7s26c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo popularny mechanizm i każdy rozgarnięty zegarmistrz będzie potrafił zrobić serwis i wyregulować w razie potrzeby. Może troszkę go ponoś i sam osiągnie zadowalającą dokładność. Miałem kiedyś piątkę Seiko na tym werku i pomimo swojego wieku był to dość dokładny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek otrzymał czas do końca tygodnia- jeśli się nie poprawi to leci na randkę z zegarmistrzem :)

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat można zamknąć, zegarek oddany do zegarmistrza-po regulacji śmiga aż miło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.