Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radekzaj

W poszukiwaniu kolejnego automatu...

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście rację, że zawitanie na forum grozi zegarkowym zakupoholizmem ;) W mojej kolekcji jak na razie jest Casio G-Shock, Citizen, Orient, Orient Star i po mału rozglądam się za kolejnym zegarkiem, kolorystycznie coś na wiosnę-lato, ostatnio wpadła mi w oko tarcza Spinnaker Brown Wreck plus do tego te "fikuśne" wskazówki, szczególnie kształt sekundowej i jej kolor. Jest coś podobnego w tym budżecie? Tzn. na oficjalnej stronie Spinnakera po zastosowaniu kodu cena wynosi $175, ogólnie nie chcę przekroczyć $200. Jeśli nic innego nie znajdę to czy sama marka Spinnaker jest warta zainteresowania jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny?

 

83b6b9a95b7362f0727d7d274ed89af6.jpg

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam crofta i na tą chwilę w tej kasie nie mam do czego się przyczepić. Jeżeli się podoba sądzę że warto sprawdzić samemu ten model :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem, dosyć często się pojawia na MD, ale jeszcze się wstrzymuję z zakupem, bo zacząłem przeglądać Seiko "5" Sports ;) A może po drodze jeszcze coś innego wpadnie mi w oko :)

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie będę wybierał pomiędzy:

 

1. SRP747

post-86349-0-92146900-1551694479_thumb.jpg

 

Te oznaczenia na bezelu trochę mnie drażnią i sam z siebie sprawia wrażenie ogromnego zegarka.

 

 

2. SRPC51 / SRPC53 / SRPC55 / SRPC57

post-86349-0-01700200-1551695190.png

 

Tutaj kusi mnie ta "pomarańczka" i ten czarno-zielony patrząc na poniższy film, chociaż pozostałe dwa kolory też niczego sobie (szkoda, że w Szczecinie nigdzie nie przymierze):

 

3. SNZH53 / SNZH57

post-86349-0-33002000-1551695682_thumb.jpg

post-86349-0-95077200-1551695698_thumb.jpg

 

Czy spośród tych wybranych Seiko zwrócić na coś szczególną uwagę czy po prostu brać to co mi się najbardziej podoba? Czy warto dopłacać do wersji "J" (Made in Japan)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Seiko 5, brałbym to co mi się podoba wizualnie. Wszystkie mają podobne parametry i to dobre jakościowo zegarki jak na swoją cenę.

Myślę, że nie warto dopłacać za wersję "J", nie ma tu żadnej różnicy, poza ceną.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę musiał swoje odleżeć i ułożyć się w mojej głowie, jednak nie zdecydowałem się na żaden z wcześniejszych wyborów: SRP i SRPC za duża "patelnia" jak dla mnie (szczególnie L2L), natomiast SNZH zbyt mocno podobny do Ray II, które już posiadam.

Ostatecznie muszę zwiększyć budżet, teraz max to $350 i moje nowe wybory są takie:

1. Seiko Prospex PADI SRPA21K - podoba mi się ten specyficzny kształt oraz współgranie czerwonych kolorów do reszty

2. Alexander James NDR001 Gray Sunburst - mikrobrand, ale z tego co czytałem/oglądałem to chyba pozycjonuje się jakościowo całkiem przyzwoicie, kolor tarczy i 'sunburst' wraz za 'Blue AR Coated Low Double Domed Sapphire' robią tu całą robotę

3. Spinnaker CROFT SP-5058-11 - po prostu mi się podoba, zielony jest ok i nie mam jeszcze nic zielonego w kolekcji, tylko ta lupka mnie trochę drażni... nie wiem czy bym się przyzwyczaił, cena poza budżetem, ale liczę na jakiś kod rabatowy, które często występują na zakupy w oficjalnym sklepie

 

Oczywiście dalej szukam, przeglądam, oceniam, etc. - podrzucicie jeszcze jakieś swoje propozycje w tej cenie? Dodam tylko, że moim wzorem do aktualnch poszukiwań jest Epos Sportive 3441 Diver - po prostu cud-miód-i-orzeszki ;-) Pomimo, że znowu przeważający kolor to niebieski, ale wydaje mi się, że to jest inny niebieski niż w Ray II, poza tym te żółte akcenty są wbijające w fotel ;-)

 

post-86349-0-05159300-1555576148_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.